Gwarancja dostawy

Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!

30-dniowy okres zwrotu

Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.

Bezpiecznie

Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL,
więc Twoje dane są bezpieczne!

Butle gazowe promienniki ogrzewanie zimą

Ogrzewanie gazem w sezonie zimowym

Zimowa wycieczka kamperem lub przyczepą kempingową to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu. Większość pojazdów jest wyposażona w system ogrzewania oparty na gaz pobierany z butli. O czym należy pamiętać przygotowując się na taki wyjazd?

W sezonie letnim pojazdy są ogrzewane mieszanką propanu i butanu, której butle dostępne są na prawie każdej stacji benzynowej i punktach dystrybucyjnych. Niestety, sytuacja komplikuje się w czasie gdy temperatura spada poniżej zera. Propan odparowuje w większej ilości niż butan, co zmienia proporcje gazu i ciśnienie w butli. System ogrzewania pojazdu może się wtedy wyłączyć, komunikując błąd. W efekcie podróżnicy budzą się zmarznięci w środku mroźnej, zimowej nocy. Jak zapobiec takim nieprzyjemnym niespodziankom?

butla gazowa propan-butan

Butla gazowa propan/propan-butan 5kg

Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w butlę z czystym propanem. Hurtownia Preis-Zone oferuje klientom wybór pustych butli dedykowanych do napełniania zarówno czystym propanem, jak i mieszanką propan-butan. Dostępne są w wariantach 1kg (pojemność całkowita wodna 2,4l), 3kg (7,2l) i 5kg (12,3l). Należy pamiętać, aby produkty były napełnianie na specjalnych stacjach ładowania.

promiennik gazowy 30kW 45kW na butlę

Promiennik gazowy 30kW 45kW na butlę

Butle gazowe mogą być stosowane również w innych warunkach. Doskonale sprawdzą się w warsztacie, laboratorium, czy gospodarstwie domowym – do kuchenek gazowych, promienników gazowych, palników itp. Należy je chronić przed promieniami słonecznymi lub innym nagrzaniem. Zabrania się wykręcania zaworu z butli oraz odkręcania śruby odpowietrzającej!

reduktor gazowy niskiego ciśnienia 50mbar

Reduktor gazowy niskiego ciśnienia 50mbar

Asortyment hurtowni Preis-Zone został również wzbogacony w akcesoria do butli gazowych – reduktory ciśnienia, z pomocą których zasilane są np. kuchenki. Reduktory wyposażone są w manometr, który alarmuje użytkownika o niskim poziomie gazu i konieczności napełnienia butli.

Kolejną nowością są promienniki gazowe do montażu na butli. Produkt doskonale sprawdzi się przy ogrzewaniu hali, warsztatów, garaży itp. Wyposażony jest w wąż przyłączeniowy na butlę o długości 70cm i opaski zaciskowe. Promienniki posiadają możliwość regulacji mocy i kąta grzania.

Zapraszamy do zapoznania się z wyborem butli gazowych i dedykowanych akcesoriów poniżej:

Przejdź do góry