ELEKTRYKA

(2223 produkty)

Podkategorie

  • Rozdzielnice elektryczne

    Rozdzielnice – sklep i hurtownia z rozdzielnicami elektrycznymi

    Sklep elektryczny Preis Zone oferuje Państwu niezwykle bogaty asortyment, w którego skład wchodzą: rozdzielnice elektryczne modułowe i budowlane, a także obudowy, akcesoria do rozdzielnic, rozdzielacze energii, rozdzielnice bezpiecznikowe, słupki ogrodowe, mosty, blokady, złączki, tablice licznikowe, rozdzielnice PV solarne, a także rozdzielnice elektro-pneumatyczne.

    Wierzymy, że nasza niezwykle bogata i atrakcyjna oferta pozwoli Państwu z łatwością znaleźć interesujący produkt. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby nasz asortyment łączył doskonałą jakość, odpowiednią funkcjonalność oraz atrakcyjną cenę.

    W przypadku wątpliwości dotyczących naszej oferty zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i wesprzemy Państwa na każdym etapie współpracy.

    Rozdzielnice elektryczne — czym są, jakie mają zastosowania i jak wybrać najlepszą?

    Rozdzielnice elektryczne są jednym z kluczowych elementów każdej instalacji elektrycznej. Wykorzystuje się je nie tylko w domach, ale też firmach, budynkach użyteczności publicznej, a nawet na budowach czy kempingach. Sprawdź więc, czym dokładnie są rozdzielnice elektryczne, do czego służą, jak są zbudowane i jak wybrać odpowiednie do różnych zastosowań.

    Głównym celem rozdzielnicy jest bezpieczny i efektywny rozdział prądu do różnych obwodów, urządzeń i odbiorników energii. Urządzenia te montuje się zatem we wszystkich obiektach, w których istnieje potrzeba rozprowadzenia energii do konkretnych punktów odbioru.

    Rozdzielnice stają zatem w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, w firmach, biurach, sklepach, punktach usługowych, ale także na budowach, kempingach, w obiektach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Słowem — wszędzie tam, gdzie funkcjonuje sieć elektryczna.

    Zasadniczą funkcją rozdzielnicy jest rozdział energii dostarczonej z sieci głównej na rozmaite obwody i urządzenia na terenie obiektu. Rozdzielnica staje zatem przy przyłączu do głównej sieci elektrycznej i pozwala na skierowanie prądu do konkretnych obwodów zasilających np. oświetlenie, gniazdka czy konkretne urządzenia (m.in. piece, kuchnie, bojlery, maszyny produkcyjne itp.).

    To jednak nie koniec. Rozdzielnica elektryczna powinna bowiem dzielić energię nie tylko efektywnie, ale i bezpiecznie. Dlatego montowane są w niej rozmaite systemy bezpieczeństwa i kontroli — przełączniki, wyłączniki różnicowoprądowe RCD (bezpieczniki) itp. Dzięki temu instalacja chroniona jest przed przeciążeniami, spięciami itd.

    Rozdzielnicę można też wyposażyć w różne dodatkowe systemy i funkcje. Montuje się zatem liczniki, dodatkowe zabezpieczenia, systemy ochrony dostępu itp. Takie elementy zwiększają funkcjonalność i pozwalają na wykorzystanie rozdzielnicy w różnych kontekstach, miejscach i sytuacjach.

    Różne typy rozdzielnic elektrycznych

    Rozdzielnice elektryczne można podzielić na różne rodzaje. Kryteriów tego podziału jest wiele. Dotyczą one m.in. budowy, sposobu i miejsca montażu, funkcji, jaką urządzenie pełni w sieci elektrycznej, mobilności czy parametrów technicznych (np. napięcia znamionowego).

    Poszczególne typy rozdzielnic wyposaża się także w różne gniazda i przyłącza. W Polsce popularne są np. rozdzielnice z gniazdami francuskimi, czasem jednak warto wybrać rozdzielnice z gniazdami Schukorozdzielnice z gniazdami szwajcarskimi lub brytyjskimi. Na budowach i kempingach przydają się natomiast rozdzielnice z gniazdami siłowymi.

    Wyróżnić możemy też rozdzielnice uzbrojone, czyli wyposażone w bezpieczniki i przełączniki oraz rozdzielnice nieuzbrojone pozbawione systemów kontroli i zabezpieczeń. Te drugie stosowane są zatem wyłącznie do rozdziału prądu i korzysta się z nich w prostych sieciach, w których zabezpieczenia montowane są w innym miejscu (np. w rozdzielnicy głównej).

    Poniżej omówimy kilka podstawowych typów rozdzielnic i ich zastosowanie.

    Rozdzielnice - podział ze względu na budowę, sposób i miejsce montażu

    Jednym z kluczowych kryteriów podziału na rozdzielnice różnego typu jest budowa, a także sposób i miejsce montażu. Wyróżnić możemy zatem rozdzielnice tablicowe, skrzynkowe i szafowe w wersjach wolnostojących, podtynkowych i natynkowych.

    W budynkach najczęściej montuje się rozdzielnice stacjonarne, które montowane są w konkretnym, stałym miejscu. Mogą to być rozdzielnice natynkowe przykręcane do gotowego muru lub rozdzielnice podtynkowe wbudowane w ściany.

    Tego typuurządzenia często pełnią funkcję głównego centrum zarządzania energią. Są to zatem modele uzbrojone, wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia i systemy kontroli, takie jak przełączniki pozwalające na odcięcie konkretnych obwodów.

    Poza modelami stacjonarnymi istnieją jednak również rozdzielnice przenośne (zarówno w wersji uzbrojonej, jak i nieuzbrojonej). Te stosuje się głównie w instalacjach tymczasowych — np. jako rozdzielnice budowlane, przy remontach i różnego rodzaju działaniach w terenie.

    W wersji uzbrojonej przenośne rozdzielnice elektryczne mogą być głównym punktem kontroli i zarządzania siecią, ale w wersji nieuzbrojonej często stosowane są jako podrozdzielnice, pozwalające na zasilenie różnych obwodów i urządzeń w konkretnym miejscu działania (np. danym pomieszczeniu).

    Istotnym kryterium przy wyborze rozdzielnicy jest także miejsce montażu i zastosowania. Mamy bowiem modele wewnętrzne i zewnętrzne. 

    Pierwsze montuje się w budynkach, a więc w miejscach osłoniętych przed warunkami atmosferycznymi. Takiemodele mogą mieć niższy stopień ochrony przed wilgocią czy cząstkami stałymi. Stosuje się więc np. rozdzielnice IP44 lub IP54

    Urządzenia montowane na zewnątrz (np. rozdzielnice kempingowe) zazwyczaj wymagają większej ochrony. Odpowiednia może być zatem rozdzielnica IP65, a przy ekstremalnych warunkach nawetrozdzielnica IP67.

    Rozdzielnice - Podział ze względu na funkcję w sieci

    Podział na różne typy rozdzielnic dotyczy także ich funkcji w sieci elektrycznej. Wspomniałem już, że właściwie w każdym obiekcie, do którego doprowadzony jest prąd, musi być główna rozdzielnica elektryczna.

    Do niej podłącza się główny obwód zasilający (doprowadzający prąd z sieci) i to ona dzieli energię na poszczególne obwody w domu, firmie czy innym obiekcie.

    Główna rozdzielnia w zasadzie zawsze jest uzbrojona i jest głównym gwarantem bezpieczeństwa sieci. Często jest to także rozdzielnica z licznikiem (o ile ten nie jest montowany oddzielnie), ponieważ przepływa przez nią cała energia dostarczana do obiektu. Rzadko natomiast wyposażona jest w gniazda pozwalające na bezpośrednie podpięcie urządzeń.

    Inaczej wygląda to w przypadku rozdzielnic dodatkowych, czyli tzw. podrozdzielnic. Takie urządzenia podłącza się do przewodów przechodzących przez rozdzielnicę główną. Sama podrozdzielnica nie musi być zatem uzbrojona.

    Częściej też wyposażona jest w odpowiednie gniazda do bezpośredniego podłączania przewodów i urządzeń.

    Takie rozdzielnice z kablem i gniazdami stosuje się np. na budowach i kempingach, ale także w zakładach pracy. Pozwalają bowiem na podłączenie wielu urządzeń oraz na kontrolę i sterowanie siecią z dogodnego, łatwo dostępnego miejsca.

    Typy rozdzielnic ze względu na parametry techniczne

    Oczywiście jeden z najważniejszych podziałów na typy rozdzielnic elektrycznych dotyczy parametrów technicznych.

    Wyróżniamy więc rozdzielnice niskiego napięcia (nn), średniego napięcia (Sn), wysokiego napięcia (Wn) oraz najwyższych napięć (Nn). W codziennych zastosowaniach w budynkach mieszkalnych czy biurowych najczęściej stosuje się rozdzielnice niskiego napięcia. Pozostałe są raczej elementem infrastruktury elektroenergetycznej i przesyłu energii na dużą skalę.

    Jednak nawet w zastosowaniach prywatnych warto dobrać urządzenie do zakładanego obciążenia sieci. Istnieją bowiem rozdzielnice 16A i rozdzielnice 32A przeznaczone do pracy z różnym prądem znamionowym.

    Solidna i bezpieczna rozdzielnica — materiały i wykonanie

    Funkcjonalność i bezpieczeństwo stosowania rozdzielnicy elektrycznej w dużej mierze zależy od jej budowy i zastosowanych materiałów.

    Dobra rozdzielnica powinna być oczywiście solidna i trwała. W zależności od warunków i miejsca montażu powinna być też bardziej lub mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, zanieczyszczenie cząstkami stałymi (np. pyłem) itp.

    Montowana w budynku, stacjonarna rozdzielnica elektryczna najczęściej nie jest wystawiona na ryzyko uszkodzeń mechanicznych czy działanie szkodliwych warunków środowiskowych. Może to być zatem urządzenie wyposażone w obudowę z tworzywa, o niskim stopniu zabezpieczenia IP.

    W zakładach produkcyjnych, na budowach czy w przypadku rozdzielnic zewnętrznych lepiej wybierać modele o wyższym IP, ale też o solidniejszej konstrukcji.

    Szczególnie mocne powinny być rozdzielnice budowlane, które często wystawione są nie tylko na szkodliwe warunki środowiskowe (wodę, pył, a nawet chemię budowlaną), ale także na większe ryzyko uszkodzeń mechanicznych (np. uderzenia i otarcia). Warto zatem stawiać na urządzenia z obudową metalową, a nawet rozdzielnice gumowe.

    W przypadku rozdzielnic, do których dostęp mogą mieć osoby niepowołane, warto zadbać także o solidne zamknięcie oraz ochronę dostępu w postaci zamka, kłódki, czy specjalnych kart RFID.

    Same materiały to oczywiście nie wszystko. Bardzo istotne jest także odpowiednie wykonanie rozdzielnicy elektrycznej. Chodzi tu nie tylko o dobrą konstrukcję obudowy, ale też wszystkich systemów wewnętrznych. Porządne materiały i dobra konstrukcja to gwarancja długiego użytkowania, bezawaryjności, funkcjonalności i bezpieczeństwa.

    Zadbać trzeba również o właściwie dobrane akcesoria do rozdzielnic elektrycznych — porządne złączki, mosty i blokady, ale także odpowiednie systemy mocowania, stojaki, szyny montażowe itp.

    Wybór właściwej rozdzielnicy zależy zatem od wielu kwestii. Urządzenie należy dobrać odpowiednio do projektu sieci elektrycznej, jej wielkości, ilości obwodów czy obciążenia. Uwagę trzeba zwrócić także na miejsce i sposób montażu, wymagane zabezpieczenia, stopień ochrony IP czy materiał i wykonanie obudowy.

    Przed zakupem rozdzielnicy warto więc skonsultować się z ekspertem — najlepiej elektrykiem, który pomoże dobrać urządzenie o odpowiednich parametrach.

    Profesjonalne rozdzielnice elektryczne – gwarancja stabilności i bezpieczeństwa

    Odpowiednio dobrane i skonfigurowane rozdzielnice, są kluczową częścią każdej sprawnie i efektywnie funkcjonującej instalacji elektrycznej. Zbudowane są z różnego typu modułów, podzespołów i elementów, odpowiedzialnych za łączenie, przerywanie oraz rozdział obwodów, wewnątrz których występują sterowniki, regulatory, liczniki czy bezpieczniki. Dzięki właściwemu rozdziałowi prądu na poszczególne obwody, zapewniają poprawne działanie wszystkich urządzeń zasilanych energią elektryczną. Każde gospodarstwo domowe, budynek przemysłowy, a nawet teren nowo powstającego obiektu budowlanego – powinien być wyposażony w rozdzielnice dostosowane do warunków i potrzeb. Rozdzielnice dostępne w hurtowni Preis-Zone, przeznaczone są do obsługi niskiego napięcia (230/400 V), porządkują elementy sieci, zabezpieczają je przed przepięciami i ewentualnym przeciążeniem. W razie awarii czy usterki instalacji elektrycznej, zadaniem zintegrowanych z rozdzielnicą wyłączników, jest odcięcie dopływu prądu. Różnią się między sobą materiałem, z jakiego wykonane są ich obudowy i przeznaczeniem. Profesjonalna rozdzielnica elektryczna może łączyć w sobie wiele funkcji, wariantów oraz kompleksowo zaspokajać potrzeby instalacyjne użytkowników. Wszystkie oferowane przez nas rozdzielnice, jak również elementy ich wyposażenia i akcesoria – posiadają stosowne certyfikaty potwierdzające zgodność z normami dopuszczającymi je do użytkowania.

    Rozdzielnice modułowe oraz budowlane

    W rozdzielnicach modułowych aparaty rozdzielcze instalowane są na specjalnych szynach TH35 albo TS35. Dzielą się na trzy podstawowe rodzaje – podtynkowe (zlicowane z powierzchnią ściany), naścienne (natynkowe) oraz hermetyczne, które charakteryzują się podwyższonym współczynnikiem ochrony IP zainstalowanych wewnątrz elementów aparatury modułowej oraz towarzyszącego osprzętu elektrycznego. Najczęściej rozdzielnice modułowe wykorzystuje się w budynkach mieszkalnych, lokalach usługowych czy pomieszczeniach technicznych (np. w przydomowych warsztatach, garażach). Szczelne obudowy chronią obwody elektryczne w rozdzielnicy przed wodą, pyłem i kurzem oraz mechanicznymi uszkodzeniami. W ofercie sprzedażowej sklepu dostępne są nowoczesne rozdzielnice o zróżnicowanych wymiarach – do zabudowy kilku bądź kilkudziesięciu modułów.

    Rozdzielnica budowlana to popularna „erbetka”, która zwyczajowo wyposażona jest w układ jedno- (230 V) i trójfazowych gniazd (230/400 V), chronionych specjalnymi klapkami przed niepożądanym działaniem wody oraz pyłów. Plac budowy to miejsce, na którym równocześnie pracuje wiele różnego rodzaju urządzeń elektrycznych. Brak stabilnego zasilania bywa przyczyną problematycznych przestojów, na jakie ani wykonawcy, ani inwestorzy nie mogą sobie pozwolić. Gniazda w tego typu rozdzielnicach posiadają zwykle zabezpieczenia 16 lub 32 A i często użytkowane są także podczas imprez masowych, na kempingach oraz polach namiotowych.

  • Fotowoltaika

    Urządzenia, sprzęt i akcesoria do instalacji fotowoltaicznych

    Sklep Preis Zone posiada w swoim asortymencie szeroką ofertę w zakresie pojedynczych elementów do budowy instalacji PV. Profesjonalne urządzenia i akcesoria do instalacji fotowoltaicznych – to odpowiedź na dynamiczny wzrost zainteresowania alternatywnymi systemami do produkcji energii elektrycznej. W tym miejscu znajdziecie wyłącznie wysokiej klasy sprzęt do fotowoltaiki renomowanych producentów, który zapewnia niezawodną i efektywną pracę całej instalacji PV. Preis Zone oferuje wszelkie niezbędne elementy do złożenia nowych, kompletnych zestawów fotowoltaicznych bądź naprawy istniejących instalacji PV.

    Wszystkie urządzenia fotowoltaiczne oraz osprzęt towarzyszący – posiadają odpowiednie certyfikaty dopuszczające je do użytkowania. W ramach szerokiego asortymentu, w naszym sklepie można znaleźć m. in. moduły fotowoltaiczne, falowniki, rozdzielnice, odgromniki, złącza solarne czy przewody dedykowane instalacjom PV. W razie potrzeby, specjaliści Preis Zone służą fachowym doradztwem za pośrednictwem zdalnych kanałów komunikacji. Wszystkie sprzedawane akcesoria do instalacji fotowoltaicznych objęte są gwarancją, a oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak też do firm zajmujących się montażem instalacji solarnych.

    Co to jest fotowoltaika?

    Fotowoltaika jest dziedziną nauki i techniki, która zajmuje się zjawiskiem przetwarzania światła słonecznego na prąd, jednak zwyczajowo tym mianem określa się po prostu instalację fotowoltaiczną (PV). Każda instalacja PV składa się z kilku podstawowych elementów, wśród których najważniejsze są panele, czyli moduły fotowoltaiczne oraz falownik, określany również jako inwerter. Moduły solarne współtworzą połączone ze sobą szeregowo ogniwa fotowoltaiczne. Zadaniem falownika (inwertera) jest z kolei zamiana prądu stałego w zmienny, z jakim mamy do czynienia m. in. w domowych gniazdkach. Fotowoltaika jest dzisiaj coraz bardziej powszechną technologią, a co się z tym wiąże – ceny akcesoriów do prefabrykacji systemu PV są bardzo atrakcyjne. Dodatkowym motorem napędowym rozwoju fotowoltaiki jest kusząca perspektywa darmowej energii elektrycznej.

    Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

    Każda instalacja fotowoltaiczna działa według identycznego schematu. Ogniwa fotowoltaiczne (wykonane z krystalicznego krzemu), z jakich zbudowane są moduły PV – przechwytują energię promieniowania słonecznego i zamieniają ją na prąd stały. Światło słoneczne, a dokładniej fotony padające na płytkę krzemową – powodują wybicie i wprawienie w ruch elektronu, który jest niczym innym jak przepływem prądu elektrycznego. Aby jednak zrobić użytek z wytwarzanego w ten sposób prądu stałego, za pośrednictwem specjalnych przewodów transportuje się go do inwertera (falownika), gdzie następuje przekształcenie na prąd przemienny o wartości 230 V.

    W zależności typu systemu PV, pozyskany prąd można wprowadzić do instalacji elektrycznej i zużywać na bieżąco – zasilając różnego rodzaju urządzenia, magazynować albo odsprzedać do sieci energetycznej. Odpowiednio zaprojektowana i wykonana instalacja fotowoltaiczna powinna zachować sprawność użytkową przez okres 25-30 lat.

    Instalacja fotowoltaiczna najbardziej efektywna jest w podczas intensywnego nasłonecznienia (głównie okres od marca do września). W sezonie jesienno-zimowym jej wydajność znacząco spada, jednak w przypadku instalacji typu on-grid, można wówczas pobierać z sieci przekazane w trakcie wiosny i lata nadwyżki (zakład energetyczny potrąca jedynie 20 proc. nadwyżek). Gdy mamy do czynienia z instalacją typu off-grid, ewentualne ograniczone nadwyżki prądu można magazynować w akumulatorach.

    Niezawodne instalacje PV. Postaw na najwyższą jakość komponentów

    Profesjonalne instalacje PV, wykonane na bazie najlepszej jakości komponentów, to gwarancja ich dłuższej żywotności, niezawodności działania oraz doskonałej wydajności. Renomowani producenci fotowoltaiki nieustanne udoskonalają różne rozwiązania, dzięki czemu tworzone przez nich zaawansowane technologicznie moduły czy inwertery – charakteryzują się coraz wyższą efektywnością oraz trwałością. Lepsza wydajność, sprawność i żywotność paneli fotowoltaicznych oraz pozostałych podzespołów – pozytywnie wpływa także na aspekt ekonomiczny całej inwestycji, ponieważ szybciej zwracają się nakłady finansowe na wykonywane instalacje PV.

    Na rynku jest duża konkurencja podmiotów zajmujących się kompleksowym montażem instalacji fotowoltaicznych. Stosowanie dobrej jakości komponentów i akcesoriów do instalacji PV, jakie ma w ofercie sklep Preis Zone, wpływa bezpośrednio na jakość całego przedsięwzięcia oraz satysfakcję klientów. Rosnąca renoma firmy monterskiej – to w efekcie wzrost liczby kolejnych zamówień i szansa na dynamiczny rozwój.

    Inwestycja w instalacje fotowoltaiczne – czy to się opłaca?

    Zalety wynikające z posiadania instalacji PV, mają zarówno wymiar materialny, jak też ideowy, za którym stoją trendy proekologiczne, związane z zerową emisją szkodliwych dla środowiska substancji. Instalacje fotowoltaiczne to przede wszystkim wymierne korzyści w postaci oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Montaż paneli fotowoltaicznych wiąże się, co prawda, z wydatkiem finansowym, jednak inwestycja ta jest bardzo opłacalna, ponieważ zwykle zwraca się w przeciągu 6-8 lat. Zakładając, że żywotność paneli oraz pożądany poziom wydajności wynosi ok. 25-30 lat, to bilans ekonomiczny takiego przedsięwzięcia jest zdecydowanie pozytywny.

    Kolejnym argumentem, jaki sprawia, że instalacje fotowoltaiczne cieszą się dużym zainteresowaniem, są różnego rodzaju udogodnienia podatkowe oraz bezzwrotne dofinansowania. Za rządowym programem zachęt do wdrażania technologii wykorzystujących alternatywne źródła energii w tym m. in. fotowoltaiki, stoi konieczność spełnienia restrykcyjnych norm unijnych w zakresie udziału OWU w ogólnym bilansie energetycznym każdego z krajów członkowskich. Wszelkie dopłaty i ulgi powodują, że inwestycje w instalacje fotowoltaiczne zwracają się jeszcze szybciej.

    Istotną korzyścią posiadania własnej instalacji solarnej jest także bezpieczeństwo energetyczne. Zdarza się bowiem, że w czasie upałów dochodzi do wzmożonego wykorzystania prądu i dużego obciążenia tradycyjnej sieci, co w konsekwencji może prowadzić do okresowych ograniczeń/braków energii. Podobnie w sytuacji mechanicznego uszkodzenia sieci energetycznej przez różnego rodzaju anomalie pogodowe. Instalacje fotowoltaiczne w dużej mierze gwarantują więc niezależność energetyczną.

    Jak jeszcze można spożytkować energię elektryczną, którą wytwarza instalacja PV?

    Najlepszym sposobem jest wykorzystywanie energii elektrycznej, jaką produkuje instalacja PV na bieżąco, ale w praktyce najczęściej nie jest to możliwe. Pozostaje więc magazynowanie prądu, „sprzedaż” energii do sieci i/lub poszukiwanie dodatkowych opcji do jego spożytkowania. Ciekawym pomysłem może być np. ładowanie akumulatora samochodu elektrycznego, zasilanie pompy z ogrodowego systemu nawadniającego albo układu podgrzewającego wodę użytkową.

  • Aparatura modułowa

    Aparatura modułowa – sklep internetowy, sklep online

    Podstawowym punktem naszej oferty jest najwyższej jakości aparatura modułowa. Posiadamy bardzo szeroki asortyment, w którym znajdują się różne typy urządzeń dopasowane do zróżnicowanych wymagań klientów. Oferta aparatury modułowej: Wyłączniki nadprądowe, Wyłączniki różnicowoprądowe, Ograniczniki przepięć, Rozłączniki izolacyjne, Liczniki energii, Aparatura sygnalizacyjna, Dzwonki, Gniazdka i główki bezpiecznikowe. Wszystkie oferowane przez nas elementy takiej aparatury charakteryzują się niezawodnym działaniem oraz dużą trwałością. Należy też dodać, że aparatura modułowa oferowana przez nasz sklep pochodzi od renomowanych producentów. Produkty te są dostępne dla klientów z całej Polski, ponieważ istnieje możliwość zamawiania ich przez Internet i dostarczane są one do odbiorców drogą wysyłkową.

    Aparatura modułowa Eaton, Bemko, Hager, Legrand, Moeller, Schneider

    Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności jako hurtownia elektryczna. Oferujemy bardzo szeroki asortyment produktów, a także obsługujemy wszystkich klientów w sposób szybki i profesjonalny. Warto dodać, że w sprzedaży znajdują się wyłącznie elementy pochodzące od najlepszych producentów. Przykładowi producenci aparatury modułowej w ofercie: Eaton, Bemko, Hager, Legrand, Moeller, itp. Dzięki temu kupujący mogą mieć pewność, że dociera do nich wyłącznie najwyższej jakości aparatura modułowa, która będzie spełniać swoje zadania w sposób skuteczny i niezawodny przez bardzo długi czas.

  • Kable, przewody,...

    Kable, przewody

  • Obudowy, puszki...

    Obudowy, puszki natynkowe i podtynkowe

  • Osprzęt siłowy

    Osprzęt siłowy – kluczowy elementy instalacji trójfazowej

    Sprawność i efektywność działania instalacji trójfazowej, zdeterminowany jest w dużej mierze przez osprzęt siłowy, dlatego poszczególne jego elementy powinny być odpowiedniej jakości. Instalacje elektryczne funkcjonujące na prądzie trójfazowym, spotykanie są nie tylko w produkcyjnych zakładach przemysłowych, ale również w gospodarstwach domowych. W ramach szerokiego asortymentu rodzajowego, jakie składa się na siłowy osprzęt, wymienić można m. in. gniazda i wtyczki siłowe, rozłączniki krzywkowe czy izolacyjne oraz rozdzielnice.

    Właściwie dobrany pod względem parametrów i spełniający szereg norm dopuszczających osprzęt siłowy do użytkowania, to gwarancja poprawności jego działania. Oprócz zapewnienia prawidłowej pracy maszyn, profesjonalny osprzęt siłowy zapewnia też bezpieczeństwo użytkownikom instalacji oraz urządzeń. Zróżnicowany wybór w zakresie poszczególnych elementów siłowego osprzętu, pozwala na optymalny dobór wszystkich parametrów.

    Wysokiej klasy siłowy osprzęt minimalizuje ryzyko powstania awarii, przedłuża żywotność całej instalacji i zasilanych urządzeń. Warto więc zainwestować w najlepszej jakości osprzęt dla instalacji trójfazowych, który zapewni długotrwałą oraz bezproblemową eksploatację sieci. Nasza hurtownia i sklep elektryczny prowadzi sprzedaż osprzętu siłowego wyłącznie renomowanych i sprawdzonych producentów.

    Gdzie stosuje się osprzęt siłowy i jaka jest specyfika sieci trójfazowej?

    Osprzęt siłowy jest przydatny w przemyśle, na budowie, w warsztatach, a także w domowej kuchni, czyli wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z prądem o podwyższonym napięciu/mocy. W przypadku maszyn budowlanych, siłowy osprzęt służy do zasilania betoniarek, agregatów tynkarskich czy młotów wyburzeniowych. W warsztatach z instalacji na bazie osprzętu siłowego korzystają m. in. spawarki czy zasilane są kompresory. Z kolei w warunkach domowych, osprzęt siłowy może być wykorzystany do zapewnienia prawidłowej pracy kuchni elektrycznej, płyty indukcyjnej albo systemu ogrzewania elektrycznego. Przenośni osprzęt siłowy, oprócz zastosowania na budowach, przydaje się również do zasilania sprzętów, oświetlenia i urządzeń podczas imprez plenerowych, jak np. festyny.

    Osprzęt siłowy dedykowany jest dla instalacji trójfazowych o napięciu 230/200 V, zwanych „siłą”. Cały układ składa się z trzech elektrycznych obwodów prądu przemiennego i zwyczajowo umożliwia bezproblemowy transfer energii elektrycznej o mocy powyżej 3 kW. Dzięki zastosowaniu rozdziału na trzy fazy, instalacja nie jest przeciążona, ponieważ prąd płynie równomiernie w każdej z nich. Siłowy osprzęt obsługuje duże pobory mocy, stąd produkowany jest ze znacznie trwalszych komponentów, niż ma to miejsce w przypadku elementów tradycyjnych instalacji.

    Dobry siłowy osprzęt – gwarancją bezpieczeństwa i poprawnego funkcjonowania maszyn i urządzeń

    Nowoczesny i sprawdzony siłowy osprzęt ma przełożenie na poprawność funkcjonowania całej instalacji, zasilanych maszyn i urządzeń oraz bezpieczeństwo pożarowe. Niewłaściwie dobrany bądź słabej jakości osprzęt siłowy, może doprowadzić do trwałego uszkodzenia kosztownych urządzeń. Dobrej klasy osprzęt siłowy powinien też odznaczać się trwałością materiałów, z jakich został wykonany, ponieważ często eksploatowany jest w niesprzyjających warunkach. Odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ różnych czynników środowiskowych czy atmosferycznych – to istotna cechą, jaką musi charakteryzować się dobry osprzęt siłowy.

