BLOG

Pielęgnacja i opryskiwanie roślin

Pielęgnacja i opryskiwanie roślin  - 

Znaczenie opryskiwania roślin w pielęgnacji ogrodu

Uprawa roślin, kwiatów i krzewów w ogrodzie, sadzie czy szklarni wiążę się często z pracą w zakresie pielęgnacji i opryskiwania. Natężenie i częstotliwość tych prac jest powiązana z warunkami atmosferycznymi oraz panującym w danym momencie sezonem. Aby podkreślić wagę tych czynności należy przytoczyć fakt, iż ponad 90% wody z roślin uchodzi przez liście. Utrzymanie ich w odpowiedniej kondycji jest niezbędne do uzyskania perfekcyjnego ogrodu, szklarni czy skalniaka.

Opryskiwacze ogrodowe

Nasz sklep oferuje szeroką gamę narzędzi do nawadniania i opryskiwania roślin. Przede wszystkim znajdą tu Państwo duży wybór opryskiwaczy, zarówno ręcznych jak i ciśnieniowych o różnej objętości. Sprzęt ten idealnie nadaje się nie tylko do zraszania i nawożenia, ale również do zwalczania chwastów i szkodników.

opryskiwacz-cisnieniowy-15l-aqua-spray

Do specjalistycznych zadań jak zwalczanie pleśni i bakterii, konserwacji towarów w magazynach, dezynfekcja towarów lub czyszczenie pokoi hotelowych przeznaczony jest specjalistyczny opryskiwacz Hudson VIM. Do głównych atutów należy samopłuczący zawór zapobiegający zatkaniu i uszczelki odporne na chemikalia, temperaturę, zmiany pogody i ozon. Produkt jest również dedykowany do dezynfekcji farm drobiowych oraz szczepienia drobiu.

opryskiwacz-cisnieniowy-85l-hudson-vim

Komfort pracy z opryskiwaczem plecakowym

W przypadku pracy na dużych powierzchniach jak uprawy, sady czy duże szklarnie najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest używanie opryskiwaczy plecakowych. Urządzenie wyposażone w lancę zraszającą znacznie usprawnia proces opryskiwania roślin i krzewów. Kolejnym atutem jest wygoda, jaką niesie ze sobą możliwość noszenia urządzenia na plecach. Opryskiwacz taki nadaje się do również usuwania pleśni, zraszania murawy trawników, małych drzewek, do oprysków w szklarniach, szkółkach, gospodarstwach rolnych itp.

opryskiwacz-cisnieniowy-16l-bak-pak

Poza opryskiwaczami plecakowymi dostępne są również wersje z pasem do noszenia urządzenia na ramieniu. Cechuje je mniejszy rozmiar i objętość niż w przypadku opryskiwaczy plecakowych. Łatwe i szybkie pompowanie zapewnia komfort użytkowania, możliwa jest również regulacja strumienia wody za pomocą zaworu.

opryskiwacz-cisnieniowy-8l-premium

Zapraszamy do zapoznania się z wyborem sprzętu do opryskiwania i pielęgnacji ogrodu poniżej:

Dodaj komentarz

Captcha

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!