Agrowłókniny

(3 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 180,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 3 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 180,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-3 z 3 pozycji
Agrowłókniny i agrotkaniny - Preis-zone.pl

Agrowłókniny i agrotkaniny

Oferujemy agrowłókniny i agrotkaniny o różnej gramaturze, kolorze i zastosowaniu. Są to materiały służące do okrywania roślin lub ściółkowania.

Choć agrowłókniny i agrotkaniny są pojęciami często stosowanymi zamiennie (tak przez klientów, jak i samych producentów), istnieją między nimi pewne różnice.

Agrowłókniny i agrotkaniny zrobione są z tworzyw sztucznych (polipropylenu), jednak inny jest sposób ich wykonania. Agrowłókniny tworzone są z włókien o nieregularnej strukturze. Z kolei agrotkaniny robi się z cienkich, mocnych nitek polipropylenowych, dzięki czemu są znacznie mocniejsze i nadają się np. na skarpy, do podsypywania grysem itp.

Oba materiały — agrowłónkiny i agrotkaniny — wykorzystuje się do ściółkowania. Pomagają zapewnić roślinom odpowiednie warunki termiczne i wilgotność podłoża przy zachowaniu dostępu powietrza i ograniczeniu wzrostu chwastów oraz dostępu szkodników. Agrotkaniny lepiej jednak sprawdzają się w warunkach trudnych. Co istotne, nie są jednak odpowiednie do okrywania roślin na zimę. W tym celu stosuje się wyłącznie lekkie agrowłókniny.

Agrowłókniny

Agrowłókniny to polipropylenowe materiały o różnej gramaturze i kolorach, co wpływa na ich właściwości i zastosowanie. Wyróżnią się więc agrowłókniny białe i czarne, zimowe i wiosenne czy ściółkujące i ochronne.

W naszej ofercie znajdują się agrowłókniny różnego typu. Mamy m.in. agrowłókniny zimowe, o gramaturze od 30 do 50 g/m2. Są to materiały przeznaczone do okrywania roślin w czasie chłodów. Doskonale chronią przed przemarzaniem, zapewniając jednocześnie przenikanie promieni słonecznych. Zapewniają też utrzymanie właściwej wilgotności podłoża. Agrowłókniny ochronne rozkłada się na grządkach czy rabatach, ale można je także wykorzystać do otulania i obwiązywania drzewek i krzewów.

Dostępne są także agrowłókniny wiosenne. To również materiały ochronne, ale o mniejszej gramaturze (15-30 g/m2). Większa przepuszczalność powietrza zapewnia odpowiednie warunki wzrostu młodych pędów przy jednoczesnej ochronie przed przymrozkami, jak i przed spaleniem przez wiosenne słońce.

Oferujemy również agrowłókniny ściółkujące, stosowane głównie przeciw chwastom. To mocne materiały o gramaturze od 50 do 100 g/m2. Tak gęsty splot nie pozwala chwastom przebić się na powierzchnię, dzięki czemu skutecznie hamuje ich rozwój.

Agrowłókniny ściółkujące nie tylko hamują rozwój chwastów, ale też pomagają w utrzymaniu wilgoci w glebie i zatrzymują migrację szkodników.

Agrowłóknina

Agrowłóknina jest praktycznym materiałem przydatnym zarówno w uprawach profesjonalnych, jak i amatorskich. Pomaga chronić rośliny przed szkodliwymi czynnikami i zapewnia im lepsze warunki rozwoju, wspomagając regulację temperatur oraz wilgotności podłoża.

Dobrze dobrana agrowłóknina zapewnia więc bezpieczeństwo upraw, ale jest też istotnym czynnikiem optymalizacji plonów. Optymalne warunki wzrostu to zasadniczy element wpływający na dobrostan roślin, a zatem na ilość i jakość zbiorów.

W naszym asortymencie znajdzie się agrowłóknina odpowiednia do dowolnych celów — ściółkowania lub ochrony upraw w różnych warunkach.

Agrotkaniny

Agrotkaniny to mocne materiały do ściółkowania. Wyróżniają się mocną strukturą i wysoką gramaturą w zakresie od 70 do 120 g/m2. Ze względu na wytrzymałość mechaniczną agrotkaniny można kłaść pod podłoża ciężkie i ostre, takie jak grys.

Właściwości agrotkaniny są podobne do agrowłókniny ściółkującej. Oba materiały przepuszczają wodę i powietrze, hamują rozwój chwastów, wysychanie gleby i pomagają w dogrzaniu podłoża. Jednak agrotkaniny nie nadają się do okrywania roślin i ochrony ich przed chłodem.

Co istotne agrotkaniny i agrowłókniny nie zmieniają pH podłoża i zapewniają przenikanie nawozów oraz środków ochrony roślin. Są nietoksyczne i nie wpływają w żaden sposób na skład chemiczny czy smak plonów.

Agrotkanina

Agrotkanina jest doskonałym materiałem ściółkującym. Świetnie hamuje wzrost chwastów i migrację szkodników. Pomaga też ogrzać glebę i ogranicza parowanie wilgoci. Agrotkanina jest też odpowiednia w trudniejszych warunkach — np. jako podkład pod podłoża kamieniste.

W naszym asortymencie dostępna jest agrotkanina o różnej gramaturze i kolorach, co wpływa na jej właściwości.

Agrotkanina czarna doskonale chroni przed chwastami i poprawia gospodarkę wodną, chroniąc glebę przed nadmiernym parowaniem i osuszeniem. Brązowa agrotkanina stosowana jest w szkółkach, gdzie zapewnia lepszą kontrolę nad wilgotnością gleby. Doskonale sprawdza się też jako podkład pod korę czy pod doniczki. Z kolei agrotkanina zielona jest nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna. Może być wykorzystana jako imitacja trawy na ogród, tereny komercyjne czy obszary zieleni miejskiej.

Agrowłókniny czarne i białe

Agrowłókniny różnią się licznymi parametrami, ale jednym z ważniejszych jest kolor. Agrowłókniny czarne i białe mają zasadniczo odmienne zastosowanie. Jedne służą bowiem do ściółkowania, drugie natomiast do ochrony upraw przed zimnem. Agrowłókniny czarne i białe mają też różne gramatury. Te do ściółkowania są gęstsze i mocniejsze, a ochronne lżejsze i bardziej przewiewne.

W naszej ofercie znajdują się agrowłókniny czarne i białe przeznaczone do różnych celów, rodzajów upraw, sezonów i warunków.

Agrowłóknina czarna

Agrowłóknina czarna przeznaczona jest do ściółkowania, a więc do wyściełania podłoża pod uprawę. Chroni przed chwastami, szkodnikami czy parowaniem wody z podłoża.

Przeważnie agrowłóknina czarna ma naniesione wyraźne linie, które pozwalają na lepsze planowanie rozmieszczenia sadzonek czy grządek.

Agrowłóknina czarna może mieć gramaturę w zakresie 30-50g/m2. Oczywiście im grubsza, tym lepszą stanowi izolację termiczną i tym większa jej wytrzymałość na przebicia, rozerwanie i inne uszkodzenia.

Agrowłókniny czarne

Agrowłókniny czarne doskonale sprawdzają się w ogrodnictwie, szkółkarstwie czy rolnictwie do ściółkowania podłoża.

Oferujemy agrowłókniny czarne o różnej gramaturze, ale też w różnym formacie. Bez trudu dobierzesz więc materiały idealnie dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb.

Nasze agrowłókniny czarne to produkty o wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Są też odporne na warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV, a także na czynniki chemiczne — nawozy, środki ochrony roślin itp.

Agrowłóknina biała

Agrowłóknina biała wykorzystywana jest do ochrony rabat, grządek, ale też krzewów i drzewek przed przemarzaniem. Może ona mieć gramaturę od 15 do 50 g/m2.

Cieńsza agrowłóknina biała będzie odpowiednia na wiosnę, kiedy temperatury są nieco wyższe, ale wciąż istnieje ryzyko przymrozków. Z kolei agrowłóknina biała o większej gramaturze sprawdzi się zimą.

Agrowłókniny białe

W naszej ofercie dostępne są agrowłókniny białe wiosenne i zimowe. To idealne materiały do okrywania upraw, otulania drzewek czy krzewów. Świetnie chronią rośliny przed mrozem, zapewniając jednocześnie przenikanie, powietrza i wilgoci.

Agrowłókniny białe sprawdzają się zatem zarówno przy uprawach profesjonalnych, jak i amatorskich. Korzysta się z nich w gospodarstwach rolnych, jak i przydomowych ogrodach, a także do ochrony zieleni miejskiej czy na terenach komercyjnych.

Nasze agrowłókniny białe pochodzą od uznanych producentów, co gwarantuje ich wysoką funkcjonalność i trwałość. Dostępne są online, a więc możesz je zamówić, skąd chcesz i kiedy chcesz, a my szybko, sprawnie i bezpiecznie dostarczymy je pod wskazany adres.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone