Zawory odwadniające

(1 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

15,00 zł - 30,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 1 produkt.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

15,00 zł - 30,00 zł

Na stanie

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Oferujemy zawory odwadniające do montażu we wszystkich systemach nawadniania. Umożliwiają one automatyczne spuszczenie wody z instalacji, co chroni ją np. przed uszkodzeniem w wyniku zamarzania.

W naszym asortymencie znajdziesz zawory odwadniające z gwintem o różnym przekroju. Pozwala to zamontować urządzenie na rurach o różnej grubości, zapewniając funkcjonalność w instalacjach o dowolnej konstrukcji.

Zawory odwadniające to element, który pozwala zabezpieczyć system nawadniania i przygotować go na zimę. Wiadomo, że woda zwiększa objętość, kiedy zamarza. Pozostawienie jej w instalacji na zimę może więc doprowadzić do rozsadzenia rur, węży i innych elementów. Montując zawory odwadniające, można tego uniknąć.

Zasada działania odwodnienia jest bardzo prosta. W momencie, kiedy ciśnienie w instalacji spadnie poniżej pewnego poziomu (przeważnie jest to 0,2 Bar), zawór odwadniający otwiera się automatycznie i następuje spuszczenie wody pozostającej w systemie nawadniania.

Zawory odwadniające nie są wyposażone w żadne pompy, a odpływ wody następuje grawitacyjnie. Oznacza to, że zawór należy zamontować w najniższym punkcie instalacji. W rozległych systemach konieczne może być zamontowanie wielu zaworów odwadniających w różnych sekcjach instalacji (zawsze w punkcie najniższym danej sekcji). Co więcej, dla prawidłowego działania odwodnienia istotne jest, by woda miała gdzie uchodzić. Zawory odwadniające muszą więc być osadzone w przepłukanym żwirze. Takie podłoże może bez trudu odebrać wodę z instalacji i nie będzie zatykać samego zaworu.

Instalacje wyposażone w zawory odwadniające są bezobsługowe i bardzo funkcjonalne. Zawór zamyka się pod naporem wody obecnej w systemie nawadniania podczas jego pracy i otwiera się, kiedy tej wody zaczyna brakować. To prosty mechanizm, który sprawia, że zawór otwiera się wyłącznie, kiedy w instalacji jest już niewiele płynu. Nie trzeba się zatem obawiać, że zawory odwadniające doprowadzą do znaczących strat wody czy zalania terenu, na którym umieszczono odwodnienie.

Zawory odwadniające to zatem funkcjonalny, skuteczny i ekonomiczny sposób na zabezpieczenie instalacji przed zamarzaniem i uszkodzeniem.

Zawór odwadniający

Zawór odwadniający pozwala spuścić wodę z systemu nawadniania. Odbywa się to automatycznie i bezobsługowo, w wyniku spadku ciśnienia w instalacji.

Trzeba jednak pamiętać, by odpowiednio wybrać zawór odwadniający oraz jego lokalizację. Przede wszystkim element ten może mieć gwint o różnym przekroju. Przy jego wyborze trzeba więc sprawdzić, do jakiej grubości rury będzie podłączony. Ważne też, by zawór odwadniający otwierał się przy odpowiednim ciśnieniu wody w instalacji. Przeważnie zaleca się, by było to około 0,2 Bar.

Istotne jest także, by zawór odwadniający był wykonany z odpowiednich materiałów. Musi bowiem być odporny na korozję, niekorzystne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Musi być niepodatny na rdzewienie oraz działanie chemii ogrodniczej — nawozów, środków ochrony roślin itp. Dobry zawór odwadniający zrobiony będzie więc z metali niekorodujących (np. z mosiądzu) lub z mocnych tworzyw sztucznych.

W naszym sklepie dostępne są różne zawory odwadniające. Wszystkie są produktami najwyższej jakości. Sprzedajemy jedynie akcesoria renomowanych marek, pochodzące od sprawdzonych dostawców. Nasze zawory odwadniające są więc niezawodne, trwałe i wyjątkowo funkcjonalne.

Zawór odwadniający przyda się w każdym systemie nawadniania — czy to w przydomowym ogrodzie lub na działce rekreacyjnej, czy w profesjonalnym gospodarstwie rolnym, na terenach komercyjnych lub komunalnych. Zawór odwadniający zabezpieczy przed zamarzaniem instalacje nawadniające trawniki, rabaty kwiatowe, grządki warzywne, nasadzenia krzewów i drzewek. Doskonale sprawdzi się do automatycznego opróżniania systemów nawadniania zieleni miejskiej, boisk sportowych, pól golfowych i innych obszarów zielonych.

Zawory odwadniające są proste w montażu i użytkowaniu. Dlatego poleca się je do zastosowań profesjonalnych, jak i amatorskich.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone