Gwarancja dostawy

Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!

30-dniowy okres zwrotu

Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.

Bezpiecznie

Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL,
więc Twoje dane są bezpieczne!

Przewody fotowoltaiczne

Przewody fotowoltaiczne – kable do zadań specjalnych

Specjalistyczne przewody fotowoltaiczne to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, dedykowane do połączeń w ramach instalacji PV. Kable fotowoltaiczne mogą służyć do łączenia poszczególnych modułów PV, a także połączeń z inwerterem we fragmencie trasy przepływu prądu stałego. Kable fotowolta...

Przewody fotowoltaiczne – kable do zadań specjalnych

Specjalistyczne przewody fotowoltaiczne to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, dedykowane do połączeń w ramach instalacji PV. Kable fotowoltaiczne mogą służyć do łączenia poszczególnych modułów PV, a także połączeń z inwerterem we fragmencie trasy przepływu prądu stałego. Kable fotowoltaiczne nadają się do okablowania zarówno wolnostojących, jak i zintegrowanych z budynkami (mikro)instalacji PV.

Odpowiednia jakość kabla solarnego to ważny element stabilnej i efektywnej pracy całej instalacji fotowoltaicznej. Podobnie jak pozostałe komponenty, z jakich zbudowane są instalacje fotowoltaiczne, tak też i kable – narażone są na wiele niekorzystnych czynników, jak m. in. wilgoć, promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne czy duże amplitudy temperatur. Brak odporności na tego rodzaju niesprzyjające okoliczności mógłby unieruchomić produkcję energii elektrycznej, dlatego warto stawiać na najlepsze przewody fotowoltaiczne. Profesjonalny kabel fotowoltaiczny ma również za zadanie stałe utrzymywanie pożądanych parametrów elektrycznych.

Jak zbudowany jest przewód (kabel) fotowoltaiczny?

Standardowy przewód (kabel) fotowoltaiczny jest podwójnie izolowany. Pierwsza osłona stanowi podstawowe zabezpieczenie, natomiast w przypadku jej uszkodzenia, dodatkowa izolacja chroni przed porażeniem prądem oraz ryzykiem pożaru. Rdzeń przewodu to wielodrutowa miedziana żyła, która w zależności od specyfiki prac i parametrów instalacji PV, dostępna jest w różnych przekrojach/średnicach. Warstwy izolacyjne, w jakie zaopatrzony powinien być przewód (kabel) fotowoltaiczny, wykonane są z gumy bezhalogenowej, która nie rozprzestrzenia ognia ani nie wydziela dymu.

Czym powinny charakteryzować się dobre kable fotowoltaiczne?

Specyfika układania przewodów, zmienne warunki pogodowe, jakie na nie oddziałują oraz ryzyko mechanicznych uszkodzeń – sprawiają, że kable fotowoltaiczne muszą być odporne na wiele niekorzystnych czynników. Dobre kable fotowoltaiczne powinny cechować się też jak największym poziomem giętkości/elastyczności oraz szerokim temperaturowym zakresem pracy (z reguły od ok. -40 st. C do +120 st. C). Dzięki temu nie dochodzi do zjawiska tzw. zimnego przepływu, którego rezultatem może być nierównomierne ułożenie przewodów, a nawet zwarcie.

Oprócz dużych wahań temperatur, przewody (kable) fotowoltaiczne narażone są ponadto na działanie wilgoci/wody, ozonu (sprzyja procesowi utleniania), a także np. gryzoni (niektóre kable posiadają specjalna ochronę zapobiegającą przegryzieniu przewodu). Dodatkowo, kabel fotowoltaiczny eksploatowany w warunkach zewnętrznych – wystawiony jest na ciągłą ekspozycję na szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe (UV).

Wszystko to sprawia, że kable (przewody) fotowoltaiczne muszą być wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami, standardami (np. HD 605/A1) oraz posiadać certyfikat CE, TÜV itp. Wysoka jakość kabli to również gwarancja bezpieczeństwa pożarowego.

Więcej

Przewody fotowoltaiczne 

Jest 7 produktów.
0 Recenzja (e)

1m Przewód solarny 1x6mm2 0,6/1kV Kabel do fotowoltaiki BiT 1000

5,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Zestaw fotowoltaiczny 10kW: panele solarne falownik złączki solarne przewody solarne rozdzielnica fotowoltaiczna

24 598,77 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

1m Przewód solarny 1x6mm2 0,6/1kV Kabel do fotowoltaiki BiT 1000 czerwony

4,79 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Przewód solarny jednożyłowy 4mm2 0,6/1kVKabel do fotowoltaiki Bit 1000® solar.➡️ Jednożyłowe przewody BiT 1000® solar: ✔️ przeznaczone są do wykonywania połączeń między modułami fotowoltaicznymi i pomiędzy ciągami modułów, ✔️ służą jako przewody łączące zespoły modułów solarnych z falownikiem, ✔️ dzięki wysokiej wytrzymałości środowiskowej nadają się...

6,29 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Przewód solarny 1x4mm2 0,6/1kV Kabel do fotowoltaiki BiT 1000

2,72 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Przewód solarny 1x6mm² 1m bezhalogenowy, usieciowany wiązką elektronów kabel do instalacji fotowoltaicznych, trwały, odporny na zmienne warunki pogodowe, do systemów fotowoltaicznych czarny z niebieskim paskiem fotowoltaika ÖLFLEX SOLAR XLS-R 0023397 LappKabel

7,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Przewód solarny 1x4mm² 1m sieciowy radiacyjny czarny fotowoltaika ÖLFLEX SOLAR XLS-R LappKabel

3,59 zł
Brak w magazynie
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Przejdź do góry