Instalacje solarne stają się z dnia na dzień bardziej popularnym rozwiązaniem ze względu na czynniki ekologiczne oraz oszczędność energii i pieniędzy, jakie niesie ze sobą owa inwestycja. Systemy fotowoltaiczne wzbudzają jednak wiele obaw związanych z kwestią ochrony przeciwpożarowej. Prawdopodobieństwo zapalenia się instalacji można jednak zredukować do minimum, jeśli instalatorzy zastosują się do kluczowej zasady, którą przedstawimy w tym artykule.
Instalacje solarne zdobywają coraz większą popularność na europejskich rynkach. Jednym z głównych czynników wpływających na wybór tego rozwiązania oszczędność pieniędzy oraz energii, jak również kwestie ekologiczne stanowiące obecnie temat debat na światowych forach ekonomicznych i politycznych. Aby chronić nie tylko środowisko, ale również ludzkie zdrowie i życie, instalację należy zabezpieczyć odpowiednią aparaturą.
Trudno wyobrazić sobie instalacje elektryczne niskiego napięcia bez rozdzielnic, które gwarantują bezpieczny i funkcjonalny rozdział energii elektrycznej w obrębie poszczególnych obwodów sieci nn. Sprawdź, czym są rozdzielnice elektryczne, jakie pełnią funkcje, a także z jakimi rodzajami rozdzielnic spotkamy się w budownictwie mieszkalnym i przemysłowym oraz na placach budów.
Budowa domu wiąże się z silnym poczuciem bezpieczeństwa, jakie zapewni nam rodzinne ognisko. Duży nakład środków jest wydawany na solidną aparaturę elektryczną, wykończenie wnętrza oraz wyposażenie, co przekłada się na komfort życia w budynku. Przy planowaniu budowy warto również przewidzieć niebezpieczeństwa związane z warunkami atmosferycznymi. Inwestycja w instalację odgromniczą nie jest wymagana przez prawo przy budynkach o wysokości poniżej 15m. Mimo to precyzyjne oszacowanie miejsca uderzenia pioruna w czasie trwania silnej burzy nie jest możliwe i dodatkowe zabezpieczenia nigdy nie będą zbędnym wydatkiem.