Gwarancja dostawy

Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!

30-dniowy okres zwrotu

Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.

Bezpiecznie

Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL,
więc Twoje dane są bezpieczne!

Ograczniczniki przepięć Phoenix do fotowoltaiki

Profesjonalne zabezpieczenia przed przepięciami

W czasie burzy wiele urządzeń jest narażonych na zniszczenie wskutek wyładowań atmosferycznych. Prowadzą one do przepięć w instalacji elektrycznej w wyniku uderzenia w budynek, instalację odgromową lub inny element instalacji jak monitoring, klimatyzacja, sterowanie bramą itp. Innym źródłem przepięć jest instalacja solarna, której nieprawidłowe działanie może skutkować pożarem budynku. Doskonałą ochroną przed zniszczeniami wywoływanymi przez tego rodzaju zjawiska jest montaż ograniczników przepięć.

Przy wyborze ograniczników przepięć należy kierować się rodzajem prądu w ochranianym obwodzie oraz napięciem pracy urządzenia – ważnym jest, aby parametry instalowanego aparatu nie przekraczały parametrów pracy urządzenia. Kolejnym istotnym czynnikiem jest marka – tanie produkty od nieznanych dostawców mogą nieskutecznie zabezpieczać nasze budynki, co może końcowo prowadzić do strat materialnych. Asortyment hurtowni Preis-Zone oferuje szeroki wybór ochronników przepięć renomowanej marki Phoenix. Produkty doskonale sprawdzą się w różnego rodzaju zastosowaniach, szczególnie w przypadku zabezpieczania instalacji fotowoltaicznych.

Ogranicznik przepięć Phoenix

Ograniczniki przepięć Phoenix Contact cechuje wysoka jakość i niezawodność pracy.

Ograniczniki montowane w rozdzielnicach głównych (typ 1, nazywany również klasą B) ograniczają bezpośrednie skutki wyładowań atmosferycznych. Z kolei ochronniki montowane do podrozdzielnic (typ 2 lub klasa C) odpowiadają za redukcję skutków wyładowań pośrednich, lub operacji łączeniowych obecnych w sieci. Z kolei ograniczniki typu D (klasy 3) zapobiegają przedostawaniu się przepięć do obwodów końcowych.

Rozdzielnica solarna Doktorvolt Phoenix

Skrzynka przyłączeniowa do instalacji solarnych z ogranicznikami Phoenix Contact

Nasz asortyment oferuje ograniczniki przepięć marki Phoenix typu 1,2 oraz 1+2. Ze względu na jakość i niezawodność pracy, produkty te znajdują szerokie zastosowanie w instalacjach fotowoltaicznych. Ochronniki Phoenix można również podzielić na dedykowane do prądu stałego DC i zmiennego AC. Dostępne są również podstawki ogranicznika, do których można dobrać wtyki z ochroną przed przepięciami. Innym rodzajem zabezpieczeń są podstawki bezpiecznikowe, do których montuje się wkładki bezpiecznikowe cylindryczne. Wiele produktów Phoenix Contact znalazło zastosowanie jako komponenty rozdzielnic fotowoltaicznych Doktorvolt. Zapraszamy do zapoznania się zo wyborem zabezpieczeń dostępnych w naszym sklepie online:

Przejdź do góry