Wkładki bezpiecznikowe

(19 produkty)

Podkategorie

 • Wkładki topikowe...

  Wkładki topikowe cylindryczne

  Wkładkami topikowymi nazywamy najstarsze urządzenia, które są przeznaczone do zabezpieczania instalacji elektroenergetycznych. Na przestrzeni lat, wraz z rozwojem technologii, powstało więcej ich rodzajów, co pozwoliło lepiej dostosować je do charakteru, warunków pracy, a także wymagań nowoczesnych urządzeń. Wkładki topikowe cylindryczne mają prostą konstrukcję, cechują się niezawodnością oraz wysoką stabilnością charakterystyki czasowo-prądowej. Działają prawidłowo przez długi czas, mają długą żywotność.

  Wkładka cylindryczna topikowa i jej rodzaje

  Wkładki topikowe cylindryczne podzielić możemy na kilka rodzajów, z których każdy ma inne przeznaczenie i zastosowanie. Wśród nich jest wkładka topikowa cylindryczna CH typu gG i aM. Znalazła swoje zastosowanie w zabezpieczeniu instalacji oraz urządzeń elektrycznych przed negatywnymi skutkami zwarć i przeciążeń. Jej charakterystyczna cechą jest brak wskaźnika zadziałania. Inna wkładka topikowa cylindryczna to wkładka CH/P z wybijakiem. W tym przypadku, wybijak pełni funkcję wskaźnika, a także odpowiada za uruchomienie mechanizmu rozłącznika. Do zabezpieczeń baterii akumulatorowych używane są wkładki topikowe cylindryczne CH.. DC. Sprawdzają się doskonale przy napięciach znamionowych od 2A do 25A oraz posiadają zwarciową zdolność wyłączania 30kA.

 • Wkładki topikowe zwłoczne

  Wkładki topikowe zwłoczne

  Wkładka topikowa zwłoczna ma za zadanie chronić urządzenie przed wystąpieniem nagłego skoku napięcia. Jest przeznaczona do sprzętu, który charakteryzuje się występowaniem środowiska z krótkotrwałym przeciążeniem. To oznacza, iż wkładki topikowe zwłoczne stosuje się najczęściej przy urządzeniach, które wymagają odpowiedniej ochrony poprzez chwilowego wstrzymania wzrostu napięcia oraz zabezpieczenia przed wyłączeniem całej sieci, mimo że występuje chwilowe silne przeciążenie. Te same zastosowanie mają też bezpieczniki topikowe zwłoczne.

  Wkładka topikowa zwłoczna i jej charakterystyczne cechy

  Wkładki topikowe zwłoczne wyróżniają się również szybszą reakcją w przypadku przeciążeń do 275%. Wolniejsze będą dla przeciążeń o przekroczonej tej wartości. Są niezwykle wszechstronne, co pozwala na ich montaż przy wielu różnych urządzeniach elektronicznych. Posiadają napięcie znamionowe 500V. Wkładki topikowe zwłoczne występują w dwóch wariantach – typ WT, czyli standardowy oraz typ WT-C (te posiadają mniejsze rozmiary, są też lżejsze i mają niższą cenę).

  Chroń swój sprzęt, zabezpieczaj go przed nagłymi skokami napięcia, stosując skuteczne i o wszechstronnym zastosowaniu wkładki topikowe zwłoczne.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 30,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 19 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 30,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 19 pozycji
Wkładki bezpiecznikowe - preis-zone.pl

Wkładki bezpiecznikowe

Niezależnie od występowania oraz warunków pracy, każda instalacja elektryczna powinna być we właściwy sposób zabezpieczona przed przeciążeniem i zwarciem oraz ich negatywnymi skutkami. W tym celu stosuje się wkładki bezpiecznikowe, które znalazły swoje zastosowanie, zarówno w instalacjach domowych, jak też w przemyśle.

Jak działa wkładka bezpiecznikowa?

Wkładki bezpiecznikowe są zbudowane w taki sposób i działają tak, aby nastąpiło w nich przerwanie obwodu elektrycznego. Dochodzi do niego w momencie, kiedy wystąpienia określonego dla konkretnego natężenia prądu czasie. Znajduje się w nich topik, najważniejszy element, pełniący funkcję przewodnika. Topik w przypadku trwania przez dłuższy czas zbyt dużego natężenia nagrzewa się do temperatury, w której już się topi, dlatego nazywany jest topikiem. Kiedy to zjawisko występuje, zapala się łuk elektryczny, ale natężenie płynącego prądu sukcesywnie się obniża, aż w końcu skutkuje to zaprzestaniem jego przepływu. Wkładki bezpiecznikowe zużywają się po każdorazowym zadziałaniu i podlegają wymianie.

Wkładka bezpiecznikowa cylindryczna i zwłoczna

Wkładki bezpiecznikowe zwłoczne reagują szybciej przy niższych przeciążeniach, do 275%. Wyższe przeciążenie będzie wymagało zastosowania wkładki bezpiecznikowej cylindrycznej o szybszej charakterystyce. Tolerancja wkładek bezpiecznikowych jest na poziomie nawet do 10%, co oznacza, iż wykazują się bardzo dobrą stabilnością.

Zapoznaj się z naszą ofertą. W sklepie znajdziesz wkładki bezpiecznikowe topikowe cylindryczne i zwłoczne.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone