Reduktory gazowe

(0 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

No choice available on this group

Cena

No choice available on this group

Na stanie

No choice available on this group

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Brak dostępnych produktów

Przykro nam, ale strona, której szukasz, mogła zostać usunięta, zmieniono jej nazwę albo jest czasowo niedostępna.

Reduktory gazowe, reduktory do butli gazowej - Preis-Zone

Reduktory do gazu

Oferujemy reduktory do gazu, które pozwalają obniżyć ciśnienie gazu znajdującego się w butli do wartości roboczych odpowiednich do prawidłowego działania urządzeń wyjściowych.

Reduktor do gazu jest więc nieodzownym elementem w instalacjach gazowych zasilanych butlą z gazami technicznymi, propan-butanem czy gazem ziemnym. W związku z tym mają szeroki zakres zastosowań nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w przemyśle.

W naszej ofercie dostępne są reduktory do gazu o różnych parametrach, przede wszystkim o odmiennym ciśnieniu pracy, zużyciu gazu i mocy. Pozwala to szybko i łatwo dopasować odpowiedni reduktor do gazu do dowolnego sprzętu — m.in. kuchenek, podgrzewaczy, kotłów, promienników, sprzętu domowego, turystycznego, a także narzędzi profesjonalnych.

Oferujemy reduktory do gazu z regulacją ciśnienia wyjściowego, jak i proste modele ze stałym ciśnieniem. Mamy modele z dodatkowymi zabezpieczeniami (np. dwu stopniową redukcją), manometrem czy innymi udogodnieniami.

Sprzedajemy wyłącznie produkty renomowanych marek cieszących się uznaniem na rynku. Mamy więc pewność, że każdy dostępny nas reduktor do gazu jest sprawny, trwały i bezpieczny.

Reduktory gazowe

Reduktory gazowe to urządzenia służące do obniżenia ciśnienia gazu obecnego w butli do wartości roboczych wymaganych do prawidłowej pracy różnych urządzeń.

Każdy reduktor gazu, choć może mieć odmienne parametry i być przeznaczony do różnych gazów czy urządzeń wyjściowych, działa na tej samej zasadzie. Złożony jest z systemu przewodów o ograniczonym świetle (średnicy wewnętrznej). System skonstruowany jest tak, by na tzw. króćcu niskiego ciśnienia gaz był już rozprężony (oczywiście do odpowiedniego poziomu).

Warto tutaj zaznaczyć, że w sprzedaży dostępne są dwa zasadnicze typy reduktorów gazowych — z ciśnieniem wyjściowym ustalonym na stałym poziomie lub z regulacją. Do większości zastosowań domowych czy turystycznych odpowiednie są reduktory gazowe bez regulacji, ponieważ podłączane do nich urządzenia wyjściowe (kuchenki, podgrzewacze itp.) działają na stałej wartości ciśnienia.

Reduktor gazowy z regulacją może być przydatny, kiedy jedną butlę chcemy podpinać pod różne urządzenia o odmiennym ciśnieniu roboczym. Jest też nieodzowny w niektórych zastosowaniach profesjonalnych, głównie przy gazach technicznych.

Reduktory do butli gazowych

W naszym asortymencie dostępne są wysokiej jakości reduktory do butli gazowych. To urządzenia często wykorzystywane nie tylko w domach, ale i w turystyce, do zasilania kuchni, kuchenek czy podgrzewaczy mobilnych, jak i tych montowanych na kamperach czy łodziach.

Wybierając odpowiedni reduktor do butli gazowych, uwagę trzeba zwrócić na jego ciśnienie pracy. To parametr określający, do jakiego poziomu urządzenie obniża ciśnienie gazu. Wartość ta musi być więc dopasowana do konkretnego urządzenia wyjściowego. Do wyboru są reduktory gazowe zapewniające następujące wartości ciśnienia wyjściowego:

  • 30 mbar — reduktory odpowiednie do sprzętu turystycznego, takiego jak lodówki, kuchenki czy ogrzewacze (również te montowane w kamperach i na łodziach),
  • 37 mbar — reduktory do butli gazowych wykorzystywanych w gospodarstwach domowych, m.in. do zasilania kuchenek, kotłów czy podgrzewaczy wody,
  • 50 mbar — reduktory do sprzętu turystycznego (kuchenki, podgrzewacze) i domowego (kuchnie, kotły, ogrzewacze) nieco starszego typu,
  • 0,5-4 bar — reduktory do gazów technicznych zasilających np. palniki dekarskie, nagrzewnice gazowe i inne narzędzia czy urządzenia pracujące na średnim ciśnieniu.

Istotnym parametrem przy wyborze reduktora do butli gazowej jest również zużycie gazu. Ten parametr wyrażony jest w kg na godzinę (kg/h) i określa, ile gazu w jednostce czasu może płynąć przez reduktor. Tę wartość także należy dopasować do urządzenia wyjściowego. Istnieje tu prosta zależność — im wyższa moc urządzenia, tym większe zużycie gazu (a zatem szybszy powinien być również jego przepływ przez reduktor do butli gazowej).

Zużycie przeważnie podane jest w instrukcji lub na tabliczce znamionowej urządzenia wyjściowego. Można je jednak również ustalić, korzystając ze wzoru: zużycie gazu (kg/h) = moc urządzenia (kW) / 12 + 25%.

Na ogół jednak zużycie gazu przez różne urządzenia plasuje się w następujących zakresach:

  • urządzenia turystyczne — poniżej 0,5 kg/h,
  • domowy sprzęt gazowy — od 1 do 2,5 kg/h,
  • urządzenia grzewcze i palniki — powyżej 2,5 kg/h.

Reduktory butli gazowej

W naszej ofercie znajdują się reduktory butli gazowej o rozmaitych parametrach i przeznaczeniu. Mamy sprzęt odpowiedni do urządzeń turystycznych, domowych, jak i do wykorzystania przy pracy z gazami technicznymi i gazowymi narzędziami profesjonalnymi.

Oferujemy reduktory butli gazowej o różnym ciśnieniu pracy, zużyciu gazu i mocy. Znajdzie się u nas reduktor butli gazowej z regulowanym ciśnieniem czy zaworem bezpieczeństwa. Mamy też reduktory do gazu z manometrem, który umożliwia łatwe sprawdzenie szczelności instalacji i informuje o niskim poziomie gazu w butli.

Wszystkie oferowane przez nas reduktory butli gazowej są sprawdzonymi urządzeniami renomowanych marek. To produkty wysokiej klasy, wykonane starannie i z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zakupiony u nas reduktor butli gazowej sprawnie, wydajnie i bezpiecznie posłuży przez długi czas.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone