Zraszacze obrotowe

(25 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 615,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 25 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 615,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 25 pozycji
Zraszacze obrotowe do ogrodu - Preis-zone.pl

Uniwersalne zraszacze obrotowe – wydajne podlewanie terenów zielonych

Podlewanie to ważny proces pielęgnacji terenów zielonych, w którym doskonale sprawdzają się zraszacze obrotowe. Ze względu na zróżnicowane parametry i funkcję, ten rodzaj zraszaczy świetnie nadaje się zarówno do nawadniania niewielkich ogrodów, jak i obszarów wielkopowierzchniowych. Zraszacze obrotowe to akcesoria, które są najlepszym wyborem w przypadku terenów zielonych o regularnych, geometrycznych kształtach, ponieważ generują równomierny strumień wody o określonym promieniu.

Profesjonalne zraszacze obrotowe to nie tylko idealny sposób na podlewanie zieleni, ale przede wszystkim duże ułatwienie dla właścicieli ogrodu, trawnika, sadu, pola czy przydomowego warzywnika. Nawadnianie rozległych obszarów to żmudne i czasochłonne zajęcie, dlatego system oparty o zraszacze obrotowe – to optymalne rozwiązanie oraz sposób na spore oszczędności.

W zależności od modelu, obrotowe zraszacze ogrodowe można osadzić na specjalnym kolcu, wbijanym w ziemię, umieścić na statywie albo położyć bezpośrednio na podłożu. Zraszacze obrotowe są bardzo praktyczne – nie tworzą kałuż i posiadają wygodną regulację stopnia rozproszenia strumienia wody oraz zasięgu. Dzięki rozdzielaczom/trójnikom, z łatwością można skonstruować efektywny system nawadniający – w oparciu nawet o kilka obrotowych zraszaczy. Zraszacze obrotowe mogą również tworzyć w pełni zautomatyzowany system podlewania terenu zielonego. Można zarządzać pracą zraszaczy ogrodowych poprzez odpowiednie skonfigurowanie elektronicznego sterownika lub zsynchronizowanie z instalacją typu smart home.

Czym charakteryzuje się zraszacz obrotowy i jakie są rodzaje 360-stopniowych zraszaczy?

Tradycyjny zraszacz obrotowy zapewnia równomierne podlewanie roślinności w zakresie 360 stopni. Większość modeli posiada jednak opcję ograniczenia zakresu nawadniania do określonego wycinka, np. 20 stopni i/lub funkcję blokady, dzięki której można także podlewać punktowo dany fragment ogrodu. W zależności od potrzeb i specyfiki, ogród można podlewać przy pomocy różnych rodzajów obrotowych zraszaczy. Popularny jest m. in. zraszacz obrotowy z gwintem, który można zamontować na kolcu kotwiącym albo osadzić na statywie. Wariant z kolcem dedykowany jest głównie dla niskopiennej roślinności na stosunkowo płaskim podłożu, np. trawy, kwiatów czy upraw, natomiast zraszacz obrotowy ze statywem – umożliwia podlewanie drzew i krzewów.

W naszym sklepie internetowym można też zaopatrzyć się w ogrodowy zraszacz obrotowy na specjalnej podstawie do stabilnego położenia na gruncie. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem może okazać się z kolei obrotowy zraszacz pulsacyjny. Każdy model wyposażony jest z możliwość płynnej regulacji strumienia wodnego – od skoncentrowanego o dużym zasięgu, aż po delikatną mgiełkę zraszającą. Funkcjonalnym modelem są także wahadłowe zraszacze ogrodowe, które zapewniają dwukierunkowe nawadnianie zieleni. Dla bardziej precyzyjnego podlewania, można zdecydować się również na zraszacz obrotowy z dwoma lub trzema ramieniami. Zraszacze obrotowe ogrodowe 2- i 3-ramienne umożliwiają zastosowanie niezależnych ustawień rozpraszania strumienia wody dla każdej z odnóg.

Oszczędne i solidne zraszacze obrotowe – gdzie jeszcze znajdują zastosowanie?

Najlepsze zraszacze obrotowe wykonane są z materiałów wytrzymałych na mechaniczne uszkodzenia oraz odpornych na czynniki atmosferyczne, jak np. duże wahania temperatury czy promieniowanie UV. Warunki te spełniają zraszacze obrotowe ogrodowe wykonane z mosiądzu albo wzmocnionego tworzywa sztucznego. Dodatkowo, tego typu zraszacze obrotowe nie są podatne na korozję i utrzymują pełną sprawność, nawet przy intensywnym użytkowaniu.

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod podlewania, obrotowy zraszacz to urządzenie, które pozwala na dużą oszczędność wody, a tym samym na mniejsze rachunki. Wielofunkcyjne zraszacze obrotowe to akcesoria, które doskonale sprawdzają się zarówno w przydomowym ogrodzie, na trawniku, rozległych obszarach uprawnych, przy terenach zielonych otaczających firmy, jak i w publicznych strefach zieleni. Praktyczne zraszacze obrotowe świetnie nadają się też do nawadniania naturalnej murawy boiska piłkarskiego oraz do podlewania w sezonie letnim ceglanej nawierzchni kortów tenisowych.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone