Rozdzielnice solarne AC i DC

(4 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

1 050,00 zł - 2 370,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 4 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

1 050,00 zł - 2 370,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Rozdzielnice solarne AC i DC - Preis-Zone.pl

Najlepsze rozdzielnice solarne AC i DC – kompleksowe zabezpieczenie całej instalacji fotowoltaicznej

Rozdzielnice solarne AC i DC to nieodzowny element każdej instalacji fotowoltaicznej. Nawet prawidłowo zaprojektowany i wykonany system PV – narażony jest na szereg niesprzyjających czynników, które mogą przyczynić się do poważnej awarii. Instalacja fotowoltaiczna nie należy do najtańszych inwestycji, dlatego w odpowiednich miejscach obwodu elektrycznego, muszą zostać zabudowane rozdzielnice solarne AC i DC. Na rynku dostępne są niezależne urządzenia zabezpieczające część stałoprądową (DC) oraz zmiennoprądową (AC), jednak najwygodniejszą opcją jest zbiorcza rozdzielnica solarna AC i DC. Podstawowym zadaniem takiej rozdzielnicy PV – jest ochrona przed przepięciami, zwarciami, przeciążeniami czy przetężeniami. Ze względu na specyfikę fotowoltaicznych mikroinstalacji domowych (ograniczona wielkość), rozdzielnice solarne AC i DC doskonale nadają się właśnie do układów prosumenckich.

Co dokładnie zabezpiecza rozdzielnica solarna AC i DC?

Rozdzielnica solarna AC i DC – łącząca w sobie funkcje zabezpieczenia zarówno części stałoprądowe, jak i zmiennoprądowej, nadaje się do instalacji przydomowych, w której nie występują duże odległości połączeń z inwerterem (falownikiem). Rozdzielnica solarna AC i DC chroni inwerter oraz inne elementy instalacji PV przed skutkami przepięć, zwarć i przeciążeń. System fotowoltaiczny najbardziej narażony jest w obszarze instalacji prądu stałego – między panelami a inwerterem (możliwe wystąpienie prądów zwarciowych przy zacienieniu modułów). Oprócz tego, rozdzielnica PV zabezpiecza część instalacji prądu przemiennego w miejscu zabudowy inwertera do sieci. Brak odpowiedniej ochrony, jaką zapewniają sprawne rozdzielnice solarne AC i DC, może doprowadzić do uszkodzenia drogiego falownika. Mogłoby również dojść do awarii pojedynczego modułu PV/stringa, co spowodowałoby zaburzenie pracy całej instalacji. Mimo, iż uszkodzony panel/string nie produkuje prądu, to w dalszym ciągu przewodzi energię elektryczną.

Z czego składa się rozdzielnica AC i DC?

W zależności od modelu, rozdzielnica AC i DC posiada komponenty zabezpieczające o zróżnicowanych parametrach, ale może być także rozbudowana o elementy kontrolujące i pomiarowe. W ramach wyposażenia rozdzielnicy AC/DC, mogą znaleźć się w niej m. in. wyłącznik nadprądowy, ogranicznik przepięć oraz chroniący przed porażeniem – wyłącznik różnicowoprądowy. Dodatkowo, rozdzielnica AC i DC, dla ochrony strony stałoprądowej, powinna posiadać ograniczniki przepięć T2 i rozłączniki izolacyjne. Ze względu na fakt, iż rozdzielnice AC i DC podczas użytkowania narażone są też na wpływ czynników atmosferycznych, muszą mieć odbudowę o wysokim stopniu IP (gwarantującej wodoszczelność oraz pyłoszczelność).

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone