Pompki do oczka wodnego

(0 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

No choice available on this group

Cena

No choice available on this group

Na stanie

No choice available on this group

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Brak dostępnych produktów

Przykro nam, ale strona, której szukasz, mogła zostać usunięta, zmieniono jej nazwę albo jest czasowo niedostępna.

Pompy do oczka wodnego, pompki do oczka elektryczne, solarne -Preis-Zone

Pompy do oczka wodnego

Oferujemy pompy do oczka wodnego o różnych parametrach i możliwościach. W naszym asortymencie dostępne są pompy powierzchniowe i zanurzeniowe o różnej mocy i wydajności. Mamy pompy do oczka wodnego z filtrami, a także z dyszami do tworzenia fontann, kaskad i strumyków. Szeroki asortyment to gwarancja, że u nas znajdzie się pompa do oczka wodnego o dowolnych wymiarach, głębokości i pojemności.

Pompy do oczka wodnego są niezbędne dla każdego, kto ma lub planuje ogród czy działkę ze zbiornikiem wodnym. To urządzenia, które pozwalają napowietrzyć wodę, zapewniają jej odpowiednią cyrkulację, a w przypadku pomp z filtrem również oczyszczanie. Są więc kluczowe dla zachowania prawidłowego funkcjonowania ekosystemu wodnego.

Wykorzystanie pompy do oczka wodnego pozwala zatem na uniknięcie zamulania i zarastania zbiornika. Cyrkulacja wody ogranicza bowiem rozwój glonów, a pompa do oczka wodnego z filtrem zapewnia oczyszczenie zarówno z dużych, jak i mniejszych zabrudzeń.

Pompy do oczka wodnego pomagają też napowietrzać wodę i rozprowadzać tlen po całym terenie zbiornika. Dzięki temu eliminuje się tzw. martwe strefy i zapewnia dostateczną ilość tlenu w wodzie do hodowli rybek czy wodnych roślin. Cyrkulacja wody zapewniona przez pompy do oczka wodnego to także rozprowadzenie składników odżywczych (zarówno naturalnych, jak i dostarczanych z zewnątrz np. w formie specjalnych nawozów). Pozwala to na odpowiednie odżywienie roślin, które nie mogą się przemieszczać i aktywnie poszukiwać pożywienia. Pompy do oczka wodnego są zatem absolutnie niezbędne w zbiornikach, w których chcemy stworzyć warunki odpowiednie dla życia i rozwoju wodnej flory i fauny.

Odpowiednio dobrana pompa do oczka wodnego ma zatem zasadnicze znaczenie zarówno dla funkcjonalności, jak i estetyki zbiornika. Pomaga oczyścić wodę i stworzyć dobre warunki do hodowli zwierząt oraz roślin. Dodatkowo pompy do oczka wodnego mogą być wyposażone w dysze umożliwiające np. tworzenie fontann lub kaskad, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność wizualną zbiornika, ale zapewnia też lepsze napowietrzenie i cyrkulację wody.

Pompki do oczek wodnych — najważniejsze parametry

Pompki do oczek wodnych mogą mieć bardzo odmienne parametry, co zasadniczo wpływa na ich funkcjonalność. Przy wyborze pompki do oczka wodnego trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na wydajność, moc i wysokość podnoszenia słupa wody.

Wydajność pompki do oczka wodnego określa ilość wody, która może być przepompowana w ciągu godziny pracy. Określona jest zatem w litrach na godzinę lubw metrach sześciennych na godzinę. Przyjmuje się, że wydajność pompki do oczka wodnego powinna być dobrana tak, by w ciągu godziny przytłaczała połowę pojemności zbiornika. Dwie godziny powinny zatem wystarczyć, by przez pompkę przepuścić całą wodę.

Moc pompki do oczek wodnych to z kolei parametr określający pobór prądu, co bezpośrednio przekłada się na koszt wykorzystania urządzenia. Warto zaznaczyć, że pompka do oczka wodnego powinna chodzić nieprzerwanie przez cały okres wegetacji roślin i zwierząt wodnych. Ten sezon, w przypadku oczek wodnych z florą i fauną dostosowaną dla naszego klimatu, to nawet 8 miesięcy.

W przypadku, gdy szukamy pompki do oczka wodnego, która pozwoli stworzyć fontannę czy kaskadę, ważnym parametrem jest wysokość podnoszenia słupa wody. Określa on, jak wysoki może być strumień takiej fontanny lub kaskady. Warto zaznaczyć, że niektóre pompki do oczek wodnych mają regulowane, teleskopowe dysze pozwalające zmieniać wysokość słupa

Pompki do oczka wodnego — na co jeszcze zwracać uwagę?

Dobre pompki do oczka wodnego to nie tylko właściwie dobrane parametry pracy, ale także solidne wykonanie, przemyślana konstrukcja i odpowiednie elementy dodatkowe.

Niezależnie od rodzaju czy wielkości zbiornika, warto zawsze wybierać pompki do oczka wodnego z filtrem. Niezbędnym minimum jest mechaniczny prefiltr pozwalający wyłapywać większe zanieczyszczenia, jak liście i gałązki. Prefiltry mogą być wykonane z różnych materiałów i pozwalają na filtrowanie zanieczyszczeń o różnej gradacji. Wszystkie powinny jednak być mocne, trwałe i łatwe do wyjęcia w celu oczyszczenia. Niektóre pompki do oczka wodnego wyposażone są także w filtry dodatkowe pozwalające jeszcze lepiej oczyszczać wodę z drobnych zanieczyszczeń.

Ponadto pompka do oczka wodnego powinna być wydajna i tania w użytkowaniu, a więc najlepiej wyposażona w silnik energooszczędny. Warto zaznaczyć, że pompki do oczka wodnego przeważnie wymagają napięcia 230V, ale dostępne są też takie na 12V, jak i modele z transformatorem na 24V.

Bardzo ważna jest też trwałość i bezawaryjność. Polecanym rozwiązaniem jest więc pompka do oczka wodnego z ceramiczną osią wirnika. Taka konstrukcja zapewnia znacznie cichsze, ale też wydajniejsze działanie niż oś metalowa. Co więcej, elementy ceramiczne wolniej się zużywają.

Pompy solarne do oczek wodnych — ekologia i oszczędność

Pompy solarne do oczek wodnych to wyjątkowo ekologiczny i ekonomiczny wybór. To urządzenia zapewniające taką samą funkcjonalność jak tradycyjne pompki podłączane do sieci. Ich przewagą jest jednak zasilanie z dołączonych do zestawu paneli słonecznych. Dzięki temu pompa solarna do oczka wodnego pracuje bezkosztowo.

W naszym sklepie dostępne są pompy solarne do oczek wodnych o różnych parametrach, Podobnie jak urządzenia tradycyjne, te również mogą mieć różną wydajność. Pozwalają też na tworzenie fontann i kaskad o różnej wysokości czy kształcie słupa wody. Dodatkowo pompy solarne do oczek wodnych często wyposażone są w bardzo efektowne systemy podświetlenia LED. Daje to wyjątkowe efekty wizualne, szczególnie po zmroku.

Pompa solarna do oczka wodnego jest więc świetną alternatywą dla zwykłej pompy na prąd z sieci. Zapewnia dobre napowietrzenie i cyrkulację wody, a jednocześnie oszczędność i ekologię.

Pompki solarne do oczek wodnych — jakie wybrać?

Pompki solarne do oczek wodnych warto dobierać z uwagą. Różnią się bowiem nie tylko wydajnością czy wysokością podnoszenia słupa wody. Jedną z najważniejszych kwestii jest tu żywotność panelu solarnego. Te najlepsze mogą pracować nawet do 6 tysięcy godzin. Jednak gorszej jakości pompki solarne do oczek wodnych często nie wytrzymują nawet jednego sezonu. 

Dlatego w naszym asortymencie oferujemy wyłącznie najlepszej klasy pompki solarne do oczek wodnych. Pochodzą one od renomowanych producentów cieszących się uznaniem na rynku i doskonałymi opiniami klientów.

Pompka solarna do oczka wodnego powinna być również dobrana pod względem mocy. W sprzedaży dostępne są modele tłoczące w godzinę kilkadziesiąt, jak i kilkaset litrów wody. Przy wyborze należy kierować się tą samą zasadą, co w przypadku tradycyjnych pomp zasilanych z sieci. Pompka solarna do oczka wodnego powinna więc pozwalać na przepompowanie w godzinę przynajmniej połowy pojemności zbiornika.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone