Darmowa dostawa od 450,00 zł

STACJE ŁADOWANIA PRĄDEM PRZEMIENNYM AC

( ilość produktów: 8 )

Oferujemy stacje ładowania samochodów prądem przemiennym AC. To urządzenia, które można podłączyć do domowej sieci elektrycznej — 1- lub 3-fazowej (tzw. siły). Nie wymagają zatem specjalnych, dodatkowych instalacji i infrastruktury.

W naszym sklepie dostępne są stacje ładowania samochodów prądem przemiennym AC o różnych parametrach i zastosowaniach. Mamy kompaktowe domowe ładowarki do samochodów elektrycznych w postaci tzw. Wallboxów do montażu w garażach. Dostępne są także wolnostojące stacje ładowania, które można instalować na zewnątrz, bo są odporne na warunki atmosferyczne. Dla osób, które dużo podróżują, mamy natomiast przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych, które dzięki niewielkim rozmiarom można zawsze mieć pod ręką.

W naszym sklepie kupisz stacje ładowania samochodów prądem przemiennym AC o różnej mocy. Mamy więc m.in. ładowarki do samochodów elektrycznych 22 kW oraz 11 kW. To urządzenia wydajne i praktyczne, idealne do zastosowania na prywatnej posesji czy na firmowym parkingu.

Jednak stacje ładowania samochodów elektrycznych to nie wszystko. W naszym asortymencie dostępne są również akcesoria i cały osprzęt. Mamy zatem gniazda i kable do ładowania samochodówkontrolery ładowarek czy uchwyty wtyku. Słowem — wszystko, czego potrzebuje posiadacz pojazdu elektrycznego lub hybrydowego.

Stacja ładowania prądem przemiennym AC

Stacja ładowania prądem przemiennym AC to urządzenie bardzo funkcjonalne, ponieważ można ją podłączyć do domowej sieci elektrycznej. Odpowiednio dobrany model może być zasilany ze zwykłego gniazda 1-fazowego (na 230 V) lub z sieci 3-fazowej, czyli tzw. siły.

Oczywiście gniazda tradycyjne są bardziej rozpowszechnione, ale w każdym domu powinna być także możliwość podłączenia do sieci 3-fazowej. Przeważnie gniazdo siłowe znajduje się w garażu i tu zazwyczaj montowana jest także stacja ładowania prądem przemiennym AC w postaci tzw. Wallboxu.

Walboxy to kompaktowe (niewielkie) stacje ładowania prądem przemiennym AC, które mogą mieć różną moc i parametry. Ich zaletą są nie tylko niewielkie rozmiary, ale także funkcjonalność. Są łatwe w użyciu i mogą być wyposażone w rozmaite dodatkowe funkcje, np. możliwość kontrolowania procesu ładowania z poziomu aplikacji na telefon czy tablet.

O ile Wallboxy to stacje ładowania prądem przemiennym AC do stosowania wewnątrz, o tyle wolnostojące ładowarki do samochodów elektrycznych doskonale sprawdzą się “pod gołym niebem”. Najczęściej urządzenia te mają postać estetycznych, niewielkich słupków. Co jednak istotne, ich obudowa jest odporna na warunki atmosferyczne.

Wolnostojące stacje ładowania prądem przemiennym AC można zatem wykorzystać na prywatnym podjeździe, ale też np. na parkingu firmowym. Pozwoli to na ładowanie pojazdów elektrycznych w pracy — tak prywatnych, jak i służbowych. Oczywiście stacja ładowania AC ulokowana w miejscu ogólnodostępnym powinna być zabezpieczona przed dostępem osób niepowołanych. Warto zatem wybrać model chroniony kartą RFID.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych prądem przemiennym AC

Jeden z najważniejszych parametrów stacji ładowania samochodów elektrycznych prądem przemiennym AC dotyczy mocy. W europie najczęściej spotyka się stacje ładowania AC 11 kW i 22 kW. Zdecydowanie rzadziej dostępne są modele o mocy 3,6 kW lub 7,4 kW.

Mocniejsze ładowarki do samochodów elektrycznych to wyłącznie modele na prąd stały DC. Są to szybkie ładowarki komercyjne, które mogą mieć moc nawet do 150 kW.

Ważne jest, by stacja ładowania samochodów elektrycznych prądem przemiennym AC była dopasowana zarówno do samochodu, jak i do sieci, do której będzie podłączona. W przypadku niektórych sieci (mocno obciążonych, starych itp.) zbyt mocna stacja ładowania AC mogłaby prowadzić do przeciążeń i wysadzania korków. Warto o tym pomyśleć, szczególnie gdy montujemy ładowarki do samochodów elektrycznych 22 kW w starszych budynkach.

Z drugiej strony stacja ładowania samochodów elektrycznych prądem przemiennym AC powinna być dopasowana do samego pojazdu. Ładowanie prądem przemiennym nie jest bowiem bezpośrednie. Między ładowarką i akumulatorem prąd przechodzi przez zamontowane w aucie urządzenie, które ten prąd “prostuje”. Takie urządzenia mogą natomiast ograniczać moc ładowania. Oznacza to, że mocniejsza stacja ładowania samochodów elektrycznych prądem przemiennym AC nie zawsze zapewni szybsze ładowanie, bo ograniczeniem będzie sama konstrukcja pojazdu.

Stacje ładowania AC

Stacje ładowania AC powinny być dobrane nie tylko pod względem mocy. Bardzo ważne jest również, by były kompatybilne ze stosowanymi w aucie gniazdami do ładowania.

W Europie stacje ładowania samochodów elektrycznych wyposaża się głównie w dwa typy gniazd (często w oba jednocześnie). Są to gniazda Typu 2 oraz CCS. Pierwsze wykorzystywane są właśnie do ładowania prądem przemiennym, drugie również prądem stałym.

Ten europejski standard sprawia, że niemal wszystkie stacje ładowania AC dostępne na naszym rynku wyposażone są właśnie w gniazda Typu 2. Jednak zdarza się, że pojazdy sprowadzamy z rynków zagranicznych. Warto zatem wiedzieć, że standardem północnoamerykańskim są gniazda Typu 1, a azjatyckim gniazda CHAdeMO. Do nich potrzebna będzie zatem odpowiednia stacja ładowania AC.


Trzeba też zaznaczyć, że pojazdy Tesli mają opatentowane gniazda Tesla Supercharger, które pozwalają na podłączenie do superszybkich ładowarek DC o mocy nawet 150 kW. Na szczęście pojazdy te można ładować także przez gniazda Typu 2, więc europejskie stacje ładowania AC są z nimi kompatybilne.

pixel