    Podstawowymi elementami osprzętu siłowego są gniazda siłowe, które dzielą się na przenośnie, stałe czy tablicowe oraz 4- i 5-bolcowe wtyczki siłowe przenośnie, izolacyjne czy tzw. szybkozłącza.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 42 315,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 2223 produktów.

Filtry
Filtry

Cena

0,00 zł - 42 315,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 2223 pozycji

PREIS ZONE - SKLEP I HURTOWNIA ELEKTRYCZNA

Gwarancja dostawy w 48h - Prawo zwrotu do 30 dni - Gwarancja bezpieczeństwa - Znak Jakości trusted shops - Niskie ceny

SKLEP ELEKTRYCZNY

Nasz profesjonalny sklep elektryczny Preis Zone posiada bardzo bogatą ofertę produktową, w której znajdują się między innymi różne źródła światła, żarówki, taśmy LEDżarówki LEDoprawy i wiele innych wyrobów pochodzących od najlepszych producentów z całego świata. Nasz sklep elektryczny jest w stanie zaspokoić potrzeby klientów indywidualnych, a także firm zainteresowanych zakupem większej czy też mniejszej ilości produktów z branży elektrycznej. Wszystkie elementy naszego asortymentu charakteryzują się bezawaryjnym i bardzo wydajnym działaniem przez długi czas. Oferta naszej firmy jest kierowana do wszystkich zainteresowanych klientów z całej Polski. Prowadzimy wygodną sprzedaż wysyłkową. Zamówienia realizujemy fachowo i bardzo szybko, a dodatkowo ceny oferowanych przez nas produktów nie są wygórowane.

HURTOWNIA ELEKTRYCZNA

Hurtownia elektryczna Preis Zone posiada wieloletnie doświadczenie branżowe i zaopatruje klientów indywidualnych oraz firmy w różne rodzaje produktów elektrycznych. W naszej ofercie można znaleźć między innymi produkty, takie jak aparatura modułowaoświetlenierozdzielnice, czujniki, sterowniki i wiele innych elementów. Nasza hurtownia elektryczna może się pochwalić niezwykle bogatym asortymentem, w którym znajdują się różne typy urządzeń i elementów elektrycznych, które można bardzo dobrze dopasować do konkretnych zastosowań oraz oczekiwań klientów. Kolejnym istotnym atutem jest fakt, że w ofercie naszej firmy znajdują się wyłącznie elementy i urządzenia pochodzące od najlepszych, renomowanych producentów. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że otrzymują najlepsze możliwe produkty charakteryzujące się dużą wydajnością, trwałością i bezpieczeństwem stosowania.

INTERNETOWY SKLEP ELEKTRYCZNY ONLINE

Od wielu lat działamy na rynku jako sklep elektryczny online. Możemy pochwalić się bardzo szerokim asortymentem, w którym znajdują się wyroby, takie jak na przykład gniazdka, profile czy też przedłużacze pochodzące od renomowanych dostawców. Nasz sklep elektryczny oferuje wyłącznie towar najwyższej jakości, który spełnia nawet bardzo rygorystyczne oczekiwania klientów. Prowadzimy działalność jako internetowy sklep elektryczny z wysyłkową obsługą odbiorców z całej Polski. Zamówienia są realizowane bardzo szybko, a ich cena nie jest wygórowana. Nasz asortyment jest dostępny dla klientów indywidualnych, a także dla firm.

INTERNETOWA HURTOWNIA ELEKTRYCZNA ONLINE

Nasza firma działa jako profesjonalna internetowa hurtownia elektryczna. W bogatej ofercie można znaleźć produkty, takie jak kable i przewody elektryczne, transformatory, wentylatory i inne elementy oraz urządzenia najlepszych producentów z całego świata. Nasza hurtownia elektryczna sprzedaje te produkty przez Internet. Są one wysyłane w dni robocze od poniedziałku do piątku, ale istnieje też możliwość odbioru osobistego w siedzibie firmy. Warto dodać, że nasza hurtownia elektryczna online posiada niezwykle szeroki asortyment, w którym często pojawiają się ciekawe oferty promocyjne. Szeroki wybór sprawia, że każdy kupujący znajdzie towar dopasowany do jego oczekiwań.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone