Listwy zaciskowe na szynę

(35 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 35 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 35 pozycji
Listwy zaciskowe na szynę - Preis-Zone.pl

Listwa zaciskowa na szynę — skuteczny i bezpieczny sposób łączenia przewodów w rozdzielnicy elektrycznej

Oferujemy listwy zaciskowe na szynę do rozdzielnic elektrycznych. To wyjątkowo praktyczne akcesoria pozwalające na skuteczne, wydajne i bezpieczne łączenie lub rozgałęzianie przewodów, a w konsekwencji rozdzielanie energii. Sprawdź, czym dokładnie są i jak działają listwy zaciskowe na szynę, jakie są ich właściwości, rodzaje i zastosowania.

Listwy zaciskowe na szynę — czym są i do czego służą?

Listwy zaciskowe na szyny są to elementy stosowane głównie w rozdzielnicach elektrycznych, które umożliwiają bezpieczne i łatwe połączenie przewodów elektrycznych wewnątrz rozdzielnicy.

Podobnie jak bloki rozdzielczeszyny zbiorcze i listwy zaciskowe N + PE, listwy zaciskowe na szynę są więc jednym z najważniejszych elementów umożliwiających skuteczne rozdzielenie energii

Listwy zaciskowe na szyny montowane w rozdzielnicach elektrycznych to elementy służące do bezpiecznego i prawidłowego połączenia przewodów elektrycznych.

Montaż przewodów w listwach zaciskowych do rozdzielnic działa na zasadzie zacisku śrubowego lub zacisku sprężynowego. Przewody elektryczne są wprowadzane do specjalnych otworów w listwie, a następnie za pomocą śruby lub mechanizmu sprężynowego mocowane są do szyny. Dzięki temu zapewnione jest pewne i trwałe połączenie, które umożliwia przepływ prądu elektrycznego bez ryzyka luzowania się połączenia.

Listwy zaciskowe na szyny są wykorzystywane w różnych typach rozdzielnic elektrycznych — od tych stosowanych w budynkach mieszkalnych po te przeznaczone dla przemysłu czy infrastruktury. Są one istotnym elementem zapewniającym bezpieczną i stabilną pracę instalacji elektrycznych.

Listwa zaciskowa do rozdzielnicy elektrycznej — czemu warto ją zastosować?

Zastosowanie listew zaciskowych na szynę w instalacjach elektrycznych przynosi wiele korzyści.

Przede wszystkim gwarantują one bezpieczne i trwałe połączenie przewodów wewnątrz rozdzielnicy, minimalizując ryzyko luzowania się połączeń i wynikających z tego problemów. Stabilne, mocne i trwałe połączenia są bowiem kluczowe zarówno dla funkcjonalności instalacji, jak i bezpieczeństwa użytkowników sieci elektrycznej.

Listwa zaciskowa do rozdzielnicy elektrycznej jest też wyjątkowo łatwa w montażu. Instalacja samej listwy w rozdzielnicy, jak i przewodów w listwie jest prosta i intuicyjna. Listwy te wykonywane są w określonych standardach wymiarowych dostosowanych do innych akcesoriów montowanych w rozdzielnicach.

Prosty montaż i eksploatacja sprawiają, że listwa zaciskowa na szynę zapewnia też dużą elastyczność w kształtowaniu i modyfikowaniu instalacji. Pozwala na szybkie i sprawne dodawanie, usuwanie czy zmianę przewodów, a więc modyfikowanie architektury sieci, usuwanie awarii, rozbudowę czy modernizację instalacji.

W rozdzielnicach elektrycznych istotna jest też dobra organizacja wszystkich elementów. Listwa zaciskowa na szynę pomaga w zachowaniu porządku i zapewnia oszczędność miejsca w eRBetce. Dobra organizacja rozdzielnicy jest natomiast kluczowa dla skutecznej i bezpiecznej obsługi, konserwacji oraz ewentualnej modyfikacji instalacji elektrycznej.

Ważnym atutem listwy zaciskowej na szynę jest też zapewnienie bezpieczeństwa. Obudowa z tworzywa sztucznego gwarantuje odpowiednią izolację i chroni połączenia przewodów przed dostępem osób, jak i czynnikami szkodliwymi.

Listwy zaciskowe do rozdzielnic są więc bardzo funkcjonalnymi akcesoriami. Zapewniają skuteczne, trwałe i bezpieczne połączenie przewodów i ich rozgałęzienie. Pozwalają na rozdzielanie energii i wyodrębnienie wielu torów prądowych, co jest kluczowe przy budowie wszystkich instalacji elektrycznych.

Właśnie dlatego odpowiednio dobrane listwy zaciskowe na szynę stosuje się właściwie we wszystkich sieciach elektrycznych — w domach, biurach, zakładach pracy, instytucjach publicznych itp.

Listwy zaciskowe do rozdzielnic — rodzaje i istotne parametry

Listwy zaciskowe do rozdzielnic różnią się między sobą istotnymi parametrami, które wpływają na ich funkcjonalność.

Przede wszystkim odmienne mogą być wymiary listwy zaciskowej, co wpływa na sposób jej montażu w rozdzielnicy, ale również na to, jakie przewody (o jakiej średnicy) można do niej podłączyć.

Odmienna jest także liczba modułów (torów) w listwach zaciskowych do rozdzielnic, a więc liczba przewodów, które można podłączyć. Najdłuższe modele pozwalają na przyłączenie nawet kilkudziesięciu przewodów do jednej listwy.

Wybierając listwy zaciskowe do rozdzielnic, uwagę trzeba zwrócić również na parametry elektryczne. Kluczowy jest wybór modelu dopasowanego do prądu znamionowego. Zaleca się, by listwa była zdolna do przenoszenia 150% maksymalnej wartości prądu pobieranego przez sprzęt odbiornikowy podłączony do danego toru prądowego.

Wybór odpowiedniej listwy zaciskowej na szynę nie jest zatem prosty. Wymaga fachowej wiedzy i dopasowania do konkretnych warunków danej instalacji. Dlatego przed zakupem najlepiej skonsultować się z ekspertem, który doradzi i pomoże dobrać akcesoria odpowiednie do potrzeb i wymagań konkretnego klienta.

BIBLIOGRAFIA

  • Kozyra, J. Rozdzielanie energii elektrycznej 724 [01]. Z1. 03.
  • Muszyńska, E. Charakteryzowanie procesów przesyłania i rozdzielania energii elektrycznej 311 [08]. O3. 03.
Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone