Gwarancja dostawy

Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!

30-dniowy okres zwrotu

Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.

Bezpiecznie

Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL,
więc Twoje dane są bezpieczne!

OGRÓD

Profesjonalny sklep ogrodniczy – wszystko, czego potrzebujesz do pielęgnacji zieleni

Profesjonalny sklep ogrodniczy to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i przydatne akcesoria do pracy w ogrodzie, na działce, w sadzie, a nawet wśród zieleni na balkonie. Aby ogród mógł cieszyć oko, dzielić się plonami oraz stać się prawd...

Profesjonalny sklep ogrodniczy – wszystko, czego potrzebujesz do pielęgnacji zieleni

Profesjonalny sklep ogrodniczy to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i przydatne akcesoria do pracy w ogrodzie, na działce, w sadzie, a nawet wśród zieleni na balkonie. Aby ogród mógł cieszyć oko, dzielić się plonami oraz stać się prawdziwą oazą dla odpoczynku w gronie rodziny czy znajomych, wymaga dużego nakładu pracy i uwagi przez cały rok. Dobrze zaopatrzona hurtownia ogrodnicza – pozwala zaopatrzyć się w sprzęt, który ułatwia właściwą pielęgnację i ochronę ogrodu oraz pozwala cieszyć się widokiem zadbanej zieleni. Dzięki praktycznym akcesoriom oraz funkcjonalnym systemom, jakie oferuje sklep ogrodniczy, praca w ogrodzie przebiega znacznie sprawniej, przez co zyskuje się więcej czasu na relaks na łonie natury.

Nasz sklep ogrodniczy posiada szeroki asortyment produktów, pomagających w wydajnym i ekonomicznym wykonywaniu obowiązków w ogrodzie, sadzie czy na działce. W ramach bogatej oferty, można znaleźć m. in.: systemy i elementy do nawadniania ogrodu, różnego typu pojemniki użytkowe oraz narzędzia ogrodnicze. Sklep ogrodniczy dysponuje też materiałami, które wspomagają uprawy i pielęgnację roślin, jak np.: agrowłókniny, siatki, taśmy i druty ogrodnicze, tyczki, siewniki, obrzeża trawnikowe i wiele innych.

Od lat stawiamy na najwyższą jakość oferowanych produktów, dzięki czemu sprzedawany przez nas sprzęt ogrodniczy charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością, nawet podczas intensywnego użytkowania. Sklep ogrodniczyonline każde zamówienie realizuje bez zbędnej zwłoki i na wszystkie produkty udzielna stosownej gwarancji.

Hurtownia ogrodnicza – źródło funkcjonalnych i ekonomicznych inspiracji

Świetnie zaopatrzona internetowa hurtownia ogrodnicza – to niewyczerpane źródło inspiracji w zakresie funkcjonalnych i ekonomicznych rozwiązań dla ogrodu. Cały asortyment e-sklepu podzielony został na dużą liczbę kategorii – co ułatwia znalezienie poszukiwanego produktu oraz kompleksowe rozwiązanie potrzeb ogrodniczych. Branża ogrodnicza sukcesywnie się rozwija, dlatego każda renomowana hurtownia ogrodnicza ma swojej ofercie szereg innowacyjnych produktów i nowinek technologicznych. Dzięki pomysłowym rozwiązaniom i praktycznym narzędziom, praca w ogrodzie staje się przyjemną formą aktywnej rekreacji.

Ogród wymaga zaangażowania i uwagi przez okrągły rok, a także zróżnicowanego spektrum narzędzi oraz środków do pielęgnacji roślinności. Nasza hurtownia ogrodnicza z powodzeniem zaspokoi wszystkie potrzeby ogrodu – niezależnie od pory roku. Wnikliwe prześledzenie zawartości poszczególnych kategorii tematycznych w dziale ogrodniczym Preis zone – z pewnością natchnie nowymi pomysłami, których wdrożenie pozwoli efektywniej zadbać o ogród i cieszyć się owocami swojej pracy.

Tradycyjne i systemowe rozwiązania w zakresie nawadniania do ogrodu

Hurtownia ogrodnicza Preis zone posiada zróżnicowane i kompleksowe rozwiązania w zakresie nawadniania terenu oraz podlewania roślin. Wśród licznych propozycji i sposobów zasilania ogrodu wodą, internetowy sklep ogrodniczy ma zarówno tradycyjne sprzęty, jak też systemowe instalacje. Wśród klasycznych akcesoriów, dostępne są m. in. konewki i wiadra ogrodowe o różnej pojemności.

Sklep ogrodniczy online to miejsce, w którym można również kupić elementy do wykonania zewnętrznego przyłącza wody w ogrodzie (krany, rozdzielacze, adaptery). Nie brakuje także szerokiego wyboru węży do podlewania roślin wraz z dużą paletą akcesoriów towarzyszących (np. pistolety, dysze zraszające, bębny, złącza). Nasz sklep i hurtownia ogrodnicza oferuje ponadto różnego rodzaju automatyczne zraszacze (pulsacyjne, obrotowe, wbijane oraz lance). W sprzedaży znajdują się też profesjonalne kompletne zestawy zraszające wraz z elektroniką sterującą.

Ciekawym produktem jest łapacz deszczówki, który montuje się na pewnym odcinku rury spustowej. Łapacze ogrodowe wyposażone są w zawór i umożliwiają napełnianie zbiorników w czasie opadów deszczu, który wykorzystywany jest później do podlewania zieleni.

Zadbany i urodzajny ogród – jakie narzędzia przydadzą się do pracy wśród zieleni

Ogród to wyjątkowe miejsce do rodzinnego odpoczynku albo urządzenia spotkania towarzyskiego przy grillu. Aby cieszyć się zasłużonym relaksem wśród kolorowych kwiatów czy zajadać ogrodowe truskawki, jabłka i pomidory – potrzeba wiele wytężonej pracy. Ogród wymaga uwagi praktycznie przez cały rok, ponieważ część pielęgnacyjnych cięć, wykonuje się nawet zimą. Do sprawnej i wydajnej pracy w ogrodzie, na działce bądź w szklarni, niezbędne są funkcjonalne narzędzia, jakie oferuje każdy kompleksowo zaopatrzony sklep ogrodniczy.

Bardzo ważnym sprzętem w ogrodnictwie jest sekator, dzięki któremu można zapewnić właściwą pielęgnację i wzrost krzewom oraz drzewkom. Hurtownia ogrodnicza ma w asortymencie kilka modeli wysokiej klasy sekatorów do cięcia kwiatów i krzewów oraz specjalistyczne narzędzia teleskopowe z przekładnią – do cięcia gałęzi. Dział ogrodniczy Preis zone to również szeroka gama wygodnych rękawic do pracy oraz praktyczne nakolanniki. W celu zapewnienia roślinom optymalnych warunków do rozwoju, internetowy sklep ogrodniczy pozwala zaopatrzyć się w innowacyjne, osadzane w ziemi mierniki. Urządzenia te informują m. in. o kwasowości, wilgotności i temperaturze gleby, a także poziomie nasłonecznienia.

Sklep i hurtownia ogrodnicza online – wygodne zakupy bez wychodzenia z domu

Sklep i hurtownia ogrodnicza online to komfortowy sposób na zakupy bez konieczności wychodzenia z domu, szczególnie w czasie trwającej epidemii. Olbrzymi wybór rodzajowy spośród kilkuset produktów – sprawia, że w jednym miejscu można zakupić wszystko to, czego wymaga pielęgnacja i ochrona roślin w ogrodzie, na działce czy w sadzie. Nasza hurtownia ogrodnicza dysponuje solidnym zatowarowaniem i sprawnym zapleczem logistycznym, przez co wszystkie zamówienia realizujemy ekspresowo. Szeroki wachlarz form płatności oraz krótki czas dostawy produktów – to kolejne zalety naszego e-sklepu.

Więcej

OGRÓD 

Jest 899 produktów.

Podkategorie

Narzędzia

Oferujemy wysokiej jakości narzędzia ogrodnicze niezbędne do pielęgnacji ogródków przydomowych, działek rekreacyjnych, upraw amatorskich, a także profesjonalnych. Niezależnie od tego, czy chcesz zadbać o warzywne grządki, kwiatowe rabaty, trawnik, czy drzewka owocowe, u nas znajdziesz wszystkie niezbędne narzędzia ogrodnicze. Dzięki nim zadbasz o zieleń przy domu, na działce, balkonie czy tarasie.

Nasz sklep ogrodniczy oferuje wysokiej klasy narzędzia ułatwiające takie prace jak sadzenie, pielenie, nawożenie, koszenie, przycinanie, podlewanie czy zbiory plonów. W naszym asortymencieznajdują się więc m.in. ręczne narzędzia ogrodnicze — sekatory, łopatki, grabie, pazurki, piły i inne elementy niezbędne przy zakładaniu i codziennej pielęgnacji ogrodów.

Dostępne są również akcesoria i narzędzia ogrodnicze do podlewania, zarówno ręcznego, jak i automatycznego. Mamy więc konewki, wiadra, opryskiwacze, lejki, węże ogrodowe i całe ich oprzyrządowanie — krany, rozdzielacze, wózki, bębny czy końcówki zraszające.

Dla zachowania porządku niezbędne są narzędzia ogrodnicze ułatwiające planowanie i odpowiednie rozmieszczenie odpowiednich stref. Do tego celu wykorzystuje się np. obrzeża trawnikowe, taśmy ogrodnicze, siatki ogrodzeniowe, uchwyty i tyczki ogrodowe.

Narzędzia ogrodnicze to również akcesoria zapewniające bezpieczeństwo i higienę pracy. W naszym sklepie znaleźć można więc różnego typu nakolanniki i rękawice dostosowane do rozmaitych zadań i warunków. Ponadto oferujemy całą gamę innych akcesoriów i narzędzi ogrodniczych — m.in. odstraszacze ptaków, lampki ogrodowe, termometry i stacje pogodowe, łapacze deszczówki, kastry, kanistry i wiele innych elementów niezbędnych w każdym ogrodzie.

Narzędzia ogrodowe do prac podstawowych i zadań specjalnych

W naszym sklepie dostępne są narzędzia ogrodowe najwyższej jakości. W asortymencie mamy produkty renomowanych marek, które nadają się zarówno do zastosowań amatorskich, jak i profesjonalnych. Nasze narzędzia ogrodowe sprawdzą się zatem w przydomowym ogrodzie czy na działce rekreacyjnej, jak i w wyspecjalizowanym gospodarstwie rolnym.

Wysoka jakość produktów to nie tylko ich niezawodność i długie, bezawaryjne działanie. Nasze narzędzia ogrodowe są również bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Starannie selekcjonujemy nasz asortyment, dbając o to, by każdy produkt był wykonany z nietoksycznych materiałów, które nie zatruwają gleby, a w konsekwencji plonów. Nasze narzędzia ogrodowe można więc bezpiecznie stosować przy uprawie roślin jadalnych i użytkowych.

Oferujemy narzędzia ogrodowe usprawniające i ułatwiające wiele czynności niezbędnych do utrzymania zieleni w dobrym stanie. Różnego typu pojemniki, wiadra, kosze, kastry, ale również siewniki, pikowniki czy agrowłókniny są niezbędne przy sadzeniu i zbiorach. Łopaty, widły, grabie czy pazurki przydadzą się do pielenia, pielęgnacji i zachowania porządku na grządkach i rabatach. Z kolei takie narzędzia ogrodowe jak sekatory, piły czy żyłki do podkaszarek pomogą podczas koszenia, przycinania i formowania roślinności.

Dużą popularnością — zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów — cieszą się akcesoria i narzędzia ogrodowe do podlewania, w tym systemy automatyczne. W naszym asortymencie znajdują się różnego rodzaju zraszacze, zamgławiacze, emitery oraz kroplowniki wraz z osprzętem. Mamy więc krany, węże, złączki, rozdzielniki i dysze, ale również automatyczne kontrolery, sterowniki, zawory, liczniki i zegary przepływu wody. To profesjonalne narzędzia ogrodowe, które szeroko wykorzystuje się na dużych uprawach, ale coraz częściej również w przydomowych ogrodach.

Narzędza ogrodnicze - największy wybór

Nasz sklep oferuje największy wybór narzędzi ogrodniczych różnego typu i wielu renomowanych marek. Prowadzimy wygodną dla klientów sprzedaż online. Doskonałe zaplecze logistyczne i wieloletnie doświadczenie to gwarancja szybkiej realizacji zamówień i sprawnego dostarczenia narzędzi ogrodniczych pod wskazany adres.

Duży wybór narzędzi ogrodniczych przeznaczonych do różnych zadań pozwala kompleksowo zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Niezależnie od tego, czy chcesz zadbać o mały ogródek przydomowy, warzywne grządki na działce, czy profesjonalną uprawę na dużą skalę — u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne.

Krótki czas dostawy, wygodne formy płatności, a przede wszystkim wysoka jakość wszystkich narzędzi ogrodniczych w naszym asortymencie to gwarancja satysfakcji.

Zraszacze ogrodowe i...

Funkcjonalne zraszacze ogrodowe – komfort dla Ciebie i Twojego ogrodu

Posiadacze ogrodów, sadów, szklarni i innego rodzaju terenów zielonych muszą dbać o sukcesywne podlewanie roślinności. Dla znacznej grupy roślin wystarczy tradycyjne nawadnianie interwencyjne, ale coraz popularniejsze stają się zraszacze ogrodowe. Nawadnianie za pośrednictwem zraszaczy, charakteryzuje się większą dokładnością oraz równomiernością, niż ma to miejsce w przypadku ręcznego podlewania zieleni przy pomocy węża ogrodowego. Jeśli chodzi o zraszacze ogrodowe, to można w ich wypadku mówić o podlewaniu automatycznym, ponieważ konstrukcja tego rodzaju akcesorium – nie wymaga bezpośredniej obsługi ani obecności podczas pracy urządzenia.

Na rynku można znaleźć duże zróżnicowanie tego typu akcesoriów, w tym m. in. zraszacze ogrodowe pulsacyjne i obrotowe, osadzane na specjalnych stojakach albo kotwione do bezpośrednio do gruntu. W ramach podstawowego podziału rodzajowego, producenci oferują olbrzymi wybór modeli, które różnią się od siebie funkcjonalnością oraz parametrami. Wśród najważniejszych cech, jakie należy brać pod uwagę wybierając zraszacze ogrodowe, są np. zasięg działania, ciśnienie pracy, zużycie wody, a także możliwość regulowania strumienia i dyszy wodnych.

Dobrze zaopatrzony sklep i hurtownia ogrodnicza, jaką jest Preis zone – oferuje niezawodne zraszacze ogrodowe renomowanych producentów, wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub wysokiej klasy osprzęt mosiężny. Szeroki asortyment pozwala dopasować zraszacz do wielkości i specyfiki ogrodu oraz rodzaju oraz potrzeb roślin wymagających nawadniania. Właściwie dobrany zraszacz do trawnika, sadu albo ozdobnych krzewów – umożliwia zaspokojenie potrzeb roślin bez konieczności angażowania się w proces podlewania. Zraszacze ogrodowe można łączyć ze sobą szeregowo i konfigurować w taki sposób, aby zapewnić automatyczne nawadnianie niemal każdego fragmentu ogrodu.

Zintegrowanie zraszaczy ze specjalnym sterownikiem, wyposażonym w czujniki pogodowe i zdolność analizy parametrów glebowych (np. w ramach systemu inteligentnego domu) – pozwala na całkowicie bezobsługowe podlewanie nawet bardzo rozległych terenów zielonych. Optymalnie dobrane i ustawione zraszacze ogrodowe – zapewniają równomierne podlewanie terenu, bez ryzyka tworzenia się uciążliwych kałuż. W zależności od konkretnego modelu, można zagwarantować zraszanie od kilku do kilkuset metrów kwadratowych, przy średnicy zasięgu nawet do kilkudziesięciu metrów.

Czym dokładnie jest i jak działa zraszacz ogrodowy?

Zraszacz ogrodowy umożliwia dużo dokładniejsze oraz bardziej ekonomiczne nawadnianie, ponieważ zużywa mniej wody, niż tradycyjne podlewanie konewką czy przy użyciu węża wodnego. Zakres, zasięg, sposób i rodzaj rozproszenia wody – zależą od danego modelu zraszacza, jak również od ciśnienia wody. Przed kupnem zraszacza do ogrodu, warto posiadać wiedzę na temat ciśnienia na przyłączu wodnym i pod tym kątem dobrać konkretny typ tego akcesorium.

Każdy zraszacz ogrodowy musi zostać zasilony wodą, poprzez podłączenie do niego przewodu. Z reguły zraszacze wyposażone są w przyłącze w postaci praktycznej szybkozłączki, więc zespolenie go z wężem ogrodowym nie stanowi większego problemu. W następnej kolejności należy dokonać ustawienia parametrów pracy urządzenia, chyba, że mamy do czynienia z prostym zraszaczem jednofunkcyjnym. Zazwyczaj zraszacz ogrodowy posiada też specjalną blokadę stopującą działanie, nawet jeśli zawór na przyłączu wody pozostaje otwarty.

Wraz ze zwiększaniem ciśnienia w dozwolonym zakresie pracy zraszacza ogrodowego, wydłuża się promień zasięgu strumienia i wzrasta zużycie wody. Zraszacz ogrodowy nie generuje jednak dużego poboru wody, który zwykle wynosi od kilku do kilkunastu litrów na minutę.

Zraszacze do ogrodu – najpopularniejsze rodzaje i modele urządzeń do automatycznego podlewania?

W ramach bogatego asortymentu akcesoriów do automatycznego podlewania, najpopularniejsze są zraszacze do ogrodu pulsacyjne, obrotowe, a także wahadłowe. W przypadku zraszaczy pulsacyjnych mamy do czynienia ze generowaniem rozproszonego strumienia, przecinanego przez specjalny mechanizm zintegrowany z układem sprężynowym (kowadełko). Ingerencja ruchomego elementu w strumień, powoduje dodatkowy, nieregularny rozbryzg wody, dzięki któremu poszerza się zakres nawadniania, a przede wszystkim osłabiony zostaje wydostający się e zraszacza ciek. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet podczas dużego ciśnienia pracy zraszacza – strumień wody nie uszkodzi delikatnych fragmentów roślin, jak np. kwiaty czy cienkie łodygi. Pulsacyjne zraszacze do ogrodu, w zależności od modelu, mogą pracować w różnych zakresach obwodu, ale zazwyczaj minimalny kąt wyrzutu rozpraszanego strumienia wynosi ok. 20 stopni. Modele pulsacyjno-obrotowe posiadają pełen zakres ruchu po okręgu (360 stopni).

Typowo obrotowe zraszacze do ogrodu, umożliwiają równomierne nawadnianie w zakresie kąta pełnego. Tego rodzaju zraszacze mogą generować pojedynczy strumień, o różnym stopniu rozproszenia (aż do tzw. mgiełki wodnej) albo kilka/kilkanaście mniejszych cieków – w przypadku dyszy z wieloma otworami. Ciekawą opcją są także zraszacze do ogrodu wahadłowe, które podlewają naprzemiennie prawą i lewą stronę. Większość dostępnych na rynku modeli wyposażona jest w możliwość płynnej regulacji promienia/średnicy zraszania, a tym samym ustalenia dokładnej powierzchni ogrodu, która ma zostać podlana.

Zraszacze do trawnika, sadu czy innych upraw są zwykle mocowane do gruntu za pośrednictwem specjalnego kolca, w jaki wyposażone jest akcesorium. Niektóre egzemplarze posiadają kilka tego rodzaju kolców/szpilek, co zapewnia najlepszą stabilizację dla zraszacza podczas pracy. Część modeli dysponują specjalnie profilowaną i dociążoną podstawą, która umożliwia swobodne umieszczenie zraszacza na podłożu.

Aby zwiększyć możliwości, zasięg i parabolę strumienia, wytwarzanego przez standardowy zraszacz oraz zapewnić m. in. optymalne nawadnianie drzewom czy innej wysokopiennej roślinności – warto sięgnąć po specjalny statyw. Można również zdecydować się zakupić zraszacze do ogrodu zintegrowane z praktycznym trójnogiem. Statywy do zraszaczy często posiadają regulowany wysuw nóżek z kolcami, dzięki czemu łatwo można osadzić akcesorium do nawadniania na pożądanej wysokości.

Zraszacze do trawy – zadbaj o piękną zieleń wokół domu i nie tylko!

Podlewanie trawy wymaga dużego rozproszenia strumienia wody na dużej powierzchni. Rzadko kiedy zdarza się też, żeby trawnik miał regularny, geometryczny kształt. Funkcjonalne zraszacze do trawy, najlepiej obrotowe i/lub wahadłowe – to idealny sposób na precyzyjne podlewanie trawnika bez powstawania kałuż czy rozlewisk. Aby zapewnić kompleksowe podlewanie nieregularnej powierzchni, warto rozważyć szeregowe połączenie dwóch lub większej liczby zraszaczy o zróżnicowanej specyfice pracy. Interesującą propozycją są również zraszacze do trawnika typu piramida. Wydajne zraszacze do trawy z powodzeniem nadają się także do nawadniania olbrzymich połaci terenów zielonych, jak np. boiska piłkarskie.

Czym powinien charakteryzować się profesjonalny zraszacz do ogrodu?

Dobry zraszacz do ogrodu powinien charakteryzować się solidnym wykonaniem i zastosowaniem materiałów, wytrzymałych na mechaniczne uszkodzenia oraz działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Elementy, z jakich zbudowany jest zraszacz muszą też być odporne na korozję (np. mosiądz, PVC, ocynkowany mechanizm sprężynowy), co wpływa na jego żywotność oraz bezawaryjność. Ważną cechą, jaką powinien mieć profesjonalny zraszacz do ogrodu, jest szeroki zakres ciśnienia roboczego, dzięki któremu uniwersalne urządzenie będzie w stanie wygenerować zarówno mały, jak i duży zasięg strumienia.

Kolejna zaletą dobrej klasy zraszacza jest opcja blokady określonego ustawienia i zwiększenie intensywności podlewania danego sektora ogrodu. Świetnym rozwiązaniem jest zakup zraszacza wielofunkcyjnego, który można wykorzystywać w dowolnych warunkach do podlewania roślin o różnych potrzebach. Profesjonalny zraszacz do ogrodu cechuje się także cichym funkcjonowaniem oraz niskim zużyciem wody w cyklu 1-minutowym lub pracy na maksymalnych parametrach przepływu/ciśnienia.

Automatyczny zraszacz do trawy na straży optymalnego nawadniania

Automatyczny zraszacz do trawy to olbrzymi komfort dla posiadacza rozległych terenów zielonych. Budowa kompleksowego systemu nawadniania przy zastosowaniu różnego typu zraszaczy oraz integracja całej instalacji z modułem smart home, pozwala na bezobsługowe zapewnienie trawie i pozostałym roślinom optymalnej wilgotności. Zraszacz do trawy sterowany przez timer i system czujników – umożliwia właścicielom nieruchomości na dłuższy wyjazd czy beztroski letni urlop, bez konieczności zamartwiania się o nawadnianie ogrodu.

Bębny ogrodowe

Bęben na wąż ogrodowy – komfort użytkowania i ochrona mobilnej instalacji zraszającej

Wolnostojący bęben na wąż ogrodowy to prosty sposób na komfortowe podlewanie terenów zielonych oraz bezpieczne przechowywanie mobilnej instalacji zraszającej. Od funkcjonalnego bębna zależy komfort użytkowania i ochrona podatnego na uszkodzenia węża, dlatego na zakup tego produktu warto wybrać profesjonalny sklep ogrodniczy. Poręczny i lekki bęben na wąż ogrodowy jest łatwy do przenoszenia, a jego wytrzymała konstrukcja – gwarantuje bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

Uniwersalny bęben na wąż ogrodowy wyposażony jest w ergonomiczną korbę do zwijania i umożliwia wybór dowolnej średnicy węża. Standardowe modele, jakie dostępne są w Preis zone, pomieszczą ok. 50 m węża ogrodowego o najpopularniejszej średnicy 1/2 cala. Optymalny rozstaw metalowych nóżek stojaka, na jakim osadzony jest bęben na wąż ogrodowy – sprawia, że jest on bardzo stabilny i nie przewraca się łatwo podczas rozwijania.

Bęben na wąż ogrodowy świetnie sprawdza się w przypadku małych i średnich ogrodów, tarasów i działek, ale nadaje się także do podlewania roślinności na bardziej rozległym terenie. Niewielka kubatura funkcjonalnego bębna – powoduje, że do jego przechowywania nie potrzeba zbyt wiele wolnego miejsca.

Bębny na węże ogrodowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego modelu?

Ogrody wymagają podlewania przez większą część roku, dlatego osprzęt do nawadniania, w tym bębny na węże ogrodowe – narażone są na intensywnie użytkowane. Zwiększona eksploatacja wymaga zastosowania sprzętu o podwyższonej wytrzymałości na mechaniczne uszkodzenia oraz wpływ innych niekorzystnych czynników. Bębny na węże ogrodowe mają bezpośredni kontakt z podłożem, nierzadko wilgotnym, stąd istotną kwestią jest wybór stojaka odpowiednio zabezpieczonego przed korozją.

Trwałość materiałów, z jakich wykonuje się bębny na wąż ogrodowy, przekłada się na ich żywotność. Warto pamiętać o wyborze bębna wykonanego z tworzywa odpornego na działanie promieni UV, które potrafią uszkodzić strukturę i wytrzymałość gorszych materiałów. Ważnym elementem, w jaki powinny być zaopatrzone dobrej klasy bębny na węże ogrodowe, jest ergonomiczna korba z niezawodnym mechanizmem zwijania. Płynne działanie korby ułatwia nawinięcie długiego węża na bęben bez uczucia zmęczenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest specjalny uchwyt na końcówkę/dyszę zraszającą, umieszczony na stojaku bębna. Taka opcja sprawia, że dysza nie ulegnie uszkodzeniu (nastąpnięcie, ścieranie) ani zatkaniu przy kontakcie z sypkim podłożem (ziemia, piasek). Dobre bębny na węże ogrodowe posiadają też obrotowe podłączenie przyłącza, które zapobiega uciążliwemu skręcaniu się węża. Zginanie się węża, który nie jest nawinięty na bęben, może doprowadzić do mikrouszkodzeń w jego strukturze, które skracają żywotność przewodu wodnego.

Dlaczego bęben na wąż to praktyczne rozwiązanie nie tylko dla posiadacza ogrodu?

Bęben na wąż to przede wszystkim poprawa komfortu rozwijania instalacji i podlewania, a także odpowiednie zabezpieczenie dla nieużytkowanego w danym momencie węża. Wszystkie swobodnie leżące na podłożu węże ogrodowe – narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia. Niezabezpieczony wąż ogrodniczy może zostać przecięty przez talerz kosiarki, przegryziony przez niesfornego psa albo przetarty na szorstkiej powierzchni kostki betonowej. Bęben na wąż pozwala szybko zwinąć przewód i zapobiec niepożądanemu oddziaływaniu na niego ekstremalnej temperatury (silne nagrzewanie lub zamarznięcie wody).

Zrolowanie węża ogrodowego ułatwia usunięcie z jego wnętrza pozostałej po podlewaniu wody, która sprzyja rozwojowi chorobotwórczych organizmów, np. glonów, alg. Węże używane są również do spłukiwania i czyszczenia utwardzonych podjazdów czy chodników. Bęben na wąż – to mniejsze ryzyko przetarcia przewodu podczas przesuwania nim po chropowatej nawierzchni. Lekkie bębny na wąż nie zajmują wiele miejsca, bez trudu zmieszczą się w garażu czy innym pomieszczeniu gospodarczym, można je również podwiesić na ścianie. Kompaktowy bęben na wąż to funkcjonalne rozwiązanie dla każdego posiadacza ogrodu, działki czy przydomowych klombów.

Wózki na wąż ogrodowy

Funkcjonalne wózki na wąż ogrodowy do zadań specjalnych

Funkcjonalne wózki na wąż ogrodowy to sprzęt, który przyda się nie tylko w rozległym ogrodzie czy na działce, ale także podczas innych przydomowych prac. Aby wózek na wąż prawidłowo wypełniał swoje zadania, warto wybrać branżowy sklep ogrodniczy, w którym można liczyć na produkt najwyższej jakości. Solidne wózki na wąż ogrodowy to gwarancja dłuższej i bezproblemowej eksploatacji, dlatego należy stawiać na sprawdzone rozwiązania. Najlepsze wózki na wąż ogrodowy wyposażone są w mechanizmy ułatwiające zwijanie/rozwijanie mobilnej instalacji do nawadniania oraz posiadają szereg funkcjonalnych akcesoriów.

Wózki na wąż ogrodowy przedłużają również żywotność węża do podlewania, bowiem w dużej mierze separują go od kontaktu z podłożem, na którym istnieje większe ryzyko uszkodzenia mechanicznego (ścieranie, przecięcie, przegryzienie). Zwinięty wąż ogrodowy w mniejszym stopniu narażony jest na działanie ekstremalnych warunków pogodowych (temperatura, promienie UV). Wózki na wąż ogrodowy w naturalny sposób pozwalają na usunięcie wody z węża, która przy kontakcie z gruntem mogłaby zamarzać i uszkadzać strukturę tworzywa, z jakiego jest wykonany.

Wózek na wąż ogrodowy – kiedy i gdzie się sprawdzi?

Wbrew pozorom, wózek na wąż ogrodowy sprawdzi się nie tylko na terenach zielonych o dużej powierzchni. Wózki na wąż z bębnem, umożliwiają komfortowe rozwinięcie pożądanej długości węża, dlatego doskonale sprawdzą się też w mniejszych ogródkach czy na działkach. Wózek na wąż ogrodowy to także dobra opcja w trakcie czyszczenia i spłukiwania podjazdu albo placu z kostki brukowej. Utwardzona powierzchnia podwyższa ryzyko uszkodzenia wierzchniej warstwy węża ogrodowego, ale wózek na wąż ogrodowy minimalizuje tego typu zagrożenie.

Podczas rozległych terenów do podlewania, wózek na wąż ogrodowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Sukcesywne rozwijanie zmniejsza tendencję do powstawania załamań i pętli, które mogłyby nadwątlić strukturę węża, a na pewno utrudnić sprawne podlewanie. Możliwość łatwego zwijania naddatku węża za pomocą praktycznej korby, w jaką wyposażony jest każdy wózek na wąż – pomaga utrzymać w czystości dłonie i ubranie osoby podlewającej. Duże powierzchnie do nawadniania – wymaga zwykle kilkudziesięciu metrów węża ogrodowego. Taka długość sprawia, że jest on bardzo ciężki i nieporęczny, jednak wózek na wąż ogrodowy skutecznie likwiduje ten problem.

Czym powinien charakteryzować się dobry wózek do węża ogrodowego?

Dobrej klasy wózek do węża ogrodowego powinien cechować się solidną i stabilną konstrukcją. Transport mobilnej instalacji nawadniającej – odbywa się najczęściej po nierównym podłożu, co rodzi ryzyko uszkodzenia/deformacji wózka. Porządny wózek do węża ogrodowego powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, zabezpieczonego przed korozją.

Głównym elementem, w jaki wyposażony jest każdy wózek do węża ogrodowego – jest bęben. Powinien on być równie wytrzymały i solidnie osadzony, ponieważ zwinięty wąż ogrodowy bywa bardzo ciężki. Standardowy wózek do węża ogrodowego przeznaczony jest do przechowywania i transportu ok. 50-60 m węża o średnicy 1/2 cala.

Ergonomiczna rączka/korba, która pozwala na sprawne i szybkie nawijanie węża na bęben – to kolejna zaleta dobrej jakości wózka. Ważnym atutem są też duże, lekko kręcące się koła z bieżnikiem, który zapobiega niekontrolowanym uślizgom na mokrej nawierzchni.

Wózek do węża ogrodowego posiada zazwyczaj specjalną prowadnicę, która ułatwia zwijanie długiego węża. Uchwyt powleczony miękkim i antypoślizgowym materiałem – to z kolei lepszy komfort przy transporcie wózka.

Wózki na węże ogrodowe wraz z funkcjonalnymi akcesoriami

Nasze wózki na węże ogrodowe dostępne są również w zestawach z funkcjonalnymi akcesoriami. Z wózkami sprzedawane są przyłącza na kran z opcjonalnym adapterem, umożliwiającym założenie redukcji – w zależności o średnicy węża. Niektóre wózki na węże ogrodowe posiadają zintegrowane obrotowe podłączenie przyłącza, dzięki któremu wąż ogrodowy nie skręca się przy rozwijaniu oraz zwijaniu. Wózki na węże ogrodowe mają także w komplecie tradycyjne oraz praktyczne szybkozłącze „ze stopem”, a także prostą, regulowaną dyszę zraszającą.

Wszystkie wózki na węże ogrodowe posiadają metalową stopkę, która umożliwia swobodne ustawienie sprzętu na płaskiej powierzchni. Część modeli wyposażona została w wysuwaną rączkę/uchwyt (regulacja wysokości), dzięki czemu wózek na wąż z łatwością można dopasować do wzrostu użytkownika. Jeśli w zestawie z wózkiem znajduje się wąż ogrodowy, to Preis zone zadbał o jego najwyższy standard, czyli kilkuwarstwowy model z dodatkowym oplotem dla podwyższenia wytrzymałości na duże ciśnienie wody.

Węże ogrodowe

Węże ogrodowe – podstawowy element wyposażenia każdego ogrodu

Węże ogrodowe są ważnym elementem do nawadniania terenów zielonych, szczególnie przy działkach o większej powierzchni i znacznej odległości roślin od przyłącza wody. Tego typu akcesoria ogrodowe często narażone są na oddziaływanie wielu niekorzystnych czynników, dlatego muszą być wytrzymałe i odporne m. in. na skrajne warunki pogodowe.

Profesjonalny sklep ogrodniczy to z pewnością odpowiednie miejsce, aby nabyć najwyższej jakości wąż ogrodniczy. Na rynku dostępne są różne rodzaje wężów ogrodowych. Podstawowe modele służą do tradycyjnego podlewania roślin, ale niektóre węże ogrodowe dedykowane są do budowy systemów nawadniających.

Wśród akcesoriów dodatkowych, w jakie warto wyposażyć wąż ogrodniczy, są specjalne dysze i pistolety zraszające, które zwiększają precyzję, komfort podlewania oraz oszczędzają wodę. Dla wygody użytkowania klasycznych węży do podlewania ogrodu, można zaopatrzyć się także w funkcjonalne stojaki lub bębny.

Sprawny wąż ogrodniczy to gwarancja właściwego i regularnego nawadniania roślinności w okresach największego zapotrzebowania zieleni na wodę.

Czym powinien charakteryzować się dobry wąż ogrodowy?

Wąż ogrodniczy użytkowany jest w warunkach zewnętrznych, należy więc zadbać o to, aby był on wytrzymały na działanie wielu niepożądanych czynników. Dużym zagrożeniem dla węży ogrodowych są ekstremalne temperatury. W przypadku intensywnego nasłonecznienia, powierzchnia węża może nagrzewać się nawet do +50 st. C, a w czasie wiosennych czy jesiennych przymrozów, przy gruncie temperatura spada nierzadko do -20 st. C. Kolejnym istotnym czynnikiem jest maksymalne dopuszczalne ciśnienie wody, które jest bezpieczne dla konstrukcji węża ogrodowego.

Dobrej jakości węże ogrodowe powinny być wykonane z materiału odpornego na zaginanie i skręcanie, z czym często ma się do czynienia podczas podlewania. Tworzywo, z jakiego zbudowany jest wąż ogrodniczy, musi też być wytrzymały na ścieranie – szczególnie, kiedy ma on bezpośredni kontakt z powierzchniami utwardzonymi kostką brukową, asfaltem lub wylewką betonową.

Najlepsze węże ogrodowe wykonuje się z miękkiego PVC. Materiał ten często wzmacniany jest przędzą poliestrową, a nierzadko posiada również specjalny otok tekstylny. Istotny jest też szeroki zakres temperaturowy pracy węża oraz odporność na kontakt z różnymi środkami chemicznymi stosowanymi w ogrodzie (np. nawozy, opryski).

Wąż do ogrodu i funkcjonalne akcesoria do podlewania zieleni

Aby wąż do ogrodu był bardziej funkcjonalny i efektywniej wypełniał swoje zadania w zakresie podlewania zieleni, warto dokupić szereg praktycznych akcesoriów. Węże ogrodowe wyposażone w regulowane dysze lub pistolety zraszające – pozwalają na dokładniejsze podlewanie zieleni, zwiększenie/zmniejszenie ciśnienia wody oraz dostosowanie strumienia do specyfiki danej rośliny. Ważnym argumentem przemawiającym za stosowaniem tego typu końcówek, jest także znacznie mniejsze zużycie wody.

Długi wąż do ogrodu jest wygodniejszy w obsłudze – gdy w prosty sposób można go zwijać/rozwijać, bez ryzyka poplątania. Efekt taki można uzyskać poprzez różnego rodzaju podpórki, stojaki, bębny czy uchwyty, które dodatkowo pomagają utrzymać węża w czystości. Tradycyjny wąż ogrodniczy ma zwykle ok. 50 m długości. Skrócenie węża nie jest żadnym problemem, natomiast w razie konieczności wydłużenia – przydatne bywają specjalistyczne i niezawodne (szybko)złącza. W przypadku rozległych terenów do podlewania, zlokalizowanych po różnych stronach od przyłącza wodnego, użytecznym rozwiązaniem mogą okazać się rozdzielacze, np. trójniki.

Węże ogrodowe kroplujące – do czego służą?

W sprzedaży dostępne są także specjalne węże ogrodowe kroplujące, które służą do budowy zoptymalizowanych linii nawadniających. Automatyzacja procesu nawadniania jest bardzo wygodna, ponieważ jest alternatywą dla ręcznego podlewania przy użyciu klasycznych węży czy konewki. Węże ogrodowe kroplujące znacząco ograniczają zużycie wody i zapewniają optymalne nawodnienie – o co trudno przy konwencjonalnych metodach podlewania roślin.

Linie nawadniające na bazie węży ogrodowych, często stosuje się w szklarniach i tunelach foliowych, jednak coraz powszechniej wykorzystuje się je też w tradycyjnych ogrodach. Działające punktowo węże ogrodowe kroplujące, pomagają w efektywnej uprawie roślin jadalnych oraz ozdobnych. Świetnie sprawdzają się również przy zasilaniu wodą żywopłotów, rabat, przydomowego warzywniaka czy sadu.

Jak należy dbać o węże ogrodowe?

Właściwe użytkowanie i przechowywanie – sprawia, że dobrej klasy węże ogrodowe będą służyć przez wiele lat. Najistotniejszym zabiegiem, pozwalającym utrzymać wąż ogrodniczy w odpowiednim stanie technicznym, jest zwijanie go po każdym użyciu. Brak kontaktu z podłożem, ogranicza ryzyko przetarcia oraz uszkodzenia przez inne sprzęty (np. kosiarkę) lub zwierzęta (przegryzienie). Zwijanie ułatwia też ponowne użycie węża oraz powoduje usunięcie zalegającej wewnątrz wody, która może ulec zamrożeniu bądź stać się siedliskiem dla rozwoju różnych mikroorganizmów. Węże ogrodowe bezwzględnie powinny być zwijane i zabezpieczane w pomieszczeniach przed nastaniem sezonu zimowego.

Opaski ślimakowe

Oferujemy opaski ślimakowe metalowe, znane również jako opaski zaciskowe, o różnej średnicy i parametrach. Opaski ślimakowe służą do montażu i łączenia węży gumowych, rurek i kabli oraz do zbierania przewodów w spójne wiązki. Wytrzymałe, odporne na korozję i czynniki chemiczne opaski ślimakowe wykorzystuje się m.in. w branży motoryzacyjnej, rolniczej, chemicznej czy spożywczej. Mają one również liczne zastosowania w domu i ogrodzie.

Opaski ślimakowe pozwalają więc dokładnie i bezpiecznie zamontować lub połączyć przewody, ale również zebrać je w wiązki. Regulowana średnica sprawia, że opaska ślimakowa bardzo dokładnie zaciska montowany lub łączony przewód, eliminując ryzyko przecieków. Mocna, trwała i odporna opaska metalowa ślimakowa może więc być stosowana w instalacjach nisko i wysokociśnieniowych. Również tych służących do prowadzenia substancji niebezpiecznych, zarówno płynnych, jak i gazowych.

Opaska ślimakowa ze stali nierdzewnej

Opaska ślimakowa wykonana z nierdzewnej stali wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i termiczne, a także czynniki chemiczne i korozję. Nasze opaski zaciskowe ślimakowe są odporne na działanie wody, rozpuszczalników i smarów. Stalowa opaska ślimakowa doskonale nadaje się m.in. do mocowania elastycznych przewodów, kabli, węży i rurek w samochodach, maszynach rolniczych i przemysłowych itp. Może być stosowana nawet w środowiskach agresywnych chemicznie i w miejscach, w których występują duże amplitudy temperatury — np. w pobliżu silników, układów chłodniczych itp.

Regulowana opaska ślimakowa to pewne połączenie, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Z tego względu opaska zaciskowa ślimakowa przyda się nie tylko w przemyśle, ale również w domach prywatnych — do montażu węży ogrodowych, zbierania kabli w wiązki czy przy rozmaitych instalacjach w mieszkaniach.

Opaski ślimakowe zaciskowe do różnych zastosowań

Opaski ślimakowe zaciskowe sprawdzą się przy montażu instalacji wodnych, gazowych i powietrznych. Są szeroko wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym do mocowania i łączenia przewodów, kabli czy rurek wykonanych z różnych materiałów. Opaski ślimakowe zaciskowe mają różne przekroje, a ich konstrukcja pozwala na regulację średnicy, dzięki czemu można je idealnie dopasować do rozmiaru przewodu lub wiązki.

Opaski ślimakowe zaciskowe mają niewielkie rozmiary i są bardzo łatwe w montażu, jak i demontażu. Takie mocowanie może więc być stosowane nawet w ciasnych przestrzeniach i wąskich kanałach instalacyjnych. Niewielka waga to także zaleta, opaski ślimakowe zaciskowe nie obciążają bowiem instalacji, co może mieć duże znaczenie w przypadku niektórych urządzeń precyzyjnych.

Opaska ślimakowa zaciskowa — pewne mocowanie

Każda opaska ślimakowa zaciskowa składa się z tzw. taśmy i zamka. Taśma (obejma) wykonana może być ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej i może mieć różną średnicę. Zamek ze śrubą sprawia, że opaska ślimakowa zaciskowa może być regulowana i dokładnie zaciśnięta na przewodzie czy rurce.

Zaokrąglone brzegi i gładka powierzchnia taśmy to gwarancja, że opaska ślimakowa zaciskowa nie uszkodzi wiązanego elementu. Nasze opaski zaciskowe można więc stosować nawet do delikatnych węży czy kabli.

Mocna, wykonana z pojedynczego elementu obudowa śruby to z kolei gwarancja dużej siły zacisku i wytrzymałości zamka. Dzięki temu opaska ślimakowa zaciskowa dokładnie i pewnie łączy przewody i może być stosowana nawet w instalacjach propan-butan i do gazów technicznych.

Konewki

Konewki to niezbędne elementy wyposażenia dla każdego miłośnika roślin. Skorzystają z nich zarówno posiadacze ogrodów, działek, jak i hodowcy roślin domowych. Oferujemy konewki różnej wielkości i pojemności dostosowane do wielu zastosowań. Mniejsze konewki sprawdzą się do podlewania domowych i balkonowych roślin doniczkowych. Większe modele są idealne na ogród i działkę. Funkcjonalne konewki wykorzystamy więc wszędzie, niezależnie od wielkości uprawy i ilości roślin.

Konewka na wodę i nie tylko

Konewka to praktyczne narzędzie służące do podlewania roślin. Wykonana z mocnego, odpornego na czynniki atmosferyczne i chemiczne konewka nadaje się jednak nie tylko na wodę. Z powodzeniem wykorzystać ją można do aplikacji rozpuszczalnych w wodzie nawozów czy środków ochrony roślin.

Funkcjonalna konewka o odpowiedniej pojemności pozwoli zadbać o kwiaty, krzewy, drzewa czy rośliny użytkowe. Przyda się posiadaczom ogródków warzywnych oraz popularnych w ostatnich czasach domowych upraw ziół i przypraw kuchennych.

Konewki ogrodowe — podstawowe narzędzie ogrodnika

Konewki ogrodowe to modele o dużej pojemności, zazwyczaj od 5 do 10 litrów. Idealnie sprawdzą się do nawadniania roślin w ogródkach przydomowych czy na działce. Konewki ogrodowe przydadzą się również do nawożenia i ochrony upraw przed chorobami i szkodnikami.

Konewki ogrodowe służą do ręcznego podlewania, co pozwala precyzyjnie dozować ilość wody, nawozu i środków ochrony roślin. Dzięki temu można dokładnie aplikować odmierzone ilości płynów roślinom o różnych wymaganiach. 

Konewka ogrodowa

Konewka ogrodowa z wygodną rączką i dziubkiem to idealne narzędzie dla każdego ogrodnika. Wyposażyć ją można dodatkowo w funkcjonalne sitko, które zapewnia równomierne podlewanie grządek. Konewka ogrodowa z sitkiem pozwala uniknąć punktowego podlewania i wymywania podłoża z doniczek. Dlatego sprawdzi się również na balkonie i w domu.

Konewka ogrodowa z sitkiem jest też idealna do zraszania roślin i obmywania liści z kurzu czy pyłu. Pozwala to zadbać nie tylko o doskonałą kondycję roślin, ale również o ich czystość i świetny wygląd.

Konewki plastikowe — do wody, nawozów i środków ochrony roślin

Konewki plastikowe są wyjątkowo lekkie i poręczne. Ich atutem jest także odporność na działanie środków chemicznych. Konewki plastikowe są odporne na korozję, ale również na działanie substancji o odczynie kwaśnym i zasadowym. Dzięki temu doskonale nadają się do rozpuszczania i aplikacji nawozów oraz substancji chroniących uprawy przed szkodnikami i chorobami.

Konewki plastikowe łatwo się też czyści. Bez trudu można z nich usunąć resztki nawozów i środków ochrony roślin, a także osady, kurz i inne zabrudzenia. Niektóre rośliny ogrodowe i domowe są też bardzo wrażliwe na grzyby, pleśnie i inne czynniki biologiczne, które mogą pojawiać się w stojącej wodzie. Takie niekorzystne elementy również łatwo usunąć z konewek plastikowych, zapewniając wysokie standardy higieniczne i pełną kontrolę warunków uprawy.

Plastikowa konewka — lekka, praktyczna i uniwersalna

Plastikowa konewka to narzędzie uniwersalne. Sprawdzi się zarówno na działce, w przydomowym ogrodzie, na balkonie i w domu. Lekka, elastyczna i odporna na uszkodzenia plastikowa konewka to zatem niezbędny element wyposażenia każdego miłośnika roślin.

Plastikowa konewka to nie tylko odporność na czynniki chemiczne czy korozję, ale również na uszkodzenia mechaniczne. Mocny, a jednocześnie elastyczny plastik doskonale znosi uderzenia, nie łamie się i nie pęka, zapewniając długie użytkowanie konewki.

Konewki metalowe

Konewki metalowe to również bardzo praktyczne i wytrzymałe narzędzia ogrodnicze. Wykonane z mocnego, nierdzewnego metalu gwarantują wysoką odporność na korozję oraz czynniki chemiczne. Konewki metalowe również nadają się więc do podlewania, jak i aplikacji nawozów czy środków ochrony roślin. Wyróżnia je także doskonała estetyka sprawiająca, że są nie tylko praktycznym narzędziem, ale także eleganckim elementem wystroju ogrodu.

Metalowa konewka — gwarancja trwałości na lata

Metalowa konewka jest nieco cięższa od plastikowej, ale wyróżnia się wysoką trwałością i odpornością zarówno na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne, jak i czynniki chemiczne. Większa masa sprawia, że nawet silne podmuchy wiatru nie przewrócą i nie porwą metalowej konewki, co zdarza się w przypadku plastikowych modeli.

Metalowa konewka to także bardzo solidny uchwyt, zapewniający wygodę stosowania. Możliwość montażu sitka do zraszania oraz łatwe czyszczenie zapewnia, że metalowa konewka ma równie wysoką funkcjonalność, co jej plastikowy odpowiednik.

Konewka do podlewania — must have w domu i ogrodzie

Konewka do podlewania to obowiązkowe narzędzie w domu, ogrodzie i na działce. Pozwala na dokładne, ręczne nawadnianie, aplikację nawozów i środków ochrony roślin. Konewka do podlewania z sitkiem umożliwia równomierne podlewanie grządek i zraszanie liści. W przypadku niektórych roślin aplikacja wody na liście może jednak być szkodliwa. W takich wypadkach sprawdzi się konewka do podlewania bez sitka, najlepiej z długim dzióbkiem, który ułatwi dotarcie bezpośrednio do podłoża. Wyborem uniwersalnym będzie model z sitkiem zdejmowanym. Odpowiednia konewka do podlewania jest więc niezastąpionym narzędziem każdego posiadacza roślin — domowych, balkonowych czy ogrodowych.

Wiadra ogrodnicze

Wiadra ogrodowe

Oferujemy wiadra ogrodowe o różnej pojemności dostosowanej do różnych potrzeb i funkcji. Znajdujące się w naszym asortymencie wiadra ogrodowe przydadzą się w ogródku i na działce, ale również w domu. Te proste, ale niezwykle praktyczne narzędzia wszędzie znajdą swoje zastosowanie.

Nasze wiadra ogrodowe wykonane są z wysokiej klasy materiałów i z dbałością o szczegóły. Wyposażone są w mocne, trwałe i wygodne rączki do przenoszenia, a same pojemniki cechuje duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także na czynniki chemiczne i środowiskowe.

Dostępne są mniejsze, kilkulitrowe wiadra ogrodnicze, jak i duże modele, o pojemności nawet do 20 litrów. Bez trudu dobrać można więc idealne wiadro do różnych zastosowań, miejsc i sytuacji.

Wiadro ogrodowe do różnych zastosowań

Wiadro ogrodowe to podstawowe narzędzie w każdym gospodarstwie domowym i na działce. W istocie jest to proste, ale niezwykle praktyczne, wyposażone w wygodną rączkę naczynie, które może mieć różną pojemność. Wiadro ogrodowe idealnie nadaje się więc do zbierania, przechowywania i przenoszenia zarówno substancji płynnych, sypkich, jak i przedmiotów stałych.

Wiadro ogrodnicze można wykorzystać m.in. do zbierania deszczówki, podlewania, a także do mieszania i aplikacji nawozów czy środków ochrony roślin. Do tego ostatniego celu szczególnie dobrze nadają się wiadra z tworzywa sztucznego i wiadra ocynkowane. Jedne i drugie są wysoce odporne na korozję oraz czynniki chemiczne, a także uszkodzenia mechaniczne. Takie wiadro ogrodowe bez problemu wykorzystamy więc nawet do transportu substancji o wysokim lub niskim pH. Można w nim trzymać kwaśny torf, wapno o odczynie zasadowym i inne substancje, środki ochronne oraz nawozy o agresywnym chemicznie charakterze.

Wiadro ogrodowe sprawdzi się więc podczas prac w ogrodzie, ale również przy budowie czy remontach. Mocne i wygodne wiadra mogą służyć np. na gruz, do mieszania zapraw klejowych lub przenoszenia materiałów budowlanych i wykończeniowych. 

Wiadro do ogrodu — dla ogrodników i nie tylko

Wiadro do ogrodu to bez wątpienia podstawowe narzędzie w przydomowym ogródku i na działce, ale wykorzystać je można także w innych sytuacjach.

Na ogród przydadzą się wiadra o różnych pojemnościach. Duże — 15 czy 20 litrowe — wykorzystać można do zbierania i magazynowania deszczówki. Taką wodę użyjemy do podlewania w suchszych okresach. Duże wiadro sprawdzi się też do trzymania i przenoszenia ziemi, piasku, żwiru itp.

Mniejsze, bardziej poręczne wiadro do ogrodu przyda się przy roznoszeniu wody pod konkretne grządki, ale też przy zbiorach. Czyste, higieniczne wiadra z tworzywa sztucznego lub ocynkowane są idealne do zbierania warzyw i owoców. Łatwo można je umyć, a nawet zdezynfekować, dzięki czemu mogą służyć różnym celom. 

Wiadro do ogrodu jest po prostu niezbędne i przyda się niezależnie od rodzaju upraw, wielkości ogródka czy pory roku. Swoje zastosowanie znajdzie zarówno w czasie siewu, przy pieleniu i pielęgnacji roślin, jak i podczas zbierania plonów.

Wiadro ogrodnicze przyda się jednak nie tylko posiadaczom ogródków czy działek. Wykorzystamy je również w domu lub na balkonie. Wygodne, pojemne i mocne wiadro posłuży jako kosz na śmieci, magazyn wody do podlewania kwiatów na balkonie i tarasie lub praktyczny zbiornik na ziemię doniczkową. Wykorzystamy je nawet jako wygodny i łatwy w transporcie pojemnik na zabawki i inne przedmioty w domu.

Wiadra do ogrodu

Wiadra do ogrodu to funkcjonalne zbiorniki na różne substancje stałe, sypkie i płynne. Liczne zastosowania sprawiają, że wiadra o odpowiedniej pojemności przydadzą się każdemu. W naszej ofercie znajdują się różnej wielkości wiadra ocynkowane i z tworzywa sztucznego.

Dostępne w naszym sklepie wiadra do ogrodu są wysokiej jakości. Cechuje je mocna konstrukcja oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, czynniki środowiskowe i chemiczne. Są wygodne, praktyczne i solidne, dzięki czemu posłużą przez długi czas.

Opryskiwacze

Opryskiwacze – rozwiązania przydatne w domu i w ogrodzie

Opryskiwacze są zaliczane do jednych z podstawowych narzędzi ogrodniczych. Pozwalają wygodnie i równomiernie rozpylać rozmaite substancje mające na celu ochronę roślin. Ponieważ występują w różnych wariantach, bez problemu można znaleźć opryskiwacz dopasowany do własnych potrzeb. Warto przy tym pamiętać, że rozwiązanie zda egzamin nie tylko w ogrodach. Jest także niezbędne przy uprawie roślin na balkonach czy tarasach. Opryskiwacze znajdują też zastosowanie w sadach. Produkty wysokiej jakości, pochodzące od sprawdzonych dostawców, gwarantują niezawodne użytkowanie przez długie lata, zapewniając komfort pracy w ogrodzie.

Opryskiwacz – nie tylko do walki ze szkodnikami. Do jakich prac ogrodniczych wykorzystuje się opryskiwacze?

Opryskiwacz kojarzy się przede wszystkim z urządzeniem służącym do rozpylania środków ochrony roślin oraz preparatów do walki ze szkodnikami. Tymczasem urządzenie sprawdza się również w innych pracach ogrodniczych. Pozwala wygodnie i równomiernie aplikować nawóz. Jest to tym bardziej zasadne, ponieważ nawożenie dolistne uważa się za najbardziej skuteczną oraz najszybszą metodę dostarczania roślinom składników odżywczych. Opryskiwacze są ponadto niezbędne do zraszania gatunków, które do prawidłowego wzrostu i rozwoju wymagają podwyższonej wilgotności powietrza. Są przy tym ergonomiczne i wygodne w użyciu, dzięki czemu zapewniają maksymalny komfort pracy oraz redukują do minimum wysiłek, jaki należy włożyć w opryskiwanie roślin. Najbardziej popularne są opryskiwacze pulsacyjne oraz ciśnieniowe. Wśród tych drugich wyróżnia się rozwiązania ręczne, naramienne oraz plecakowe.

Opryskiwacze ogrodowe – czym wyróżniają się modele pulsacyjne?

Opryskiwacze ogrodowe pulsacyjne to powszechnie znane rozwiązania, obecne niemal w każdym domu. Pozwalają na rozprysk wody przy ręcznym naciśnięciu dźwigni. Przeważnie są stosowane do zraszania roślin, ale mogą także służyć w profilaktyce chorób czy zwalczania szkodników. Cechują się niewielką pojemnością, dzięki czemu nawet wypełnione cieczą są lekkie i wygodne w użyciu. Nowoczesne opryskiwacze ręczne mają regulowaną główkę dyszy, co umożliwia dostosowanie strumienia do konkretnych potrzeb ogrodniczych. Warto przy tym wybierać rozwiązania z przezroczystym pojemnikiem, pozwalającym kontrolować poziom wody, nawozu czy preparatu ochronnego. Ręczne opryskiwacze najlepiej sprawdzają się do użytku na tarasach lub balkonach oraz w przypadku, kiedy zachodzi konieczność aplikacji określonego środka na pojedyncze rośliny w ogrodzie.

Opryskiwacze ciśnieniowe – dlaczego warto na nie postawić?

Alternatywą dla rozwiązań pulsacyjnych są opryskiwacze ciśnieniowe. Istota ich działania polega na tym, że najpierw zwiększa się ciśnienie w zbiorniku za pomocą pompy, a następnie lekko naciska dźwignię, wykonując w ten sposób oprysk ciągły. Pozwalają więc na zwiększenie komfortu pracy, co jest szczególnie ważne przy wykonywaniu oprysków na większym obszarze. Wśród opryskiwaczy ciśnieniowych można wyróżnić urządzenia ręczne o niewielkiej pojemności, które znakomicie sprawdzają się do użytku na balkonie, tarasie czy patio. Ogród natomiast wymaga zastosowania większych i bardziej pojemnych rozwiązań. Z pomocą przychodzą wówczas opryskiwacze naramienne, cechujące się większą pojemnością. Ponieważ są wyposażone w specjalne paski, można założyć je na ramię i w ten sposób wygodnie wykonywać poszczególne zadania w ogrodzie. Ich alternatywą są opryskiwacze plecakowe. Jak sama nazwa wskazuje, pojemnik z cieczą można założyć na plecy, zwiększając dzięki temu ergonomię pracy. Zarówno opryskiwacze naramienne, jak i ogrodowe, mogą być wyposażone w długą lancę, pozwalającą dotrzeć w różne zakamarki ogrodu. Istnieje ponadto możliwość dokupienia do nich lancy teleskopowej, idealnej do wykonywania oprysku drzew, bez konieczności wchodzenia na drabinę.

Opryskiwacz ogrodowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając opryskiwacz ogrodowy, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejszą z nich jest oczywiście jakość. Nowoczesne rozwiązania tworzone przez renomowane firmy są produkowane z materiałów syntetycznych. Dzięki temu są odporne na uszkodzenia mechaniczne i negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Materiał, z którego powstaje zbiornik, powinien być także obojętny chemiczne, aby nie wchodził w reakcję ze znajdującymi się w nim preparatami. Wybierając opryskiwacze ogrodowe, warto też zwrócić uwagę na solidność ich wykonania. Przydatna jest ponadto funkcja regulacji strumienia cieczy. W przypadku opryskiwaczy ciśnieniowych warto postawić na rozwiązania z wydajną pompą oraz ergonomicznym przełącznikiem zaworu ciśnienia, pozwalającym łatwo włączyć lub wyłączyć urządzenia za pomocą palca. Nie bez znaczenia jest pojemność produktu, którą warto dopasować do konkretnych potrzeb i rodzaju wykonywanych prac ogrodniczych.

Lejki

Lejki to z pozoru bardzo proste narzędzia ułatwiające nalewanie płynów do zbiorników z wąskim lub trudno dostępnym wlewem. Przydadzą się więc przy uzupełnianiu paliwa z kanistrów, wlewaniu płynu do spryskiwaczy czy napełnianiu butelek i zbiorników różnymi płynami.

Oferujemy lejki różnego typu, wielkości i przeznaczenia. Dostępne są modele proste i wyposażone w specjalistyczne sitka oraz końcówki np. do różnego typu paliw. Nasze lejki mają wygodne uchwyty i profilowane kształty. Mamy więc lejki proste i kątowe (nazywane też skośnymi lub bocznymi). W tych drugich rurka umieszczona jest pod kątem do czaszy, co ułatwia wlewanie do zbiorników z otworem z boku (np. do baków paliwowych w autach i maszynach).

Nasze lejki wykonane są z wysokiej klasy materiałów — np. trwałych tworzyw sztucznych o wysokiej odporności mechanicznej i chemicznej. Nadają się do nalewania substancji chemicznie agresywnych — paliw, rozpuszczalników oraz płynów o odczynie kwaśnym i zasadowym.

Lejek — uniwersalne narzędzie o szerokim zastosowaniu

Lejek ma prostą budowę podstawową. Szeroka góra (czasza) zapewnia dużą powierzchnię zbierającą płyn i pozwala uniknąć rozlewania. Każdy lejek zwęża się ku dołowi i kończy wąską rurką, którą umieszcza się w otworze wlewu. Przez nią płyn wlewany do czaszy dostaje się do zbiornika docelowego.

Specjalistyczny lejek może być wyposażony w akcesoria dodatkowe — sitka i końcówki o różnych właściwościach i funkcjonalności. Mogą to być m.in. elastyczne końcówki i przedłużki umożliwiające dotarcie do miejsc trudnodostępnych. Niektóre lejki mają też filtry i sitka separujące różnego typu zanieczyszczenia.

Odpowiedni lejek powinien więc być dobrany do konkretnego zadania, substancji i typu wlewu w zbiorniku docelowym. Ponadto warto zadbać o odpowiednią średnicę rurki — na tyle cienką, by zmieściła się w otworze wlewu, a jednocześnie na tyle szeroką, by zapewnić maksymalną przepustowość i szybkość przepływu płynu.

Lejek z sitkiem antystatycznym

Lejek z sitkiem antystatycznym to specjalne narzędzie do nalewania paliwa. Wyposażony jest w profesjonalne sitko o właściwościach antystatycznych. Pozwala ono nie tylko zatrzymać zanieczyszczenia stałe, ale zapewnia też bezpieczeństwo, chroniąc lejek przed elektryzowaniem się, co może prowadzić do powstania iskry.

Specjalistyczny lejek z sitkiem antystatycznym do paliwa może też mieć specjalną konstrukcję i filtr, który bez trudu przepuści czystą wodę, jak i czyste paliwo. Przy nalewaniu paliwa zanieczyszczonego zatrzyma jednak wodę. Taki specjalny lejek z sitkiem antystatycznym i separatorem wody jest więc absolutnie niezbędny przy nalewaniu paliwa wątpliwej jakości czy nieznanego pochodzenia, a także w przypadku wykorzystania kanistrów mytych się wodą.

Lejki wyposaża się także w innego rodzaju sitka i filtry. Te podstawowe zatrzymują zanieczyszczenia stałe o różnej granulacji — od małych kamyczków przez piach po bardzo drobny pył. Taki lejek z sitkiem lub filtrem pozwala np. zabezpieczyć układ paliwowy przed zabrudzeniem i zatkaniem. Przyda się także do innych płynów, przy których przelewaniu chcemy odsiać zanieczyszczenia oraz osady.

Lejki z sitkiem antystatycznym

Lejki z sitkiem antystatycznym przydadzą się każdemu, kto korzysta z paliwa w kanistrach. Sprawdzi się m.in. w zakładach przemysłowych czy gospodarstwach rolniczych, w których maszyny i pojazdy tankuje się na miejscu. Lejki z sitkiem antystatycznym wykorzystuje się także w warsztatach samochodowych, np. kiedy istnieje potrzeba opróżnienia i ponownego napełnienia baku.

Jednak lejki z sitkiem antystatycznym służą nie tylko do zastosowań profesjonalnych. Każdy posiadacz samochodu powinien mieć takie narzędzie. Przyda się w sytuacjach awaryjnych, kiedy będzie trzeba tankować poza stacją benzynową. Antystatyczne zabezpieczenie lejka to gwarancja bezpieczeństwa w każdych warunkach.

W naszej ofercie znajdują się lejki z sitkiem antystatycznym oraz końcówką do benzyny bezołowiowej. Są to więc narzędzia uniwersalne, sprawdzające się w każdej sytuacji.

Kastry budowlane

Kastry budowlane to specjalne, bardzo wytrzymałe pojemniki z tworzywa sztucznego, które mają liczne zastosowania na budowach, przy remontach, pracach ogrodniczych, porządkowych i wielu innych.

Oferujemy kastry budowlane prostokątne i okrągłe, o różnych wymiarach i pojemności. Nasze kastry wykonane są z bardzo mocnego, trwałego tworzywa PVC, co gwarantuje ich wytrzymałość i długie użytkowanie. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, korozję, czynniki chemiczne oraz promieniowanie UV. Dodatkowo kastry budowlane z PVC są bardzo lekkie, a profilowane uchwyty ułatwiają ich przenoszenie.

Kastry budowlane to uniwersalne i funkcjonalne pojemniki, które przydadzą się w wielu miejscach i sytuacjach.

Kastra budowlana — zastosowania

Kastra budowlana jest pojemnikiem z wytrzymałego i lekkiego PVC. Można ją zatem wykorzystać w wielu miejscach i na wiele sposobów. 

Przede wszystkim kastra budowlana to jedno z podstawowych narzędzi na budowach i przy remontach. Doskonale nadaje się do mieszania i przenoszenia zapraw murarskich, klejów, tynków i innych mas budowlanych. Pojemna kastra sprawdzi się również do przechowywania produktów sypkich — piasku, żwiru, wapna, cementu itp., a także wody.

Kastra budowlana jest też świetnym pojemnikiem na gruz oraz odpady budowlane, a także na narzędzia i materiały potrzebne przy budowie czy remontach.

Pojemna, trwała i lekka kastra budowlana przyda się również w ogrodzie. Można do niej zbierać deszczówkę lub wykorzystać przy pracach porządkowych — na chwasty, przycinane gałęzie, zgrabione liście, ściętą trawę itp. W okresie zbiorów kastra będzie doskonałym pojemnikiem na plony z ogródka lub działki. Przyda się również na torf, piasek, ziemię, korę, żwir i inne składniki podłoża wykorzystywane w ogrodnictwie.

Kastrę budowlaną wykorzystamy również w garażu, szopie, a nawet w domu do przechowywania narzędzi, różnego rodzaju materiałów, zabawek i wielu innych rzeczy.

Wanna budowlana odporna na uszkodzenia i środki chemiczne

Wanna budowlana (kastra) jest tak uniwersalna i praktyczna, ponieważ wykonana jest z trwałego tworzywa sztucznego. PVC to materiał o wyjątkowych właściwościach. Jest elastyczny i lekki, a przy tym bardzo wytrzymały. 

Wykonana z PVC wanna budowlana jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne — pęknięcia, przebicia, zdzieranie itp. Z tego względu doskonale sprawdza się na budowach czy w ogrodach, gdzie narażona jest na uderzenia, otarcia czy znaczne obciążenia.

Wanna budowlana to również wysoka odporność na czynniki atmosferyczne oraz substancje chemiczne. PVC nie chłonie wilgoci i nie traci właściwości pod wpływem promieni UV. Dodatkowo jest niepodatne na działanie substancji agresywnych chemicznie — o bardzo wysokim lub niskim pH. Wanna budowlana nadaje się więc do przechowywania i mieszania środków o odczynie kwaśnym i zasadowym. Przyda się zatem na wapno, kwaśny torf, kompost i inne nawozy oraz wszelkiego typu materiały i środki wykorzystywane w ogrodnictwie czy budownictwie.

Wanny budowlane różnego typu

W naszym sklepie dostępne są wanny budowlane różnego rodzaju. Kształt pojemnika wpływa zarówno na jego funkcjonalność, jak i wygodę użytkowania.

Okrągłe wanny budowlane doskonale sprawdzają się do mieszania zapraw, klejów i mas budowlanych metodą mechaniczną — np. przy wykorzystaniu mieszadeł elektrycznych. Okrągły kształt wanny budowlanej sprawia, że obracające się mieszadło może dotrzeć do każdego miejsca, więc nie ma problemu z nierozmieszanym materiałem pozostającym w rogach pojemnika.

Wanny budowlane prostokątne są idealne do rozmieszczenia zapraw i mas budowlanych na stanowiskach pracy. Ich kształt ułatwia dokładne wybranie materiału kielnią czy łopatą. Takie wanny budowlane są też doskonałe do organizacji różnych przedmiotów i materiałów, można je ustawiać ściśle jedna przy drugiej, co pomaga w zachowaniu porządku i oszczędza miejsce.

Wanny budowlane mają różne wymiary i pojemność, bez trudu można więc dopasować model do potrzeb i aktualnych zadań.

Kastra murarska

Kastra murarska to jedno z podstawowych narzędzi podczas prac budowlanych. Wygodne i mocne naczynie jest łatwe w transporcie. Dzięki temu kastry można bez problemu umieścić przy stanowiskach pracy i przestawiać w dowolne miejsce. Potrzebny materiał jest więc zawsze pod ręką. Kastra murarska jestzatem niezastąpiona przy murowaniu, tynkowaniu, gładziowaniu czy układaniu płytek.

Kastra murarska z PVC ma gładką powierzchnię, która zapobiega przywieraniu mas do ścianek i dna. Pozwala to na dokładne wybranie materiału i ułatwia czyszczenie. Sprawia to, że kastra murarska jest naczyniem wielokrotnego użytku i może być wykorzystywana w różnych celach.

Kastry murarskie

Dostępne w naszym sklepie kastry murarskie to solidne i wytrzymałe naczynia przydatne przy pracach budowlanych, porządkowych i ogrodniczych. Idealnie sprawdzają się do zastosowań profesjonalnych i amatorskich.

Oferujemy kastry murarskie różnego typu, wymiarów i pojemności, dzięki czemu każdy znajdzie u nas pojemnik idealny do swoich celów. Sprzedajemy wyłącznie wysokiej klasy kastry murarskie z PVC, które cechuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, czynniki środowiskowe i substancje chemiczne.

Nasze kastry są lekkie, elastyczne i wygodne w użytkowaniu. Nadają się do przechowywania materiałów stałych i sypkich, a także cieczy.

Pistolety zraszające

Pistolety zraszające do ogrodu

Pistolety zraszające do ogrodu to podstawowe wyposażenie każdego ogrodnika-amatora, jak i profesjonalisty. Oferujemy liczne pistolety zraszające o rozmaitych funkcjach i zastosowaniach.

Pistolety zraszające do ogrodu to specjalne końcówki montowane na wąż ogrodowy. Pozwalają na kontrolę strumienia i ciśnienia wody. Pistolety zraszające umożliwiają więc precyzyjne podlewanie, napełnianie zbiorników wodą czy mycie powierzchni.

W naszej ofercie znajdują się pistolety zraszające do ogrodu pasujące do różnych typów i przekrojów węży ogrodowych. Są to zarówno proste urządzenia, jak i wielofunkcyjne pistolety zraszające z regulacją rodzaju strumienia, ciśnienia wody oraz możliwością zablokowania mechanizmu lub zatrzymania przepływu wody.

Pistolety zraszające do ogrodu doskonale uzupełniają, a nawet zastępują zraszacze ogrodowe. Pozwalają na kontrolowane podlewanie i zraszanie różnymi strumieniami. Wykorzystamy je również przy myciu podjazdu, auta czy elewacji budynków, napełnianiu beczek, wiader, konewek czy basenów dla dzieci. Pistolety zraszające przydadzą się zatem w każdym gospodarstwie domowym oraz na działce.

Pistolety zraszające do różnych zadań

Każdy ogród wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a jednym z podstawowych jej elementów jest podlewanie roślin. Pistolety zraszające do ogrodu umożliwiają kontrolowane dostarczanie wody na rabaty, grządki i trawniki. Dzięki regulacji ciśnienia i różnym rodzajom strumieni możliwa jest realizacja wielu zadań.

Pistolety zraszające pozwalają na ekonomiczne gospodarowanie wodą i oszczędzają czas dzięki możliwości dostosowania strumienia do konkretnych potrzeb. Warto więc wiedzieć, jaki rodzaj strumienia będzie odpowiedni do konkretnych zadań.

Dobre pistolety zraszające mogą mieć nawet 9 lub więcej rodzajów strumienia. Wśród nich warto wymienić: natryskowy, czyli uniwersalny strumień do podlewania; płaski, czyli nasycony, skoncentrowany, ale delikatny strumień do napełniania wiaderek czy konewek oraz punktowy, silny i skupiony strumień do czyszczenia narzędzi i powierzchni. 

Pistolety zraszające mogą też mieć opcję strumienia zraszającego idealnego nie tylko do podlewania dużych powierzchni, np. trawników, ale też do spłukiwania i mycia samochodów, rowerów czy powierzchni.

Przydatna może być też opcja mżawki. To lekki strumień z drobnych kropel, który jest doskonały do ochłodzenia się latem, ale również do podlewania bardzo delikatnych roślin, małych sadzonek czy kwitnących kwiatów. Ponadto pistolety zraszające oferować mogą również całą gamę strumieni pośrednich.

Pistolety zraszające do ogrodu to zatem narzędzia o różnych funkcjonalnościach. Wybór konkretnego modelu zależy więc od indywidualnych potrzeb, zadań, które chcemy realizować, rodzaju roślinności, którą będziemy podlewać itp.

Pistolet zraszający — jak go wybrać?

Wybierając pistolet zraszający, nie można kierować się jedynie funkcjonalnością. Istotna będzie również solidna konstrukcja, wytrzymałość oraz wygoda użytkowania.

Przede wszystkim pistolet zraszający może być zrobiony z różnych materiałów. Najczęściej spotyka się modele z tworzyw sztucznych. Są one lekkie i wygodne, ale mogą się szybko zużywać. Częściej trzeba wymieniać cały pistolet zraszający lub jego komponenty.

Alternatywą są pistolety zraszające z metalu. To konstrukcje o wiele bardziej wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne, ale też na zużycie. Są jednak znacznie cięższe i mniej poręczne od plastikowych. Wyższa jest też ich cena.

Pistolety zraszające mogą mieć również konstrukcję mieszaną — plastikowo-metalową. Obudowę i elementy statyczne wykonuje się w nich z tworzyw sztucznych, podczas gdy elementy mechanizmów, zaworów i innych ruchomych komponentów produkowane są z mocniejszego metalu. Taki pistolet zraszający cechuje się zarówno relatywną lekkością i poręcznością, jak i wysoką trwałością.

W naszym sklepie znajdują się pistolety zraszające różnego typu i do różnych zastosowań. Mamy modele odpowiednie do zastosowań prywatnych i amatorskich, jak i bardziej profesjonalnych. Oferujemy pistolety zraszające plastikowe, metalowe i plastikowo-metalowe z przyłączami do węży o różnym przekroju i dostosowane do różnego ciśnienia wody. Mamy modele jednofunkcyjne, jak i wielofunkcyjne, pozwalające na idealne dopasowanie strumienia do własnych potrzeb.

Dbamy o to, by każdy pistolet zraszający w naszej ofercie był niezawodny, wygodny i praktyczny. Dlatego sprzedajemy wyłącznie produkty sprawdzonych, renomowanych marek. Uznani producenci to nie tylko gwarancja jakości, ale także możliwość serwisowania i łatwej wymiany poszczególnych części pistoletu.

Obrzeża trawnikowe

Oferujemy obrzeża trawnikowe różnego typu, wymiarów i kształtów. Poszczególne modele różnią się materiałem, z którego są wykonane, właściwościami, a także estetyką.

Obrzeża trawnikowe to nie tylko klasyczne krawężniki. Współczesne rozwiązania to także elastyczne, cienkie taśmy z tworzyw sztucznych lub metalu, jak i sztywne moduły, w tym dekoracyjne palisady i murki.

W naszym asortymencie znajdują się obrzeża trawnikowe wykonane z plastiku, betonu i metalu. Mają różne wielkości, kształty i parametry, co ułatwia dobranie idealnego modelu do własnych preferencji, stylistyki ogrodu oraz budżetu. Wszystkie nasze obrzeża trawnikowe cechują się doskonałą jakością materiałów i precyzją wykonania. Dbałość o szczegóły to gwarancja, że obrzeża są nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo estetyczne.

Obrzeże trawnikowe — do czego służy?

Obrzeże trawnikowe wykorzystuje się do oddzielania od siebie różnych części ogrodu. Pozwala odseparować różne rodzaje podłoża i wydzielić strefy, ułatwiając dobrą aranżację i organizację przestrzeni.

Obrzeża trawnikowe stosuje się zatem m.in. do oddzielenia trawnika od ścieżek czy rabat kwiatowych. Można dzięki nim wyznaczyć obszar ogródka warzywnego, miejsca zabaw dla dzieci lub obszaru przeznaczonego na krzewy, drzewka i inne rośliny.

Obrzeże trawnikowe stanowi fizyczną barierę zapobiegającą mieszaniu się podłoża różnego typu — np. kruszywa ze ścieżki z ziemią uprawną. Pomaga więc wyznaczyć ostre granice między rozmaitymi strefami funkcjonalnymi w ogrodzie. Odpowiednio dobrane obrzeże trawnikowe pozwala też ustabilizować chodniki, alejki i ścieżki. Może bowiem służyć do wykańczania kostki brukowej.

Obrzeże trawnikowe plastikowe — funkcjonalne, lekkie i estetyczne

Obrzeże trawnikowe plastikowe to rozwiązanie lekkie, wysoce funkcjonalne, estetyczne, a przy tym tanie. Może mieć formę sztywnej palisady o charakterze ozdobnym lub bardziej subtelnych barier z cienką, niemal niewidoczną ścianką.

Obrzeże trawnikowe plastikowe może też mieć formę elastycznej, giętkiej taśmy, którą można prowadzić nie tylko w linii prostej, ale również po łuku. Pozwala to tworzyć wymyślne krzywizny i piękne, płynne kształty. Obrzeże trawnikowe plastikowe w formie taśmy dostępne jest w różnych kolorach i wysokości, również w wersji falistej. To idealne rozwiązanie dla osób szukających prostego sposobu na fantazyjny ogród.

Obrzeża trawnikowe plastikowe — szybki, łatwy montaż

Obrzeża trawnikowe plastikowe są funkcjonalne i bardzo proste w montażu. W zależności od modelu można je umieścić na poziomie gruntu, by były niemal niewidoczne, lub wystawić nad ziemię w formie eleganckiego murku. Obrzeża trawnikowe plastikowe wkopuje się bezpośrednio w grunt lub przytwierdza do niego specjalnymi kotwami.

Sztywne obrzeża trawnikowe plastikowe w formie listew można łączyć w dłuższe formy przy pomocy zatrzasków. Takie połączenie jest mocne i spójne — między listwami nie powstają przerwy. Dzięki temu trawa nie wrasta w spojenia, a całość jest bardzo estetyczna i doskonale oddziela dwie strefy.

Obrzeża trawnikowe plastikowe można więc montować samemu, bez użycia specjalistycznych narzędzi i materiałów dodatkowych.

Obrzeża trawnikowe betonowe

Obrzeża trawnikowe betonowe to klasyczne krawężniki oraz różnego typu kostki i murki. Cieszą się dużą popularnością ze względu na wytrzymałość i doskonały wygląd. Takie obrzeża trawnikowe mają różną wielkość — wysokość, głębokość i szerokość. Pozwala to dopasować model do aranżacji ogrodu i potrzeb.

Obrzeża trawnikowe betonowe nie są elastyczne, nie nadają się więc do tworzenia obłych kształtów i łuków. Niemniej, można z nich układać różne kształty foremne.

Obrzeże trawnikowe betonowe — trwałe i solidne

Obrzeże trawnikowe betonowe wyróżnia się przede wszystkim dużą trwałością. Jest bardzo mocne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie wygina się i nie wypacza, a dodatkowo doskonale znosi nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne.

Montaż jest niestety nieco bardziej wymagający niż w przypadku modeli plastikowych. Obrzeża trawnikowe betonowe kładzie się zazwyczaj na mokrej zaprawie cementowej. Wymaga to rozkopania podłoża na odpowiednią głębokość i szerokość. Dobrego wypoziomowania terenu i zalania obrzeża zaprawą.

Obrzeża trawnikowe betonowe to zatem opcja bardzo trwała, ale wymagająca większych nakładów pracy. Ze względu na wytrzymałość i dobrą estetykę stosuje się je nie tylko w prywatnych ogrodach, ale także w przestrzeni publicznej — głównie do wytyczania chodników, ścieżek i alejek.

Obrzeże trawnikowe metalowe — wyjątkowa estetyka i solidność

Obrzeże trawnikowe metalowe łączy atuty odpowiedników z betonu i plastiku. Ma formę elastycznej taśmy ze stali nierdzewnej lub aluminium. Cechuje się bardzo dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia, a także giętkością. Dzięki temu obrzeże trawnikowe metalowe nadaje się do tworzenia łuków, zawijasów i innych fantazyjnych kształtów.

Ze względu na trwałość i doskonałą estetykę wykorzystuje się je zarówno w przestrzeni publicznej, jak i ogrodach prywatnych. Obrzeże trawnikowe metalowe ma prestiżowy, minimalistyczny wygląd. Idealnie prezentuje się w ogrodach nowoczesnych o nieco surowym i formalnym, ale bardzo eleganckim stylu. Można nim wydzielać strefy w ogrodzie, tworzyć ścieżki, rabaty i kwietniki.

Obrzeża trawnikowe metalowe

Obrzeża trawnikowe metalowe wykonuje się ze stali lub aluminium. Materiały zabezpieczone są przed korozją odpowiednimi domieszkami dodawanymi do stopu na etapie produkcji lub nakładanymi powierzchniowo. 

Obrzeża trawnikowe metalowe są więc odporne na rdzewienie, jak i na działanie warunków atmosferycznych oraz substancje chemiczne. Bez problemu znoszą działanie wody, detergentów stosowanych np. do mycia chodników, nawozów czy środków ochrony roślin. Łatwo się je czyści i nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. Dzięki dużej odporności mechanicznej obrzeża trawnikowe metalowe mogą służyć przez bardzo wiele lat bez utraty swoich właściwości i doskonałego wyglądu.

Kosze ogrodowe

Kosze ogrodowe składane

Kosze ogrodowe składane to wygodne i funkcjonalne pojemniki przydatne przy pracach ogrodowych. Doskonale nadają się na liście, trawę, chwasty i inne odpadki. Praktyczne kosze ogrodowe wykorzystamy nie tylko na śmieci, ale także na warzywa i owoce w okresie zbiorów czy do przechowywania i organizacji różnych przedmiotów.

Oferujemy kosze ogrodowe składane o różnej pojemności i konstrukcji. Wszystkie wykonane są z wysokiej klasy materiałów, co zapewnia ich trwałość i gwarantuje długie użytkowanie. Nasze kosze ogrodowe składane to nie tylko modele o podstawowej funkcjonalności. W ofercie mamy także wersje z dodatkowym wyposażeniem — specjalnymi uchwytami na narzędzia ogrodnicze czy wózkami transportowymi zapewniającymi mobilność kosza.

W naszej ofercie znajdują się kosze ogrodowe składane idealne dla posiadaczy małych, przydomowych ogródków, jak i większe, rozbudowane modele przeznaczone do zastosowań profesjonalnych. Korzystają z nich zawodowi ogrodnicy, sadownicy oraz służby zajmujące się utrzymaniem zieleni miejskiej.

Składany kosz ogrodowy

Składany kosz ogrodowy przyda się podczas koszenia, grabienia, pielenia, zbiorów i innych prac. Dzięki niemu szybko i sprawnie zadbasz o ogród, a po skończonej pracy złożysz kosz do niewielkich rozmiarów i bez problemu schowasz.

Nawet największy składany kosz ogrodowy zajmuje niewiele miejsca po złożeniu. Spokojnie przechowasz go w garażu, szopie narzędziowej, a nawet w domu. Jest też łatwy w transporcie, więc zabierzesz go na działkę, biwak czy w inne miejsca.

Składany kosz ogrodowy to także komfort. Każdy model posiada wygodne rączki do chwytania i przenoszenia. W niektórych zestawach jest również wózek na kółkach oraz praktyczne uchwyty na narzędzia. Pozwalają one zmienić składany kosz ogrodowy w prawdziwą mobilną stację roboczą do prac ogrodowych. To idealne rozwiązanie dla profesjonalistów oraz posiadaczy dużych działek. Taki kosz ogrodowy gwarantuje, że niezbędne do pracy elementy zawsze będą pod ręką i na swoim miejscu.

Kosze ogrodowe

Kosze ogrodowe to podstawowe narzędzia do zbierania i segregacji różnego rodzaju odpadów. Doskonale sprawdzają się na grabione liście, koszoną trawę, przycinane gałęzie czy pielone chwasty, ale także na zbierane owoce i warzywa. Dodatkowo dostępne u nas kosze ogrodowe są lekkie, łatwe w transporcie, przechowywaniu i czyszczeniu.

Najprostsze kosze ogrodowe to podstawowe modele o okrągłym przekroju. Służą po prostu za lekkie, mobilne pojemniki z wygodnymi uchwytami do przenoszenia. Dostępne są również modele z płaską ścianą. Takie kosze ogrodowe można położyć płaską stroną do ziemi i np. grabić liście bezpośrednio do środka. To proste rozwiązanie, które jednak znacząco ułatwia prace ogrodowe.

Liczne zalety sprawiają, że składane kosze ogrodowe chętnie wykorzystują nie tylko osoby prywatne do prac w przydomowych ogrodach i na działkach. Stosują je także profesjonaliści — np. służby zajmujące się zielenią miejską, zawodowi ogrodnicy pracujący w terenie oraz rolnicy i sadownicy z dużymi gospodarstwami.

Kosz ogrodowy

Kosz ogrodowy powinien być nie tylko pojemny, ale również trwały i wygodny. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie kosze wysokiej klasy, pochodzące od sprawdzonych i uznanych producentów.

Odpowiednia konstrukcja i materiały gwarantują, że każdy kosz ogrodowy jest odporny na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Mocne tworzywa świetnie znoszą wilgoć czy zmiany temperatur. Są odporne na przetarcia, rozerwania oraz przebicie np. przez ostre gałęzie.

Dobry kosz ogrodowy to także odpowiednia konstrukcja. Stosuje się m.in. wzmocnione pasy plastikowe. Nie tylko usztywniają one całą konstrukcję, ale też stabilizują ją. Plastikowa opaska na szczycie kosza jest też dodatkowym wzmocnieniem przy otworze wlotowym, czyli miejscu najbardziej narażonym na uszkodzenia. Prosta, ale przemyślana konstrukcja sprawia, że kosz ogrodowy posłuży przez bardzo długi czas, nawet przy intensywnej eksploatacji.

Zestawy zraszające

Zestawy do zraszania

Zestawy do zraszania to różne konfiguracje akcesoriów niezbędnych do podlewania ogrodów, trawników, krzewów, sadów i innych terenów zielonych. Dopasowane są do rozmaitych węzy ogrodowych, różnych zadań i konkretnych potrzeb użytkowników.

Oferujemy zestawy do zraszania obejmujące takie elementy jak przyłącza na kran, szybkozłącza, pistolety różnego typu, dysze zraszające z regulowanym nyplem, a nawet węże ogrodowe. Nasze zestawy do zraszania pochodzą od renomowanych producentów z ugruntowaną pozycją na rynku. Wyróżnia je wysoka jakość, trwałość, szczelność i funkcjonalność.

Zestawy do zraszania to komplety akcesoriów niezbędnych do podlewania. Przydadzą się więc każdemu, kto posiada ogród, działkę, sad czy szklarnię. Odpowiednie zestawy do zraszania wykorzystują również profesjonaliści — rolnicy, zawodowi ogrodnicy, sadownicy czy pracownicy zajmujący się utrzymaniem zieleni miejskiej.

W naszym asortymencie znajdują się zestawy do zraszania odpowiednie do podlewania ręcznego. W takich kompletach dostępne są odpowiednie pistolety lub dysze. Mamy również zestawy zraszające umożliwiające podłączenie pod automatyczne zraszacze ogrodowe.

Zestaw do zraszania trawników, ogrodów, szklarni itp.

Zestaw do zraszania to komplet akcesoriów umożliwiających podlewanie terenów zielonych. Odpowiednio dobrane elementy umożliwiają podłączenie do źródła wody, doprowadzenie jej w pożądane miejsce i właściwe nawodnienie zieleni.

Zestaw do zraszania zawierać może przyłącza na kran, szybkozłączki do węży o różnym przekroju, same węże, a także odpowiednie końcówki — pistolety zraszające lub dysze z regulowanym nyplem. Pozwalają one na ustawienie typu i siły strumienia. Dzięki temu zestawy do zraszania mogą służyć nie tylko podczas podlewania. Wykorzystamy je też do napełniania zbiorników, mycia podjazdów i chodników, aut, elewacji budynków itp.

Zestawy do zraszania są więc niezbędne w każdym domu i na działce. Ułatwiają wykonywanie wielu prac ogrodniczych, ale także porządkowych czy gospodarczych.

Zestawy zraszające

Oferujemy zestawy zraszające dopasowane do różnych potrzeb użytkowników. Poszczególne komplety różnią się przede wszystkim tym, do jakich węży pasują. Mamy odpowiednie zestawy zraszające na popularne węże o przekroju 13 mm (½”) i 19 mm (¾”), a także akcesoria dopasowane do grubszych węży. Można również wybrać zestawy zraszające z odpowiednimi redukcjami pozwalającymi na podłączanie węży o różnym przekroju.

W naszej ofercie znajdują się wyłącznie zestawy zraszające wysokiej jakości. Pochodzą od renomowanych producentów cieszących się uznaniem i zaufaniem klientów. Wykonane są z trwałych materiałów odpornych na zużycie i uszkodzenia. To gwarancja, że zestawy zraszające posłużą przez długi czas.

Prawidłowe wykonanie i solidne materiały to również kwestia funkcjonalności. Akcesoria wchodzące w skład naszych zestawów zraszających wyposażone są w odpowiednie uszczelki, zawory i systemy zapewniające szczelność całej instalacji od kranu do końcówki zraszającej. Zestawy zraszające podłączysz więc w garażu, a nawet w domu bez obaw o zalanie.

Szczelna instalacja, którą zapewniają zestawy zraszające, to również oszczędność wody i gwarancja precyzyjnego dostarczenia jej do określonych punktów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku upraw profesjonalnych w rolnictwie, ogrodach botanicznych, ale też w przydomowych, amatorskich hodowlach roślin wrażliwych na warunki środowiskowe.

Zestaw zraszający — kompletny zestaw akcesoriów

Zestaw zraszający określa komplety różnych akcesoriów dostosowanych do konkretnych zadań i potrzeb. Przy jego wyborze należy więc zwrócić baczną uwagę na poszczególne elementy.

Każdy zestaw zraszający powinien zawierać akcesoria umożliwiające podłączenie węża do źródła wody. Służą temu przyłącza na kran i szybkozłącza o odpowiednim przekroju. Istotna jest zarówno średnica gwintu na kran, jak i wielkość przyłącza węża.

Zestaw zraszający może zawierać również sam wąż. Ważne, by ten element dobrać odpowiednio do potrzeb, kierując się jego średnicą, długością i maksymalnym dopuszczalnym ciśnieniem wody.

Dobry zestaw zraszający to również odpowiednie końcówki zraszające. Mogą to być dysze, najlepiej z regulowanym nyplem, wielofunkcyjne pistolety zraszające, ale również automatyczne zraszacze ogrodowe.

Właściwie dobrany zestaw zraszający znacząco ułatwi podlewanie działki, ogródka, roślin szklarniowych, krzewów czy drzewek owocowych i ozdobnych. W naszej ofercie znajdują się zestawy do zraszania odpowiednie dla amatorów i profesjonalistów. Mamy zarówno komplety podstawowych akcesoriów, jak i większe zestawy zraszające z dodatkowymi elementami. Dzięki temu możliwy jest zakup wszystkich istotnych komponentów instalacji zraszającej za jednym zamachem.

Systemy nawadniania

Systemy nawadniania ogrodu

Systemy nawadniania ogrodu to zestawy różnych urządzeń i akcesoriów umożliwiających podlewanie. Elementy takie jak rury, zawory, zraszacze czy kontrolery pozwalają tworzyć zarówno ręczne, jak i automatyczne systemy nawadniania. Wykorzystywane są one w uprawach amatorskich — ogródkach przydomowych i na działkach rekreacyjnych — a także profesjonalnych — przy uprawach komercyjnych, utrzymaniu zieleni miejskiej itp.

Oferujemy systemy nawadniania ogrodu o różnych parametrach, możliwościach i funkcjach. Dostępne są zarówno gotowe zestawy, jak i poszczególne elementy, z których można komponować autorskie instalacje. Pozwala to na dostosowanie systemów nawadniania ogrodu do konkretnych warunków, potrzeb i wymagań użytkownika.

Nasze systemy nawadniania ogrodu to zestawy urządzeń i akcesoriów wysokiej jakości. Sprzedajemy produkty renomowanych marek, wyróżniające się trwałością i funkcjonalnością. Umożliwiamy zakup pełnego zestawu elementów do systemów nawadniających, licznych akcesoriów dodatkowych oraz części zamiennych.

System nawadniania ogrodu — profesjonalne podlewanie

System nawadniania ogrodu to zestaw elementów pozwalających na stworzenie instalacji do podlewania. To idealny sposób, by ułatwić sobie dbanie o ogród, działkę, sad czy komercyjne uprawy warzyw, roślin ozdobnych i użytkowych.

System nawadniania ogrodu zapewnia wygodę i funkcjonalność. Możliwa jest nawet pełna automatyzacja procesu podlewania. Pozwala na to system nawadniania ogrodu z odpowiednimi kontrolerami sterującymi pracą pomp, zaworów i zraszaczy.

Dobrze skonstruowany system nawadniania ogrodu to także oszczędność czasu i pieniędzy. Umożliwia pełną kontrolę nad gospodarką wodną i dostosowanie ilości wody do wymagań uprawowych konkretnych roślin. System nawadniania ogrodu pozwala więc stworzyć i utrzymać optymalne warunki uprawy, szczególnie jeśli wyposażymy go w czujniki wilgotności gleby czy ilości opadów. Automatyczne podlewanie to także oszczędność czasu. Dzięki niemu nie trzeba podlewać ręcznie czy aktywnie kontrolować pracy zraszaczy.

Ze względu na wygodę system nawadniania ogrodu sprawdzi się nie tylko przy profesjonalnych uprawach komercyjnych. To idealne rozwiązanie również do przydomowych ogrodów i na działki rekreacyjne. Pozwala zadbać o trawnik, amatorskie uprawy warzyw, owoców czy roślin ozdobnych.

Systemy nawadniania — co wchodzi w ich skład

Systemy nawadniania to instalacje różnego typu i o różnych funkcjach zależnych od wykorzystanych elementów i urządzeń. Proste systemy nawadniania składają się ze zraszaczy i odpowiednich rur lub węży doprowadzających do nich wodę. Użyteczne mogą być tu również takie akcesoria jak filtry, zawory, złączki, reduktory ciśnienia, dysze zraszające itp.

Bardziej złożone systemy nawadniania wyposaża się także w liczniki i zegary przepływu wody, sterowniki, elektrozawory czy czujniki pozwalające w różnym stopniu zautomatyzować proces podlewania.

Systemy nawadniania mogą obejmować pojedynczy emiter wody — np. jeden zraszacz — lub całą ich sieć. Odpowiednie rozdzielniki, kontrolery i zawory pozwalają na podział ogrodu na różne strefy. Możliwe jest też programowanie podlewania dla każdej strefy osobno. Dzięki temu jeden system nawadniania może służyć do polewania całego ogrodu i dostosowania parametrów nawadniania do poszczególnych stref oraz roślin o odmiennych wymaganiach.

Odpowiednio dobrane akcesoria pozwalają też na zasilanie systemu nawadniania wodą z różnych źródeł. Mogą to być instalacje podłączone pod sieć wodociągową, ale również pobierające wodę ze studni czy zbiorników na deszczówkę. Pozwala to dostosować systemy nawadniania do konkretnych, indywidualnych warunków, potrzeb i możliwości.

Odmienne mogą być także sposoby podlewania. Akcesoria, takie jak węże kroplujące, kroplowniki, dysze zraszające, zraszacze i emitery, pozwalają dostosować system nawadniania do potrzeb danego stanowiska i specyfiki uprawianych roślin.

System nawadniania dla każdego

Ze względu na możliwość indywidualizacji system nawadniania to instalacja o różnych możliwościach. Oznacza to, że można ją bez trudu dopasować do własnych potrzeb. System nawadniania można więc wykorzystać w wielu miejscach i sytuacjach.

Odpowiednio skonstruowany system nawadniania to podstawa gospodarki wodnej przy dużych uprawach komercyjnych. Zapewnia on pełną kontrolę nad ilością wody dostarczanej roślinom, co pozwala na tworzenie i utrzymanie optymalnych warunków dla konkretnych gatunków roślin. System nawadniania zapewnia też oszczędność wody, która ma ogromne znaczenie w dużych gospodarstwach rolnych.

Jednak system nawadniania z powodzeniem można też stosować w uprawach amatorskich czy do pielęgnacji zieleni w ogrodach i na działkach. Właściwie dobrane urządzenia i akcesoria pozwalają na konstrukcję instalacji, która zapewni wygodę i oszczędność czasu. System nawadniania doskonale sprawdzi się więc do podlewania trawników, grządek warzywnych, drzewek i krzewów owocowych czy rabat kwiatowych.

Lampki ogrodowe

Lampki ogrodowe

Odstraszacze ptaków

Odstraszacze ptaków

Torby do podlewania

Torby do podlewania drzew

Stacje pogodowe

Stacja pogodowa

Kratki trawnikowe

Kratki trawnikowe

na stronę
0 Recenzja (e)

Dętka do taczki i wózka 3.50-8⭐⭐⭐⭐⭐➡️ Dętka 3.50-8 do kół powszechnie stosowanych w wózkach oraz taczkach. Dętka wykonana z wytrzymałej gumy.➡️ Cechy produktu: ✔️ wyposażona w popularny wentyl samochodowy, ✔️ pasuje do większości kół stosowanych w wózkach transportowych.

7,95 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Dętka do taczki i wózka 3.25-8⭐⭐⭐⭐⭐➡️ Dętka 3.25-8 do kół powszechnie stosowanych w wózkach oraz taczkach. Dętka wykonana z wytrzymałej gumy.➡️ Cechy produktu: ✔️ wyposażona w popularny wentyl samochodowy, ✔️ pasuje do większości kół stosowanych w wózkach transportowych.

7,90 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Dętka do taczki i wózka 3.00 - 4⭐⭐⭐⭐⭐➡️ Dętka 3 - 4 do kół powszechnie stosowanych w wózkach oraz taczkach. Dętka wykonana z wytrzymałej gumy.➡️ Cechy produktu: ✔️ wyposażona w popularny wentyl samochodowy, ✔️ pasuje do większości kół stosowanych w wózkach transportowych.

7,90 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Dętka do taczki i wózka 4.00-8⭐⭐⭐⭐⭐➡️ Dętka 4.00-8 do kół powszechnie stosowanych w wózkach oraz taczkach. Dętka wykonana z wytrzymałej gumy.➡️ Cechy produktu: ✔️ wyposażona w popularny wentyl samochodowy, ✔️ pasuje do większości kół stosowanych w wózkach transportowych.

9,99 zł
Brak w magazynie
0 Recenzja (e)

Opona z dętką do taczki 4.10/3.50-4 2PR⭐⭐⭐⭐⭐➡️ Opona z dętką do taczki o maksymalnym obciążeniu do 136 kg. Wykonana z wysokiej jakości materiałów. Wentyl samochodowy.✔️ doskonale sprawdza się w gospodarstwie domowym oraz wszelkiego rodzajów pracach budowlanych.➡️ Opona  z  widocznym na zdjęciu bieżnikiem, idealnie nada się do nawierzchni takich...

21,50 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Opona z dętką do taczki 4.00-6 2PR⭐⭐⭐⭐⭐➡️ Opona z dętką do taczki o maksymalnym obciążeniu do 136 kg. Wykonana z wysokiej jakości materiałów.✔️ doskonale sprawdza się w gospodarstwie domowym oraz wszelkiego rodzajów pracach budowlanych.➡️ Opona  z  widocznym na zdjęciu bieżnikiem, idealnie nada się do nawierzchni takich jak: ✔️ wysoka trawa, ✔️...

21,00 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Opona z dętką do taczki 4.00-8 6PR⭐⭐⭐⭐⭐➡️ Opona z dętką do taczki o maksymalnym obciążeniu do 120 kg. Wykonana z wysokiej jakości materiałów. Opona jest 6-płócienna, co zwiększa jej wytrzymałość.✔️ doskonale sprawdza się w gospodarstwie domowym oraz wszelkiego rodzajów pracach budowlanych.➡️ Opona  z  widocznym na zdjęciu bieżnikiem, idealnie...

28,00 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Koło do wózka 4.00-8 4PR zielona felga⭐⭐⭐⭐⭐➡️ Koło do taczki 4-płócienne 4.00-8. Wytrzymała metalowa felga, malowana proszkowo zapewnia podwyższoną stabilność. Całość wykonana z wysokiej jakości materiałów. Brak ośki w zestawie.➡️ Pasuje do wielu rodzajów taczek/wózków i innych: ✔️ Dużą zaletą jest uniwersalność koła, która pozwala na dopasowanie...

41,00 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Koło do wózka małe 4.00-4 2PR szara felga⭐⭐⭐⭐⭐➡️ Koło do taczki o maksymalnym obciążeniu do 136 kg. Wytrzymała metalowa felga, malowana proszkowo zapewnia podwyższoną stabilność. Całość wykonana z wysokiej jakości materiałów. Brak ośki w zestawie.➡️ Pasuje do wielu rodzajów taczek/wózków i innych: ✔️ Dużą zaletą jest uniwersalność koła, która...

33,90 zł
Brak w magazynie
0 Recenzja (e)

Koło do taczki 4.00-8 PU pełne, pomarańczowe, felga niebieska⭐⭐⭐⭐⭐➡️ Pełne, poliuretanowe koło do wózka lub taczki. Wytrzymała metalowa felga, malowana proszkowo zapewnia podwyższoną stabilność. Całość wykonana z wysokiej jakości materiałów. Brak ośki w zestawie. ➡️ Kółko lane, bezdętkowe, całkowicie wypełnione poliuretanem. Poliuretan jest znacząco...

70,80 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Koło do taczki 4.00-6 PU pełne, pomarańczowe, felga niebieska⭐⭐⭐⭐⭐➡️ Pełne, poliuretanowe koło do wózka lub taczki. Wytrzymała metalowa felga, malowana proszkowo zapewnia podwyższoną stabilność. Całość wykonana z wysokiej jakości materiałów. Brak ośki w zestawie. ➡️ Kółko lane, bezdętkowe, całkowicie wypełnione poliuretanem. Poliuretan jest znacząco...

65,90 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Koło do taczki pełne 4.80/4.00-8 pełne w kolorze żółtym, niebieska felga⭐⭐⭐⭐⭐➡️ Pełne, poliuretanowe koło do wózka lub taczki. Wytrzymała metalowa felga, malowana proszkowo zapewnia podwyższoną stabilność. Całość wykonana z wysokiej jakości materiałów. Brak ośki w zestawie. ➡️ Kółko lane, bezdętkowe, całkowicie wypełnione poliuretanem. Poliuretan...

63,90 zł
W magazynie
Pokazuje 1 - 12 z 899 elementów

Przejdź do góry