Darmowa dostawa od 450,00 zł

ZAWORY I ELEKTROZAWORY DO NAWADNIANIA

( ilość produktów: 2 )

Zawór i elektrozawór do nawadniania

Zawory i elektrozawory do nawadniania to elementy, bez których nie obejdzie się żaden system nawadniania. Pozwalają one na kontrolowanie przepływu wody w instalacji do podlewania. Są więc zasadniczym elementem pozwalającym na uruchamianie, zatrzymanie i regulowanie przepływu wody.

Oferujemy zawory i elektrozawory do nawadniania o różnych parametrach i przeznaczeniu. Poszczególne modele pozwalają na zamykanie i otwieranie przepływu, ale również na kontrolę ciśnienia. Mamy zawory i elektrozawory do nawadniania do instalacji nisko i wysokociśnieniowych, przeznaczone do zastosowań amatorskich i profesjonalnych. Dostępne są również modele, które można podłączyć pod specjalne kontrolery automatyczne.

Zawory i elektrozawory do podlewania znajdują zastosowanie we wszystkich instalacjach nawadniających. Pomogą nawodnić ogród, działkę rekreacyjną, trawnik, rabaty kwiatowe czy grządki warzywne. Zawory i elektrozawory do nawadniania są też niezbędne w profesjonalnych instalacjach przy uprawach komercyjnych — na polach, w sadach czy szklarniach.

Wszystkie obecne w naszym sklepie zawory i elektrozawory do nawadniania pochodzą od renomowanych producentów. To sprawdzone, mocne i funkcjonalne urządzenia, które znalazły uznanie na rynku.

Elektrozawory do nawadniania — jak ułatwiają podlewanie?

Elektrozawory do nawadniania to podstawowe elementy regulujące przepływ wody w instalacji. Ich rolą jest otwieranie lub zamykanie dopływu wody do konkretnych części systemu nawadniającego. Dobre elektrozawory do nawadniania pozwalają też na precyzyjną regulację ciśnienia wody w instalacji. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie ilości wody przepływającej w jednostce czasu do konkretnych potrzeb i celów.

Elektrozawory do nawadniania mogą być sterowane automatycznie. Specjalne sterowniki programuje się tak, by otwierały lub zamykały elektrozawory w określonym czasie. Dzięki temu możliwa jest autonomizacja całej instalacji nawadniającej, Zaprogramowany komputer rozpoczyna podlewanie o określonej godzinie i kończy po określonym czasie. Możliwe jest nawet automatyczne dopasowanie ciśnienia płynącej wody do konkretnych potrzeb i wymagań uprawowych.

Elektrozawory do podlewania zapewniają zatem nie tylko wygodę, ale i oszczędność. Regulacja przepływu jest bowiem podstawą odpowiedzialnej gospodarki wodnej. Elektrozawory do podlewania pozwalają więc na dokładne dopasowanie ilości wody używanej do podlewania konkretnych obszarów ogrodu czy danych gatunków roślin. Mniejsze zużycie zasobów to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również sposób na zadbanie o ekologię.

Elektrozawór do nawadniania — jak działa?

Elektrozawór do nawadniania składa się zazwyczaj z elektromagnesu (czyli cewki) oraz zaworu głównego ze zwierciadłem, czyli membraną kontrolującą przepływ wody. Wielkość (i moc) elektromagnesu zależy od konkretnego modelu elektrozaworu do nawadniania.

Zasada działania tych urządzeń jest bardzo prosta. Elektrozawór do nawadniania wykorzystuje pole elektromagnetyczne do sterowania ustawieniem zwierciadła. Sygnał elektryczny w cewce wytwarza pole o określonej polaryzacji (kierunku), co otwiera lub zamyka zwierciadło. Warto wspomnieć, że elektrozawory do nawadniania są jednokierunkowe — woda może nimi płynąć tylko w jedną stronę i nie ma możliwości cofania się.

Elektrozawór do nawadniania wymaga impulsu elektrycznego. Musi więc być podłączony do źródła prądu — najczęściej do kontrolera, który ma zasilanie z baterii lub z sieci elektrycznej. Elektrozawór do nawadniania może być urządzeniem automatycznym, sterowanym komputerowo. Jego uruchomienie nie wymaga więc ingerencji człowieka, a jedynie impulsu podanego przez sterownik. Oznacza to, że jest idealnym elementem zautomatyzowanych systemów podlewania.

Elektrozawór do nawadniania spełni więc swoją funkcję bez aktywności operatora. Dzięki temu nawadnianie odbywa się nawet pod nieobecność człowieka. Taki system jest zatem idealny nie tylko przy profesjonalnych uprawach, gdzie kontrola czasu podlewania jest bardzo ważna. Sprawdzi się także w przydomowych ogrodach i na działkach rekreacyjnych, również w czasie wakacji, urlopu czy innych wyjazdów.

Zawory do nawadniania — jakie są ich rodzaje?

Zawory do nawadniania mogą mieć różną konstrukcję, wielkość i przepustowość. Wybór odpowiedniego modelu zależy więc od parametrów instalacji, którą chcemy stworzyć.

W przydomowych ogrodach sprawdzą się małe zawory do nawadniania, dostosowane do ciśnienia wody w domowej sieci wodociągowej. W dużych systemach do podlewania, gdzie mamy do czynienia z wysokimi ciśnieniami wody, należy zastosować większe i mocniejsze zawory do nawadniania. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę nie tylko na średnicę zaworu, ale też na siłę elektromagnesu (napięcie cewki), która musi być tu większa.

Zawory do nawadniania mogą też mieć wiele wyjść. Mogą to być modele 2-, 3- lub wielodrogowe (tzw. rozdzielacze). Takie zawory do nawadniania stosuje się w instalacjach rozgałęzionych, gdzie za jednym zaworem chcemy stworzyć kilka ścieżek przepływu wody.

Zawór do nawadniania — gdzie się przyda?

Zawór do nawadniania przyda się w każdej zautomatyzowanej instalacji nawadniającej. Niezależnie od tego, czy jest to tradycyjny system podlewania lub zraszania, czy instalacja kropelkowa. Niezbędnym elementem takich systemów będą też kontrolery sterujące zaworami. To od nich wychodzi impuls, który otwiera lub zamyka zawór do nawadniania.

Automatyczne systemy podlewania stosuje się zarówno na uprawach profesjonalnych, jak i amatorskich. Zawór do nawadniania jest więc niezbędnym elementem przy instalacjach na polach uprawnych, w sadach, dużych szklarniach i innych komercyjnych uprawach. Jednak coraz częściej takie systemy trafiają też do przydomowych ogrodów i na działki rekreacyjne.

Odpowiedni zawór do nawadniania i inne elementy instalacji do podlewania pozwalają na niemal bezobsługowe dostarczenie wody pod trawniki, rabaty i grządki. Są wygodne, wydajne, oszczędne i ekologiczne. Dlatego korzystają z nich osoby prywatne, przedsiębiorcy, jak i osoby odpowiedzialne za utrzymanie zieleni miejskiej.

pixel