Ładowarki do samochodów elektrycznych 11kW

(4 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

1 305,00 zł - 2 325,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 4 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

1 305,00 zł - 2 325,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Oferujemy ładowarki do samochodu elektrycznego 11KW. To funkcjonalne, a przy tym stosunkowo tanie urządzenia wykorzystywane do ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych głównie na terenie własnej posesji.

Ładowarki do samochodu elektrycznego 11 kW są kompaktowe i wyjątkowo łatwe w obsłudze. Zapewniają możliwość ładowania pojazdu z domowej sieci elektrycznej — przeważnie 3-fazowej, czyli tzw. siły, choć niektóre modele można podłączyć także do zwykłego gniazdka na 230 V.

Tego rodzaju stacje ładowania do samochodów elektrycznych to zazwyczaj tzw. Wallboxy. Są to niewielkie urządzenia do montażu na ścianie (np. w przydomowym garażu). W naszej ofercie dostępne są także przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego 11 kW. Są one doskonałym wyborem dla osób, które dużo podróżują i chcą mieć możliwość ładowania pojazdu w dowolnym miejscu z dostępem do sieci elektrycznej.

Dostępne w naszym asortymencie ładowarki do samochodów elektrycznych 11kW to urządzenia wysokiej jakości, pochodzące od renomowanych producentów. Spełniają wszystkie normy nałożone przez prawodawstwo polskie i unijne, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Są zatem funkcjonalne, trwałe i bezpieczne.

Oczywiście nawet najlepsza ładowarka do samochodu elektrycznego nie zadziała bez odpowiednich akcesoriów i osprzętu. Dlatego oferujemy także kable do ładowania samochodów elektrycznych, odpowiednie gniazda i kontrolery do ładowarek samochodowych czy uchwyty wtyku ładowarki. Dzięki temu można kompleksowo wyposażyć każdą stację EVSE.

Ładowarka do samochodu elektrycznego 11kW

Ładowarka do samochodu elektrycznego 11 kW doskonale sprawdzi się w domu. Jej niewielka moc ogranicza natomiast możliwość zastosowań komercyjnych. Pełne ładowanie takim sprzętem może bowiem zająć nawet kilkanaście godzin (zależnie od pojemności baterii). Tak długi czas ładowania nie jest jednak przeszkodą, kiedy możemy pojazd podłączyć np. na całą noc.

Dużym atutem jest fakt, że ładowarka do samochodu elektrycznego 11kW nie obciąża nadmiernie sieci elektrycznej. Mocniejsze ładowarki często wymagają przystosowania sieci do dużych obciążeń. Zdarza się bowiem, że nadmierny pobór prądu prowadzi do wysadzenia korków. Tymczasem ładowarka do samochodu elektrycznego 11kW może działać bezawaryjnie właściwie w każdej domowej sieci.

Co więcej, wiele aut elektrycznych ładowanych prądem przemiennym AC ma ograniczniki mocy ładowania. Wynika to z faktu, że prąd przemienny musi zostać “wyprostowany”, zanim trafi do akumulatora. Prostowniki mają natomiast swoją przepustowość, która może być niższa niż maksymalna moc samej ładowarki.

W wielu przypadkach stacje ładowania prądem przemiennym AC o dużej mocy nie dają więc przewagi nad modelami słabszymi. Zamontowanego w aucie prostownika nie da się bowiem obejść ani zwiększyć jego przepustowości. Dlatego ładowarka do samochodu elektrycznego 11kW często jest w zupełności wystarczająca i zapewnia optymalne warunki ładowania.

Ładowarki do samochodów elektrycznych 11kW

Przy wyborze ładowarki do samochodów elektrycznych 11kW trzeba też zwrócić uwagę na kompatybilność z danym modelem pojazdu. Chodzi głównie o dostosowanie gniazd do standardu zamontowanego w aucie.

W produkowanych na świecie pojazdach elektrycznych spotkać można kilka rodzajów gniazd do ładowania, które oczywiście wymagają odpowiednich styków.

W Europie standardem są gniazda tzw. Typu 2 oraz CCS, ale w autach importowanych można spotkać także gniazda Typu 1 (standard północnoamerykański) czy CHAdeMO (Standard azjatycki). Własne, opatentowane gniazda i wtyki mają też pojazdy Tesli.

Przeważnie jednak ładowarki do samochodów elektrycznych 11kW kompatybilne są z gniazdami Typu 2. W Europie ogromna większość pojazdów działa w tym właśnie standardzie. Co istotne, są to gniazda i wtyki, które doskonale działają zarówno podłączone do 1-, jak i 3-fazowej sieci elektrycznej. Służą one do ładowania prądem przemiennym AC.

Europejskim standardem w stacjach ładowania prądem stałym DC jest natomiast CCS. Takie gniazda i wtyki mogą służyć do ładowania z mocą nawet 50kW (przy prądzie stałym), ale można je wykorzystać także do ładowania prądem przemiennym o mniejszej mocy.

Ładowarki do samochodów elektrycznych 11kW z gniazdami i wtykami Typu 1 lub CHAdeMO spotyka się w Europie rzadko, ale warto o nich pomyśleć, jeśli planujemy import aut produkowanych na inne rynki.

Trzeba też pamiętać, że Tesla wykorzystuje standard Tesla Supercharger. To opatentowane gniazda i wtyki stosowane wyłącznie w autach tej marki. Pozwalają one na podłączenie do superszybkich stacji ładowania Tesli o mocy nawet 150kW. Jednak auta te można ładować także z pomocą złącza Typu 2, a więc również z wykorzystaniem domowej ładowarki do samochodów elektrycznych 11kW.

Ładowarka do samochodów elektrycznych 11kW

Ładowarka do samochodów elektrycznych 11kW to urządzenie funkcjonalne, kompaktowe i relatywnie tanie. Doskonale sprawdzi się w przydomowym garażu, gdzie pojazd można podłączyć na dłużej.

W naszym sklepie znajdziesz ładowarkę do samochodów elektrycznych 11kW dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Mamy modele naścienne (typu Wallbox), jak i przenośne.

Każda ładowarka do samochodów elektrycznych 11kW opatrzona jest odpowiednimi certyfikatami. Poświadczają one zgodność z polskimi i europejskimi normami i są najlepszym dowodem na wysoką jakość oferowanych przez nas urządzeń.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone