Przenośne gniazda kempingowe

(4 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 4 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Oferujemy przenośne gniazda kempingowe niezbędne do podłączenia się do sieci elektrycznej na terenie pól kempingowych, biwakowych itp. To akcesoria przydatne dla wszystkich osób spędzających czas w terenie lub podróżujących z przyczepą kempingową czy kamperem.

W naszej ofercie znajdują się przenośne gniazda kempingowe różnego rodzaju. Mamy gniazda do klasycznej sieci 1-fazowej (na 230 V), jak i przenośne gniazda kempingowe 3-fazowe (na “siłę”).

Przenośne gniazda kempingowe są łatwe w obsłudze, poręczne i lekkie. Doskonale sprawdzą się w terenie, m.in. jako gniazda przedłużaczy i przewodów doprowadzających energię z punktu poboru do konkretnego stanowiska np. na polu kempingowym.

Dostępne u nas przenośne gniazda kempingowe pochodzą od znanych, renomowanych producentów. To akcesoria trwałe, funkcjonalne i w pełni bezpieczne. Opatrzone są odpowiednimi certyfikatami potwierdzającymi zgodność z normami polskimi i europejskimi.

Przenośne gniazdo kempingowe — jakie wybrać?

Przenośne gniazdo kempingowe jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego kempingowicza czy biwakowicza, który chce mieć dostęp do energii elektrycznej. Coraz częściej na polach kempingowych, biwakowych, ale też w marinach, na przystaniach dla łodzi i w innych obiektach turystycznych czy rekreacyjnych znajdują się miejsca poboru prądu.

Aby się do nich podłączyć, konieczne są jednak odpowiednie akcesoria — właściwe wtyczki i gniazda. Przenośne gniazdo kempingowe zamontowane na przedłużaczu pozwala m.in. na doprowadzenie prądu z rozdzielni kempingowej (słupka kempingowego) bezpośrednio do stanowiska obozowego. Ważne jest jednak, by prawidłowo dobrać rodzaj gniazda.

W naszym sklepie internetowym dostać można przenośne gniazdo kempingowe 1-fazowe — do sieci o napięciu 230 V — jak i do 3-fazowej sieci o napięciu 400 V.

Przenośne gniazdo kempingowe 3-fazowe to specjalistyczne rozwiązanie wykorzystywane do podłączania sprzętu o dużym poborze mocy. Takie gniazda wykorzystuje się czasem do zasilania całych przyczep kempingowych czy kamperów. Przenośne gniazdo kempingowe na “siłę” przyda się np. do zasilenia klimatyzatorów, pieców grzewczych, dużych grilli czy kuchni elektrycznych.

W wielu przypadkach wystarczające będzie jednak przenośne gniazdo kempingowe na 230 V. Można je podłączyć do klasycznej sieci 1-fazowej. Przenośne gniazdo kempingowe tego rodzaju pozwala na zasilenie większości sprzętu AGD i RTV, a więc lodówek, odkurzaczy, czajników elektrycznych, mniejszych kuchenek, mikrofalówek, ładowarek do telefonów, telewizorów itp.

W przypadku, gdy na polu kempingowym brakuje przyłączy na 230 V, wykorzystać można specjalne adaptery. To urządzenia działające jak reduktory — z jednej strony mają wtyczkę 3-fazową, z drugiej gniazdo kempingowe na 230 V. W takim adapterze prąd przechodzi przez transformator, który zmienia napięcie z 400 V na pożądane 230 V.

Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając przenośne gniazda kempingowe?

Wybierając przenośne gniazda kempingowe, warto zwrócić uwagę na certyfikaty. Akcesoria elektryczne zawsze powinny spełniać normy polskie i europejskie.

Podstawą są certyfikaty EAC i CE. To one pozwalają na dopuszczenie produktu do obrotu na terenie tzw. Unii Celnej i Unii Europejskiej. Są więc gwarantem, że przenośne gniazdo kempingowe spełnia normy związane z funkcjonalnością, bezpieczeństwem, kwestiami ochrony środowiska czy kompatybilnością z innymi akcesoriami elektrycznymi itp.

Przenośne gniazda kempingowe są też wystawione na działanie warunków atmosferycznych. Muszą więc być trwałe, odporne na korozję, wilgoć czy różne cząstki stałe (piach, pył itd.). Warto więc wybierać przenośne gniazda kempingowe opatrzone odpowiednią normą IP.

Minimum, jakie powinno spełniać przenośne gniazdo kempingowe to norma IP44 oznaczająca ochronę przed cząstkami stałymi o średnicy powyżej 1 mm i przed bryzgami wody. Takie gniazdo z klapką zapewnia podstawową ochronę przed lekkim deszczem i piaskiem.

W trudniejszych warunkach warto jednak zdecydować się na lepiej zabezpieczone przenośne gniazda kempingowe. Dostępne są modele opatrzone normą IP65, która oznacza pełną ochronę przed cząstkami stałymi (nawet drobnym pyłem) i przed strugami wody lanymi na obudowę z dowolnej strony.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone