ROZDZIELNICE Z KABLEM
( ilość produktów: 56 )- 1
- 2
Rozdzielnica budowlana z kablem FRED 2x16A 3x230V gniazda Mennekes Doktorvolt® 6787
Rozdzielnica budowlana z kablem TD-S/FI SKH 32A 16A 4x230V gniazda Mennekes Doktorvolt 6978
Rozdzielnica budowlana z licznikiem i kablem eXT-S/FI 32A 2x16A 4x230V SKH Schuko Mennekes Doktorvolt 2315
Rozdzielnica budowlana z licznikiem i kablem eXT-S/FI 32A 16A 4x230V SKH Schuko Mennekes Doktorvolt 2339
Rozdzielnica budowlana z kablem i licznikiem zużycia energii TD-S/FI SKH 16A 2x230V Schuko Doktorvolt 2872
Rozdzielnica budowlana na stojaku zabezpieczenia Siemens pTD-S/FI SET 32A 16A 4x230V gniazda Mennekes Schuko Doktorvolt 6160
Rozdzielnica budowlana na stojaku z licznikiem zabezpieczenia SIEMENS eXT S/FI SET 32A 2x16A 4x230V Schuko Doktorvolt 6177
Rozdzielnica budowlana na stojaku z naświetlaczem eXT S/FI SET 32A 2x16A 4x230V Doktorvolt 6184
Rozdzielnica budowlana na stojaku zabezpieczenia Siemens pTD-S/FI 32A 16A 4x230V SET gniazda Mennekes Schuko Doktorvolt 6221
Rozdzielnica budowlana na stojaku z kablem TD-S/FI 32A 16A 4x230V SET Doktorvolt 6238
Rozdzielnica budowlana na stojaku z kablem TD-S/FI SET 32A 16A 4x230V Doktorvolt 6191
Rozdzielnica budowlana z kablem i łącznikiem TD-S/FI SKH 7x230V Schuko Doktorvolt 6169
Rozdzielnica budowlana na stojaku z naświetlaczem eXT S/FI SET 32A 2x16A 4x230V schuko Doktorvolt 0027
Rozdzielnica budowlana na stojaku z kablem SET-S/FI 32A 16A 4x230V DV Doktorvolt 0126
Rozdzielnica budowlana na stojaku z kablem TD-S/FI SKHU 6x230V Schuko Doktorvolt 9351
Rozdzielnica budowlana na stojaku z kablem TD-S/FI SKHU 32A 16A 4x230V Schuko Doktorvolt 9368
Rozdzielnica budowlana z kablem TD-S/FI SKH 8x230V gniazda Mennekes Doktorvolt 9726
Rozdzielnica budowlana z kablem TD-SFI SKH 32A 16A IP67 4x230V Schuko Doktorvolt 9733
Rozdzielnica budowlana z kablem ECO-S/FI 32A 16A 2x230V Schuko Doktorvolt 9757
Rozdzielnica budowlana z kablem ECO-S SKH 16A 32A 2x230 Schuko Doktorvolt® 0083
Rozdzielnica budowlana na stojaku z kablem TD-S/FI SKHU 2x32A 4x230V Doktorvolt 0199
Rozdzielnica budowlana na stojaku z kablem TD-S/FI SKHU 2x32A 4x230V Schuko Doktorvolt 0182
Rozdzielnica budowlana na stojaku z kablem TD-S/FI SKHU 8x230V Schuko Doktorvolt 0342
Rozdzielnica budowlana z licznikiem zużycia energii i kablem TD-S/FI SKH 16A 2x230V Schuko Doktorvolt 9832
Rozdzielnica budowlana z licznikiem zużycia energii i kablem TD-S/FI SKH 3x230V Schuko Doktorvolt 9856
Rozdzielnica budowlana z licznikiem zużycia energii i kablem TD-S/FI SKH 32A 2x230V Schuko Doktorvolt 9870
Rozdzielnica budowlana z kablem i łącznikiem 0-1 TD-S/FI SKH 32A 16A 3x230V Schuko Doktorvolt 0007
Rozdzielnica budowlana z kablem TD-S/FI SKH 2x32A 4x230V Schuko Doktorvolt 0021
Rozdzielnica budowlana z kablem i wtyczką 63A TD-S/FI SKH 2x32A 4x230V Doktorvolt 0038
- 1
- 2
Rozdzielnice z kablem – sklep i hurtownia Preis Zone
Budowlane rozdzielnice z kablem? Takie miejsca jak sklep i hurtownia elektryczna Preis Zone są najlepsze na zakupy związane z elektryką. Urządzasz garaż, warsztat czy inne pomieszczenie, w którym potrzeba niestandardowych i nieoczywistych rozwiązań? Rozdzielnice z kablem zgromadzone w tej kategorii wyróżniają się nie tylko wysoką jakością wykonania poszczególnych elementów, ale także praktycznymi wymiarami i uniwersalnym zastosowaniem. Wystarczy kontakt ze sklepem, aby ustalić, która rozdzielnica jest najlepsza do danego pomieszczenia. Przed zakupem porównaj i sprawdź wszystkie parametry techniczne, a także liczbę gniazd, klasę szczelności czy rodzaj wtyczki.
Rozdzielnice z kablem zasilającym — czym są, do czego służą i gdzie się ich używa?
Rozdzielnice z kablem zasilającym to funkcjonalne “skrzynki elektryczne”, które łatwo podłączyć do źródła zasilania. Zintegrowany z nimi przewód z wtyczką pozwala na szybkie i bezpieczne podpięcie do gniazda 3-fazowego, dzięki czemu urządzenia te doskonale sprawdzają się jako rozdzielnice budowlane i “terenowe”. Sprawdźmy, co jeszcze je wyróżnia i gdzie się przydadzą.
Rozdzielnica z kablem zasilającym to funkcjonalna rozdzielnica z prostym, łatwym w obsłudze i bezpiecznym przyłączem do źródła zasilania. O ile bowiem klasyczne rozdzielnice stacjonarne podłączone są przeważnie “na sztywno”, o tyle te z kablem zasila się przez wtyczkę.
Oznacza to, że rozdzielnica z kablem zasilającym może być szybko i samodzielnie podłączana i odłączana od sieci głównej. To oczywiście zwiększa jej mobilność i pozwala na łatwe zastosowanie ‘w terenie” — na budowach, przy eventach plenerowych itp.
Rozdzielnice elektryczne z przewodem zasilającym przeważnie mają więc charakter bardziej lub mniej mobilny i świetnie spisują się jako tzw. rozdzielnice budowlane (potocznie eRBetki).
Warto oczywiście wspomnieć, czym w ogóle jest rozdzielnica elektryczna. To urządzenie wykorzystywane do rozdziału i dystrybucji energii elektrycznej, a w wersji uzbrojonej również do zabezpieczenia sieci przed przeciążeniami czy spięciami.
Rozdzielnice budowlane — z kablem lub bez — pełnią zatem zasadniczą rolę w każdej instalacji elektrycznej, w której konieczne jest stworzenie kilku linii czy zasilenie kilku urządzeń z pojedynczego źródła.
Rozdzielnice elektryczne z kablem zasilającym — rodzaje
Rozdzielnice elektryczne z kablem zasilającym, jak i bez niego, dzielą się na różne typy i rodzaje. Znajdziemy więc wspomniane już modele uzbrojone i nieuzbrojone, mobilne i stacjonarne. Poszczególne rozdzielnice elektryczne z kablem (przewodem) mogą mieć też odmienne standardy gniazd wyjściowych.
Różne kategorie rozdzielnic wyróżnia się także ze względu na wyposażenie dodatkowe. Przykładem mogą być rozdzielnice z licznikiem. Poza systemami podziału i dystrybucji energii oraz odpowiednimi bezpiecznikami wyposaża się je także w funkcjonalne systemy pomiaru zużycia prądu.
Co istotne, modele te mogą mieć jeden licznik główny, ale też podliczniki pozwalające na monitorowanie zużycia z pojedynczych przyłączy (gniazd) lub ich grup. Dzięki temu można np. zmierzyć zużycie prądu przez kilku podwykonawców na budowie, poszczególne działy w firmie czy konkretne podłączone urządzenia i systemy.
Ciekawą alternatywą dla rozdzielnic elektrycznych z kablem zasilającym są rozdzielnice z gniazdem odbiornikowym. Te modele także podłącza się przewodem z wtyczką 3-fazową, ale wymagany jest osobny kabel zasilający.
Uzbrojone i nieuzbrojone rozdzielnice z kablem (przewodem)
Jedna z najważniejszych klasyfikacji dotyczących rozdzielnic z kablem (przewodem) dotyczy ich uzbrojenia, czyli wyposażenia w systemy zabezpieczeń.
Każda rozdzielnica ma systemy rozdziału i dystrybucji energii, a więc odpowiednie akcesoria pozwalające na rozgałęzienie jednej linii zasilającej na wiele linii wyjściowych. Są to np. różne złączki elektryczne, bloki rozdzielcze czy listwy zaciskowe N + PE.
Nieuzbrojone rozdzielnice elektryczne z przewodem zasilającym często wyposażone są także w odpowiednie gniazda do podłączenia urządzeń czy przedłużaczy, ale nie mają dodatkowego wyposażenia.
Uzbrojone rozdzielnice z kablem (przewodem) posiadają natomiast systemy zabezpieczenia sieci przed nadmiernym obciążeniem lub spięciami. Są to zatem rozdzielnice bezpiecznikowe, które pozwalają na odcięcie dopływu prądu do linii, na której wystąpiło jakieś niepożądane zdarzenie.
Poza funkcją dystrybucyjną i rozdzielczą pełnią zatem również funkcje zabezpieczające i kontrolne. Pozwalają bowiem na selektywne odłączanie i podłączanie poszczególnych linii bez odcinania dopływu prądu do systemów i urządzeń podłączonych pod pozostałe przewody wychodzące. To znacząco ułatwia rozmaite prace konserwatorskie, remontowe itp.
Uzbrojone i nieuzbrojone rozdzielnice elektryczne z kablem zasilającym grają zatem inne role w instalacji. Modele nieuzbrojone wykorzystuje się raczej jako podrozdzielnice w tych systemach, w których kontrola i zabezpieczenie w danym miejscu nie są tak istotne (bo bezpieczniki umieszczone są np. w głównej rozdzielnicy uzbrojonej).
Mobilna czy stacjonarna rozdzielnica z kablem zasilającym
Kolejnym ważnym kryterium podziału rozdzielnic elektrycznych jest ich mobilność, czyli możliwość łatwego przemieszczania skrzynki i wykorzystywania jej w różnych miejscach.
Rozdzielnice z kablem (przewodem) zasilającym najczęściej mają charakter mobilny. Stacjonarne modele tego typu spotyka się rzadziej. Należą do nich przede wszystkim bardzo duże i rozbudowane skrzynki z wieloma gniazdami, które ze względu na gabaryty mogą wymagać relatywnie trwałego montażu. Przykręca się je zatem do słupów czy ścian, ale nadal z intencją tymczasowości i możliwością szybkiego demontażu. Takie modele sprawdzają się także jako rozdzielnice kempingowe mocowane przy poszczególnych stanowiskach na polach kempingowych.
Przeważająca większość to jednak przenośne rozdzielnice z kablem zasilającym, które wykorzystuje się w sieciach tymczasowych. Sprawdzają się one wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba szybkiego i sprawnego zbudowania sieci roboczej.
Rozdzielnice elektryczne z przewodem zasilającym doskonale spisują się więc na budowach, przy organizacji imprez plenerowych czy różnych pracach terenowych, gdzie z jednego źródła głównego należy rozprowadzić energię do rozmaitych systemów, urządzeń i narzędzi.
Zintegrowany kabel zasilający jest tu oczywiście dużym atutem. Podłączenie rozdzielnicy jest bowiem szybkie, łatwe i bezpieczne nawet dla laika. Taką skrzynkę podpina się po prostu pod gniazdo siłowe i gotowe.
Rozdzielnica elektryczna z przewodem zasilającym i gniazdami różnego typu
Rozdzielnice elektryczne z przewodem zasilającym umożliwiają zasilanie wielu systemów, urządzeń czy narzędzi z jednego źródła. W przypadku mobilnych eRBetek podłączenie odbiorników odbywa się przeważnie z pomocą gniazd zamontowanych bezpośrednio w skrzynce.
To istotna różnica wobec rozdzielnic stacjonarnych, w których linie wyjściowe przeważnie podłącza się “na sztywno”, czyli odpowiednimi złączkami do kabli, a nie przez gniazda.
Atutem rozdzielnicy elektrycznej z kablem zasilającym jest zatem nie tylko łatwe podłączenie skrzynki do źródła zasilania, ale też urządzeń odbiorczych do skrzynki. Warto jednak pamiętać, że istnieją różne standardy gniazd.
Jedną z ważniejszych kwestii jest obecność wyjściowych gniazd siłowych. Pamiętajmy bowiem, że rozdzielnica elektryczna z kablem zasilającym sama podłączana jest pod siłę, ale wcale nie musi dystrybuować jej dalej. Modele z samymi gniazdami na 230 V są co prawda rzadko spotykane, ale występują. Częściej jednak decyzja nie dotyczy obecności przyłącza 3-fazowego, ale ilości takich gniazd w skrzynce, a ta może być bardzo różna.
Co więcej, rozdzielnica elektryczna z kablem zasilającym może mieć też różną ilość gniazd na 230V. Najbardziej rozbudowane eRBetki mają ich nawet kilkanaście.
Ilość gniazd nie jest jednak największym problemem. Istotny jest także ich odpowiedni standard. Klasyką w Polsce są oczywiście rozdzielnice z gniazdami francuskimi. To standardowe przyłącza, które znamy z naszych domów.
Coraz częściej jednak narzędzia, maszyny itp. sprowadzamy z zagranicy, a te nie zawsze są dostosowane do naszych standardów — mają wtyczki innego typu, które nie pasują do gniazd francuskich. W takich przypadkach korzystne może być wykorzystanie rozdzielnicy z gniazdami Schuko czy rozdzielnicy z gniazdami szwajcarskimi.
Rozdzielnica budowlana z przewodem zasilającym — materiały i konstrukcja
Jak wspomnieliśmy, rozdzielnica budowlana z przewodem zasilającym zazwyczaj ma charakter mobilny. Jako taka często stawiana jest w bezpośrednim miejscu wykonywania różnego rodzaju prac. To naraża ją nie tylko na warunki atmosferyczne, ale też na uszkodzenia mechaniczne, zachlapanie, pył i inne czynniki szkodliwe.
Właśnie dlatego tak ważne jest, by rozdzielnica budowlana z kablem (przewodem) była wykonana z odpowiednich materiałów i w sposób staranny.
Wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne (ale też czynniki zewnętrzne) zapewniają np. rozdzielnice gumowe. Obudowa jest tu wykonana z mocnej gumy, która doskonale absorbuje uderzenia, jest odporna na pękanie itp. Co więcej, gumowa obudowa do rozdzielnicy jest także odporna na wodę, czynniki chemiczne, a także na wysokie temperatury.
W nieco mniej wymagających warunkach warto postawić natomiast na obudowy metalowe. Dobrze chronią one wnętrze rozdzielnicy budowlanej z kablem zasilającym przed uszkodzeniami mechanicznymi, zalaniem itp.
Dobra obudowa rozdzielnicy to oczywiście nie wszystko. Zadbać warto również o odpowiednie wnętrze. Mocne, trwałe i odporne na zużycie akcesoria do rozdzielnic zapewnią długą żywotność i funkcjonalność urządzenia.
Szczelność rozdzielnicy budowlanej z kablem (przewodem)
Rozdzielnice budowlane z przewodem zasilającym są, jak wspomnieliśmy, wystawione nie tylko na ryzyko uszkodzeń mechanicznych, ale także na szkodliwe warunki zewnętrzne.
W przypadku pracy na zewnątrz, ale też w miejscach zapylonych, tam gdzie korzysta się z wody, chemii budowlanej itp., ważna jest szczelność urządzenia określona przez normę IP.
Najniższy stopień zabezpieczenia zapewniają rozdzielnice IP44. Dają one podstawową ochronę przed zachlapaniem i dużymi cząstkami stałymi (np. piaskiem). Taki stopień ochrony powinny mieć wszystkie eRbetki — zarówno rozdzielnice budowlane z kablem zasilającym, jak i modele stacjonarne montowane w sieciach docelowych.
Do pracy w warunkach zapylenia (co jest powszechne przy remontach i na budowach) lepiej wybrać rozdzielnicę IP54. Zapewnia ona podstawową ochronę przed bryzgami wody oraz przed drobnym pyłem.
W miejscach, w których istnieje ryzyko zalania eRBetki, dobrze sprawdzi się natomiast rozdzielnica IP65. Takie modele są nie tylko w pełni pyłoszczelne, ale też zabezpieczone przed strugami wody lanymi na obudowę z dowolnego kierunku.
Najwyższą ochronę zapewniają natomiast rozdzielnice IP67. Gwarantują one pyłoszczelność oraz ochronę przed skutkami krótkiego (ok. 30 minut) zanurzenia w wodzie.
Jak zatem widać, wybór odpowiedniej rozdzielnicy elektrycznej z kablem zasilającym nie jest wcale prosty i banalny. Urządzenia te różnią się bowiem nie tylko budową, ale i funkcjonalnością czy poziomem zabezpieczenia. Przed podjęciem decyzji warto zatem skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dopasować eRBetkę do indywidualnych potrzeb konkretnego użytkownika.