Gwarancja dostawy

Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!

30-dniowy okres zwrotu

Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.

Bezpiecznie

Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL,
więc Twoje dane są bezpieczne!

Odzież robocza i ubrania BHP – komfort oraz bezpieczeństwo w pracy

Dobrej klasy odzież robocza i ubrania BHP powinny łączyć w sobie funkcjonalność, gwarantować komfort noszenia, a także cechować się nowoczesnym designem. Warunki użytkowania tego rodzaju odzieży bywają bardzo zmienne, szczególnie kiedy prace wykonywane są w plenerze. Nawet w waru...

Odzież robocza i ubrania BHP – komfort oraz bezpieczeństwo w pracy

Dobrej klasy odzież robocza i ubrania BHP powinny łączyć w sobie funkcjonalność, gwarantować komfort noszenia, a także cechować się nowoczesnym designem. Warunki użytkowania tego rodzaju odzieży bywają bardzo zmienne, szczególnie kiedy prace wykonywane są w plenerze. Nawet w warunkach warsztatowych – ubrania robocze narażone są na działanie wielu niekorzystnych czynników. Wszystko to sprawia, że na rynku dostępna jest odzież robocza i ubrania BHP do pracy zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, zróżnicowana dodatkowo pod kątem pory roku.

Odzież robocza i ubrania BHP stanowią element ochrony osobistej pracownika, ale wpływają również na wizerunek firmy. Profesjonalny sklep i hurtownia z ubraniami i odzieżą roboczą – posiada w swoim asortymencie produkty wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia oraz odporne na zabrudzenia. Specjalistyczna odzież robocza BHP doskonale sprawdza się podczas prac instalacyjnych, montażowych, ogólnobudowlanych, a także ogrodniczych. Wysoki standard roboczego ubrania, wyposażonego w szereg funkcjonalnych rozwiązań - to komfort w trakcie wykonywania różnych czynności, który przekłada się na lepszą efektywność pracy.

Funkcjonalna odzież robocza do zadań specjalnych

Odzież robocza z reguły przeznaczona jest do intensywnej eksploatacji w niesprzyjających warunkach, dlatego musi charakteryzować się odpowiednimi parametrami. Ubrania takie powinny zapewniać optymalny komfort temperaturowy – chroniąc przed wychłodzeniem w okresach jesienno-zimowych oraz przegrzaniem w sezonie letnim. Wytrzymały materiał, z jakiego wykonana jest najlepszej jakości odzież robocza – gwarantuje ubraniom dłuższą żywotność. Wzmocniona tkanina stanowi również barierę ochronną dla ciała przed różnymi urazami (np. otarciami, zadrapaniami, przecięciami, poparzeniami itd.).

Dobrej klasy odzież robocza ma za zadanie zabezpieczać pracującego przed warunkami atmosferycznymi (m. in. chłód, wiatr, opady deszczu czy śniegu), ale jednocześnie nie krępować możliwości swobodnego poruszania. Całoroczna odzież robocza ma szczególnie duże znaczenie dla drogowców, budowlańców, monterów oraz pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie czystości, ponieważ muszą oni wykonywać pracę niezależnie od warunków pogodowych. W trakcie pracy w warsztacie także występują niekorzystne i niepożądane czynniki. Brak właściwego ubrania roboczego wpływa bezpośrednio na pogorszenie komfortu, a w konsekwencji na spadek wydajności pracy.

Ubrania robocze BHP – odpowiedzialność i obowiązek pracodawcy

Jednym z obowiązków, jakie Kodeks Pracy nakłada na pracodawcę, są ubrania robocze BHP dla pracowników – w sytuacji, kiedy ich odzież osobista mogłaby ulec zniszczenia bądź zabrudzeniu. W momencie, gdy dojdzie do uszkodzenia odzieży należącej do pracownika, zgodnie z prawem należy mu się stosowny ekwiwalent.

Zdecydowanie wygodniejszą, tańszą i przede wszystkim profesjonalną formą, jest zakup odzieży ochronnej i ubrań roboczych dla pracowników. Sklep i hurtownia z ubraniami i odzieżą roboczą – to idealne miejsce do zaopatrzenia własnej ekipy remontowej, zespołu monterskiego czy brygady budowlanej. Szeroki asortyment renomowanego sklepu z odzieżą roboczą, umożliwia precyzyjne dopasowanie ubrania do pracy w każdej porze roku, niezależnie od temperatury czy poziomu wilgotności.

Żeby odzież robocza BHP właściwie wypełniała swoją funkcję, powinna być dostosowana do specyfiki i środowiska danej pracy oraz warunków pogodowych. Warto pamiętać, że niezapewnienie pracownikowi dostatecznej ochrony w zakresie ubrania roboczego, może doprowadzić nawet do uszczerbku na jego zdrowiu.

Profesjonalne ubrania robocze – efektywność pracy i wizerunek firmy

Ubrania robocze przeznaczone do szerokiej gamy zadań specjalnych, powinny gwarantować odpowiednią ochronę przed niekorzystnymi czynnikami, a także efektownie się prezentować. Na prestiż, renomę i wizerunek firmy składa się również wygląd pracowników, dlatego pracodawca powinien zadbać o estetyczne ubrania robocze dla brygady wykonawczej. Przydział w postaci firmowego ubrania roboczego – pozwala pracownikom poczuć się pełnoprawnymi członkami ekipy, co przekłada się na ich większą motywację oraz utożsamianie się z zakładem pracy. Ujednolicone ubrania robocze umożliwiają ponadto seryjne znakowanie, np. poprzez nadruk logo firmy czy hasła reklamowego.

Najważniejszą cechą, jaką powinna posiadać odzież BHP, jest optymalne ich dopasowanie sylwetki oraz warunków pracy. Pełna swoboda ruchów podczas wykonywania różnych czynności i brak innego dyskomfortu – to istotne kwestie, pozwalające skoncentrować się wyłącznie na pracy. Specjalistyczne ubrania robocze posiadają też wiele praktycznych kieszonek czy szlufek, które ułatwiają przenoszenie i dostęp do narzędzi oraz pomocniczych atrybutów. Wszystkie te udogodnienia przyczyniają się do poprawy efektywności pracy, dlatego zakup funkcjonalnych ubrań roboczych to z pewnością dobra inwestycja.

Czym powinno się charakteryzować się dobre ubranie robocze?

Dobre ubranie robocze powinno zabezpieczać pracownika przed wpływem niekorzystnych czynników pogodowych, towarzyszących specyfice wykonywanej pracy oraz minimalizować ryzyko urazów. Specjalistyczny sklep i hurtownia z ubraniami i odzieżą roboczą posiada szeroką rozmiarówkę, umożliwiającą idealne dopasowanie poszczególnych elementów garderoby do sylwetki/postury pracownika.

Ubranie robocze zwykle jest intensywnie użytkowane w niesprzyjających warunkach, dlatego musi być dodatkowo wzmocnione, szczególnie w obrębie kolan. Zastosowanie wytrzymałej tkaniny, jak np. cordura – ogranicza ryzyko przetarcia oraz rozdarcia odzieży roboczej. Praktyczne ubranie robocze posiada również liczne kieszenie oraz inne rozwiązania, ułatwiające przenoszenie i mocowanie narzędzi. Dobrej klasy odzież robocza BHP posiada także wszyte elementy odblaskowe, które podnoszą bezpieczeństwo pracownika w porze wieczornej czy nocnej (np. drogowców).

Więcej

Ubrania robocze 

Jest 31 produktów.

Podkategorie

na stronę
0 Recenzja (e)

Krótkie spodenki robocze do pasa rozmiar 50

114,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Krótkie spodenki robocze do pasa  rozmiar 54

114,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Krótkie spodenki robocze 245 g/m2 R58 NIEBIESKO-CZARNE Doktorvolt 2162

114,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Krótkie spodenki robocze do pasa  rozmiar 62

114,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Spodnie robocze do pasa krótkie rozmiar 50

130,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Spodnie robocze 245 g/m2 R54 WZMOCNIONE NIEBIESKO-CZARNE Doktorvolt 2117

130,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Spodnie robocze 245 g/m2 R58 WZMOCNIONE NIEBIESKO-CZARNE Doktorvolt 2124

130,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Spodnie robocze 245 g/m2 R62 WZMOCNIONE NIEBIESKO-CZARNE Doktorvolt 2131

130,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice narzędziowe TECH BLACK rozmiar 11 RWTBC11 Bradas

25,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice narzędziowe TECH BLACK rozmiar 9 RWTBC9 Bradas

25,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice narzędziowe TECH BLACK rozmiar 8 RWTBC8 Bradas

25,99 zł
W magazynie
0 Recenzja (e)

Rękawice narzędziowe TECH BLACK rozmiar 10 RWTBC10 Bradas

25,99 zł
W magazynie
Pokazuje 1 - 12 z 31 elementów

Przejdź do góry