Moduły fotowoltaiczne

(1 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

Cena

42 300,00 zł - 42 315,00 zł

Na stanie

No choice available on this group

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Jest 1 produkt.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

42 300,00 zł - 42 315,00 zł

Na stanie

No choice available on this group

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Moduły fotowoltaiczne - Preis-Zone.pl

Wydajne moduły fotowoltaiczne – podstawowe ogniwo do budowy instalacji PV

Moduły fotowoltaiczne to obok falownika – najważniejsze elementy instalacji PV, determinujący jej efektywność w zakresie produkcji energii elektrycznej. Panel (moduł) PV składa się z połączonych szeregowo krzemowych ogniw fotowoltaicznych, w których dochodzi do wytwarzania prądu stałego. Instalacje fotowoltaiczne współtworzy z kolei układ modułów PV, którego łączna powierzchnia odpowiada zbiorczej mocy potrzebnej do zasilenia lokalnej sieci elektrycznej. Wartość mocy generowana przez jedno ogniwo to ok. 1-2 W, co przekłada się na moc 1 modułu (panelu) rzędu kilkuset watów (ok. 250-400 W). Standardowy system paneli PV dla domu jednorodzinnego, który wynosi ok. 4 kW – zajmuje powierzchnię ok. 25 m2.

W ramach dostępnego asortymentu, sklep Preis Zone oferuje estetyczne i wydajne moduły fotowoltaiczne monokrystaliczne oraz panele polikrystaliczne o zróżnicowanych parametrach. Wysokiej klasy moduły PV posiadają wytrzymałe hartowane przeszklenie zabezpieczające ogniwa, które z powodzeniem chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi (np. standardowym gradem). Szeroki wybór modułów PV sprawia, że każdy bez problemu znajdzie model, odpowiadający założeniom projektowym i potrzebom. W ofercie Preis Zone znajdują się moduły fotowoltaiczne, które doskonale sprawdzą się do budowy przydomowych (mikro)instalacji PV, systemów przemysłowych czy nawet mobilnych (np. na kampera).

Nowoczesne moduły PV – rodzaje i przeznaczenie

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje modułów fotowoltaicznych – monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Monokrystaliczne moduły PV to rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się w lokalizacjach o stabilnej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. W przypadku miejsc o rozproszonym i zmiennym nasłonecznieniu, optymalną opcją będzie moduł PV polikrystaliczny.

Polikrystaliczne moduły fotowoltaiczne są nieznacznie tańsze od paneli monokrystalicznych, z uwagi na mniej skomplikowany proces ich produkcji. Ze względu na specjalna powłokę antyrefleksyjną odznaczają się niebieskawym kolorem. Panele polikrystaliczne maja też niższą wydajność, a ogniwa wytwarzają mniejszą moc, niż ma to w przypadku modułów monokrystalicznych, co powoduje, że instalacja zajmuje nieco większą powierzchnię.

Monokrystaliczny moduł fotowoltaiczny ma efektowną czarną barwę, a jego wydajność nierzadko przekracza 20% (standardowy polikrystaliczny odpowiednik ma ok. 15-17% wydajności). Na rynku dostępne są również nowoczesne wysokowydajne wersje, przy których wydajność sięga poziomu ponad 25%. Technologia PV jest sukcesywnie rozwijana, dlatego z pewnością wynik ten zostanie niebawem poprawiony.

Ponadczasowe moduły fotowoltaiczne – jak długo działają?

Stale użytkowane moduły fotowoltaiczne z czasem wytracają swoją wydajność – szacuje się, że rocznie ubytek efektywności paneli spada o ok. 0,5%. Zazwyczaj każda nowo projektowana instalacja PV jest nieznacznie przewymiarowana, aby zapewnić zaspokajanie potrzeb gospodarstwa domowego czy firmy przez dłuższy okres czasu (uwzględnia się współczynnik spadku efektywności). Pomimo, że producenci udzielają 10-15-letniej gwarancji na swoje moduły fotowoltaiczne (do ok. 80% nominalnej wydajności), to żywotność paneli jest znacznie większa (najstarszy na świecie moduł pracuje skutecznie od ok. 60 lat). Dla oceny efektywności ekonomicznej inwestycji fotowoltaicznych, przyjmuje się często, że moduły PV będą pracowały minimum przez 20 lat.

Jak dbać o moduł PV?

Zewnętrza instalacja fotowoltaiczna jest w zasadzie bezobsługowa. Należy jednak pamiętać, że każdy moduł PV traci swoją wydajność również przez różnego rodzaju zanieczyszczenia środowiskowe, jak np. pyły, kurz czy liście. Do powierzchniowego oczyszczenia modułów fotowoltaicznych zaleca się strumień zwykłej wody wygenerowany np. przez myjkę ciśnieniową. Usuwanie zanieczyszczeń zaleca się dwa razy w ciągu roku. Najlepiej moduł fotowoltaiczny umyć wczesnym rankiem bądź wieczorem – kiedy jego powierzchnia nie jest rozgrzana przez intensywne słońce. Takie postępowanie minimalizuje ryzyko pęknięcia szyby zabezpieczającej ogniwa fotowoltaiczne w module PV.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone