Stacje do ładowania samochodów elektrycznych

(39 produkty)

Podkategorie

  • Ładowarki do...

    Ładowarki do samochodów elektrycznych to urządzenia doskonale znane posiadaczom pojazdów EV. Po polskich drogach jeździ coraz więcej samochodów elektrycznych, ale dla wielu kierowców szukanie publicznych stacji ładowania jest nadal problemem. Jeśli mamy własny dom, możemy go wyposażyć w ładowarkę do samochodu elektrycznego. To niewielkie urządzenie pozwala szybko naładować “elektryka” i cieszyć się ekonomiczną jazdą.

    Co to jest ładowarka do samochodu elektrycznego?

    Ładowarka do samochodu elektrycznego to urządzenie służące do ładowania baterii samochodu elektrycznego prądem stałym (DC) lub zmiennym (AC) w czasie postoju pojazdu. Ładowanie samochodów elektrycznych odbywa się z różną mocą (w zależności od mocy ładowarki i ograniczeń mocy ładowania w samochodzie), od tego też zależy prędkość ładowania.

    Ładowarka do samochodów elektrycznych może mieć rozmiary sporego dystrybutora paliwa, jeśli jest ustawiona w miejscu ogólnodostępnym. Do zastosowań indywidualnych polecane są jednak mniejsze urządzenia o kompaktowej budowie i niewielkich rozmiarach przeznaczone do zawieszenia na ścianie garażu lub podjazdu przed domem.

    Ładowarki do samochodów elektrycznych - podział

    Ładowanie samochodów elektrycznych może się odbywać na kilka sposobów. Właściciele pojazdów EV najczęściej sięgają po:

    1. Publiczne stacje ładowania - to stanowiska przeznaczone do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Najchętniej używane przez właścicieli samochodów elektrycznych, ponieważ pojazd można naładować nawet w ciągu kilkunastu minut, np. w czasie zakupów lub przerwy na kawę. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych dzielą się na: stacje ładowania prądem zmiennym w zakresie od od 1,4 kW do 22 kW oraz stacje ładowania prądem stałym (DC) o mocy od 10kW do 300 kW.

    2. Gniazdko elektryczne 230V - najprostsza metoda ładowania możliwa dzięki zastosowaniu specjalnych przewodów wyposażonych w odpowiednie wtyczki. Jest to jednocześnie metoda najbardziej czasochłonna. Naładowanie baterii może zajmować nawet do 12 godzin.

    3. Wallbox - czyli domowe ładowarki do samochodów elektrycznych, to doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy samochodów elektrycznych i własnej posesji. Niewielkich rozmiarów urządzenie ładujące, zamienia prąd zmienny na prąd stały, co sprawia, że czas ładowania jest krótszy.

    Skupmy się na tych ostatnich urządzeniach. Co to jest wallbox? To sprzęt, który posiada część zalet stacji o dużej mocy, a jednocześnie te kompaktowe ładowarkido samochodów elektrycznych pozwalają uzyskać doskonałe efekty w przydomowym garażu lub na podjeździe. Ładowarki EV do samochodów elektrycznych ładują prądem stałym bez konieczności używania prostownika wbudowanego w samochodzie. Naścienna stacja ładowania sprawia, że ładowanie jest szybsze, niż w przypadku używania zwykłego domowego gniazdka 230V.

    Ładowarka EV - przeznaczenie

    Ładowarki do samochodów EV typu wallbox są przeznaczone do użytku domowego, tzn. ładowania pojazdu w obrębie posesji. To urządzenia łatwe w obsłudze i bezpieczne. Aby jednak prawidłowo zainstalować ładowarkę, należy się upewnić, czy nasza instalacja domowa jest przystosowana do przyłączenia ładowarki. Jeśli nie, potrzebna będzie modyfikacja przez wykwalifikowanego elektryka, który powinien zająć się również podłączeniem ładowarki.

    Ładowarki EV mogą być używane zarówno do ładowania tzw. “pełnych elektryków”, jak również samochodów hybrydowych plug-in. Ładowarki mogą być wyposażone w dwa standardy wtyczek i gniazd ładowania samochodów elektrycznych: Typ1 lub Typ2. Najczęściej spotykamy jednak złącze Typ2, ponieważ jest to standard przyjęty w Unii Europejskiej.

    Ładowarka EV jest wyposażona w gniazdo, do którego podłączamy kable do ładowania samochodów elektrycznych. Drugi wariant, to ładowarki posiadające zintegrowany przewód z wtyczką, którą podłączamy do naszego pojazdu. Ładowarka domowa jest wygodna w obsłudze. Komfort korzystania podnosi czytelny kontroler ładowania oraz system komunikacji z pojazdem.

    Ładowarka do samochodów elektrycznych - zastosowanie

    Ładowarki do samochodów elektrycznych znajdują powszechne zastosowanie wśród użytkowników indywidualnych. Ładowarki do samochodów EV można łatwo zamontować na ścianie w garażu. Jeśli nie ma takiej możliwości, ładowarka może być zainstalowana jako wolnostojąca stacja ładowania samochodów, na specjalnym słupku. Ładowarka do samochodu elektrycznego może być podłączona do domowej sieci elektrycznej lub np. zasilana energią z paneli fotowoltaicznych, co dodatkowo obniża koszty eksploatacji samochodu elektrycznego.

    Ładowarki EV do samochodów elektrycznych mogą być również instalowane na terenie firmy, z myślą o korzystaniu przez pracowników. Ładowarka EV posiada szczelną obudowę, dlatego też może z powodzeniem być ustawiona na firmowym parkingu. Należy przy tym pamiętać, aby ładowarki nie umieszczać w miejscu narażonym na duże nasłonecznienie, bo to może doprowadzić do jej przegrzania.

    Ładowarka do samochodów EV zainstalowana w firmie będzie się przyczyniała do utrwalenia wizerunku firmy świadomej ekologicznie. Co więcej, można się starać o dofinansowanie do ładowarek samochodów elektrycznych z programów zmierzających do poprawy jakości powietrza.

    Co daje domowa ładowarka do samochodów EV?

    Domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych dają niezależność i są znacznie bardziej wydajne. Ładowarka EV pozwala na uzupełnianie stanu baterii zawsze, kiedy jesteśmy w domu, bez konieczności szukania ładowarek publicznych. Ładowarki EV są poręczne, nie zajmują wiele miejsca. Można je instalować również na otwartej przestrzeni, ponieważ są odporne na warunki atmosferyczne.

    Wyróżniamy następujące rodzaje ładowarek do samochodów elektrycznych stosowanych w gospodarstwach domowych:

    Statystyki pokazują, że wzrost liczby samochodów elektrycznych jest trwałym trendem. Warto zatem zapewnić sobie niezależność i zainstalować ładowarkę przy domu. Dzięki temu, będziemy mogli szybko i wygodnie naładować baterie samochodu elektrycznego, aby pewnie poruszać się po mieście i w trasie.

  • Kable do ładowania...

    Kabel do ładowania samochodów elektrycznych na Preis-Zone.pl

    Oferujemy kable do ładowania samochodów elektrycznych różnego typu. To akcesoria pozwalające na podłączenie pojazdu do źródła zasilania, takich jak różne stacje ładowania samochodów elektrycznych.

    Kable do ładowania samochodów elektrycznych składają się zwykle z dwóch części: wtyczki, która jest podłączana do gniazdka lub stacji ładowania, oraz konektora, który jest wprowadzany do portu ładowania samochodu elektrycznego. Wtyczki i konektory różnią się w zależności od rodzaju auta i standardu ładowania. Ważne jest zatem, aby upewnić się, że używany kabel jest odpowiedni dla konkretnego samochodu.

    W naszej ofercie dostępne są różnego typu kable do ładowania samochodów elektrycznych. Różnią się one przede wszystkim rodzajem wtyczek i konektorów, ale również maksymalną mocą przesyłanego prądu, a także długością.

    Oferowane w naszym sklepie kable do ładowania samochodów elektrycznych wykonane są zgodnie z obowiązującymi standardami i normami. To produkty wysokiej jakości — funkcjonalne, trwałe i bezpieczne.

    Mamy kable do ładowania samochodów elektrycznych prądem stałym (DC) i przemiennym (AC). Odpowiednio dobrane, będą pasować zarówno do domowej ładowarki do samochodów elektrycznych, jak i do publicznych stacji szybkiego ładowania.

    Kable do ładowania samochodów — jakie są ich rodzaje?

    Istnieje kilka różnych typów kabli do ładowania samochodów, które różnią się między innymi sposobem ładowania, mocą i typem wtyczek i konektorów.

    Kable typu 1: Są to przewody o niższej mocy, które są stosowane do ładowania samochodów elektrycznych z gniazdek elektrycznych lub niskoprądowych stacji ładowania. Wtyczka typu 1 jest zwykle używana w samochodach elektrycznych produkowanych w Ameryce i Japonii. W Europie jest to rzadziej spotykany standard.

    Kable typu 2: To kable o wyższej mocy, które są stosowane do ładowania samochodów elektrycznych z wysokoprądowych stacji ładowania lub specjalnych gniazdek elektrycznych o wysokim natężeniu prądu (gniazd 3-fazowych). Kable do ładowania samochodów typu 2 to standard Europejski najczęściej spotykany w pojazdach produkowanych na nasz rynek.

    Kable CCS: To specjalne przewody służące do podłączania samochodów elektrycznych do gniazd CCS (Combo Charging System). Są one zaprojektowane tak, aby umożliwić ładowanie samochodów zarówno przy pomocy prądu przemiennego (AC), jak i prądu stałego (DC). W tym celu kabel do ładowania samochodu CCS wyposażony jest w dwie wtyczki: jedną do ładowania prądem przemiennym (podobną do wtyczki typu 2) oraz drugą do ładowania prądem stałym.

    Kable do ładowania samochodów CCS, obok kabli typu 2, są obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań do na świecie, szczególnie w Europie i Stanach Zjednoczonych.

    Kable CHAdeMO: To przewody zaprojektowane tak, aby umożliwić ładowanie samochodów elektrycznych prądem stałym o wysokiej mocy, co pozwala na szybkie naładowanie akumulatorów. Wykorzystywane są więc do połączenia auta z szybkoładującymi stacjami lub specjalnymi gniazdami o wysokim natężeniu prądu. Standard CHAdeMO jest powszechnie stosowany w samochodach elektrycznych produkowanych w Japonii i innych krajach azjatyckich, a także w niektórych modelach samochodów elektrycznych produkowanych w Europie i Stanach Zjednoczonych.

    Kable Tesla: To opatentowane przewody do ładowania samochodów Tesli. Umożliwiają szybkie ładowanie akumulatorów zarówno przy pomocy prądu przemiennego (AC), jak i prądu stałego (DC).

    Kable do ładowania samochodów Tesla wyposażone są w specjalne wtyczki i konektory, które są dostosowane do portów ładowania montowanych w autach tej konkretnej marki. Co istotne, istnieją różne rodzaje kabli do ładowania samochodów Tesla, różniące się mocą i sposobem ładowania. Kable o niższej mocy są stosowane do ładowania z gniazdek elektrycznych lub niskoprądowych stacji ładowania, podczas gdy kable o wyższej mocy są stosowane do ładowania z wysokoprądowych stacji lub specjalnych gniazdek elektrycznych o wysokim prądzie.

    Przewody do ładowania samochodu elektrycznego — jak wybrać?

    Kabel do ładowania samochodu elektrycznego musi być dopasowany do marki pojazdu i zamontowanego w nim gniazda, a także do rodzaju i parametrów stacji ładowania. Powinien też być bezpieczny i trwały, by służył przez długi czas.

    Aby wybrać odpowiednie przewody do ładowania samochodu elektrycznego, należy zatem wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak:

    • Typ samochodu elektrycznego: Ważne jest, aby upewnić się, że kupowane przewody do ładowania samochodu są odpowiednie dla konkretnego modelu auta i spełniają wymagania producenta dotyczące bezpieczeństwa.

    • Rodzaj ładowania: Należy wybrać odpowiedni rodzaj ładowania — prądem przemiennym (AC) lub prądem stałym (DC), w zależności od dostępności i wymagań konkretnego pojazdu.

    • Moc ładowania: Należy upewnić się, że kupowane przewody do ładowania samochodu elektrycznego są w stanie zapewnić odpowiednią moc ładowania. Pod uwagę należy brać zarówno parametry stacji ładowania, jak i możliwości instalacji ładującej w aucie. Wiele pojazdów ładowanych prądem przemiennym ma bowiem wbudowane ograniczniki mocy (wynika to z konieczności “wyprostowania” prądu przemiennego w procesie ładowania).

    • Długość przewodu: Należy wybrać odpowiednią długość przewodu do ładowania samochodu, która będzie odpowiednia dla potrzeb i możliwości użytkownika oraz miejsca, w którym kabel będzie używany.

    • Wtyczki i konektory: Ważne jest, aby upewnić się, że kupowany kabel do ładowania samochodu posiada odpowiednie wtyczki i konektory. Powinny one pasować do portu ładowania samochodu oraz do gniazd elektrycznych lub stacji ładowania.

    • Jakość i trwałość: Należy zwrócić uwagę na jakość i trwałość kupowanych przewodów do ładowania samochodów elektrycznych. To szczególnie istotne w przypadku kabli narażonych na warunki atmosferyczne podczas użytkowania (np. tych stosowanych w publicznych stacjach ładowania umieszczonych na powietrzu).

    W naszej ofercie dostępne są wyłącznie wysokiej klasy przewody do ładowania samochodów. Gwarancją ich jakości jest zgodność z normami, takimi jak IEC 62196. 1-2014; IEC 62196. 2-2014; IEC 61851 oraz z dyrektywą RoHS.

  • Gniazda do ładowania...

    Gniazdo do ładowania samochodów elektrycznych na Preis-Zone

    Oferujemy gniazda do ładowania samochodów elektrycznych. To specjalne akcesoria, które służą do podłączania samochodów elektrycznych do źródła zasilania w celu naładowania ich akumulatorów. Gniazda te są zazwyczaj umieszczane w specjalnych stacjach ładowania, które mogą znajdować się na przykład w garażach lub na parkingach.

    Gniazda do ładowania samochodów elektrycznych dzielą się na kilka rodzajów, które różnią się mocą prądu, jaką są w stanie przesyłać oraz sposobem łączenia się z samochodem. W naszym asortymencie dostępne są zatem różne modele gniazd, dzięki czemu bez trudu można dobrać akcesoria odpowiednie do konkretnej ładowarki do samochodów elektrycznych.

    Oferujemy gniazda do ładowania samochodów odpowiednie do domowych stacji ładowania o niskiej mocy, jak i do szybkoładujących stacji publicznych.

    Wszystkie produkty w naszym sklepie cechuje wysoka jakość, funkcjonalność i trwałość. Oferowane przez nas gniazda do ładowania samochodów elektrycznych spełniają odpowiednie normy, takie jak EN 60309 lub IEC 62196, które określają wymagania dotyczące bezpieczeństwa elektrycznego oraz ochrony przeciwporażeniowej. Z kolei dopasowanie naszych kabli do różnych modeli aut i stacji ładowania zapewniają normy ISO/IEC 11801 lub EN 50173, które określają wymagania dotyczące kompatybilności i interoperacyjności kabli z innymi urządzeniami.

    Gniazda do ładowania samochodów — na prąd stały i przemienny

    Gniazda do ładowania samochodu AC (Alternating Current - Prąd Zmienny) i DC (Direct Current - Prąd Stały) różnią się przede wszystkim sposobem przesyłania energii elektrycznej.

    Gniazda do ładowania AC są stosowane w samochodach elektrycznych, które są ładowane z sieci elektrycznej. Gniazda te przesyłają prąd zmienny o napięciu 230 V, który jest dostępny w sieciach elektrycznych w krajach europejskich. Samochody elektryczne ładowane z gniazd AC mogą być ładowane w domu lub w specjalnych stacjach ładowania.

    Co istotne, ładowanie samochodu prądem przemiennym nie przebiega bezpośrednio. W samym aucie montowane są odpowiednie urządzenia “prostujące” taki prąd. To istotne, ponieważ urządzenia te często wyposażone są w ograniczniki mocy, w związku z czym gniazda pozwalające na przesył prądu o wyższej mocy są po prostu nieefektywne.

    Gniazda ładowania DC są stosowane w samochodach elektrycznych, które są ładowane z tzw. gniazd siłowych. Wyposaża się w nie m.in. instalacje solarne oraz specjalne stacje ładowania samochodów elektrycznych o wysokiej mocy. Gniazda te przesyłają prąd stały o napięciu do 1000 V, który jest niezbędny do szybkiego ładowania akumulatorów samochodu elektrycznego.

    Wybór odpowiedniego gniazda do ładowania samochodu zależy od rodzaju auta oraz sposobu ładowania, jaki jest dla niego dostępny. Ważne jest, aby upewnić się, że wybrane gniazdo pasuje do danego samochodu, posiadanej ładowarki i jest odpowiednie dla konkretnego rodzaju zasilania.

    Gniazda ładowania samochodów elektrycznych — typy

    Istnieje kilka rodzajów gniazd do ładowania samochodów elektrycznych. Różnią się one zarówno kształtem i sposobem podłączenia do auta, jak i maksymalną mocą przesyłanego prądu.

    Gniazda do ładowania samochodów prądem stałym (DC):

    • gniazda CHAdeMO stosowane głównie w japońskich i koreańskich modelach aut. Pozwalają na błyskawiczne ładowanie z mocą 50 kW.
    • gniazda CCS pozwalające na ładowanie z mocą 50 kW. To europejski standard, co istotne pozwala zarówno na ładowanie prądem stałym, jak i przemiennym.
    • Gniazda Tesla Supercharger o mocy od 50 do 120 kW. Opatentowane gniazda montowane w pojazdach Tesli.

    Gniazda do ładowania samochodów elektrycznych prądem przemiennym AC:

    • Typ 1 to gniazda stosowane przede wszystkim w Ameryce Północnej. Montowane są w wolnoładujących stacjach o mocy nieprzekraczającej 7,4 kW.
    • TYP 2 to standard europejski. Te gniazda można montować do instalacji 1- i 3-fazowych. Pozwalają na ładowanie z maksymalną mocą 22 kW. Te gniazda również można wykorzystać do ładowania prądem stałym lub przemiennym

    Jak wybrać odpowiednie gniazda do ładowania samochodu elektrycznego?

    Przy wyborze gniazda do ładowania samochodu elektrycznego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

    • Moc prądu: Gniazdo do ładowania samochodu powinno być w stanie przesyłać prąd o odpowiedniej mocy, aby zapewnić szybkie i wydajne ładowanie akumulatora. Upewnij się, że wybrane gniazdo ma odpowiednią moc prądu dla twojego samochodu elektrycznego. Co istotne, niektóre samochody posiadają wbudowane ograniczniki mocy przesyłanego prądu (przede wszystkim w przypadku ładowania prądem przemiennym). Zakup gniazda ładowania (ale też ładowarki, kabli i innych akcesoriów) o wyższej mocy maksymalnej nie ma w takich przypadkach sensu.
    • Typ gniazda: Istnieje kilka typów gniazd do ładowania samochodów elektrycznych, takich jak gniazda typu 1, typu 2, CCS czy CHAdeMO. W przypadku aut tworzonych na rynek europejski standardem jest typ 2 i CCS, ale w przypadku sprowadzania samochodów elektrycznych z innych rynków warto sprawdzić, jakie gniazda się w nich stosuje.
    • Zgodność z normami: Gniazdo do ładowania samochodu powinno spełniać normy bezpieczeństwa i jakości, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom oraz prawidłowe działanie samochodu. Dotyczy to zarówno norm związanych z przepisami BHP, jak i dotyczących kompatybilności z innymi urządzeniami czy z ochroną środowiska.
    • Trwałość i niezawodność: Gniazdo do ładowania samochodu elektrycznego powinno być wytrzymałe i niezawodne, aby zapewnić długotrwałą wydajność. Dostępne u nas gniazda wykonane są z odpowiednich, trwałych materiałów i z troską o detale, co zapewnia ich funkcjonalność i trwałość.
  • Uchwyty wtyku do...

    Oferujemy uchwyty wtyku do ładowarki auta elektrycznego. To przydatne akcesoria pozwalające na odwieszenie i zabezpieczenie wtyku ładowarki. Dzięki temu nie jest on narażony na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych.

    W naszym asortymencie dostępne są różne uchwyty wtyku do ładowarki aut elektrycznych. Są one kompatybilne z rozmaitymi standardami wtyków, które różnią się między sobą kształtem czy wymiarami. Mamy więc uchwyty wtyku do ładowarki auta elektrycznego typu 1 i typu 2, CHAdeMO, CCS czy Tesla.

    Wszystkie uchwyty wtyku do ładowarki auta elektrycznego w naszym sklepie są solidne, funkcjonalne i bezpieczne. Spełniają odpowiednie normy związane z bezpieczeństwem, ochroną środowiska oraz kompatybilnością z pozostałym osprzętem do stacji ładowania samochodów EV.

    Sprzedajemy uchwyty wtyku do ładowarki aut elektrycznych wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych lub z metalu. To materiały zapewniające wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, jak i na czynniki zewnętrzne. Dzięki temu nasze uchwyty wtyku do ładowarek doskonale uzupełniają domowe i publiczne stacje do ładowania samochodów elektrycznych, także te umieszczone na zewnątrz.

    Uchwyt wtyku do ładowarki samochodu elektrycznego — jakie wybrać?

    Uchwyty wtyku do ładowarki samochodu elektrycznego powinny być odpowiednio dobrane. Poszczególne modele różnią się bowiem kształtem i rozmiarami, ale także sposobem działania czy estetyką.

    Wybierając uchwyty wtyku do ładowarki samochodu elektrycznego, należy zatem kierować się następującymi kryteriami:

    Dopasowanie: Uchwyt wtyku do ładowarki samochodu elektrycznego powinien być dobrze dopasowany do samego wtyku, aby zapewnić pewne i bezpieczne mocowanie. Rodzaj uchwytu zależy zatem od stosowanego standardu samego wtyku. W autach produkowanych na rynek europejski najczęściej korzysta się z gniazd i wtyków typu 2 lub CCS. Nieco rzadziej spotykane są wtyki typu 1 oraz CHAdeMO. Warto także podkreślić, że Tesla ma własne, opatentowane wtyki wymagające oczywiście adekwatnych uchwytów.

    Materiał: Uchwyt wtyku powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, takiego jak tworzywo sztuczne lub metal, aby zapewnić trwałość i odporność na uszkodzenia. To szczególnie ważne w przypadku uchwytów wtyku do ładowarek samochodów elektrycznych montowanych na zewnątrz. Taki uchwyt powinien chronić wtyk nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także przed czynnikami środowiskowymi — np. wilgocią czy pyłem.

    Konstrukcja: Zewnętrzne ładowarki do samochodów elektrycznych (jak i te montowane w budynkach, ale w miejscach narażonych np. na zachlapanie) warto wyposażyć w skośne uchwyty wtyku. Takie modele mają mocowanie wtyku skierowane w dół, co znacząco ułatwia odprowadzenie wody i zapobiega ewentualnemu zamoczeniu wtyku.

    Łatwość obsługi: Uchwyt wtyku powinien być łatwy w obsłudze i montażu. Najczęściej spotyka się ścienne uchwyty wtyku do ładowarki samochodu elektrycznego, które montuje się na kołki rozporowe i śruby. To pewne i trwałe mocowanie. Obsługa większości uchwytów też jest bardzo prosta. Odpowiedni kształt pozwala na umieszczenie wtyku danego typu w uchwycie tak samo, jak umieszcza się go w gnieździe. Pozwala to na ochronę całego wtyku przed zabrudzeniami i uszkodzeniami.

  • Kontrolery do...

    Oferujemy kontrolery do ładowarek samochodowych (do samochodów elektrycznych). To urządzenia odpowiedzialne za kontrolowanie procesu ładowania akumulatorów pojazdu. Odpowiednie kontrolery stanowią integralną część systemów EVSE (Electric Vehicle Supply Equipment). Bez nich stacje ładowania samochodów elektrycznych nie mogą funkcjonować.

    Kontrolery do ładowarek samochodowych działają jak zawory regulujące przepływ prądu z ładowarki do akumulatorów samochodu elektrycznego. Kiedy samochód jest podłączony do ładowarki, kontroler monitoruje poziom naładowania akumulatorów i dostosowuje przepływ prądu tak, aby ładowanie odbywało się w optymalnym tempie i aby akumulatory były ładowane w bezpieczny sposób.

    W naszej ofercie dostępne są różne kontrolery do ładowarek samochodowych. Różnią się one od siebie wiekością, kształtami, ale także parametrami technicznymi — mocą, technologią ładowania, funkcjami dodatkowymi czy interfejsem użytkownika i sposobem obsługi.

    Nasz asortyment obejmuje wyłącznie wysokiej klasy kontrolery do ładowarek samochodowych. Spełniają one odpowiednie normy bezpieczeństwa i regulacje prawne obowiązujące na terenie Polski i całej Unii Europejskiej.

    Sterowniki do ładowarek samochodowych — parametry

    Sterowniki do ładowarek samochodowych różnią się między sobą kilkoma cechami, w tym:

    • Wielkością i kształtem: Sterowniki do ładowarek samochodowych mogą różnić się rozmiarami i budową w zależności od producenta i modelu ładowarki, w której mają być wykorzystane.
    • Mocą: Sterowniki ładowania samochodów elektrycznych mogą mieć różną dopuszczalną moc ładowania.
    • Technologią ładowania: Sterowniki do ładowarek samochodowych mogą różnić się technologią ładowania. Inne kontrolery wykorzystuje się np. przy ładowaniu prądem stałym (DC), a inne prądem przemiennym (AC).
    • Funkcjami: Kontrolery do ładowarek samochodowych mogą mieć różne funkcje, takie jak możliwość monitorowania poziomu naładowania akumulatorów lub kontrolowania prędkości wentylatorów chłodzących akumulatory podczas ładowania.
    • Interfejsem użytkownika: Sterowniki ładowania samochodu elektrycznego mogą różnić się sposobem obsługi i komunikowania się z użytkownikiem. Interfejs może mieć formę wbudowanego wyświetlacza LCD lub aplikacji mobilnej obsługiwanej z poziomu smartfonu i tabletu.

    Sterowniki ładowania samochodu — jak wybrać odpowiednie?

    Wybierając sterownik ładowania samochodu elektrycznego, warto rozważyć kilka istotnych kwestii. Pod uwagę należy brać m.in. następujące czynniki:

    • Zgodność z innymi elementami systemu EVSE: Upewnij się, że wybrany sterownik ładowania samochodu jest kompatybilny z pozostałymi komponentami systemu ładowania — stacją ładowania i jej osprzętem (gniazdami, kablami itp.), a także z samym samochodem, który ma być ładowany.
    • Moc ładowania: Upewnij się, że wybrany sterownik ma odpowiednią moc dla Twojego modelu pojazdu. Maksymalna moc ładowania powinna być podana w instrukcji obsługi samochodu lub można ją uzyskać od producenta samochodu.
    • Technologia ładowania: Upewnij się, że wybrany sterownik ładowania samochodu obsługuje odpowiednią technologię ładowania. Może to być ładowanie prądem stałym lub przemiennym. Istnieją także kontroleryładowania samochodu obsługujące obie te technologie.
    • Funkcje: Zdecyduj, jakie funkcje są dla Ciebie ważne w sterowniku ładowania samochodu. Może to być np. możliwość monitorowania poziomu naładowania akumulatorów lub kontrolowania prędkości wentylatorów chłodzących akumulatory podczas ładowania.
    • Interfejs użytkownika: Zdecyduj, jaki sposób komunikacji z użytkownikiem jest dla Ciebie najwygodniejszy — wyświetlacz LCD zamontowany w kontrolerze lub aplikacja mobilna dostępna na takich urządzeniach jak smartfon czy tablet.

    Pamiętaj, aby zawsze czytać instrukcję obsługi i dokładnie przestrzegać zaleceń producenta podczas instalacji sterownika ładowania samochodu elektrycznego. Upewnij się również, że wybrany sterownik jest zatwierdzony przez odpowiednie organy certyfikujące i spełnia wymagania bezpieczeństwa.

    Kontrolery ładowania samochodu

    W naszym sklepie dostępne są różne kontrolery ładowania samochodu. Mamy urządzenia kompatybilne z różnymi markami pojazdów, jak i z różnymi rodzajami ładowarek i osprzętu (kablami, gniazdami itp.).

    Oferujemy m.in. wysokiej jakości kontrolery ładowania samochodu z wyświetlaczem LCD: Ten rodzaj sterownika ma wbudowany wyświetlacz, który pozwala użytkownikowi monitorować poziom naładowania akumulatorów i inne parametry ładowania bezpośrednio przy urządzeniu.

    Mamy również kontrolery ładowania samochodu z aplikacją mobilną. Pozwala ona na zdalne monitorowanie procesu ładowania i sterowanie funkcjami ładowarki do samochodów elektrycznych z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

    W naszej ofercie dostępne są kontrolery do systemów szybkiego i wolnego ładowania. Można więc u nas kupić sterowniki obsługujące domowe ładowarki do samochodów elektrycznych i publiczne stacje ładowania.

  • Stacje ładowania...

    Oferujemy stacje ładowania samochodów prądem przemiennym AC. To urządzenia, które można podłączyć do domowej sieci elektrycznej — 1- lub 3-fazowej (tzw. siły). Nie wymagają zatem specjalnych, dodatkowych instalacji i infrastruktury.

    W naszym sklepie dostępne są stacje ładowania samochodów prądem przemiennym AC o różnych parametrach i zastosowaniach. Mamy kompaktowe domowe ładowarki do samochodów elektrycznych w postaci tzw. Wallboxów do montażu w garażach. Dostępne są także wolnostojące stacje ładowania, które można instalować na zewnątrz, bo są odporne na warunki atmosferyczne. Dla osób, które dużo podróżują, mamy natomiast przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych, które dzięki niewielkim rozmiarom można zawsze mieć pod ręką.

    W naszym sklepie kupisz stacje ładowania samochodów prądem przemiennym AC o różnej mocy. Mamy więc m.in. ładowarki do samochodów elektrycznych 22 kW oraz 11 kW. To urządzenia wydajne i praktyczne, idealne do zastosowania na prywatnej posesji czy na firmowym parkingu.

    Jednak stacje ładowania samochodów elektrycznych to nie wszystko. W naszym asortymencie dostępne są również akcesoria i cały osprzęt. Mamy zatem gniazda i kable do ładowania samochodówkontrolery ładowarek czy uchwyty wtyku. Słowem — wszystko, czego potrzebuje posiadacz pojazdu elektrycznego lub hybrydowego.

    Stacja ładowania prądem przemiennym AC

    Stacja ładowania prądem przemiennym AC to urządzenie bardzo funkcjonalne, ponieważ można ją podłączyć do domowej sieci elektrycznej. Odpowiednio dobrany model może być zasilany ze zwykłego gniazda 1-fazowego (na 230 V) lub z sieci 3-fazowej, czyli tzw. siły.

    Oczywiście gniazda tradycyjne są bardziej rozpowszechnione, ale w każdym domu powinna być także możliwość podłączenia do sieci 3-fazowej. Przeważnie gniazdo siłowe znajduje się w garażu i tu zazwyczaj montowana jest także stacja ładowania prądem przemiennym AC w postaci tzw. Wallboxu.

    Walboxy to kompaktowe (niewielkie) stacje ładowania prądem przemiennym AC, które mogą mieć różną moc i parametry. Ich zaletą są nie tylko niewielkie rozmiary, ale także funkcjonalność. Są łatwe w użyciu i mogą być wyposażone w rozmaite dodatkowe funkcje, np. możliwość kontrolowania procesu ładowania z poziomu aplikacji na telefon czy tablet.

    O ile Wallboxy to stacje ładowania prądem przemiennym AC do stosowania wewnątrz, o tyle wolnostojące ładowarki do samochodów elektrycznych doskonale sprawdzą się “pod gołym niebem”. Najczęściej urządzenia te mają postać estetycznych, niewielkich słupków. Co jednak istotne, ich obudowa jest odporna na warunki atmosferyczne.

    Wolnostojące stacje ładowania prądem przemiennym AC można zatem wykorzystać na prywatnym podjeździe, ale też np. na parkingu firmowym. Pozwoli to na ładowanie pojazdów elektrycznych w pracy — tak prywatnych, jak i służbowych. Oczywiście stacja ładowania AC ulokowana w miejscu ogólnodostępnym powinna być zabezpieczona przed dostępem osób niepowołanych. Warto zatem wybrać model chroniony kartą RFID.

    Stacja ładowania samochodów elektrycznych prądem przemiennym AC

    Jeden z najważniejszych parametrów stacji ładowania samochodów elektrycznych prądem przemiennym AC dotyczy mocy. W europie najczęściej spotyka się stacje ładowania AC 11 kW i 22 kW. Zdecydowanie rzadziej dostępne są modele o mocy 3,6 kW lub 7,4 kW.

    Mocniejsze ładowarki do samochodów elektrycznych to wyłącznie modele na prąd stały DC. Są to szybkie ładowarki komercyjne, które mogą mieć moc nawet do 150 kW.

    Ważne jest, by stacja ładowania samochodów elektrycznych prądem przemiennym AC była dopasowana zarówno do samochodu, jak i do sieci, do której będzie podłączona. W przypadku niektórych sieci (mocno obciążonych, starych itp.) zbyt mocna stacja ładowania AC mogłaby prowadzić do przeciążeń i wysadzania korków. Warto o tym pomyśleć, szczególnie gdy montujemy ładowarki do samochodów elektrycznych 22 kW w starszych budynkach.

    Z drugiej strony stacja ładowania samochodów elektrycznych prądem przemiennym AC powinna być dopasowana do samego pojazdu. Ładowanie prądem przemiennym nie jest bowiem bezpośrednie. Między ładowarką i akumulatorem prąd przechodzi przez zamontowane w aucie urządzenie, które ten prąd “prostuje”. Takie urządzenia mogą natomiast ograniczać moc ładowania. Oznacza to, że mocniejsza stacja ładowania samochodów elektrycznych prądem przemiennym AC nie zawsze zapewni szybsze ładowanie, bo ograniczeniem będzie sama konstrukcja pojazdu.

    Stacje ładowania AC

    Stacje ładowania AC powinny być dobrane nie tylko pod względem mocy. Bardzo ważne jest również, by były kompatybilne ze stosowanymi w aucie gniazdami do ładowania.

    W Europie stacje ładowania samochodów elektrycznych wyposaża się głównie w dwa typy gniazd (często w oba jednocześnie). Są to gniazda Typu 2 oraz CCS. Pierwsze wykorzystywane są właśnie do ładowania prądem przemiennym, drugie również prądem stałym.

    Ten europejski standard sprawia, że niemal wszystkie stacje ładowania AC dostępne na naszym rynku wyposażone są właśnie w gniazda Typu 2. Jednak zdarza się, że pojazdy sprowadzamy z rynków zagranicznych. Warto zatem wiedzieć, że standardem północnoamerykańskim są gniazda Typu 1, a azjatyckim gniazda CHAdeMO. Do nich potrzebna będzie zatem odpowiednia stacja ładowania AC.


    Trzeba też zaznaczyć, że pojazdy Tesli mają opatentowane gniazda Tesla Supercharger, które pozwalają na podłączenie do superszybkich ładowarek DC o mocy nawet 150 kW. Na szczęście pojazdy te można ładować także przez gniazda Typu 2, więc europejskie stacje ładowania AC są z nimi kompatybilne.

  • Domowe stacje...

    Oferujemy domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. To wygodne, praktyczne i łatwe w obsłudze urządzenia pozwalające na naładowanie baterii pojazdu elektrycznego lub hybrydowego na terenie własnej posesji.

    W naszym asortymencie dostępne są różnego typu domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Przede wszystkim oferujemy szeroki asortyment tzw. Wallboxów, czyli niewielkich, ale funkcjonalnych urządzeń do montażu w garażach.

    Mamy także wolnostojące stacje ładowania samochodów elektrycznych. Szczelne, wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne obudowy tych urządzeń pozwalają na montaż ich na zewnątrz.

    W naszym sklepie kupić można domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych o różnej mocy, z różnymi gniazdami czy możliwością podłączenia zarówno do sieci tradycyjnej (230 V), jak i do sieci 3-fazowej (tzw. siły). Mamy więc ładowarki do samochodów elektrycznych 22 kW, jak i ładowarki 11 kW, a także stacje ładowania prądem przemiennym AC i prądem stałym DC.

    Dostępne u nas domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych pochodzą od renomowanych producentów i sprawdzonych dostawców. Wszystkie urządzenia opatrzone są odpowiednimi certyfikatami i spełniają wszelkie normy prawa polskiego oraz unijnego. Są to więc urządzenia funkcjonalne i bezpieczne, a przy tym wyjątkowo proste w użyciu.

    Domowa stacja do ładowania samochodów elektrycznych

    Domowa stacja do ładowania samochodów elektrycznych może mieć różne parametry, które należy dobrać odpowiednio do posiadanego pojazdu, jak i do sieci, do której urządzenie podłączymy.

    Przede wszystkim domowa stacja ładowania musi mieć odpowiednie złącza, wtyki i gniazda do ładowania samochodów elektrycznych. Chodzi o to, by ładowarka była kompatybilna z gniazdami zamontowanymi w samym aucie. OD wykorzystywanego standardu gniazd zależy też to, jakie kable do ładowania należy zastosować.

    Większość domowych stacji do ładowania samochodów elektrycznych wyposażona jest w gniazda i wtyki tzw. Typu 2. To europejski standard montowany w zasadzie we wszystkich pojazdach produkowanych na nasz rynek. W Europie spotyka się także gniazda CCS, które można wykorzystać do ładowania nie tylko prądem przemiennym, ale i stałym. W wielu pojazdach montuje się zarówno gniazda Typu 2, jak i CCS.

    Inne standardy spotkać można w autach produkowanych na rynki północnoamerykańskie (Typ 1) oraz azjatyckie (CHAdeMO). W przypadku sprowadzenia takiego pojazdu trzeba więc zadbać o odpowiednią domową stację do ładowania samochodów elektrycznych.

    Warto także wspomnieć o pojazdach Tesli, które wyposażone są w unikatowe, opatentowane gniazda Tesla Supercharger wykorzystywane do podłączenia do specjalnych, superszybkich ładowarek. Na szczęście jednak pojazdy Tesli można ładować także przez gniazda i wtyki Typu 2. Domowe ładowarki do samochodów elektrycznych w tym standardzie są więc z nimi kompatybilne.

    Przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych

    Przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych warto dobierać także pod względem zasilania i mocy.

    Trzeba wiedzieć, że ładowarki do samochodów elektrycznych mogą być podłączane do tradycyjnej sieci 1-fazowej (zwykłe gniazda na 230 V) lub do mocniejszej sieci 3-fazowej (tzw. siły). Sieć 1-fazowa jest bardziej rozpowszechniona i znalezienie takich gniazd nie stanowi problemu. Jednak tylko podłączenie do sieci 3-fazowej pozwala na ładowanie z wysoką mocą.

    Ponadto przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych mogą mieć różną moc. Przede wszystkim wyróżnia się ładowarki 22 kW i 11 kW, rzadziej spotyka się słabsze urządzenia o mocy 7,4 kW lub 3,6 kW. Natomiast mocniejsze ładowarki (nawet do 150 kW) to w zasadzie wyłącznie stacje ładowania prądem stałym DC do zastosowań komercyjnych.

    Wybierając przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych, trzeba pamiętać o odpowiednim dobraniu mocy zarówno do posiadanego pojazdu, jak i do sieci elektrycznej. Zbyt mocna ładowarka może bowiem nadmiernie obciążać niektóre instalacje, co doprowadzi do wysadzania korków.

    Bardzo ważne jest również to, że przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych na prąd przemienny AC nie ładują akumulatorów bezpośrednio. Zanim prąd trafi do baterii, musi bowiem zostać “wyprostowany” przez specjalne urządzenia zamontowane w samochodzie. Te natomiast mogą znacząco ograniczać moc ładowania.

    Oznacza to, że mocniejsza przydomowa stacja ładowania samochodów elektrycznych nie zawsze pozwala na szybsze ładowanie pojazdu. Zamontowanego w aucie prostownika nie da się bowiem obejść, co oznacza, że to on decyduje o maksymalnej mocy ładowania.

    Przydomowa stacja ładowania samochodu elektrycznego

    Przydomowa stacja ładowania samochodu elektrycznego to urządzenie niezbędne każdemu posiadaczowi pojazdu EVSE. Zapewnia możliwość wygodnego ładowania auta na terenie własnej posesji, co ogranicza konieczność szukania komercyjnych ładowarek. 

    Oznacza to, że przydomowa stacja ładowania samochodu elektrycznego pozwala zaoszczędzić czas, a także pieniądze. Korzystanie z ładowarek komercyjnych obarczone jest bowiem dodatkowymi kosztami. Ładując pojazd w domu, ponosimy natomiast wyłącznie rzeczywisty koszt zużytej energii elektrycznej.

    W naszym sklepie znajdziesz różne przydomowe ładowarki do samochodu elektrycznego. Mamy modele naścienne (Wallboxy) i wolnostojące, a także ładowarki przenośne oraz akcesoria i osprzęt. Dostaniesz u nas kable do ładowania samochodów elektrycznych, gniazda, kontrolery do ładowarek czy uchwyty wtyku, a zatem wszystko, czego potrzebuje posiadacz pojazdu EVSE.

  • Wolnostojące stacje...

    Wolnostojące stacje ładowania samochodów to wygodne urządzenia dla posiadaczy pojazdów elektrycznych. Przeznaczone są dla użytkowników, którzy zamiast montowania ładowarki samochodowej na ścianie w garażu, preferują słupek na podjeździe lub pod wiatą. Wolnostojące stacje ładowania pozwalają ładować EV w dowolnym, wybranym miejscu na posesji.

    Co to jest wolnostojąca stacja ładowania samochodów?

    Wolnostojąca stacja ładowania samochodów występuje w kilku wariantach. Może to być przenośna stacja ładowania typu wallbox z dodatkowym słupkiem oraz pełnowymiarowa, zintegrowana wolnostojąca stacja ładowania. Umieszczenie ładowarki na wygodnej wysokości sprawia, że ładowanie samochodu elektrycznego jest łatwe i komfortowe.

    Wolnostojąca stacja ładowania samochodów może być umieszczona w dowolnym miejscu naszej posesji np. na podjeździe przed garażem. Jednak doprowadzeniem przewodów do stacji powinna się zająć osoba z uprawnieniami elektrycznymi. Montaż wolnostojących stacji ładowania na zewnątrz jest możliwy ze względu na odporność tych ładowarek na warunki atmosferyczne, pył, wodę i promienie UV.

    Wolnostojące stacje ładowania samochodów - najważniejsze parametry

    Wolnostojące stacje ładowania samochodów są zaprojektowane i przystosowane do ładowania prądem zmiennym o mocy do 11 kW i 22 kW w zależności od modelu. Stacja ładowania samochodów elektrycznych o tak dużej mocy pozwala uzupełnić baterię pojazdu elektrycznego już w krótkim czasie, w zależności od pojemności baterii.

    Wolnostojące stacje ładowania samochodów posiadają również szereg nowoczesnych rozwiązań ułatwiających komunikację z samochodem, monitoring ładowania oraz poprawiających bezpieczeństwo użytkowania. Do tych pierwszych rozwiązań należą z pewnością sterowniki komunikacji z samochodem oraz wygodne przyciski funkcyjne start/stop. Wolnostojące stacje są wyposażone również kontrolkę statusu ładowania LED.

    Jakie zastosowanie mają wolnostojące stacje do ładowania samochodów elektrycznych?

    Wolnostojące stacje do ładowania samochodów elektrycznych są doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli EV, którzy chcą mieć funkcjonalną i przyzwoitą ładowarkę na wyciągnięcie ręki. Słupek ma wysokość 1 metra, co sprawia, że użytkowanie stacji jest naprawdę ergonomiczne.

    Wolnostojące stacje do ładowania samochodów elektrycznych mogą być stosowane na zewnątrz. Słupek jest wykonany ze stali malowanej proszkowo, co zwiększa odporność na warunki atmosferyczne. Stacje posiadają stopień ochrony przed pyłem i wodą (IP44 lub IP54 - w zależności od modelu) oraz promieniami UV. Producenci rekomendują jednak, aby nie instalować stacji ładowania w miejscach o dużym nasłonecznieniu. Może to bowiem doprowadzić do niebezpiecznego przegrzania urządzenia. Wolnostojąca stacja ładowania samochodów elektrycznych jest przystosowana do użytkowania w zakresie temperatur od -20 do +50 stopni.

    Wolnostojąca stacja do ładowania samochodów elektrycznych - praktyczne funkcjonalności

    Wolnostojąca stacja do ładowania samochodów elektrycznych dostępna na naszym rynku jest wyposażona w standardowe gniazdo Typ 2. To najbardziej rozpowszechniony standard w Europie. Właściciele pojazdów sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych i Azji, mogą zaopatrzyć się w specjalne reduktory.

    Wolnostojąca stacja do ładowania samochodów elektrycznych jest urządzeniem bezpiecznym dla użytkownika. Do standardowych zabezpieczeń należą systemy przeciwprzepięciowe i różnicowoprądowe, które rozłączają napięcie w przypadku zwarcia, chroniąc przed porażeniem prądem elektrycznym.

    Kolejnym rozwiązaniem usprawniającym korzystanie z wolnostojącej stacji ładowania jest czytnik RFID ( w modelach EVSE 22 kW typ 2 RFID DOKTORVOLT 8737), pozwalający na szybką identyfikację użytkownika. W czasie ładowania, monitoring pracy stacji ułatwiają kontrolki LED, wskazujące gotowość do pracy, ładowanie i błędy.

  • Przenośne stacje...

    Przenośne stacje ładowania samochodów to bezpieczne rozwiązanie, pozwalające na ładowanie pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Jeśli wybieramy się w dłuższą trasę i nie chcemy być zależni od stacjonarnych punktów ładowania, przenośna stacja ładowania pozwoli uzupełnić stan baterii wszędzie, gdzie będziemy mieli dostęp do zasilania 230V lub tzw. siły. Ponadto przenośną stację ładowania możemy zainstalować również w garażu lub na domowym podjeździe.

    Co to jest przenośna stacja ładowania samochodów?

    Jeśli chcemy szybko i skutecznie uzupełnić stan baterii naszego samochodu elektrycznego, to przenośna stacja ładowania samochodów jest nieodzownym urządzeniem. Została dostosowana do pracy ze zwykłymi domowymi gniazdami zasilającymi lub gniazdami prądu trójfazowego.

    Przenośna stacja ładowania samochodów z racji swoich niewielkich rozmiarów może być stałym wyposażeniem bagażnika. Może nam towarzyszyć w podróży służbowej, wyjeździe wakacyjnym i w długiej trasie. Mobilna ładowarka jest kompaktowa i ergonomiczna, najczęściej oferowana w wariancie z kablem o długości 1m, który można wydłużyć za pomocą przedłużacza.

    Jakie zastosowanie mają przenośne stacje ładowania samochodów?

    Przenośne stacje ładowania samochodów są zaprojektowane w taki sposób, aby ich obsługa była intuicyjna i prosta. Wystarczy podpiąć ją do dostępnego źródła zasilania i podłączyć do pojazdu. Komunikacja następuje automatycznie. Nasze stacje są przystosowane do ładowania prądem zmiennym o mocy do 22kW i wyposażone w gniazda ładowania Typ 2 (zgodne z normą IEC 62196-2), które są standardem rozpowszechnionym w Europie.

    Przenośne stacje ładowania samochodów to urządzenia kompaktowe, dzięki czemu można je zawsze mieć pod ręką, np. w bagażniku. Można je również wykorzystywać w warunkach domowych, nie tylko w trasie. Przenośne stacje ładowania mogą być używane jako domowe ładowarki do samochodów elektrycznych, wariantem przenośnych stacji jest bowiem ładowarka ścienna - wallbox. Stacje mobilne służą jednak najczęściej jako przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego i stanowią lepszy jakościowo zamiennik standardowych ładowarek dołączanych do każdego nowego pojazdu.

    Przenośne stacje do ładowania samochodów - dodatkowe funkcjonalności

    Przenośne stacje do ładowania samochodów elektrycznych posiadają wiele rozwiązań ułatwiających ich obsługę. Należą do nich m.in: sterowniki komunikacji z samochodem a także przycisk start/stop z sygnalizacją ładowania, które pozwalają na sprawniejszy monitoring procesu ładowania.

    Przenośne stacje do ładowania samochodów są bezpieczne dla użytkowników i dobrze zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych. Posiadają normę IP44 określającą poziom zabezpieczenia przed wnikaniem ciał stałych i wody. To sprawia, że można je użytkować również na zewnątrz. Zakres dopuszczalnych temperatur mieści się w zakresie od -20 do +50 stopni. Stacje przenośne są odporne na działanie promieni UV, stąd możliwe jest ładowanie nawet w pełnym słońcu.

    Przenośne stacje do ładowania samochodów mają również zabezpieczenia takie jak - wyłącznik różnicowoprądowy - RCD oraz zabezpieczenia przed przegrzaniem i zwarciem.

    Przenośna stacja do ładowania samochodów - na co zwrócić uwagę?

    Przenośna stacja do ładowania samochodów elektrycznych jest oferowana na rynku w wielu odmianach i modelach różniących się parametrami. Zanim wybierzemy właściwą stację, należy sprawdzić, w jakiego rodzaju łącze jest wyposażony nasz samochód. W Europie najpopularniejsze i certyfikowane jest złącze Typ 2.

    Warto się również upewnić się, czy ładowarka jest wyposażona w wystarczający zakres mocy. Nasze ładowarki są dostępne w wersjach do 11 kW i 22 kW, co oznacza, że można naładować baterię pojazdu EV szybko i efektywnie, gdziekolwiek jesteśmy.

  • Rozdzielnice...
Filtry
Filtry

Cena

30,00 zł - 5 025,00 zł

Na stanie

EAN

Model

Jest 39 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

30,00 zł - 5 025,00 zł

Na stanie

EAN

Model

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 39 pozycji
Stacje do ładowania samochodów elektrycznych (EV) - Preis-Zone.pl

Stacje ładowania samochodów elektrycznych EV

Oferujemy stacje ładowania samochodów elektrycznych EV (Electric Vehicle) różnego typu. Mamy urządzenia o odmiennej mocy, budowie i przeznaczeniu, w tym domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych.

W naszym sklepie dostępne są nie tylko różne stacje ładowania samochodów elektrycznych EV, ale także osprzęt i akcesoria dodatkowe. Mamy m.in. kontrolery do ładowarek samochodowych, uchwyty wtyku, gniazda oraz kable. Dzięki temu w jednym miejscu nabyć można pełne wyposażenie niezbędne do ładowania pojazdu.

Wszystkie dostępne w naszym sklepie produkty do ładowania aut są wysokiej jakości, spełniają odpowiednie standardy bezpieczeństwa i normy prawne.

Stacje ładowania samochodów EV — domowe i publiczne

Stacje ładowania samochodów EV różnią się od siebie wieloma parametrami, w tym przeznaczeniem. Przede wszystkim wyróżnić trzeba zatem urządzenia do użytku domowego i publicznego.

Do zastosowań domowych doskonale sprawdzają się naścienne stacje ładowania samochodów EV, czyli tzw. Wallboxy. Mają stosunkowo niewielkie gabaryty i są proste w obsłudze. Doskonale spisują się w prywatnych garażach, ale również w firmowych garażach podziemnych, warsztatach samochodowych czy innych miejscach, gdzie istnieje zapotrzebowanie na kompaktową i funkcjonalną stację ładowania samochodów EV.

W miejscach publicznych doskonale sprawdzają się też wolnostojące stacje ładowania samochodów elektrycznych (EV). To modele w formie słupków czy większych “szaf”. Takie urządzenia wykorzystuje się m.in. w centrach handlowych, na osiedlach mieszkaniowych czy przy biurach. W zależności od typu i mocy takie stacje ładowania do samochodów elektrycznych ładują pojazdy z różną szybkością — od kilkudziesięciu minut do kilku godzin.

Co istotne, wolnostojące stacje ładowania samochodów elektrycznych EV mogą mieć kilka gniazd, co pozwala na jednocześnie ładowanie wielu pojazdów. Dodatkowo modele te są przeważnie odporne na warunki zewnętrzne (opady, zmienne temperatury, promieniowanie UV). Można je więc bez problemu montować na powietrzu.

Ciekawą opcją są też przenośne ładowarki samochodu elektrycznego. To urządzenia o niewielkich rozmiarach, które można spakować i zabrać ze sobą w podróż. Ładowarki do samochodów elektrycznych umożliwiają ładowanie auta z dowolnego miejsca z odpowiednim przyłączem (gniazdem na 230 V lub gniazdem siłowym).

Przenośne stacje ładowania samochodów EV oferują co prawda mniejszą moc (ładują więc wolniej) niż wersje stacjonarne, ale kompensują to mobilnością.

Stacja do ładowania samochodu elektrycznego — ładowarki AC i DC

Przy wyborze stacji do ładowania samochodu elektrycznego przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, na jaki prąd działa urządzenie. Dostępne są bowiem stacje ładowania samochodów prądem przemiennym AC i stacje ładowania samochodów prądem stałym DC. Co istotne, większość obecnie produkowanych aut elektrycznych wyposażona jest w dwa porty (lub gniazda uniwersalne) — zarówno na prąd stały, jak i przemienny.

Uwagę warto zwrócić na to, że stacje do ładowania samochodu elektrycznego AC mają mniejszą moc, ale też znacznie niższą cenę. To właśnie te modele najczęściej wykorzystywane są jako prywatne ładowarki. Maksymalna moc tych urządzeń wynosi 22 kW, ale przed zakupem warto sprawdzić, czy producent samochodu nie umieścił ograniczników mocy w samym aucie. Istotą ładowania prądem przemiennym jest bowiem to, że nie trafia on bezpośrednio do akumulatora. Po drodze musi być “wyprostowany” przez wbudowane w auto urządzenia, a te często mają własne limity mocy.

Inaczej wygląda to w przypadku stacji do ładowania samochodów elektrycznych na prąd stały DC. Takie ładowarki są przede wszystkim znacznie szybsze, ponieważ ich moc jest większa, a po drodze do akumulatora nie ma żadnych urządzeń pośredniczących. Te stacje ładują więc akumulatory bezpośrednio i jedynie od ich mocy zależy szybkość tego procesu.

Oczywiście stacje ładowania samochodów EV na prąd stały są zdecydowanie droższe od tych na prąd przemienny. Mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, więc rzadko wybierane są do użytku prywatnego. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się natomiast na autostradach, przy centrach handlowych, biurach i w innych miejscach publicznych. W zależności od pojemności akumulatora i parametrów samej stacji ładowania pełne naładowanie baterii tymi urządzeniami może zająć nawet niecałe pół godziny.

Stacje do ładowania samochodów elektrycznych — wtyczki i kable

Jak widać, stacje do ładowania samochodów elektrycznych różnią się wieloma istotnymi parametrami. W zależności od modelu inny jest też osprzęt i akcesoria, np. kable do ładowania samochodów elektrycznych i montowane przy nich wtyczki.

Po pierwsze rodzaj wtyczki zależy oczywiście od tego, czy wybierzemy stację ładowania samochodu EV na prąd stały, czy przemienny. Oba rodzaje mają jednak swoje podtypy.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych AC (na prąd przemienny) mogą mieć dwa rodzaje wtyczek:

  • Typ 1 (SAE J1772)to wtyczka stosowana w wolnoładujących stacjach o mocy nieprzekraczającej 7,4 kW. Co jednak istotne, w Europie rzadko się je spotyka. Stosowane są głównie w Ameryce Północnej.
  • TYP 2 to standard europejski. Wtyczka obsługuje zarówno instalacje 1-, jak i 3-fazowe. W przypadku tych pierwszych (czyli ze zwykłego gniazda 230 V) umożliwia ładowanie z mocą 3,6 kW. Z instalacji trójfazowej możliwe jest natomiast ładowanie z mocą nawet 44 kW.

W przypadku stacji do ładowania samochodów elektrycznych prądem stałym DC do wyboru są trzy rodzaje wtyczek:

  • CHAdeMO to wtyczki stosowane przede wszystkim w japońskich i koreańskich modelach aut EV. Pozwalają na błyskawiczne ładowanie z mocą 50 kW.
  • CCS to europejski standard. Wtyczka ta również pozwala na ładowanie z mocą 50 kW — zarówno prądem stałym, jak i przemiennym. Jest więc wyjątkowo uniwersalna.
  • Tesla ma własne, opatentowane złącza (Tesla Supercharger) o mocy od 50 do 120 kW.

Wybór stacji ładowania samochodu elektrycznego  o konkretnych parametrach zasadniczo wpływa zatem na wybór sprzętu dodatkowego. Warto zaznaczyć, że chodzi nie tylko o kable z odpowiednimi wtyczkami. Istotne są także prawidłowo dobrane gniazda do ładowania samochodów elektrycznych czy uchwyty ścienne wtyku do ładowarki.

Jak wybrać stacje ładowania samochodu elektrycznego EV?

Odmienne parametry i budowa poszczególnych modeli sprawia, że wybór stacji ładowania samochodu elektrycznego EV nie jest taki prosty. Dobra ładowarka musi być nie tylko kompatybilna z konkretnym modelem auta. Powinna być też wydajna, funkcjonalna i trwała, a także estetyczna (szczególnie w przypadku montażu w miejscach publicznych). Na co zatem warto zwracać uwagę przy wyborze stacji ładowania samochodu?

  1. Dostępna moc — zbyt mocna stacja ładowania podłączona do sieci o ograniczonych możliwościach może prowadzić do przeciążeń. Żeby uniknąć “wysadzenia korków”, warto więc dopasować model stacji do indywidualnych możliwości i budowy konkretnej sieci elektrycznej.
  2. Rodzaj gniazda ładowania w aucie — rodzaj stacji ładowania samochodu elektrycznego trzeba oczywiście dopasować do zainstalowanego w pojeździe gniazda. Istnieją wtyczki uniwersalne (Typu 2 lub CCS), ale nie wszystkie pojazdy są w nie wyposażone. Dotyczy to szczególnie aut produkowanych na rynki pozaeuropejskie, gdzie można spotkać gniazda typu 1 czy standard CHAdeMO.
  3. Moc samej stacji ładowania samochodów elektrycznych EV — to jeden z najważniejszych parametrów, który determinuje szybkość ładowania pojazdu. Jak wspomnieliśmy, ta moc musi być odpowiednio dopasowana do możliwości sieci, ale nie tylko. Im większa moc, tym szybsze ładowanie, co ma znaczenie w prywatnych, ale przede wszystkim w publicznych stacjach do ładowania samochodów EV.
  4. Funkcjonalność i dodatkowe możliwości stacji ładowania samochodu elektrycznego — chodzi m.in. o długość kabla, budowę panelu kontrolnego urządzenia, ale też o rozmaite dodatkowe opcje i funkcje. Stacja ładowania samochodu elektrycznego EV może bowiem dawać możliwość podłączenia do Wi-Fi lub sieci GSM. Pozwala to na kontrolowanie parametrów ładowania np. z poziomu aplikacji w telefonie. Można też wybrać urządzenie, którego włączenie będzie wymagało autoryzacji — np. kartą RFID.
Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone