Sterowniki nawadniania

(5 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

105,00 zł - 300,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 5 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

105,00 zł - 300,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-5 z 5 pozycji
Elektroniczne sterowniki nawadniania - Preis-zone.pl

Elektroniczne sterowniki nawadniania

Elektroniczne sterowniki nawadniania to urządzenia pozwalające na programowanie pracy zraszaczy i automatyzację podlewania. Doskonale sprawdzają się zarówno w uprawach profesjonalnych, jak i amatorskich. Elektroniczne sterowniki nawadniania wykorzystuje się do podlewania pół, warzywników, sadów, a także przydomowych trawników i rabat kwiatowych.

Oferujemy różne modele elektronicznych sterowników nawadniania o odmiennych funkcjach i zastosowaniach. Dostępne są zarówno proste urządzenia, idealne na ogród czy działkę rekreacyjną, jak i wielofunkcyjne sterowniki do zastosowań profesjonalnych, przy uprawach komercyjnych.

Elektroniczne sterowniki nawadniania umożliwiają pełną kontrolę podlewania. Pozwalają na programowanie pracy zraszaczy, dokładne ustawienie czasu rozpoczęcia i zakończenia podlewania czy parametrów przepływu wody. Poszczególne elektroniczne sterowniki nawadniania pozwalają na ustawienie nawet kilkunastu sekcji podlewania i wybór wielu programów nawadniania. Kontrolować można zatem nie tylko czas, ale i ilość zużytej wody.

Elektroniczne sterowniki nawadniania zapewniają więc oszczędność i odpowiedzialną gospodarkę wodą. Przede wszystkim jednak umożliwiają stworzenie idealnych warunków do rozwoju różnych gatunków roślin, również o wysokich wymaganiach uprawowych.

Sterowniki nawadniania — jak działają?

Sterowniki nawadniania to urządzenia różniące się funkcjami w zależności od modelu. Wszystkie służą oczywiście automatyzacji procesu podlewania, ale mogą mieć liczne dodatkowe funkcje i czujniki.

Najprostsze sterowniki nawadniania pozwalają kontrolować czas podlewania z pomocą wbudowanego zegara, który po odmierzeniu określonego czasu odcina dopływ wody do zraszaczy. Elektroniczne sterowniki nawadniania dodatkowo wyposażone są w możliwość zaprogramowania czasu startu podlewania.

Bardziej skomplikowane sterowniki nawadniania umożliwiają kontrolę nad licznymi sekcjami nawadniającymi. Urządzenia te wyposażone są w zestaw elektrozaworów, których otwieranie i zamykanie można zaprogramować. Dzięki temu możliwe jest sterowanie wieloma zraszaczami z poziomu jednego sterownika. Takie rozwiązania poleca się do dużych ogrodów, szczególnie tam, gdzie uprawiane są różne typy roślin o odmiennym zapotrzebowaniu na wodę. Sterowniki nawadniania pozwalają bowiem ustawić odmienne programy dla każdej sekcji, a więc steruje się nie tylko czasem nawadniania, ale także ilością podawanej wody.

Dodatkowo niektóre sterowniki nawadniania mają wbudowane czujniki lub pozwalają na podłączenie czujników zewnętrznych. Pozwalają one np. na kontrolowanie wilgotności gleby czy wykrywanie opadów i dopasowanie programu nawadniania do tych danych. Tego rodzaju sterowniki nawadniania są szczególnie przydatne przy uprawie roślin wysoce wrażliwych na warunki zewnętrzne, gdzie konieczna jest precyzyjna kontrola wilgotności podłoża.

Sterownik nawadniania — zalety stosowania

Sterownik nawadniania znacząco ułatwia dbanie o ogród, działkę i uprawy amatorskie, jak i profesjonalne. Zapewnia pełną kontrolę nad procesem podlewania i pozwala zaoszczędzić wodę.

Dodatkowo odpowiedni sterownik nawadniania to wygoda i oszczędność czasu. Zwalnia z obowiązku ręcznego podlewania czy aktywnego kontrolowania pracy zraszaczy. Umożliwia dopasowanie programu nawadniania do różnych stref w ogrodzie i konkretnych upraw. Dzięki temu sterownik nawadniania zapewnia utrzymanie optymalnych warunków rozwoju konkretnych gatunków roślin.

Sterownik nawadniania pozwala zaprogramować automatyczne cykle nawadniania uruchamiane bez udziału człowieka. Nie ma więc obaw o ogród, działkę czy uprawy w czasie urlopu, wakacji i wyjazdów. Sterownik nawadniania z odpowiednimi czujnikami dopasuje też program do aktualnej pogody i wilgotności gleby. To gwarancja znacznie większej kontroli nad warunkami uprawowymi niż przy podlewaniu ręcznym.

Elektroniczne sterowniki nawadniania różnego typu

Oferujemy elektroniczne sterowniki nawadniania o odmiennych parametrach, możliwościach i funkcjach. W naszym sklepie znajdują się urządzenia do zastosowań amatorskich, które idealnie sprawdzają się w przydomowych ogrodach czy na działkach rekreacyjnych. Mamy też elektroniczne sterowniki dla profesjonalistów. Dzięki czujnikom, licznym programom i możliwości podziału na wiele stref zapewniają one całkowitą kontrolę nad gospodarką wodną i procesem nawadniania.

Nasze elektroniczne sterowniki to urządzenia wysokiej jakości. Sprzedajemy produkty renomowanych, sprawdzonych marek, które cieszą się doskonałą opinią na rynku. Elektroniczne sterowniki są więc solidne, wodoodporne, wysoce funkcjonalne i niezawodne. Mamy elektroniczne sterowniki przeznaczone do pracy przy standardowym, jak i bardzo wysokim ciśnieniu wody. Dostępne są urządzenia zasilane bateriami, akumulatorami czy z sieci elektrycznej. Dostępne są sterowniki nawadniania programowane bezpośrednio, za pomocą panelu i wyświetlacza ciekłokrystalicznego w urządzeniu, ale także modele WiFi, które można obsługiwać aplikacją na smartfonie.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone