Gniazda do przyczepy kempingowej

(4 produkty)
Filtry
Filtry

Cena

15,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 4 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

15,00 zł - 45,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Oferujemy gniazda do przyczepy kempingowej niezbędne, by zapewnić jej zasilanie. W naszym asortymencie dostępne są gniazda różnego typu — siedmio- i trzynastopinowe, aluminiowe i z tworzyw sztucznych. Służą one przede wszystkim do podłączenia przyczepy kempingowej w czasie jej holowania. Zapewniają tym samym zasilanie świateł pozycyjnych, cofania, hamowania, kierunkowskazów, podświetlenia tablicy rejestracyjnej itp.

Gniazda przyczepy kempingowej są zatem niezbędnym elementem wyposażenia każdej przyczepy kempingowej. Bez nich nie ma możliwości prawidłowego podłączenia przyczepy, a więc i legalnego poruszania się z nią po drogach.

Dostępne w naszym sklepie gniazda do przyczepy kempingowej to produkty wysokiej jakości. Spełniają wszelkie normy prawne obowiązujące w Polsce i krajach Unii Europejskiej. Wykonano je z trwałych, sprawdzonych surowców i w sposób staranny, zapewniający ich funkcjonalność oraz bezpieczeństwo.

W naszym asortymencie znaleźć można nie tylko różnego rodzaju gniazda do przyczepy kempingowej, ale również inne akcesoria. Sprzedajemy m.in. gniazda i wtyczki kempingowe, przedłużacze, słupki dystrybucyjne czy adaptery. Mamy zatem wszystko, co potrzebne, aby zasilić przyczepę w trasie, jak i na polu kempingowym.

Gniazdo do przyczepy kempingowej — jakie wybrać?

Nie każde gniazdo do przyczepy kempingowej jest uniwersalne. Na rynku obowiązują dwa podstawowe standardy — gniazda 7-pinowe i 13-pinowe. Dodatkowo spotyka się gniazda dedykowane konkretnym markom przyczep, jak i gniazda uniwersalne, choć są one mało powszechne.

Podstawowe gniazdo do przyczepy kempingowej ma 7 pinów (bolców, styków). Istnieją dwie wersje takich gniazd. Model “N” (zawsze w czarnej obudowie) zasila podstawowe oświetlenie przyczepy — np. kierunkowskazy i światła hamowania. Nie ma tu zasilania świateł cofania, więc takie gniazdo jest odpowiednie tylko do lekkich przyczep kempingowych (do DMC 750 kg). Wykorzystuje się je również do podłączenia bagażników rowerowych, małych przyczep transportowych czy maszyn rolniczych.

7-pinowe gniazdo do przyczepy kempingowej w wersji “S” ma natomiast białą obudowę i inne funkcje. Uzupełnione jest m.in. o zasilanie świateł cofania. To pozwala na wykorzystanie gniazda do podłączenia ciężkiego sprzętu, przy którym takie oświetlenie jest wymagane.

Więcej funkcji oferuje 13-pinowe gniazdo do przyczepy kempingowej. Poza podstawowym oświetleniem zasila ono także światła cofania oraz funkcje dodatkowe. Takie gniazda montuje się w większych i bardziej rozbudowanych przyczepach kempingowych, ale też w kamperach. Wykorzystywane są bowiem także do zasilania wewnętrznej instalacji elektrycznej, co umożliwia działanie lodówki czy innego sprzętu.

Poza wyborem odpowiedniego modelu gniazda do przyczepy kempingowej warto też zadbać o jego jakość. Solidna obudowa zapewnia trwałość i długą żywotność akcesorium. W sprzedaży dostępne są przede wszystkim gniazda zasilania przyczepy kempingowej z tworzyw sztucznych, ale spotyka się także modele aluminiowe.

Gniazdo elektryczne do przyczepy kempingowej — funkcjonalność

Gniazdo do przyczepy kempingowej jest niezbędne do zasilania tak podstawowych, jak i dodatkowych funkcji pojazdu. Funkcje te “obsługiwane” są przez konkretne piny. Wszystkie gniazda do przyczep kempingowych powinny być wyposażone w schemat opisujący funkcje poszczególnych styków. Można je rozpoznać także po kolorach kabli (oraz po oznaczeniach numerycznych).

Zgodnie z Normą Polską poszczególne kolory przewodów przypisane są zawsze do danej funkcji. Gniazdo elektryczne do przyczepy kempingowej 7-pin “N” ma zatem następujący schemat kolorów:

  • żółty — kierunkowskaz lewy,
  • zielony — kierunkowskaz prawy,
  • niebieski — światło przeciwmgielne,
  • biały — masa,
  • brązowy — światło pozycyjne prawe,
  • czarny — światło pozycyjne lewe,
  • czerwony — światła hamowania.

Gniazdo elektryczne do przyczepy kempingowej z 13 pinami poza powyższymi kolorami ma dodatkowe przewody odpowiadające za światła cofania, ładowanie akumulatora w przyczepie czy napięcie stałe. Schemat ich kolorów powinien być podany przez producenta i dołączony do każdego gniazda zasilania przyczepy kempingowej, ponieważ spotyka się różne oznaczenia tych dodatkowych przewodów.

Warto zaznaczyć też, że istnieją przejściówki pozwalające podłączyć wtyczkę 13-pin pod 7-pinowe gniazdo elektryczne do przyczepy kempingowej i odwrotnie. Oczywiście takie przejściówki zapewniają wyłącznie funkcje gniazda 7-pinowego. Nie ma bowiem możliwości zasilenia dodatkowych funkcji gniazd 13-pinowych z pomocą przejściówki z przyłącza na 7-pinów

Gniazda zasilania przyczepy kempingowej w naszej ofercie

Kupując gniazdo zasilania przyczepy kempingowej, warto postawić na produkty najwyższej jakości. Solidne materiały i precyzyjne wykonanie są istotne dla funkcjonalności, trwałości i bezpieczeństwa użytkowania akcesorium.

Dobre gniazdo zasilania przyczepy kempingowej powinno nie tylko zasilać odpowiednie funkcje. Musi też zapewniać pewne i mocne połączenie z wtyczką, aby nie odłączyła się ona w czasie jazdy. Dodatkowo gniazdo zasilania przyczepy kempingowej powinno być wyposażone w klapkę chroniącą wnętrze przed zanieczyszczeniami i zalaniem. Warto zatem wybierać gniazda do przyczepy kempingowej opatrzone normą IP44 lub wyższą.

W naszym sklepie internetowym dostępne są najwyższej jakości gniazda zasilania przyczepy kempingowej. Pochodzą one od uznanych producentów i spełniają wszystkie normy prawne obowiązujące w Polsce i na terenie Unii Europejskiej, czego dowodem są odpowiednie certyfikaty.

Mamy różnego typu gniazda zasilania przyczepy kempingowej — tak 7-, jak i 13-pinowe, z tworzyw sztucznych i aluminium. Sprzedajemy również praktyczne adaptery pozwalające na podłączenie wtyczek 13-pinowych do gniazd 7-pin i odwrotnie.


Nasze gniazda zasilania przyczepy kempingowej są trwałe, funkcjonalne i bezpieczne. Odpowiednie do różnego rodzaju przyczep kempingowych i kamperów, a także do przyczep transportowych, bagażników rowerowych, maszyn rolniczych i innego rodzaju sprzętu podłączonego pod hak holowniczy.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone