Pompy ogrodowe

(0 produkty)

Podkategorie

  • Pompki do oczka wodnego

    Pompy do oczka wodnego

    Oferujemy pompy do oczka wodnego o różnych parametrach i możliwościach. W naszym asortymencie dostępne są pompy powierzchniowe i zanurzeniowe o różnej mocy i wydajności. Mamy pompy do oczka wodnego z filtrami, a także z dyszami do tworzenia fontann, kaskad i strumyków. Szeroki asortyment to gwarancja, że u nas znajdzie się pompa do oczka wodnego o dowolnych wymiarach, głębokości i pojemności.

    Pompy do oczka wodnego są niezbędne dla każdego, kto ma lub planuje ogród czy działkę ze zbiornikiem wodnym. To urządzenia, które pozwalają napowietrzyć wodę, zapewniają jej odpowiednią cyrkulację, a w przypadku pomp z filtrem również oczyszczanie. Są więc kluczowe dla zachowania prawidłowego funkcjonowania ekosystemu wodnego.

    Wykorzystanie pompy do oczka wodnego pozwala zatem na uniknięcie zamulania i zarastania zbiornika. Cyrkulacja wody ogranicza bowiem rozwój glonów, a pompa do oczka wodnego z filtrem zapewnia oczyszczenie zarówno z dużych, jak i mniejszych zabrudzeń.

    Pompy do oczka wodnego pomagają też napowietrzać wodę i rozprowadzać tlen po całym terenie zbiornika. Dzięki temu eliminuje się tzw. martwe strefy i zapewnia dostateczną ilość tlenu w wodzie do hodowli rybek czy wodnych roślin. Cyrkulacja wody zapewniona przez pompy do oczka wodnego to także rozprowadzenie składników odżywczych (zarówno naturalnych, jak i dostarczanych z zewnątrz np. w formie specjalnych nawozów). Pozwala to na odpowiednie odżywienie roślin, które nie mogą się przemieszczać i aktywnie poszukiwać pożywienia. Pompy do oczka wodnego są zatem absolutnie niezbędne w zbiornikach, w których chcemy stworzyć warunki odpowiednie dla życia i rozwoju wodnej flory i fauny.

    Odpowiednio dobrana pompa do oczka wodnego ma zatem zasadnicze znaczenie zarówno dla funkcjonalności, jak i estetyki zbiornika. Pomaga oczyścić wodę i stworzyć dobre warunki do hodowli zwierząt oraz roślin. Dodatkowo pompy do oczka wodnego mogą być wyposażone w dysze umożliwiające np. tworzenie fontann lub kaskad, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność wizualną zbiornika, ale zapewnia też lepsze napowietrzenie i cyrkulację wody.

    Pompki do oczek wodnych — najważniejsze parametry

    Pompki do oczek wodnych mogą mieć bardzo odmienne parametry, co zasadniczo wpływa na ich funkcjonalność. Przy wyborze pompki do oczka wodnego trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na wydajność, moc i wysokość podnoszenia słupa wody.

    Wydajność pompki do oczka wodnego określa ilość wody, która może być przepompowana w ciągu godziny pracy. Określona jest zatem w litrach na godzinę lubw metrach sześciennych na godzinę. Przyjmuje się, że wydajność pompki do oczka wodnego powinna być dobrana tak, by w ciągu godziny przytłaczała połowę pojemności zbiornika. Dwie godziny powinny zatem wystarczyć, by przez pompkę przepuścić całą wodę.

    Moc pompki do oczek wodnych to z kolei parametr określający pobór prądu, co bezpośrednio przekłada się na koszt wykorzystania urządzenia. Warto zaznaczyć, że pompka do oczka wodnego powinna chodzić nieprzerwanie przez cały okres wegetacji roślin i zwierząt wodnych. Ten sezon, w przypadku oczek wodnych z florą i fauną dostosowaną dla naszego klimatu, to nawet 8 miesięcy.

    W przypadku, gdy szukamy pompki do oczka wodnego, która pozwoli stworzyć fontannę czy kaskadę, ważnym parametrem jest wysokość podnoszenia słupa wody. Określa on, jak wysoki może być strumień takiej fontanny lub kaskady. Warto zaznaczyć, że niektóre pompki do oczek wodnych mają regulowane, teleskopowe dysze pozwalające zmieniać wysokość słupa

    Pompki do oczka wodnego — na co jeszcze zwracać uwagę?

    Dobre pompki do oczka wodnego to nie tylko właściwie dobrane parametry pracy, ale także solidne wykonanie, przemyślana konstrukcja i odpowiednie elementy dodatkowe.

    Niezależnie od rodzaju czy wielkości zbiornika, warto zawsze wybierać pompki do oczka wodnego z filtrem. Niezbędnym minimum jest mechaniczny prefiltr pozwalający wyłapywać większe zanieczyszczenia, jak liście i gałązki. Prefiltry mogą być wykonane z różnych materiałów i pozwalają na filtrowanie zanieczyszczeń o różnej gradacji. Wszystkie powinny jednak być mocne, trwałe i łatwe do wyjęcia w celu oczyszczenia. Niektóre pompki do oczka wodnego wyposażone są także w filtry dodatkowe pozwalające jeszcze lepiej oczyszczać wodę z drobnych zanieczyszczeń.

    Ponadto pompka do oczka wodnego powinna być wydajna i tania w użytkowaniu, a więc najlepiej wyposażona w silnik energooszczędny. Warto zaznaczyć, że pompki do oczka wodnego przeważnie wymagają napięcia 230V, ale dostępne są też takie na 12V, jak i modele z transformatorem na 24V.

    Bardzo ważna jest też trwałość i bezawaryjność. Polecanym rozwiązaniem jest więc pompka do oczka wodnego z ceramiczną osią wirnika. Taka konstrukcja zapewnia znacznie cichsze, ale też wydajniejsze działanie niż oś metalowa. Co więcej, elementy ceramiczne wolniej się zużywają.

    Pompy solarne do oczek wodnych — ekologia i oszczędność

    Pompy solarne do oczek wodnych to wyjątkowo ekologiczny i ekonomiczny wybór. To urządzenia zapewniające taką samą funkcjonalność jak tradycyjne pompki podłączane do sieci. Ich przewagą jest jednak zasilanie z dołączonych do zestawu paneli słonecznych. Dzięki temu pompa solarna do oczka wodnego pracuje bezkosztowo.

    W naszym sklepie dostępne są pompy solarne do oczek wodnych o różnych parametrach, Podobnie jak urządzenia tradycyjne, te również mogą mieć różną wydajność. Pozwalają też na tworzenie fontann i kaskad o różnej wysokości czy kształcie słupa wody. Dodatkowo pompy solarne do oczek wodnych często wyposażone są w bardzo efektowne systemy podświetlenia LED. Daje to wyjątkowe efekty wizualne, szczególnie po zmroku.

    Pompa solarna do oczka wodnego jest więc świetną alternatywą dla zwykłej pompy na prąd z sieci. Zapewnia dobre napowietrzenie i cyrkulację wody, a jednocześnie oszczędność i ekologię.

    Pompki solarne do oczek wodnych — jakie wybrać?

    Pompki solarne do oczek wodnych warto dobierać z uwagą. Różnią się bowiem nie tylko wydajnością czy wysokością podnoszenia słupa wody. Jedną z najważniejszych kwestii jest tu żywotność panelu solarnego. Te najlepsze mogą pracować nawet do 6 tysięcy godzin. Jednak gorszej jakości pompki solarne do oczek wodnych często nie wytrzymują nawet jednego sezonu. 

    Dlatego w naszym asortymencie oferujemy wyłącznie najlepszej klasy pompki solarne do oczek wodnych. Pochodzą one od renomowanych producentów cieszących się uznaniem na rynku i doskonałymi opiniami klientów.

    Pompka solarna do oczka wodnego powinna być również dobrana pod względem mocy. W sprzedaży dostępne są modele tłoczące w godzinę kilkadziesiąt, jak i kilkaset litrów wody. Przy wyborze należy kierować się tą samą zasadą, co w przypadku tradycyjnych pomp zasilanych z sieci. Pompka solarna do oczka wodnego powinna więc pozwalać na przepompowanie w godzinę przynajmniej połowy pojemności zbiornika.

Filtry
Filtry

Producent

No choice available on this group

Cena

No choice available on this group

Na stanie

No choice available on this group

EAN

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Brak dostępnych produktów

Przykro nam, ale strona, której szukasz, mogła zostać usunięta, zmieniono jej nazwę albo jest czasowo niedostępna.

Oferujemy pompy ogrodowe przeznaczone do pompowania wody czystej i brudnej. To urządzenia wykorzystywane m.in. do przepompowywania wody ze zbiorników, podlewania, gromadzenia i dystrybucji deszczówki, opróżniania basenów, oczek wodnych i innych zbiorników oraz osuszania zalanych piwnic. Odpowiednie pompy ogrodowe z powodzeniem wykorzystać można również do mycia aut, maszyn, elewacji czy bruku i innych powierzchni.

Pompy ogrodowe są zatem bardzo praktycznymi urządzeniami o szerokim spektrum zastosowań. Przydadzą się każdemu, kto ma ogród lub działkę rekreacyjną. Znajdują zastosowanie również w terenie, np. na budowach, podczas remontów, przy pielęgnacji zieleni itp.

W naszym asortymencie znajdzie się pompa ogrodowa odpowiednia do każdego zadania. Mamy urządzenia o różnej mocy, wysokości podnoszenia czy wydajności. Oferujemy zanurzeniowe i zewnętrzne pompy ogrodowe nadające się do wody czystej i brudnej. Znajdzie się u nas pompa ogrodowa do pompowania wody na duże odległości (i wysokości), jak i taka z wysokim ciśnieniem roboczym, odpowiednia do podlewania czy mycia rozmaitych powierzchni, aut lub maszyn.

Wszystkie pompy ogrodowe w naszej ofercie są wysokiej jakości. To urządzenia wykonane z mocnych materiałów i z dbałością o szczegóły. Są funkcjonalne, trwałe i łatwe w obsłudze. Mamy modele z filtrami, wirnikami rozdrabniającymi zanieczyszczenia czy z wyłącznikami pływakowymi. Oferujemy pompy ogrodowe renomowanych producentów, co jest gwarancją ich najwyższej jakości.

Ogrodowe pompy i ich zastosowanie

Ogrodowe pompy do wody czystej i brudnej mają wiele zastosowań. To urządzenia, których zadaniem jest transport wody (czystej lub brudnej) z jednego miejsca w inne. Pozwala to m.in. na napełnianie lub opróżnianie zbiorników, oczek wodnych, basenów, stawów itp., ale także na dystrybucję wody ze zbiorników. Ogrodowa pompa może być zatem wykorzystana również do podlewania, mycia powierzchni i innych prac gospodarczych.

Dobra ogrodowa pompa może tłoczyć zarówno wodę czystą, jak i brudną. Dostępne są również ogrodowe pompy z filtrami, które pomagają oczyszczać wodę. Możliwe jest zatem wykorzystanie tych urządzeń do osuszania piwnic i innych zalanych pomieszczeń, czy do pompowania nieczystości w miejscach bez dostępu do sieci kanalizacyjnej.

Ogrodowe pompy doskonale sprawdzają się również do pompowania deszczówki. To wyjątkowo ekologiczny i ekonomiczny sposób np. na nawadnianie roślin, mycie samochodu, elewacji czy podjazdów i ścieżek w ogrodzie.

Ogrodowa pompa pozwala dystrybuować deszczówkę zbieraną z dachów budynków w różne miejsca z pomocą standardowych węży ogrodowych. Można więc tworzyć systemy nawadniania, które nie pobierają wody z sieci, zapewniając oszczędność, lepsze gospodarowanie zasobami wodnymi i ekologię.

Dobrze dobrane ogrodowe pompy można wykorzystać do wody czystej, również pitnej. Pozwala to np. na szybkie i łatwe pompowanie wody ze studni nie tylko w celach gospodarczych, ale też do pojenia zwierząt, a nawet do spożycia przez ludzi.

Odpowiednio dobrana ogrodowa pompa ma więc wiele zastosowań. Różne modele nadają się jednak do różnych celów. Dlatego urządzenie należy wybierać z uwagą, właściwie dobierając moc, wydajność, ale także typ pompy i jej dodatkowe funkcje.

Pompy ogrodowe do wody — jak wybrać odpowiedni model?

Pompy ogrodowe do wody to urządzenia, które mogą się od siebie znacząco różnić. Przede wszystkim warto wymienić zewnętrzne i zanurzeniowe pompy ogrodowe do wody.

Pierwsze z nich pracują poza zbiornikiem, a woda zasysana jest przez wąż. Taka pompa ogrodowa do wody jest mobilna, łatwo ją przenieść w inne miejsce, np. do innego zbiornika i może być wykorzystana w różny sposób — raz do podlewania, innym razem do mycia auta, czy wypompowywania wody.

Z kolei zanurzeniowa pompa ogrodowa do wody polecana jest przede wszystkim do wypompowywania wody (czystej i brudnej) ze zbiorników, jak i np. z zalanych piwnic czy innych miejsc. Takie urządzenie umieszcza się bezpośrednio w zbiorniku, pod taflą wody. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju pompy ogrodowe do wody przeważnie wyposaża się w pływak, który pozwala regulować, do jakiego poziomu woda ma być wypompowana. Nowoczesne pompy ogrodowe mają także systemy automatycznego wyłączania, aby uniknąć pracy “na sucho”

Odpowiednia pompa ogrodowa do wody to nie tylko kwestia typu urządzenia. Istotne są także jego parametry. Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na moc, wydajność i wysokość podnoszenia.

Wydajność pompy ogrodowej do wody określa, jak dużo płynu urządzenie może przetłoczyć w ciągu godziny. Parametr ten podaje się zatem w litrach lub metrach sześciennych na godzinę. Oczywiście im większa wydajność, tym szybciej woda może być odprowadzona np. z basenu, oczka wodnego czy innego zbiornika. Pompa ogrodowa do wody o bardzo wysokiej wydajności (pompująca dużo wody w jednostce czasu) przyda się zatem przede wszystkim przy osuszaniu zalanych powierzchni lub terenów czy przy szybkim opróżnianiu zbiorników o dużej pojemności.

Wydajność związana jest także z ciśnieniem roboczym, które zapewnia pompa ogrodowa do wody. Do większości celów wystarczające jest ciśnienie na poziomie 2-2,3 bar. Trzeba jednak wiedzieć, że wraz z długością węża (odległością, na jaką się pompuje) ciśnienie spada. Dlatego np. do podlewania części ogrodu bardzo oddalonych od zbiornika z wodą lepiej wybrać pompę mocniejszą, dającą większe ciśnienie.

O wydajności i ciśnieniu w dużej mierze decyduje moc pompy ogrodowej do wody. Ten parametr pozwala też określić zużycie prądu, a zatem koszt pracy urządzenia. Pompy o mniejszej mocy warto montować tam, gdzie potrzebna jest dłuższa praca, ale wydajność i ciśnienie odgrywa mniejszą rolę.

Ważnym parametrem jest też wysokość podnoszenia. Określa ona, na jaką wysokość pompa ogrodowa do wody może pompować ciecz. Ma to szczególne znaczenie przy pompowaniu ze studni, szamb i zbiorników wkopywanych w ziemię, ale także z piwnic czy innych nisko położonych terenów.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Gwarancja dostawy Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!
30-dniowy okres zwrotu Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.
Bezpiecznie Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL, więc Twoje dane są bezpieczne!
Wsparcie BOK Udzielamy fachowej pomocy, reagujemy szybko na potrzeby Klientów
Zadowoleni Klienci 97% klientów ocenia pozytywnie zakupy w Preis-Zone