Wypalarki ogrodowe

(0 produkty)
Filtry
Filtry

Producent

No choice available on this group

Cena

No choice available on this group

Na stanie

No choice available on this group

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Brak dostępnych produktów

Przykro nam, ale strona, której szukasz, mogła zostać usunięta, zmieniono jej nazwę albo jest czasowo niedostępna.

Wypalarki ogrodowe do chwastów

Oferujemy wypalarki ogrodowe do chwastów. To urządzenia przeznaczone do szybkiego, sprawnego, a przy tym bezpiecznego i ekologicznego usuwania niepożądanych roślin.

W naszej ofercie dostępne są wygodne i łatwe w użyciu wypalarki ogrodowe do chwastów o różnych parametrach. Odmienne mogą być nie tylko ich gabaryty, długość dyszy czy waga, ale również moc, wielkość i intensywność płomienia oraz zasilanie (gazowe lub elektryczne). Wypalarka ogrodowa do chwastów musi zatem być dostosowana do indywidualnych potrzeb, miejsca, w którym będzie wykorzystywana, wielkości ogrodu itp.

Każdy, kto ma ogród, działkę lub ziemię uprawną, doskonale wie, jak trudna jest walka ze szkodliwymi dla upraw chwastami. Wypalarka ogrodowa do chwastów szybko i skutecznie niszczy niepożądane rośliny z pomocą wysokiej temperatury.

Precyzyjnie kierowany płomień pozwala na podgrzanie chwastów do punktu, w którym następuje rozpad wewnętrznych struktur komórkowych. Efektem jest obumarcie rośliny w ciągu kolejnego dnia lub dwóch. Co istotne, wypalarki ogrodowe do chwastów nie muszą całkowicie spalić rośliny, a jedynie podnieść jej wewnętrzną temperaturę do odpowiedniego poziomu (około 600 stopni Celsjusza).

Wypalarka ogrodowa do chwastów jest narzędziem bardzo skutecznym, ponieważ — wbrew pozorom — eliminuje nie tylko zewnętrzne, powierzchniowe części chwastów. Temperatury dochodzące do setek stopni Celsjusza niszczą strukturę komórkową rośliny na tyle, że jej odrastanie jest w zasadzie niemożliwe.

Ogrodowe wypalarki do chwastów

Ogrodowe wypalarki do chwastów są ekologiczne i wydajne. Praca z nimi jest znacznie łatwiejsza i mniej męcząca od ręcznego pielenia, a jednocześnie zdecydowanie bezpieczniejsza (dla ludzi, zwierząt, roślin uprawnych i ogólnie środowiska) niż stosowanie herbicydów.

Oczywiście ogrodowa wypalarka do chwastów nie może być stosowana wszędzie. Jej obsługa wymaga rozwagi i ostrożności, w końcu jest to otwarty ogień. Dlatego odradza się wykorzystanie ogrodowej wypalarki do chwastów blisko roślin uprawnych. Nie można jej również używać w pobliżu materiałów łatwopalnych ani do wypalania łąk.

Ogrodowe wypalarki do chwastów z powodzeniem można jednak stosować do punktowej eliminacji chwastów na trawnikach. Są też wyjątkowo skuteczne do eliminacji niepożądanych roślin ze szczelin np. między kostkami brukowymi czy płytami chodnikowymi. Ogrodowa wypalarka do chwastów jest zatem idealna do czyszczenia chodników, podjazdów, ścieżek, tarasów, ale również miejsc trudnodostępnych — wszelkich załomów czy zakamarków.

Przy pieleniu upraw z pomocą ogrodowej wypalarki do chwastów, warto uwzględnić rady ekspertów. Zalecają oni pielenie wypalarką przed siewem, a po zasianiu wyłącznie w przypadku roślin długo wschodzących — marchwi lub cebuli. Po wzejściu roślin wypalarka ogrodowa do chwastów sprawdzi się wyłącznie przy pieleniu upraw gatunków dobrze osłoniętych, np. kukurydzy lub cebuli dymki.

Wypalarki do chwastów

Wypalarki do chwastów to urządzenia o szerokim spektrum zastosowań. Doskonale sprawdzają się w pieleniu punktowym, np. na trawnikach, jak i do usuwania niepożądanych roślin z większych obszarów. Można nimi np. oczyszczać połacie terenu w celu przygotowania do siewu. Wypalarki do chwastów doskonale sprawdzają się również do eliminowania trawy czy innych roślin ze szczelin w kostce brukowej, płytach chodnikowych i innych materiałach na podjazdy, ścieżki czy alejki.

Co więcej, wypalarki do chwastów można wykorzystać również zimą — do odladzania powierzchni lub rur. Łatwa w użyciu wypalarka jest też świetna do rozpalenia ogniska czy grilla w ogrodzie.

Zasadniczą rolą wypalarki do chwastów jest jednak eliminacja niepożądanych roślin i z tym urządzenie radzi sobie doskonale. Warto jednak dopasować je do indywidualnych potrzeb. 

Przede wszystkim wypalarki do chwastów powinny być wygodne w użyciu. To kwestia m.in., dobrania odpowiedniej długości do własnego wzrostu, ale ważny jest też ergonomiczny uchwyt oraz prosty system zapalania (np. zapalnik piezoelektryczny uruchamiany guzikiem przy rączce).

Dobre wypalarki do chwastów mają też wygodne podpórki, niewielką wagę (1-2 kg), regulację płomienia czy różne dysze na wymianę. Zmiana dyszy może być bardzo istotna dla wydajności i precyzji pracy, pozwala bowiem na uzyskanie płomieni o różnym kształcie. Szerokie dysze dające “rozlany” płomień są więc idealne do pracy na dużych powierzchniach, a dysze wąskie, skupiające płomień do precyzyjnego, punktowego usuwania chwastów.

Wypalarki do traw i chwastów

W naszej ofercie dostępne są różne wypalarki do traw i chwastów. To urządzenia wyjątkowo wygodne w użytkowaniu i efektywne. Pozwalają skutecznie i trwale eliminować niepożądaną, dziko rosnącą roślinność.

Wypalarki do traw i chwastów są też bardzo ekologiczne. Generują co prawda niewielkie ilości dwutlenku węgla, ale mają zdecydowanie mniej negatywny wpływ na środowisko od herbicydów. Chemiczne środki do pielenia chwastów to bardzo często substancje toksyczne, które trafiają nie tylko na chwasty, ale z wiatrem rozsiewać się mogą również na uprawy jadalne czy użytkowe.

Tymczasem wypalarka traw do chwastów eliminuje problem dokładnie i precyzyjnie, wyłącznie w miejscu docelowym. Co więcej, nie pozostawia żadnych resztek rezydualnych (np. toksycznych związków utrzymujących się np. w glebie).

Wypalarki do traw i chwastów są więc bardzo bezpieczne, a pielenie z ich pomocą jest prostsze, szybsze i mniej męczące od ręcznego wyrywania czy wykopywania niechcianych roślin.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone