Wiosna nieodłącznie wiąże się z burzami i gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi. To także czas, w którym warto pomyśleć o ochronie swoich sprzętów, podłączonych do instalacji elektrycznej. W tym miejscu pojawiają się ograniczniki przepięciowe. Czym jest ogranicznik przepięć, jaka jest jego zasada działania, budowa i cena bezpiecznika? Jak podłączyć ogranicznik przepięciowy?
Trudno wyobrazić sobie instalacje elektryczne niskiego napięcia bez rozdzielnic, które gwarantują bezpieczny i funkcjonalny rozdział energii elektrycznej w obrębie poszczególnych obwodów sieci nn. Sprawdź, czym są rozdzielnice elektryczne, jakie pełnią funkcje, a także z jakimi rodzajami rozdzielnic spotkamy się w budownictwie mieszkalnym i przemysłowym oraz na placach budów.
Okoliczności wymagające dużej konsumpcji prądu jak imprezy plenerowe, festyny, koncerty muzyczne, targi, outdoorowe spektakle itp., wymuszają na organizatorach zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt rozdzielający energię elektryczną. Wielu z nich staje przed ważnym pytaniem - czym kierować się przy doborze rozdzielnicy na takie okazje?
Praca na placach budowy, przy rozbudowie infrastruktury i naprawach dróg czy w warsztatach bardzo często stawia ludzi przed problemem zasięgu instalacji elektrycznej. Nierzadko jest on ograniczony do miejsc montażu naściennego. Przedłużacze nie zawsze są kompletnym rozwiązaniem w tej sytuacji. W wielu przypadkach potrzebny jest dostęp do większej ilości gniazd o różnym prądzie znamionowym w rejonach oddalonych od rozdzielnic stacjonarnych i gniazd natynkowych.