POMPY OGRODOWE
( ilość produktów: 1 )Pompa ręczna dźwigniowa do oleju G01019 GEKO 6124
Oferujemy pompy ogrodowe przeznaczone do pompowania wody czystej i brudnej. To urządzenia wykorzystywane m.in. do przepompowywania wody ze zbiorników, podlewania, gromadzenia i dystrybucji deszczówki, opróżniania basenów, oczek wodnych i innych zbiorników oraz osuszania zalanych piwnic. Odpowiednie pompy ogrodowe z powodzeniem wykorzystać można również do mycia aut, maszyn, elewacji czy bruku i innych powierzchni.
Pompy ogrodowe są zatem bardzo praktycznymi urządzeniami o szerokim spektrum zastosowań. Przydadzą się każdemu, kto ma ogród lub działkę rekreacyjną. Znajdują zastosowanie również w terenie, np. na budowach, podczas remontów, przy pielęgnacji zieleni itp.
W naszym asortymencie znajdzie się pompa ogrodowa odpowiednia do każdego zadania. Mamy urządzenia o różnej mocy, wysokości podnoszenia czy wydajności. Oferujemy zanurzeniowe i zewnętrzne pompy ogrodowe nadające się do wody czystej i brudnej. Znajdzie się u nas pompa ogrodowa do pompowania wody na duże odległości (i wysokości), jak i taka z wysokim ciśnieniem roboczym, odpowiednia do podlewania czy mycia rozmaitych powierzchni, aut lub maszyn.
Wszystkie pompy ogrodowe w naszej ofercie są wysokiej jakości. To urządzenia wykonane z mocnych materiałów i z dbałością o szczegóły. Są funkcjonalne, trwałe i łatwe w obsłudze. Mamy modele z filtrami, wirnikami rozdrabniającymi zanieczyszczenia czy z wyłącznikami pływakowymi. Oferujemy pompy ogrodowe renomowanych producentów, co jest gwarancją ich najwyższej jakości.
Ogrodowe pompy i ich zastosowanie
Ogrodowe pompy do wody czystej i brudnej mają wiele zastosowań. To urządzenia, których zadaniem jest transport wody (czystej lub brudnej) z jednego miejsca w inne. Pozwala to m.in. na napełnianie lub opróżnianie zbiorników, oczek wodnych, basenów, stawów itp., ale także na dystrybucję wody ze zbiorników. Ogrodowa pompa może być zatem wykorzystana również do podlewania, mycia powierzchni i innych prac gospodarczych.
Dobra ogrodowa pompa może tłoczyć zarówno wodę czystą, jak i brudną. Dostępne są również ogrodowe pompy z filtrami, które pomagają oczyszczać wodę. Możliwe jest zatem wykorzystanie tych urządzeń do osuszania piwnic i innych zalanych pomieszczeń, czy do pompowania nieczystości w miejscach bez dostępu do sieci kanalizacyjnej.
Ogrodowe pompy doskonale sprawdzają się również do pompowania deszczówki. To wyjątkowo ekologiczny i ekonomiczny sposób np. na nawadnianie roślin, mycie samochodu, elewacji czy podjazdów i ścieżek w ogrodzie.
Ogrodowa pompa pozwala dystrybuować deszczówkę zbieraną z dachów budynków w różne miejsca z pomocą standardowych węży ogrodowych. Można więc tworzyć systemy nawadniania, które nie pobierają wody z sieci, zapewniając oszczędność, lepsze gospodarowanie zasobami wodnymi i ekologię.
Dobrze dobrane ogrodowe pompy można wykorzystać do wody czystej, również pitnej. Pozwala to np. na szybkie i łatwe pompowanie wody ze studni nie tylko w celach gospodarczych, ale też do pojenia zwierząt, a nawet do spożycia przez ludzi.
Odpowiednio dobrana ogrodowa pompa ma więc wiele zastosowań. Różne modele nadają się jednak do różnych celów. Dlatego urządzenie należy wybierać z uwagą, właściwie dobierając moc, wydajność, ale także typ pompy i jej dodatkowe funkcje.
Pompy ogrodowe do wody — jak wybrać odpowiedni model?
Pompy ogrodowe do wody to urządzenia, które mogą się od siebie znacząco różnić. Przede wszystkim warto wymienić zewnętrzne i zanurzeniowe pompy ogrodowe do wody.
Pierwsze z nich pracują poza zbiornikiem, a woda zasysana jest przez wąż. Taka pompa ogrodowa do wody jest mobilna, łatwo ją przenieść w inne miejsce, np. do innego zbiornika i może być wykorzystana w różny sposób — raz do podlewania, innym razem do mycia auta, czy wypompowywania wody.
Z kolei zanurzeniowa pompa ogrodowa do wody polecana jest przede wszystkim do wypompowywania wody (czystej i brudnej) ze zbiorników, jak i np. z zalanych piwnic czy innych miejsc. Takie urządzenie umieszcza się bezpośrednio w zbiorniku, pod taflą wody. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju pompy ogrodowe do wody przeważnie wyposaża się w pływak, który pozwala regulować, do jakiego poziomu woda ma być wypompowana. Nowoczesne pompy ogrodowe mają także systemy automatycznego wyłączania, aby uniknąć pracy “na sucho”
Odpowiednia pompa ogrodowa do wody to nie tylko kwestia typu urządzenia. Istotne są także jego parametry. Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na moc, wydajność i wysokość podnoszenia.
Wydajność pompy ogrodowej do wody określa, jak dużo płynu urządzenie może przetłoczyć w ciągu godziny. Parametr ten podaje się zatem w litrach lub metrach sześciennych na godzinę. Oczywiście im większa wydajność, tym szybciej woda może być odprowadzona np. z basenu, oczka wodnego czy innego zbiornika. Pompa ogrodowa do wody o bardzo wysokiej wydajności (pompująca dużo wody w jednostce czasu) przyda się zatem przede wszystkim przy osuszaniu zalanych powierzchni lub terenów czy przy szybkim opróżnianiu zbiorników o dużej pojemności.
Wydajność związana jest także z ciśnieniem roboczym, które zapewnia pompa ogrodowa do wody. Do większości celów wystarczające jest ciśnienie na poziomie 2-2,3 bar. Trzeba jednak wiedzieć, że wraz z długością węża (odległością, na jaką się pompuje) ciśnienie spada. Dlatego np. do podlewania części ogrodu bardzo oddalonych od zbiornika z wodą lepiej wybrać pompę mocniejszą, dającą większe ciśnienie.
O wydajności i ciśnieniu w dużej mierze decyduje moc pompy ogrodowej do wody. Ten parametr pozwala też określić zużycie prądu, a zatem koszt pracy urządzenia. Pompy o mniejszej mocy warto montować tam, gdzie potrzebna jest dłuższa praca, ale wydajność i ciśnienie odgrywa mniejszą rolę.
Ważnym parametrem jest też wysokość podnoszenia. Określa ona, na jaką wysokość pompa ogrodowa do wody może pompować ciecz. Ma to szczególne znaczenie przy pompowaniu ze studni, szamb i zbiorników wkopywanych w ziemię, ale także z piwnic czy innych nisko położonych terenów.