Złącza i uchwyty odgromowe

(24 produkty)

Podkategorie

 • Złącza krzyżowe

  Złącza krzyżowe instalacji odgromowej

  Oferujemy złącza krzyżowe instalacji odgromowej wykorzystywane do krzyżowego łączenia uziomów w układzie równoległym lub T. Pozwala to na stworzenie wydajnej i funkcjonalnej siatki przewodów odgromowych, które skutecznie odprowadzą energię pioruna do uziomów znajdujących się w gruncie.

  W naszym asortymencie dostępne są złącza krzyżowe instalacji odgromowej odpowiednie do drutu, bednarki, jak i łączenia bednarki z drutem. Mamy modele odpowiednie do przewodów odgromowych o różnym przekroju. Wybór właściwego złącza zależy zatem od specyfikacji budynku, jak i parametrów samego systemu odgromowego.

  Zapewniamy, że wszystkie złącza krzyżowe instalacji odgromowej w naszym asortymencie są funkcjonalne, bezpieczne, trwałe i zgodne z obowiązującymi normami prawnymi. Pozwalają więc na tworzenie wysoce skutecznych i w pełni bezpiecznych systemów odgromowych o dowolnej specyfikacji.

  Odgromowe złącza krzyżowe

  Odgromowe złącza krzyżowe odgrywają niezwykle istotną rolę w instalacjach odgromowych. To one pozwalają na skutecznie łączenie przewodów, a zatem na tworzenie wydajnych sieci zwodów zabezpieczających budynek przed konsekwencjami uderzenia pioruna.

  Odpowiednie połączenia zwodów zapewniają ciągłość instalacji. To natomiast jest warunkiem koniecznym skutecznego przekazania energii pioruna przewodami odprowadzającymi do uziomów. Dlatego odgromowe złącza krzyżowe powinny być dobrane starannie. Pod uwagę należy brać rodzaj łączonych przewodów (drut, bednarka lub połączenie obu), ich grubość czy siłę naciągu.

  W naszym sklepie dostępne są m.in. odgromowe złącza krzyżowe 1-otworowe, trójnikowe i 4-otworowe w wersji 2-płytkowej i 3-płytkowej (z przekładką), skręcane na jedną, dwie lub cztery śruby.

 • Złącza uniwersalne

  Złącza uniwersalne instalacji odgromowej

  Oferujemy złącza uniwersalne instalacji odgromowej. To akcesoria wykorzystywane do łączenia przewodów odgromowych (w formie drutu lub bednarki) w różnych układach. Pozwala to m.in. na tworzenie funkcjonalnych sieci zwodów czy na prowadzenie przewodów odprowadzających od zwodów do uziomów.

  W naszym asortymencie dostępne są więc różnego rodzaju złącza uniwersalne do instalacji odgromowej. Mamy modele do drutów i bednarki, a także do łączenia obu form przewodów. Oferujemy również złącza rynnowe czy na felc blachy dachowej. Poszczególne złącza uniwersalne do instalacji odgromowej umożliwiają łączenie przewodów w różnych układach i konfiguracjach — prostopadle, równolegle, w układzie T itd. Pozwala to zarówno na tworzenie siatek zwodów, jak i na prowadzenie, przedłużanie i łączenie fragmentów przewodów odprowadzających do uziomów.

  Wszystkie złącza uniwersalne instalacji odgromowej w naszym asortymencie są wysokiej jakości, wykonane z odpowiednich materiałów i zgodnie z obowiązującymi normami. To produkty renomowanych marek, które cieszą się dużym uznaniem klientów.

  Odgromowe złącza uniwersalne

  Odgromowe złącza uniwersalne to zasadnicze elementy wykorzystywane przy budowie instalacji odgromowych. Służą do łączenia poszczególnych elementów tych instalacji, dzięki czemu możliwe jest zachowanie ich ciągłości. To natomiast konieczny warunek właściwego funkcjonowania systemu odgromowego. 

  Energia pioruna zebrana przez zwody szuka bowiem najkrótszej i stawiającej najmniejszy opór drogi do ziemi. Odgromowe złącza uniwersalne pozwalają stworzyć taką drogę przez odpowiednie połączenie przewodów w jedną, spójną sieć ciągnącą się od dachu do uziomu w gruncie.

  Trwałe, mocne i prawidłowo wykonane połączenia są więc kluczowe dla skuteczności i bezpieczeństwa funkcjonowania odgromówki. Dlatego dobrej jakości i właściwie dobrane odgromowe złącza uniwersalne grają tak istotną rolę.

  W naszym sklepie dostępne są wysokiej jakości odgromowe złącza uniwersalne oraz inne elementy systemów odgromowych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 • Złącza gąsiorowe

  Złącza gąsiorowe instalacji odgromowej

  Oferujemy złącza gąsiorowe do instalacji odgromowej. Służą one do mocowania drutów odgromowych (zwodów i przewodów odprowadzających) bezpośrednio do gąsiorów na kalenicach i narożach dachowych.

  W naszym asortymencie dostępne są złącza gąsiorowe do instalacji odgromowej o różnej specyfikacji. Pozwalają więc na montaż przewodów różnej grubości do gąsiorów o różnym kształcie i wielkości, na dachach krytych dachówką lub blachodachówką.

  Oferowane w naszym sklepie złącza gąsiorowe do instalacji odgromowej to produkty wysokiej jakości, pochodzące od uznanych i sprawdzonych producentów. Są mocne, trwałe, funkcjonalne i zgodne z wszelkimi obowiązującymi normami dotyczącymi budowy instalacji odgromowych.

  Uchwyty gąsiorowe do instalacji odgromowej

  Uchwyty gąsiorowe do instalacji odgromowej służą do mocowania drutów odgromowych na szczytach dachów (do kalenicy lub naroży dachowych). Przy ich wyborze pod uwagę należy brać m.in. rodzaj gąsiorów, do jakich będą mocowane (ich wielkość i kształt), jak i grubość samego drutu odgromowego.

  W naszym sklepie dostępne są różne uchwyty gąsiorowe do instalacji odgromowej. Mamy modele mocowane do gąsiorów niskich i wysokich z pomocą uchwytów sprężynowych lub regulowanych obejm. Drut odgromowy może być do nich przytwierdzony na różne sposoby — przez zaciśnięcie blaszki języczka, na zatrzaski lub przez dociśnięcie blaszki wspornika śrubami i nakrętkami. Warto tu zaznaczyć, że do prowadzenia drutu o przekroju 10 mm lub większym stosuje się wyłącznie skręcane uchwyty gąsiorowe do instalacji odgromowej.

  Odgromowe złącza gąsiorowe

  Odgromowe złącza gąsiorowe są istotnym elementem systemów odgromowych. Służą do solidnego, trwałego i bezpiecznego mocowania drutów odgromowych na szczytach dachów. Mogą jednak pełnić również dodatkową funkcję.

  Odpowiednio dobrane odgromowe złącza gąsiorowe z wysoką iglicą będą służyły jako pionowe zwody podwyższone. Dzięki temu w wielu sytuacjach wyeliminowana zostaje konieczność montażu oddzielnych iglic czy masztów odgromowych.

 • Złącza kontrolne

  Złącza kontrolne instalacji odgromowej

  Złącza kontrolne instalacji odgromowej wykorzystuje się do łączenia przewodów odprowadzających z uziomami. Są zatem zasadniczym elementem instalacji odgromowej. Pozwalają bowiem na skuteczny przesył energii pioruna zebranej przez zwody i przekazanej drutami odgromowymi (przewodami odprowadzającymi) do uziomów rozpraszających tę energię w ziemi.

  W naszym asortymencie dostępne są różne złącza kontrolne instalacji odgromowej. Mamy modele odpowiednie do drutów o różnym przekroju, jak i złącza kontrolne do bednarki czy pozwalające na połączenie drutu z bednarką.

  Nasze złącza kontrolne instalacji odgromowej są mocne, funkcjonalne i bezpieczne. Pochodzą od renomowanych producentów mających ugruntowaną na rynku pozycję i pozytywne opinie klientów. To gwarantuje ich wysoką jakość.

  Złącza kontrolne do instalacji odgromowej

  Złącza kontrolne do instalacji odgromowej pozwalają nie tylko na skuteczne, mocne i funkcjonalne połączenie drutów odprowadzających z uziomami. Prosta, ale przemyślana konstrukcja umożliwia też skuteczny i łatwy pomiar ciągłości elektrycznej i rezystancji uziemienia.

  Jak więc sama nazwa wskazuje, złącza kontrolne do instalacji odgromowej służą do kontrolowania stanu systemu odgromowego i jego skuteczności. Są więc bardzo istotnymi elementami, od których w dużej mierze zależy bezpieczeństwo i funkcjonalność całej instalacji.

  Odgromowe złącza kontrolne

  Odgromowe złącza kontrolne powinny znaleźć się w każdej instalacji odgromowej. Skutecznie łączą uziomy z drutami odprowadzającymi i pozwalają na regularną kontrolę sprawności systemu.

  W naszym sklepie oferujemy odgromowe złącza kontrolne odpowiednie do instalacji o dowolnej specyfikacji. Mamy więc modele do drutu, bednarki, jak i do łączenia jednego i drugiego. Oferujemy odgromowe złącza kontrolne do drutów różnej grubości, z bezpiecznym, mocnym i trwałym mocowaniem.

 • Uchwyty do dachu

  Uchwyty dachowe do instalacji odgromowej

  Oferujemy uchwyty dachowe do instalacji odgromowej służące do mocowania zwodów i przewodów odprowadzających na dachach płaskich i spadzistych pokrytych różnymi materiałami.

  Odpowiednie uchwyty dachowe do instalacji odgromowej to istotne elementy zapewniające funkcjonalność i bezpieczeństwo całego systemu odgromowego. Pozwalają na montaż zwodów poziomych i pionowych oraz przewodów odprowadzających w odpowiedniej odległości od dachu i elewacji. To natomiast jest warunkiem koniecznym skutecznego odprowadzenia energii pioruna do uziomów w gruncie.

  W naszym sklepie dostępne są wysokiej jakości uchwyty dachowe do instalacji odgromowej o różnych parametrach i zastosowaniu. Wszystkie produkty pochodzą od renomowanych i sprawdzonych producentów, co zapewnia ich wysoką funkcjonalność, a także zgodność z odpowiednimi normami i przepisami prawnymi obowiązującymi w Polsce.

  Odgromowe uchwyty do dachu

  Oferujemy odpowiednie uchwyty odgromowe do dachu płaskiego i spadzistego. Pozwalają one na prawidłowy, bezpieczny montaż zwodów i przewodów odprowadzających na różnego typu pokryciach dachowych.

  W przypadku połaci płaskich wykorzystuje się klejone, zgrzewne lub przykręcane odgromowe uchwyty do dachu pozwalające na szybki, trwały i wygodny montaż drutów lub taśm odgromowych. Na połaciach spadzistych pokrytych dachówką wykorzystuje się natomiast gąsiorowe i dachówkowe (a właściwie mocowane pod dachówkami) odgromowe uchwyty do dachu. Mocowane są one do kalenicy lub samej połaci, najczęściej na śruby lub gwoździe, rzadziej na klej. Spotyka się także dachoweuchwyty odgromowe do montażu na blachę dachową, pod papę czy zaczepiane o łaty dachowe z pomocą specjalnych zamków.

  Wybierając odgromowe uchwyty do dachu, warto zwrócić uwagę nie tylko na miejsce ich mocowania, ale także na rodzaj przewodu (drut lub taśma), jego grubość i stopień naprężenia. Pamiętać trzeba również o zachowaniu odpowiednich odległości — tak między poszczególnymi uchwytami, jak i między odgromówka a innymi instalacjami w budynku.

 • Uchwyty z kołkiem

  Uchwyty z kołkiem do instalacji odgromowej

  Oferujemy uchwyty z kołkiem do instalacji odgromowej. To elementy systemów odgromowych służące do prowadzenia zwodów i przewodów odprowadzających po powierzchniach pionowych — np. kominach, nadbudówkach dachów lub ścianach.

  Odpowiednio dobrane uchwyty z kołkiem do instalacji odgromowej pozwalają na pewne, bezpieczne i trwałe mocowanie drutów odgromowych, co ma istotne znaczenie dla funkcjonalności i bezpieczeństwa całej odgromówki. Aby jednak skutecznie spełniły swoją rolę, powinny być wykonane z odpowiednich materiałów oraz w prawidłowy sposób zgodny z normami i przepisami prawnymi obowiązującymi w Polsce.

  W naszym sklepie oferujemy wyłącznie wysokiej jakości uchwyty z kołkiem do instalacji odgromowej. To produkty pochodzące od znanych, sprawdzonych producentów, którzy cieszą się dużym uznaniem klientów.

  Uchwyt odgromowy z kołkiem

  W naszym asortymencie znajdują się różnego typu uchwyty odgromowe z kołkiem. Mogą być wbijane lub wkręcane w elementy drewniane oraz murowane. Mamy modele jednośrubowe i dwuśrubowe, uchwyty odgromowe z języczkiem lub stopką, a także odpowiednie mocowania do bednarki. 

  Długie uchwyty odgromowe z kołkiem dają także możliwość instalacji odgromówki na ścianach z grubą warstwą ocieplenia. Krótsze są odpowiednie do instalacji w płytszych powierzchniach.

  Wybierając uchwyt odgromowy z kołkiem, warto brać pod uwagę różne parametry. Istotne jest miejsce montażu, rodzaj nawierzchni i głębokość, na którą ma wejść kołek. Liczy się również rodzaj, grubość i naprężenie prowadzenia drutu odgromowego czy dystans, jaki należy zachować od budynku.

  Szeroki asortyment uchwytów odgromowych z kołkiem w naszym sklepie pozwala łatwiej dobrać akcesoria odpowiednie do instalacji o konkretnej specyfikacji.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 60,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Jest 24 produktów.

Filtry
Filtry

Producent

Cena

0,00 zł - 60,00 zł

Na stanie

EAN

Model

No choice available on this group

Produktów na stronie:
Pokazano 1-12 z 24 pozycji
Złącza i uchwyty odgromowe - Preis-Zone

Uchwyty odgromowe i złącza do instalacji odgromowej

Oferujemy profesjonalne uchwyty odgromowe i złącza do instalacji odgromowej. To istotne elementy systemów odgromowych wykorzystywane do prowadzenia drutów odgromowych i łączenia ich z innymi elementami instalacji (np. zwodami i uziomami). Dobrze dobrane akcesoria tego rodzaju pozwalają na solidne mocowanie i łączenie elementów instalacji służącej do odprowadzania energii pioruna do ziemi.

W naszej ofercie dostępne są różnego rodzaju uchwyty odgromowe i złącza do instalacji odgromowej. Umożliwiają mocne i trwałe mocowanie i łączenie drutów o różnym przekroju na podłożach różnego typu — różnych pokryciach dachowych, elewacjach itp. Duży wybór uchwytów odgromowych i złączy do instalacji odgromowej pozwala na kompleksowe tworzenie instalacji o różnych parametrach i specyfikacji.

Warto wiedzieć, że uchwyty odgromowe i złącza do instalacji odgromowej mają inną funkcję. Te pierwsze wykorzystuje się do przytwierdzenia elementów instalacji (głównie drutów odgromowych, ale też bednarki) na wszelkiego rodzaju konstrukcjach i podłożach. Wyróżniamy zatem różnego typu uchwyty odgromowe do dachu oraz uchwyty do montażu na elementach poziomych (np. na ścianach). W zależności od sposobu i miejsca montażu wyróżnić możemy uchwyty z kołkiem, gąsiorowe, do rur spustowych, pod dachówkę, pod papę lub na blachę czy felc blachy.

Złącza do instalacji odgromowej wykorzystuje się z kolei do łączenia drutów odgromowych ze sobą lub z innymi elementami instalacji. Zapewniają m.in. trwałe i bezpieczne połączenie drutów odprowadzających ze zwodami i uziomami. Wykorzystuje się je również do przedłużenia samych drutów odprowadzających. To właśnie dzięki odpowiednim złączom możliwa jest budowa jednolitego systemu odgromowego. Wyróżniamy m.in. krzyżowe, kontrolne, przelotowe czy uniwersalne złącza do instalacji odgromowej.

Właściwe mocowanie i łączenie drutów odgromowych jest niezwykle istotne dla funkcjonalności i bezpieczeństwa instalacji. Dlatego wszystkie uchwyty odgromowe i złącza do instalacji odgromowej w naszym asortymencie pochodzą od producentów o ugruntowanej na rynku pozycji. To sprawdzone produkty cieszące się uznaniem klientów ze względu na wysoką jakość, funkcjonalność, bezpieczeństwo i trwałość.

Złącza i uchwyty odgromowe

Złącza i uchwyty odgromowe odgrywają niezwykle istotną rolę w systemach odgromowych. To od nich zależy w dużej mierze funkcjonalność, bezpieczeństwo i trwałość całej instalacji.

Właściwie dobrane złącza i uchwyty odgromowe są bowiem niezbędne dla odpowiedniego prowadzenia zwodów i przewodów odgromowych. Dzięki nim możliwe jest stworzenie jednolitej siatki zwodów zabezpieczających cały budynek. Złącza i uchwyty odgromowe są też kluczowe dla odprowadzenia energii pioruna do ziemi, ponieważ pozwalają na stworzenie odpowiednich ścieżek przepływu energii ze zwodów do ziemi.

W naszym sklepie dostępne są złącza i uchwyty odgromowe o różnych wymiarach, kształtach i sposobie montażu. Są to produkty odpowiednie do prowadzenia i łączenia przewodów o różnym przekroju i na powierzchniach różnego rodzaju. Mamy uchwyty odgromowe odpowiednie do montażu na dachach (płaskich i spadzistych, krytych blachą, dachówka, papą i innymi pokryciami), ścianach (również z grubym ociepleniem), na rynnach i rurach spustowych. Oferujemy również funkcjonalne, trwałe i bezpieczne złącza odgromowe krzyżowe, kontrolne, przelotowe, 3-wlotowe oraz uniwersalne.

W naszym sklepie dostępne są jednak nie tylko złącza i uchwyty odgromowe, ale również inne elementy instalacji odgromowych. Oferujemy kompleksowy osprzęt pozwalający na budowę odgromówek o dowolnej specyfikacji. Za jednym razem można więc zamówić wszystkie części systemu — od zwodów przez przewody po uziomy, wraz z odpowiednimi systemami ich montażu.

Atutem naszej oferty jest również to, że wszystkie produkty można zamówić online — o dowolnej, dogodnej dla klienta porze i z każdego miejsca z dostępem do internetu. Zamówienia realizujemy szybko, sprawnie i dostarczamy je wprost pod wskazany adres.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone