Gwarancja dostawy

Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!

30-dniowy okres zwrotu

Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.

Bezpiecznie

Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL,
więc Twoje dane są bezpieczne!

OGRÓD

Profesjonalny sklep ogrodniczy – wszystko, czego potrzebujesz do pielęgnacji zieleni

Profesjonalny sklep ogrodniczy to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i przydatne akcesoria do pracy w ogrodzie, na działce, w sadzie, a nawet wśród zieleni na balkonie. Aby ogród mógł cieszyć oko, dzielić się plonami oraz stać się prawd...

Profesjonalny sklep ogrodniczy – wszystko, czego potrzebujesz do pielęgnacji zieleni

Profesjonalny sklep ogrodniczy to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i przydatne akcesoria do pracy w ogrodzie, na działce, w sadzie, a nawet wśród zieleni na balkonie. Aby ogród mógł cieszyć oko, dzielić się plonami oraz stać się prawdziwą oazą dla odpoczynku w gronie rodziny czy znajomych, wymaga dużego nakładu pracy i uwagi przez cały rok. Dobrze zaopatrzona hurtownia ogrodnicza – pozwala zaopatrzyć się w sprzęt, który ułatwia właściwą pielęgnację i ochronę ogrodu oraz pozwala cieszyć się widokiem zadbanej zieleni. Dzięki praktycznym akcesoriom oraz funkcjonalnym systemom, jakie oferuje sklep ogrodniczy, praca w ogrodzie przebiega znacznie sprawniej, przez co zyskuje się więcej czasu na relaks na łonie natury.

Nasz sklep ogrodniczy posiada szeroki asortyment produktów, pomagających w wydajnym i ekonomicznym wykonywaniu obowiązków w ogrodzie, sadzie czy na działce. W ramach bogatej oferty, można znaleźć m. in.: systemy i elementy do nawadniania ogrodu, różnego typu pojemniki użytkowe oraz narzędzia ogrodnicze. Sklep ogrodniczy dysponuje też materiałami, które wspomagają uprawy i pielęgnację roślin, jak np.: agrowłókniny, siatki, taśmy i druty ogrodnicze, tyczki, siewniki, obrzeża trawnikowe i wiele innych.

Od lat stawiamy na najwyższą jakość oferowanych produktów, dzięki czemu sprzedawany przez nas sprzęt ogrodniczy charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością, nawet podczas intensywnego użytkowania. Sklep ogrodniczyonline każde zamówienie realizuje bez zbędnej zwłoki i na wszystkie produkty udzielna stosownej gwarancji.

Hurtownia ogrodnicza – źródło funkcjonalnych i ekonomicznych inspiracji

Świetnie zaopatrzona internetowa hurtownia ogrodnicza – to niewyczerpane źródło inspiracji w zakresie funkcjonalnych i ekonomicznych rozwiązań dla ogrodu. Cały asortyment e-sklepu podzielony został na dużą liczbę kategorii – co ułatwia znalezienie poszukiwanego produktu oraz kompleksowe rozwiązanie potrzeb ogrodniczych. Branża ogrodnicza sukcesywnie się rozwija, dlatego każda renomowana hurtownia ogrodnicza ma swojej ofercie szereg innowacyjnych produktów i nowinek technologicznych. Dzięki pomysłowym rozwiązaniom i praktycznym narzędziom, praca w ogrodzie staje się przyjemną formą aktywnej rekreacji.

Ogród wymaga zaangażowania i uwagi przez okrągły rok, a także zróżnicowanego spektrum narzędzi oraz środków do pielęgnacji roślinności. Nasza hurtownia ogrodnicza z powodzeniem zaspokoi wszystkie potrzeby ogrodu – niezależnie od pory roku. Wnikliwe prześledzenie zawartości poszczególnych kategorii tematycznych w dziale ogrodniczym Preis zone – z pewnością natchnie nowymi pomysłami, których wdrożenie pozwoli efektywniej zadbać o ogród i cieszyć się owocami swojej pracy.

Tradycyjne i systemowe rozwiązania w zakresie nawadniania do ogrodu

Hurtownia ogrodnicza Preis zone posiada zróżnicowane i kompleksowe rozwiązania w zakresie nawadniania terenu oraz podlewania roślin. Wśród licznych propozycji i sposobów zasilania ogrodu wodą, internetowy sklep ogrodniczy ma zarówno tradycyjne sprzęty, jak też systemowe instalacje. Wśród klasycznych akcesoriów, dostępne są m. in. konewki i wiadra ogrodowe o różnej pojemności.

Sklep ogrodniczy online to miejsce, w którym można również kupić elementy do wykonania zewnętrznego przyłącza wody w ogrodzie (krany, rozdzielacze, adaptery). Nie brakuje także szerokiego wyboru węży do podlewania roślin wraz z dużą paletą akcesoriów towarzyszących (np. pistolety, dysze zraszające, bębny, złącza). Nasz sklep i hurtownia ogrodnicza oferuje ponadto różnego rodzaju automatyczne zraszacze (pulsacyjne, obrotowe, wbijane oraz lance). W sprzedaży znajdują się też profesjonalne kompletne zestawy zraszające wraz z elektroniką sterującą.

Ciekawym produktem jest łapacz deszczówki, który montuje się na pewnym odcinku rury spustowej. Łapacze ogrodowe wyposażone są w zawór i umożliwiają napełnianie zbiorników w czasie opadów deszczu, który wykorzystywany jest później do podlewania zieleni.

Zadbany i urodzajny ogród – jakie narzędzia przydadzą się do pracy wśród zieleni

Ogród to wyjątkowe miejsce do rodzinnego odpoczynku albo urządzenia spotkania towarzyskiego przy grillu. Aby cieszyć się zasłużonym relaksem wśród kolorowych kwiatów czy zajadać ogrodowe truskawki, jabłka i pomidory – potrzeba wiele wytężonej pracy. Ogród wymaga uwagi praktycznie przez cały rok, ponieważ część pielęgnacyjnych cięć, wykonuje się nawet zimą. Do sprawnej i wydajnej pracy w ogrodzie, na działce bądź w szklarni, niezbędne są funkcjonalne narzędzia, jakie oferuje każdy kompleksowo zaopatrzony sklep ogrodniczy.

Bardzo ważnym sprzętem w ogrodnictwie jest sekator, dzięki któremu można zapewnić właściwą pielęgnację i wzrost krzewom oraz drzewkom. Hurtownia ogrodnicza ma w asortymencie kilka modeli wysokiej klasy sekatorów do cięcia kwiatów i krzewów oraz specjalistyczne narzędzia teleskopowe z przekładnią – do cięcia gałęzi. Dział ogrodniczy Preis zone to również szeroka gama wygodnych rękawic do pracy oraz praktyczne nakolanniki. W celu zapewnienia roślinom optymalnych warunków do rozwoju, internetowy sklep ogrodniczy pozwala zaopatrzyć się w innowacyjne, osadzane w ziemi mierniki. Urządzenia te informują m. in. o kwasowości, wilgotności i temperaturze gleby, a także poziomie nasłonecznienia.

Sklep i hurtownia ogrodnicza online – wygodne zakupy bez wychodzenia z domu

Sklep i hurtownia ogrodnicza online to komfortowy sposób na zakupy bez konieczności wychodzenia z domu, szczególnie w czasie trwającej epidemii. Olbrzymi wybór rodzajowy spośród kilkuset produktów – sprawia, że w jednym miejscu można zakupić wszystko to, czego wymaga pielęgnacja i ochrona roślin w ogrodzie, na działce czy w sadzie. Nasza hurtownia ogrodnicza dysponuje solidnym zatowarowaniem i sprawnym zapleczem logistycznym, przez co wszystkie zamówienia realizujemy ekspresowo. Szeroki wachlarz form płatności oraz krótki czas dostawy produktów – to kolejne zalety naszego e-sklepu.

Więcej

OGRÓD 

Jest 793 produktów.

Podkategorie

Zraszacze ogrodowe i...

Funkcjonalne zraszacze ogrodowe – komfort dla Ciebie i Twojego ogrodu

Posiadacze ogrodów, sadów, szklarni i innego rodzaju terenów zielonych muszą dbać o sukcesywne podlewanie roślinności. Dla znacznej grupy roślin wystarczy tradycyjne nawadnianie interwencyjne, ale coraz popularniejsze stają się zraszacze ogrodowe. Nawadnianie za pośrednictwem zraszaczy, charakteryzuje się większą dokładnością oraz równomiernością, niż ma to miejsce w przypadku ręcznego podlewania zieleni przy pomocy węża ogrodowego. Jeśli chodzi o zraszacze ogrodowe, to można w ich wypadku mówić o podlewaniu automatycznym, ponieważ konstrukcja tego rodzaju akcesorium – nie wymaga bezpośredniej obsługi ani obecności podczas pracy urządzenia.

Na rynku można znaleźć duże zróżnicowanie tego typu akcesoriów, w tym m. in. zraszacze ogrodowe pulsacyjne i obrotowe, osadzane na specjalnych stojakach albo kotwione do bezpośrednio do gruntu. W ramach podstawowego podziału rodzajowego, producenci oferują olbrzymi wybór modeli, które różnią się od siebie funkcjonalnością oraz parametrami. Wśród najważniejszych cech, jakie należy brać pod uwagę wybierając zraszacze ogrodowe, są np. zasięg działania, ciśnienie pracy, zużycie wody, a także możliwość regulowania strumienia i dyszy wodnych.

Dobrze zaopatrzony sklep i hurtownia ogrodnicza, jaką jest Preis zone – oferuje niezawodne zraszacze ogrodowe renomowanych producentów, wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub wysokiej klasy osprzęt mosiężny. Szeroki asortyment pozwala dopasować zraszacz do wielkości i specyfiki ogrodu oraz rodzaju oraz potrzeb roślin wymagających nawadniania. Właściwie dobrany zraszacz do trawnika, sadu albo ozdobnych krzewów – umożliwia zaspokojenie potrzeb roślin bez konieczności angażowania się w proces podlewania. Zraszacze ogrodowe można łączyć ze sobą szeregowo i konfigurować w taki sposób, aby zapewnić automatyczne nawadnianie niemal każdego fragmentu ogrodu.

Zintegrowanie zraszaczy ze specjalnym sterownikiem, wyposażonym w czujniki pogodowe i zdolność analizy parametrów glebowych (np. w ramach systemu inteligentnego domu) – pozwala na całkowicie bezobsługowe podlewanie nawet bardzo rozległych terenów zielonych. Optymalnie dobrane i ustawione zraszacze ogrodowe – zapewniają równomierne podlewanie terenu, bez ryzyka tworzenia się uciążliwych kałuż. W zależności od konkretnego modelu, można zagwarantować zraszanie od kilku do kilkuset metrów kwadratowych, przy średnicy zasięgu nawet do kilkudziesięciu metrów.

Czym dokładnie jest i jak działa zraszacz ogrodowy?

Zraszacz ogrodowy umożliwia dużo dokładniejsze oraz bardziej ekonomiczne nawadnianie, ponieważ zużywa mniej wody, niż tradycyjne podlewanie konewką czy przy użyciu węża wodnego. Zakres, zasięg, sposób i rodzaj rozproszenia wody – zależą od danego modelu zraszacza, jak również od ciśnienia wody. Przed kupnem zraszacza do ogrodu, warto posiadać wiedzę na temat ciśnienia na przyłączu wodnym i pod tym kątem dobrać konkretny typ tego akcesorium.

Każdy zraszacz ogrodowy musi zostać zasilony wodą, poprzez podłączenie do niego przewodu. Z reguły zraszacze wyposażone są w przyłącze w postaci praktycznej szybkozłączki, więc zespolenie go z wężem ogrodowym nie stanowi większego problemu. W następnej kolejności należy dokonać ustawienia parametrów pracy urządzenia, chyba, że mamy do czynienia z prostym zraszaczem jednofunkcyjnym. Zazwyczaj zraszacz ogrodowy posiada też specjalną blokadę stopującą działanie, nawet jeśli zawór na przyłączu wody pozostaje otwarty.

Wraz ze zwiększaniem ciśnienia w dozwolonym zakresie pracy zraszacza ogrodowego, wydłuża się promień zasięgu strumienia i wzrasta zużycie wody. Zraszacz ogrodowy nie generuje jednak dużego poboru wody, który zwykle wynosi od kilku do kilkunastu litrów na minutę.

Zraszacze do ogrodu – najpopularniejsze rodzaje i modele urządzeń do automatycznego podlewania?

W ramach bogatego asortymentu akcesoriów do automatycznego podlewania, najpopularniejsze są zraszacze do ogrodu pulsacyjne, obrotowe, a także wahadłowe. W przypadku zraszaczy pulsacyjnych mamy do czynienia ze generowaniem rozproszonego strumienia, przecinanego przez specjalny mechanizm zintegrowany z układem sprężynowym (kowadełko). Ingerencja ruchomego elementu w strumień, powoduje dodatkowy, nieregularny rozbryzg wody, dzięki któremu poszerza się zakres nawadniania, a przede wszystkim osłabiony zostaje wydostający się e zraszacza ciek. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet podczas dużego ciśnienia pracy zraszacza – strumień wody nie uszkodzi delikatnych fragmentów roślin, jak np. kwiaty czy cienkie łodygi. Pulsacyjne zraszacze do ogrodu, w zależności od modelu, mogą pracować w różnych zakresach obwodu, ale zazwyczaj minimalny kąt wyrzutu rozpraszanego strumienia wynosi ok. 20 stopni. Modele pulsacyjno-obrotowe posiadają pełen zakres ruchu po okręgu (360 stopni).

Typowo obrotowe zraszacze do ogrodu, umożliwiają równomierne nawadnianie w zakresie kąta pełnego. Tego rodzaju zraszacze mogą generować pojedynczy strumień, o różnym stopniu rozproszenia (aż do tzw. mgiełki wodnej) albo kilka/kilkanaście mniejszych cieków – w przypadku dyszy z wieloma otworami. Ciekawą opcją są także zraszacze do ogrodu wahadłowe, które podlewają naprzemiennie prawą i lewą stronę. Większość dostępnych na rynku modeli wyposażona jest w możliwość płynnej regulacji promienia/średnicy zraszania, a tym samym ustalenia dokładnej powierzchni ogrodu, która ma zostać podlana.

Zraszacze do trawnika, sadu czy innych upraw są zwykle mocowane do gruntu za pośrednictwem specjalnego kolca, w jaki wyposażone jest akcesorium. Niektóre egzemplarze posiadają kilka tego rodzaju kolców/szpilek, co zapewnia najlepszą stabilizację dla zraszacza podczas pracy. Część modeli dysponują specjalnie profilowaną i dociążoną podstawą, która umożliwia swobodne umieszczenie zraszacza na podłożu.

Aby zwiększyć możliwości, zasięg i parabolę strumienia, wytwarzanego przez standardowy zraszacz oraz zapewnić m. in. optymalne nawadnianie drzewom czy innej wysokopiennej roślinności – warto sięgnąć po specjalny statyw. Można również zdecydować się zakupić zraszacze do ogrodu zintegrowane z praktycznym trójnogiem. Statywy do zraszaczy często posiadają regulowany wysuw nóżek z kolcami, dzięki czemu łatwo można osadzić akcesorium do nawadniania na pożądanej wysokości.

Zraszacze do trawy – zadbaj o piękną zieleń wokół domu i nie tylko!

Podlewanie trawy wymaga dużego rozproszenia strumienia wody na dużej powierzchni. Rzadko kiedy zdarza się też, żeby trawnik miał regularny, geometryczny kształt. Funkcjonalne zraszacze do trawy, najlepiej obrotowe i/lub wahadłowe – to idealny sposób na precyzyjne podlewanie trawnika bez powstawania kałuż czy rozlewisk. Aby zapewnić kompleksowe podlewanie nieregularnej powierzchni, warto rozważyć szeregowe połączenie dwóch lub większej liczby zraszaczy o zróżnicowanej specyfice pracy. Interesującą propozycją są również zraszacze do trawnika typu piramida. Wydajne zraszacze do trawy z powodzeniem nadają się także do nawadniania olbrzymich połaci terenów zielonych, jak np. boiska piłkarskie.

Czym powinien charakteryzować się profesjonalny zraszacz do ogrodu?

Dobry zraszacz do ogrodu powinien charakteryzować się solidnym wykonaniem i zastosowaniem materiałów, wytrzymałych na mechaniczne uszkodzenia oraz działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Elementy, z jakich zbudowany jest zraszacz muszą też być odporne na korozję (np. mosiądz, PVC, ocynkowany mechanizm sprężynowy), co wpływa na jego żywotność oraz bezawaryjność. Ważną cechą, jaką powinien mieć profesjonalny zraszacz do ogrodu, jest szeroki zakres ciśnienia roboczego, dzięki któremu uniwersalne urządzenie będzie w stanie wygenerować zarówno mały, jak i duży zasięg strumienia.

Kolejna zaletą dobrej klasy zraszacza jest opcja blokady określonego ustawienia i zwiększenie intensywności podlewania danego sektora ogrodu. Świetnym rozwiązaniem jest zakup zraszacza wielofunkcyjnego, który można wykorzystywać w dowolnych warunkach do podlewania roślin o różnych potrzebach. Profesjonalny zraszacz do ogrodu cechuje się także cichym funkcjonowaniem oraz niskim zużyciem wody w cyklu 1-minutowym lub pracy na maksymalnych parametrach przepływu/ciśnienia.

Automatyczny zraszacz do trawy na straży optymalnego nawadniania

Automatyczny zraszacz do trawy to olbrzymi komfort dla posiadacza rozległych terenów zielonych. Budowa kompleksowego systemu nawadniania przy zastosowaniu różnego typu zraszaczy oraz integracja całej instalacji z modułem smart home, pozwala na bezobsługowe zapewnienie trawie i pozostałym roślinom optymalnej wilgotności. Zraszacz do trawy sterowany przez timer i system czujników – umożliwia właścicielom nieruchomości na dłuższy wyjazd czy beztroski letni urlop, bez konieczności zamartwiania się o nawadnianie ogrodu.

Bębny ogrodowe

Bęben na wąż ogrodowy – komfort użytkowania i ochrona mobilnej instalacji zraszającej

Wolnostojący bęben na wąż ogrodowy to prosty sposób na komfortowe podlewanie terenów zielonych oraz bezpieczne przechowywanie mobilnej instalacji zraszającej. Od funkcjonalnego bębna zależy komfort użytkowania i ochrona podatnego na uszkodzenia węża, dlatego na zakup tego produktu warto wybrać profesjonalny sklep ogrodniczy. Poręczny i lekki bęben na wąż ogrodowy jest łatwy do przenoszenia, a jego wytrzymała konstrukcja – gwarantuje bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

Uniwersalny bęben na wąż ogrodowy wyposażony jest w ergonomiczną korbę do zwijania i umożliwia wybór dowolnej średnicy węża. Standardowe modele, jakie dostępne są w Preis zone, pomieszczą ok. 50 m węża ogrodowego o najpopularniejszej średnicy 1/2 cala. Optymalny rozstaw metalowych nóżek stojaka, na jakim osadzony jest bęben na wąż ogrodowy – sprawia, że jest on bardzo stabilny i nie przewraca się łatwo podczas rozwijania.

Bęben na wąż ogrodowy świetnie sprawdza się w przypadku małych i średnich ogrodów, tarasów i działek, ale nadaje się także do podlewania roślinności na bardziej rozległym terenie. Niewielka kubatura funkcjonalnego bębna – powoduje, że do jego przechowywania nie potrzeba zbyt wiele wolnego miejsca.

Bębny na węże ogrodowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego modelu?

Ogrody wymagają podlewania przez większą część roku, dlatego osprzęt do nawadniania, w tym bębny na węże ogrodowe – narażone są na intensywnie użytkowane. Zwiększona eksploatacja wymaga zastosowania sprzętu o podwyższonej wytrzymałości na mechaniczne uszkodzenia oraz wpływ innych niekorzystnych czynników. Bębny na węże ogrodowe mają bezpośredni kontakt z podłożem, nierzadko wilgotnym, stąd istotną kwestią jest wybór stojaka odpowiednio zabezpieczonego przed korozją.

Trwałość materiałów, z jakich wykonuje się bębny na wąż ogrodowy, przekłada się na ich żywotność. Warto pamiętać o wyborze bębna wykonanego z tworzywa odpornego na działanie promieni UV, które potrafią uszkodzić strukturę i wytrzymałość gorszych materiałów. Ważnym elementem, w jaki powinny być zaopatrzone dobrej klasy bębny na węże ogrodowe, jest ergonomiczna korba z niezawodnym mechanizmem zwijania. Płynne działanie korby ułatwia nawinięcie długiego węża na bęben bez uczucia zmęczenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest specjalny uchwyt na końcówkę/dyszę zraszającą, umieszczony na stojaku bębna. Taka opcja sprawia, że dysza nie ulegnie uszkodzeniu (nastąpnięcie, ścieranie) ani zatkaniu przy kontakcie z sypkim podłożem (ziemia, piasek). Dobre bębny na węże ogrodowe posiadają też obrotowe podłączenie przyłącza, które zapobiega uciążliwemu skręcaniu się węża. Zginanie się węża, który nie jest nawinięty na bęben, może doprowadzić do mikrouszkodzeń w jego strukturze, które skracają żywotność przewodu wodnego.

Dlaczego bęben na wąż to praktyczne rozwiązanie nie tylko dla posiadacza ogrodu?

Bęben na wąż to przede wszystkim poprawa komfortu rozwijania instalacji i podlewania, a także odpowiednie zabezpieczenie dla nieużytkowanego w danym momencie węża. Wszystkie swobodnie leżące na podłożu węże ogrodowe – narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia. Niezabezpieczony wąż ogrodniczy może zostać przecięty przez talerz kosiarki, przegryziony przez niesfornego psa albo przetarty na szorstkiej powierzchni kostki betonowej. Bęben na wąż pozwala szybko zwinąć przewód i zapobiec niepożądanemu oddziaływaniu na niego ekstremalnej temperatury (silne nagrzewanie lub zamarznięcie wody).

Zrolowanie węża ogrodowego ułatwia usunięcie z jego wnętrza pozostałej po podlewaniu wody, która sprzyja rozwojowi chorobotwórczych organizmów, np. glonów, alg. Węże używane są również do spłukiwania i czyszczenia utwardzonych podjazdów czy chodników. Bęben na wąż – to mniejsze ryzyko przetarcia przewodu podczas przesuwania nim po chropowatej nawierzchni. Lekkie bębny na wąż nie zajmują wiele miejsca, bez trudu zmieszczą się w garażu czy innym pomieszczeniu gospodarczym, można je również podwiesić na ścianie. Kompaktowy bęben na wąż to funkcjonalne rozwiązanie dla każdego posiadacza ogrodu, działki czy przydomowych klombów.

Wózki na wąż ogrodowy

Funkcjonalne wózki na wąż ogrodowy do zadań specjalnych

Funkcjonalne wózki na wąż ogrodowy to sprzęt, który przyda się nie tylko w rozległym ogrodzie czy na działce, ale także podczas innych przydomowych prac. Aby wózek na wąż prawidłowo wypełniał swoje zadania, warto wybrać branżowy sklep ogrodniczy, w którym można liczyć na produkt najwyższej jakości. Solidne wózki na wąż ogrodowy to gwarancja dłuższej i bezproblemowej eksploatacji, dlatego należy stawiać na sprawdzone rozwiązania. Najlepsze wózki na wąż ogrodowy wyposażone są w mechanizmy ułatwiające zwijanie/rozwijanie mobilnej instalacji do nawadniania oraz posiadają szereg funkcjonalnych akcesoriów.

Wózki na wąż ogrodowy przedłużają również żywotność węża do podlewania, bowiem w dużej mierze separują go od kontaktu z podłożem, na którym istnieje większe ryzyko uszkodzenia mechanicznego (ścieranie, przecięcie, przegryzienie). Zwinięty wąż ogrodowy w mniejszym stopniu narażony jest na działanie ekstremalnych warunków pogodowych (temperatura, promienie UV). Wózki na wąż ogrodowy w naturalny sposób pozwalają na usunięcie wody z węża, która przy kontakcie z gruntem mogłaby zamarzać i uszkadzać strukturę tworzywa, z jakiego jest wykonany.

Wózek na wąż ogrodowy – kiedy i gdzie się sprawdzi?

Wbrew pozorom, wózek na wąż ogrodowy sprawdzi się nie tylko na terenach zielonych o dużej powierzchni. Wózki na wąż z bębnem, umożliwiają komfortowe rozwinięcie pożądanej długości węża, dlatego doskonale sprawdzą się też w mniejszych ogródkach czy na działkach. Wózek na wąż ogrodowy to także dobra opcja w trakcie czyszczenia i spłukiwania podjazdu albo placu z kostki brukowej. Utwardzona powierzchnia podwyższa ryzyko uszkodzenia wierzchniej warstwy węża ogrodowego, ale wózek na wąż ogrodowy minimalizuje tego typu zagrożenie.

Podczas rozległych terenów do podlewania, wózek na wąż ogrodowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Sukcesywne rozwijanie zmniejsza tendencję do powstawania załamań i pętli, które mogłyby nadwątlić strukturę węża, a na pewno utrudnić sprawne podlewanie. Możliwość łatwego zwijania naddatku węża za pomocą praktycznej korby, w jaką wyposażony jest każdy wózek na wąż – pomaga utrzymać w czystości dłonie i ubranie osoby podlewającej. Duże powierzchnie do nawadniania – wymaga zwykle kilkudziesięciu metrów węża ogrodowego. Taka długość sprawia, że jest on bardzo ciężki i nieporęczny, jednak wózek na wąż ogrodowy skutecznie likwiduje ten problem.

Czym powinien charakteryzować się dobry wózek do węża ogrodowego?

Dobrej klasy wózek do węża ogrodowego powinien cechować się solidną i stabilną konstrukcją. Transport mobilnej instalacji nawadniającej – odbywa się najczęściej po nierównym podłożu, co rodzi ryzyko uszkodzenia/deformacji wózka. Porządny wózek do węża ogrodowego powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, zabezpieczonego przed korozją.

Głównym elementem, w jaki wyposażony jest każdy wózek do węża ogrodowego – jest bęben. Powinien on być równie wytrzymały i solidnie osadzony, ponieważ zwinięty wąż ogrodowy bywa bardzo ciężki. Standardowy wózek do węża ogrodowego przeznaczony jest do przechowywania i transportu ok. 50-60 m węża o średnicy 1/2 cala.

Ergonomiczna rączka/korba, która pozwala na sprawne i szybkie nawijanie węża na bęben – to kolejna zaleta dobrej jakości wózka. Ważnym atutem są też duże, lekko kręcące się koła z bieżnikiem, który zapobiega niekontrolowanym uślizgom na mokrej nawierzchni.

Wózek do węża ogrodowego posiada zazwyczaj specjalną prowadnicę, która ułatwia zwijanie długiego węża. Uchwyt powleczony miękkim i antypoślizgowym materiałem – to z kolei lepszy komfort przy transporcie wózka.

Wózki na węże ogrodowe wraz z funkcjonalnymi akcesoriami

Nasze wózki na węże ogrodowe dostępne są również w zestawach z funkcjonalnymi akcesoriami. Z wózkami sprzedawane są przyłącza na kran z opcjonalnym adapterem, umożliwiającym założenie redukcji – w zależności o średnicy węża. Niektóre wózki na węże ogrodowe posiadają zintegrowane obrotowe podłączenie przyłącza, dzięki któremu wąż ogrodowy nie skręca się przy rozwijaniu oraz zwijaniu. Wózki na węże ogrodowe mają także w komplecie tradycyjne oraz praktyczne szybkozłącze „ze stopem”, a także prostą, regulowaną dyszę zraszającą.

Wszystkie wózki na węże ogrodowe posiadają metalową stopkę, która umożliwia swobodne ustawienie sprzętu na płaskiej powierzchni. Część modeli wyposażona została w wysuwaną rączkę/uchwyt (regulacja wysokości), dzięki czemu wózek na wąż z łatwością można dopasować do wzrostu użytkownika. Jeśli w zestawie z wózkiem znajduje się wąż ogrodowy, to Preis zone zadbał o jego najwyższy standard, czyli kilkuwarstwowy model z dodatkowym oplotem dla podwyższenia wytrzymałości na duże ciśnienie wody.

Węże ogrodowe

Węże ogrodowe – podstawowy element wyposażenia każdego ogrodu

Węże ogrodowe są ważnym elementem do nawadniania terenów zielonych, szczególnie przy działkach o większej powierzchni i znacznej odległości roślin od przyłącza wody. Tego typu akcesoria ogrodowe często narażone są na oddziaływanie wielu niekorzystnych czynników, dlatego muszą być wytrzymałe i odporne m. in. na skrajne warunki pogodowe.

Profesjonalny sklep ogrodniczy to z pewnością odpowiednie miejsce, aby nabyć najwyższej jakości wąż ogrodniczy. Na rynku dostępne są różne rodzaje wężów ogrodowych. Podstawowe modele służą do tradycyjnego podlewania roślin, ale niektóre węże ogrodowe dedykowane są do budowy systemów nawadniających.

Wśród akcesoriów dodatkowych, w jakie warto wyposażyć wąż ogrodniczy, są specjalne dysze i pistolety zraszające, które zwiększają precyzję, komfort podlewania oraz oszczędzają wodę. Dla wygody użytkowania klasycznych węży do podlewania ogrodu, można zaopatrzyć się także w funkcjonalne stojaki lub bębny.

Sprawny wąż ogrodniczy to gwarancja właściwego i regularnego nawadniania roślinności w okresach największego zapotrzebowania zieleni na wodę.

Czym powinien charakteryzować się dobry wąż ogrodowy?

Wąż ogrodniczy użytkowany jest w warunkach zewnętrznych, należy więc zadbać o to, aby był on wytrzymały na działanie wielu niepożądanych czynników. Dużym zagrożeniem dla węży ogrodowych są ekstremalne temperatury. W przypadku intensywnego nasłonecznienia, powierzchnia węża może nagrzewać się nawet do +50 st. C, a w czasie wiosennych czy jesiennych przymrozów, przy gruncie temperatura spada nierzadko do -20 st. C. Kolejnym istotnym czynnikiem jest maksymalne dopuszczalne ciśnienie wody, które jest bezpieczne dla konstrukcji węża ogrodowego.

Dobrej jakości węże ogrodowe powinny być wykonane z materiału odpornego na zaginanie i skręcanie, z czym często ma się do czynienia podczas podlewania. Tworzywo, z jakiego zbudowany jest wąż ogrodniczy, musi też być wytrzymały na ścieranie – szczególnie, kiedy ma on bezpośredni kontakt z powierzchniami utwardzonymi kostką brukową, asfaltem lub wylewką betonową.

Najlepsze węże ogrodowe wykonuje się z miękkiego PVC. Materiał ten często wzmacniany jest przędzą poliestrową, a nierzadko posiada również specjalny otok tekstylny. Istotny jest też szeroki zakres temperaturowy pracy węża oraz odporność na kontakt z różnymi środkami chemicznymi stosowanymi w ogrodzie (np. nawozy, opryski).

Wąż do ogrodu i funkcjonalne akcesoria do podlewania zieleni

Aby wąż do ogrodu był bardziej funkcjonalny i efektywniej wypełniał swoje zadania w zakresie podlewania zieleni, warto dokupić szereg praktycznych akcesoriów. Węże ogrodowe wyposażone w regulowane dysze lub pistolety zraszające – pozwalają na dokładniejsze podlewanie zieleni, zwiększenie/zmniejszenie ciśnienia wody oraz dostosowanie strumienia do specyfiki danej rośliny. Ważnym argumentem przemawiającym za stosowaniem tego typu końcówek, jest także znacznie mniejsze zużycie wody.

Długi wąż do ogrodu jest wygodniejszy w obsłudze – gdy w prosty sposób można go zwijać/rozwijać, bez ryzyka poplątania. Efekt taki można uzyskać poprzez różnego rodzaju podpórki, stojaki, bębny czy uchwyty, które dodatkowo pomagają utrzymać węża w czystości. Tradycyjny wąż ogrodniczy ma zwykle ok. 50 m długości. Skrócenie węża nie jest żadnym problemem, natomiast w razie konieczności wydłużenia – przydatne bywają specjalistyczne i niezawodne (szybko)złącza. W przypadku rozległych terenów do podlewania, zlokalizowanych po różnych stronach od przyłącza wodnego, użytecznym rozwiązaniem mogą okazać się rozdzielacze, np. trójniki.

Węże ogrodowe kroplujące – do czego służą?

W sprzedaży dostępne są także specjalne węże ogrodowe kroplujące, które służą do budowy zoptymalizowanych linii nawadniających. Automatyzacja procesu nawadniania jest bardzo wygodna, ponieważ jest alternatywą dla ręcznego podlewania przy użyciu klasycznych węży czy konewki. Węże ogrodowe kroplujące znacząco ograniczają zużycie wody i zapewniają optymalne nawodnienie – o co trudno przy konwencjonalnych metodach podlewania roślin.

Linie nawadniające na bazie węży ogrodowych, często stosuje się w szklarniach i tunelach foliowych, jednak coraz powszechniej wykorzystuje się je też w tradycyjnych ogrodach. Działające punktowo węże ogrodowe kroplujące, pomagają w efektywnej uprawie roślin jadalnych oraz ozdobnych. Świetnie sprawdzają się również przy zasilaniu wodą żywopłotów, rabat, przydomowego warzywniaka czy sadu.

Jak należy dbać o węże ogrodowe?

Właściwe użytkowanie i przechowywanie – sprawia, że dobrej klasy węże ogrodowe będą służyć przez wiele lat. Najistotniejszym zabiegiem, pozwalającym utrzymać wąż ogrodniczy w odpowiednim stanie technicznym, jest zwijanie go po każdym użyciu. Brak kontaktu z podłożem, ogranicza ryzyko przetarcia oraz uszkodzenia przez inne sprzęty (np. kosiarkę) lub zwierzęta (przegryzienie). Zwijanie ułatwia też ponowne użycie węża oraz powoduje usunięcie zalegającej wewnątrz wody, która może ulec zamrożeniu bądź stać się siedliskiem dla rozwoju różnych mikroorganizmów. Węże ogrodowe bezwzględnie powinny być zwijane i zabezpieczane w pomieszczeniach przed nastaniem sezonu zimowego.

Lampki ogrodowe

Lampki ogrodowe

Odstraszacze ptaków

Odstraszacze ptaków

Torby do podlewania

Torby do podlewania drzew

Stacje pogodowe

Stacja pogodowa

Kratki trawnikowe

Kratki trawnikowe

na stronę
0 Recenzja (e)

Zestaw siekiera uniwersalna engelbert strauss, sekator orginal löwe i piłka ręczna ⭐⭐⭐⭐⭐Siekiera uniwersalna, toporek engelbert strauss: ➡️ Poręczna siekiera zrobiona ze stali narzędziowej klasy A, utwardzona do 51-56 HRC. Siekiera posiada drewniany trzonek o długości 38 cm. Toporek idealnie sprawdzi się do rąbania drzewa lub innych prac gospodarczych....

369,97 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Bęben automatyczny z wężem 1/2" 20m i akcesoriami BRADAS⭐⭐⭐⭐⭐Bęben ogrodowy WHITE LINE mieści 20m węża o średnicy 1/2". Cechuje się lekką i wytrzymałą konstrukcją, jest wykonany z mocnego tworzywa odpornego na promieniowanie UV. Posiada uchwyt, do którego możemy umieścić końcówkę zraszającą. Obrotowe podłączenie przyłącza zapobiega skręcaniu się węża....

306,00 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Bęben automatyczny z wężem 1/2" - 35m BRADAS ⭐⭐⭐⭐⭐Bęben ogrodowy WHITE LINE mieści 35m węża o średnicy 1/2". Cechuje się lekką i wytrzymałą konstrukcją, jest wykonany z mocnego tworzywa odpornego na promieniowanie UV. Posiada uchwyt, do którego możemy umieścić końcówkę zraszającą. Obrotowe podłączenie przyłącza zapobiega skręcaniu się węża. Bęben...

466,00 zł
Brak w magazynie
0 Recenzja (e)

Sterownik elektroniczny do zraszaczy 2-drożny z wyświetlaczem LCD BRADAS⭐⭐⭐⭐⭐Sterownik elektroniczny 2-drożny odpowiadający za sterowanie pracą zraszaczy. Sterownik jest w stanie pracować przez 240min.Posiada sześć przycisków, oraz pokrętło które umożliwiają wprowadzenie ustawień i programowanie czasu pracy. Informację są wyświetlane dzięki...

164,00 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Sterownik elektroniczny 1-drożny do zraszaczy BRADAS⭐⭐⭐⭐⭐Sterownik elektroniczny odpowiadający za sterowanie pracą zraszaczy. Sterownik jest w stanie pracować przez 240min. Posiada sześć przycisków, oraz pokrętło które umożliwiają wprowadzenie ustawień i programowanie czasu pracy. Informację są wyświetlane dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi LCD....

131,00 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Reduktor ciśnienia do 1,0 BAR z filtrem siatkowym GW 3/4" i nyplem na wąż BRADAS⭐⭐⭐⭐⭐Regulator ciśnienia chroni instalację wodną przed nadmiernym ciśnieniem wejściowym stosowany  instalacjach domowych i przemysłowych, pozwala na zmniejszenie zużycia wody.➡️ Cechy produktu: ✔️ wykonany z najwyższej jakości tworzywa ABS, ✔️ Regulacja ciśnienia odbywa...

6,50 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Przyłącze adapter na kran GW 3/4' z filtrem  regulowane z redukcją na 3/4" BRADAS⭐⭐⭐⭐⭐Przyłącze na kran posiada nypel z redukcją z 1" na 3/4" i służy jako adapter. Adapter z filtrem jest wykorzystywany w systemach nawadniania i zraszania terenów zagospodarowania przestrzennego.➡️ Cechy produktu: ✔️ wykonany z najwyższej jakości tworzywa ABS ✔️...

2,15 zł
0 Recenzja (e)

Rozdzielacz 2-drożny z zaworami na kran 1" z redukcją na 3/4" BRADAS⭐⭐⭐⭐⭐Rozdzielacz z czterema niezależnymi regulowanymi zaworami na kran 1" z redukcją na przyłącze 3/4" z nyplami do szybkozłączek. Jest wykonany z bardzo dobrej jakości tworzywa PVC. Do profesjonalnego użytku w systemach nawadniających i zraszających.➡️ Cechy produktu: ✔️ wykonany z...

25,00 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rozdzielacz 4-drożny z zaworami na kran 1" z redukcją na 3/4"⭐⭐⭐⭐⭐Rozdzielacz z czterema niezależnymi regulowanymi zaworami na kran 1" z redukcją na przyłącze 3/4" z nyplami do szybkozłączek. Jest wykonany z bardzo dobrej jakości tworzywa PVC. Do profesjonalnego użytku w systemach nawadniających i zraszających.➡️ Cechy produktu: ✔️ wykonany z...

25,00 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Mechaniczny zegar przepływu wody z funkcją ustawień częstotliwości i czasu pracy BRADAS⭐⭐⭐⭐⭐Mechaniczny zegar przepływu wody  z możliwością programowania ustawień, posiada 12 różnych programów sterujących nawadnianiem. Dedykowany do instalacji zewnętrznych, wodnych, kontrolujących zraszanie przestrzeni zielonych, grządek, rabat i alejek kwiatowych....

34,00 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Agrotkanina antychwastowa czarna 135g/m2 0,6 x 100m ⭐⭐⭐⭐⭐Agrowłóknina czarna,o gramaturze 135 g/m2, stosowana jest do ściółkowania gleby w celu ochrony przed chwastami, szkodnikami glebowymi i chorobami, a tym samym w celu ograniczenia konieczności stosowania środków chemicznych. Zadaniem agrowłókniny jest poprawienie efektywności produkcji plonów,...

162,00 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Sekator prosty ostrze mijające stal V-Series-P Bradas⭐⭐⭐⭐⭐Sekator ogrodowy zapewnia efektywne, szybkie cięcie. Służy do cięcia kwiatów i pędów. Precyzyjnie szlifowane ostrza pochylonej głowicy tnącej są pokryte powłoką antyadhezyjną. Sekator idealnie leży w dłoni. Posiada świetnie ukształtowany uchwyt z powłoką antypoślizgową umożliwiające wprawne,...

13,00 zł
W magazynie
Pokazuje 1 - 12 z 793 elementów

Przejdź do góry