Opryskiwacze ręczne

(2 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 15,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 2 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 15,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Opryskiwacze ręczne - Preis-Zone.pl

Opryskiwacze ręczne – niezbędne w ogrodzie, szklarni i na balkonie

Opryskiwacze ręczne to rozwiązania, które są powszechnie stosowane w uprawie roślin. Doskonale sprawdzają się w ogrodach i szklarniach. Są także niezrównane do opryskiwania roślin balkonowych i tarasowych. Poręczne i ergonomiczne, zapewniają szybką i wygodną pracę. Różnorodne modele opryskiwaczy ręcznych pozwalają dopasować je do konkretnych potrzeb danego użytkownika. Zaawansowane technologie produkcji oraz zastosowanie wysokogatunkowych surowców sprawiają, że gwarantują niezawodne użytkowanie przez długie lata.

Opryskiwacz ręczny – do jakich prac można go wykorzystać?

Opryskiwacz ręczny jest wykorzystywany przede wszystkim do nanoszenia środków ochrony roślin. Są stosowane zarówno w profilaktyce, jak i w zwalczaniu szkodników oraz chorób atakujących liście, kwiaty czy owoce. Umożliwiają równomierne rozprowadzenie preparatu, ograniczając jednocześnie jego zużycie do minimum. Warto także zaznaczyć, że opryskiwacze ręczne są stosowane w dolistnym nawożeniu roślin, zapewniającym o wiele lepsze efekty niż w przypadku aplikowania substancji odżywczych do gleby. Urządzenia bardzo często pełnią też rolę zraszaczy. Pozwalają oczyścić rośliny z kurzu oraz zabrudzeń. Są obowiązkowym elementem przy uprawie gatunków wymagających podwyższonej wilgotności powietrza, którą można osiągnąć poprzez regularne zraszanie.

Ręczny opryskiwacz pulsacyjny – idealny do zraszania roślin na balkonie lub tarasie

Najpopularniejszy ręczny opryskiwacz pulsacyjny to rozwiązanie, które można znaleźć niemal w każdym domu. Przybiera postać zbiornika z dźwignią, która w chwili naciśnięcia powoduje wyrzut cieczy. Urządzenie wymaga więc pracy ręką oraz włożenia niewielkiej siły w wykonanie pracy. Ręczne opryskiwacze pulsacyjne zwykle mają niewielkie rozmiary, dzięki czemu są lekkie i poręczne. Znajdują zastosowanie na balkonach i tarasach. W ogrodzie sprawdzają się natomiast do wykonywania oprysków punktowych na pojedynczych roślinach. Ich niekwestionowaną zaletą jest łatwa dostępność oraz niska cena.

Ręczny opryskiwacz ciśnieniowy – czym różni się od pulsacyjnego?

Ręczny opryskiwacz ciśnieniowy to z kolei nieco bardziej zaawansowane urządzenie, wyposażone w specjalną pompę pozwalającą na zwiększenie ciśnienia w zbiorniku z cieczą. W wyniku tego działania, po uruchomieniu przycisku dźwigni możliwe jest wykonywanie oprysku ciągłego. Zaletą rozwiązań tego typu jest zminimalizowanie nakładu siły włożonej przez użytkownika. Opryskiwacze ciśnieniowe są bardzo komfortowe w użytkowaniu i pomagają dotrzeć do każdego elementu rośliny, precyzyjnie rozprowadzając po niej określony preparat i zapobiegając jego stratom. Z tego względu mogą być stosowane w ogrodach czy szklarniach. Opryskiwacz ciśnieniowy można wyposażyć w długą lancę teleskopową, co pozwala na zastosowanie urządzenia do prac w sadzie.

Ręczne opryskiwacze ciśnieniowe – jakie mają zalety?

Ręczne opryskiwacze ciśnieniowe wymagają samodzielnego pompowania płynu przez użytkownika. Czynność ta jest jednak na tyle łatwa, że nie męczy rąk. Różnorodność urządzeń pozwala dopasować je do indywidualnych potrzeb. Wśród opryskiwaczy ciśnieniowych nie brakuje ręcznych produktów, które można trzymać w dłoni. To rozwiązania, które idealnie sprawdzają się do opryskiwania niewielkich powierzchni upraw. Przy większych z kolei, z pomocą przychodzą opryskiwacze ciśnieniowe naramienne lub nieco większe od nich – modele plecakowe. Ich zaletą jest to, że umożliwiają równomierne rozłożenie ciężaru, zwiększając w ten sposób ergonomię pracy. W standardzie są wyposażone w lance umożliwiające dotarcie do każdego zakamarka ogrodu.

Ręczne opryskiwacze ogrodowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając ręczne opryskiwacze ogrodowe, należy przyjrzeć się kilku istotnym kwestiom. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku jakość produktów. Rozwiązania od renomowanych firm są tworzone w materiałów syntetycznych odpornych na uszkodzenia mechaniczne i niewchodzących w reakcje chemiczne z preparatami znajdującymi się w zbiorniku. Umożliwiają również regulację strumienia, pozwalając dopasować ją do konkretnych prac w ogrodzie i oszczędnie rozprowadzać środki ochrony roślin czy nawozy. Opryskiwacze ciśnieniowe powinny mieć także wydajną pompę, która zapewni łatwą i nieprzerwaną pracę. Wybierając konkretny model, warto wziąć pod uwagę wymiary jakie ma ogród. Na niewielkich działkach wystarczające będą klasyczne opryskiwacze ręczne, trzymane w dłoni. Duże obszary upraw wymagają natomiast użycia opryskiwaczy naramiennych lub plecakowych w celu przyspieszenia i zwiększenie efektywności prac.

Opryskiwacz ogrodowy – bezpieczeństwo stosowania. O czym należy pamiętać, wykonując opryski?

Ręczny opryskiwacz ogrodowy powinien być stosowany w odpowiedni sposób. Przy wykonywaniu prac z substancjami toksycznymi lub drażniącymi należy pamiętać o odzieży ochronnej. Niezbędna jest też maseczka chroniąca przed przedostaniem się szkodliwych związków chemicznych do dróg oddechowych oraz gogle ochronne. Opryski należy wykonywać w bezwietrzny i bezdeszczowy dzień tak, aby przez określony czas utrzymały się na roślinach. Dodatkowo zaleca się precyzyjne wyregulowanie strumienia cieczy generowanej przez opryskiwacz, aby zapobiec jej stratom. Warto pamiętać, że zdecydowanie najlepszym wyborem są rozwiązania z przezroczystym zbiornikiem, pozwalającym w trakcie pracy kontrolować ilość mieszczącego się w nim preparatu.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone