Zwijaki bębnowe

(2 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

90,00 zł - 165,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 2 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

90,00 zł - 165,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Zwijaki bębnowe, zwijaki do przewodów - Preis-Zone.pl

Zwijaki do przewodów

Oferujemy zwijaki do przewodów, które znacznie ułatwiają zwijanie i rozwijanie kabli, węży, lin itp. Odpowiednio dobrany zwijak bębnowy pomaga więc w zachowaniu porządku i pozwala uniknąć plątania się przewodów. To znacząco przyspiesza rozkładanie i składanie kabli i, węży innych elementów nawijanych na bęben.

W naszej ofercie dostępne są zwijaki do przewodów różnego rodzaju i o różnych parametrach. Odmienna jest m.in. średnica i szerokość bębna. Od tych wymiarów zależy natomiast pojemność, a więc to, ile (jaką długość przy danej średnicy) przewodu można na zwijak nawinąć.

Zwijaki do przewodów różnią się jednak nie tylko pojemnością. Odmienne mogą być także funkcje i udogodnienia dla użytkownika. Zwijak do przewodów może być wyposażony m.in. w gniazda jednofazowe lub trójfazowe w różnych konfiguracjach, czy też w komorę przeznaczoną do samodzielnego montażu takich gniazd. Ponadto dostępne są zwijaki do przewodów z systemami automatycznego zwijania czy z zabezpieczeniami, np. w postaci termika, który odłącza zasilanie w przypadku przeciążenia kabla.

Nasze zwijaki do przewodów wykonane są z mocnych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i warunki zewnętrzne. Dobry zwijak bębnowy jest więc idealny na ogród czy działkę, ale przyda się również przy remontach, na budowach i podczas rozmaitych prac w terenie.

Zwijaki bębnowe

Zwijaki bębnowe to stosunkowo proste, ale bardzo funkcjonalne urządzenia, które znacznie ułatwiają zwijanie i rozwijanie przewodów. Choć mogą mieć różne funkcje i dodatkowe udogodnienia dla użytkowników, ich budowa i zasada działania jest zasadniczo taka sama.

Każdy zwijak bębnowy składa się więc z mocnego, najlepiej metalowego stelaża, na którym osadzony jest obrotowy bęben do nawijania przewodów. Bębny wykonuje się głównie z lekkich, ale mocnych tworzyw sztucznych lub z wytrzymałego aluminium. Dzięki temu zwijak bębnowy jest trwały, odporny na uszkodzenia i stabilny, a jednocześnie lekki i mobilny (łatwo go przetransportować czy przenieść w dowolne miejsce).

Podstawowe zwijaki bębnowe to zatem bardzo proste konstrukcje, których funkcja ogranicza się do nawijania i rozwijania kabli, lin czy węży ogrodowych. Jednak wybierając odpowiedni dla siebie zwijak bębnowy, warto zwrócić uwagę na pewne udogodnienia. Przede wszystkim nawet najtańsze i najprostsze modele powinny być wyposażone w wygodną rączkę do przenoszenia — najlepiej profilowaną i powleczoną gumą. Druga sprawa to uchwyt do nawijania (kręcenia bębnem), który powinien zapewniać stabilny, mocny chwyt i umożliwiać swobodne obracanie zwijaka bez użycia wielkiej siły.

Ponadto zwijaki bębnowe mogą oferować różne funkcje dodatkowe. Wygodę zapewniają np. systemy automatycznego nawijania, ale sprawdzają się one głównie przy krótszych przewodach. Przede wszystkim jednak zwijaki do przewodów mogą być wyposażone w różne konfiguracje gniazd elektrycznych. W zależności od potrzeb wybrać można więc zwijak bębnowy ze standardowymi gniazdami na 230 V, ale również z gniazdami na tzw. siłę.

Przy pracy z prądem istotne jest bezpieczeństwo, dlatego warto rozważyć zwijak bębnowy z gniazdami zamykanymi lub z blokadą torów. Dostępne są również modele z zabezpieczeniem przeciążeniowym w postaci termika odłączającego przepływ prądu przy przeciążeniu kabla.

Tam, gdzie zwijak bębnowy (a właściwie umieszczone w nim gniazda) może być narażony na zanieczyszczenia, warto zastosować model oznaczony symbolem IP44. To zwijaki bębnowe z gniazdami o podwyższonej klasie szczelności. Doskonale sprawdzą się np. na budowach czy przy remontach, gdzie zwijak do przewodów wystawiony jest na pył, kurz i inne zanieczyszczenia.

W naszym sklepie znajdziesz również zwijaki bębnowe z pustą komorą na gniazda. Pozwalają one samodzielne wybrać rodzaj i konfigurację gniazd, również takich o podwyższonej szczelności czy wyposażonych w zabezpieczenia. To doskonały wybór dla tych osób, które same chcą decydować o najwygodniejszym i najkorzystniejszym dla siebie wyposażeniu i funkcjonalności zwijaka bębnowego.

Zwijaki bębnowe na przewód

Oferujemy funkcjonalne, wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu zwijaki bębnowe na przewód. W naszym asortymencie dostępne są zwijaki bębnowe idealne na kable elektryczne, ale także na węże ogrodowe czy liny.

Sprzedajemy różnej wielkości zwijaki bębnowe na przewód, co pozwala dobrać model odpowiedni do konkretnej średnicy i długości kabla czy węża. Mamy zwijaki na przewody elektryczne z gniazdami różnego rodzaju, jak i z pustą komorą do samodzielnego uzupełnienia.

Wybierając zwijak bębnowy na przewód, baczną uwagę należy zwrócić na jego pojemność, czyli to, jaką długość przewodu o danej średnicy da się na niego nawinąć. Zależy to oczywiście od wymiarów bębna, a mianowicie od jego szerokości i średnicy. Warto przy tym zaznaczyć, że moc przesyłowa przewodów elektrycznych słabnie wraz z ich długością. Spadek mocy występuje również w zwiniętym kablu.

Zwijaki bębnowe do przewodów nie powinny zatem być ani zbyt małe (bo kabel nie sięgnie tam, gdzie chcemy), ani zbyt duże. Prawidłowe funkcjonowanie przewodu wymaga bowiem jego pełnego rozwinięcia. Dodatkowo moc urządzenia podłączonego do przewodu nie powinna przekraczać 90% mocy samego przedłużacza. Zwijak bębnowy na przewód trzeba więc dobierać, biorąc pod uwagę parametry nawijanego na niego kabla, jak i urządzeń, które mają być podłączane do przedłużacza.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone