BLOG

W jaki sposób zwiększyć atrakcyjność obiektu turystycznego?

W jaki sposób zwiększyć atrakcyjność obiektu turystycznego?  - 

Oczekiwania wypoczywających z roku na rok stają się coraz większe względem obiektów wypoczynkowych. Wypoczynek oraz związana z nim infrastruktura powinny być jak najwygodniejsze dla odwiedzających. Dużym wyzwaniem dla właścicieli obiektów turystycznych jest sprostanie tym oczekiwaniom, ponieważ rozwój technologiczny oraz duży napływ turystów w sezonie wręcz wymuszają na właścicielach wymuszają takie zmiany.

Kryzys energetyczny oraz nieustające wzrosty cen paliw mocno przyczyniły się do wzrostu popytu na samochody z napędem hybrydowym oraz elektrycznym. Problemy związane z szeroko pojętą ekologią i ograniczeniem emisji spalin coraz mocniej wdzierają się do świadomości ludzi. Zanieczyszczone powietrze oraz pozostałe problemy ekologiczne to nie jedyne powody, dla których samochody
z silnikami elektrycznymi zyskują na popularności.

Wraz z rosnącą liczbą aut elektrycznych pojawia się coraz więcej stacji i punktów, gdzie można ładować swój pojazd. Stacje ładowania samochodów elektrycznych najczęściej można spotkać w miejscach ogólnodostępnych; przy autostradach, centrach handlowych bądź na niektórych stacjach paliw.

Za kilka lat będziemy mogli zaobserwować stacje do ładowania samochodów EV również w obiektach turystycznych, które coraz częściej są odwiedzane przez właścicieli samochodów elektrycznych.

Wolnostojące stacje do ładowania pojazdów elektrycznych są doskonałym rozwiązaniem dla pól kempingowych bądź ośrodków wypoczynkowych, ponieważ umożliwiają gościom ładowanie swoich samochodów elektrycznych podczas pobytu na parkingu bądź bezpośrednio na polu kempingowym.

40790_2b L.png

Wolnostojąca stacja ładowania EVSE 22 kW typ 2 z czytnikiem RFID do autoryzacji użytkownika charakteryzuje się wysokim stopniem ochrony IP54, dzięki temu jest odporna na warunki atmosferyczne. Wyposażona jest również w sterownik komunikacji z samochodem z optyczną sygnalizacją statusu ładowania LED.

Coraz większą popularnością cieszą się domowe stacje ładowania tzw. wallboxy, które można zainstalować w garażu. To bardzo wygodna i praktyczna alternatywa, która daje nam możliwość naładowania pojazdu na prywatnej posesji w dowolnym czasie.

40790_2b L.png

Jeśli zamierzamy wyposażyć swój obiekt turystyczny w stację ładowania wallbox, należy pamiętać o zadysponowaniu wolnego miejsca na ścianie. Ładowarkę wallbox można potraktować jako przenośną stację do ładowania, wystarczy tylko dostęp do tradycyjnego gniazdka siłowego oraz kabel do ładowania samochodu zakończony najbardziej uniwersalną wtyczką TYP 2.

Kiedy zatem zacząć planować modernizację obiektu turystycznego?

Najlepszym momentem na planowanie oraz wprowadzanie zmian jest zima oraz wczesna wiosna, kiedy nie ma wysokiego sezonu i jest znacznie mniej turystów. Warto się przyjrzeć nowym trendom, innowacyjnym rozwiązaniom, które sprawią, że nasz obiekt turystyczny, będzie mógł sprostać wymaganiom i oczekiwaniom urlopowiczów.

Jeśli jesteś właścicielem obiektu turystycznego lub zarządzasz innym obiektem noclegowym i chcesz zapewnić swoim gościom możliwość ładowania aut elektrycznych, rozważ zamontowanie stacji ładowania samochodów EV na swoim terenie. Dzięki stacji ładowania zyskasz jeszcze więcej turystów oraz będziesz posiadał lepszą infrastrukturę od konkurencji.

Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej stacji ładowania adekwatną do Twoich potrzeb i oczekiwań.

kontakt@preis-zone.pl

 

Obserwuj nas i bądź na bieżąco z naszymi nowymi produktami!

facebook-logo-966BBFBC34-seeklogo-com_.p https://www.facebook.com/PreisZonePL

https://www.instagram.com/preiszonepolska/

https://twitter.com/PreisPl

official-linkedin-logo-tile.png www.linkedin.com/company/preis-zone-polska/

https://pl.pinterest.com/preiszonepl/

https://www.youtube.com/channel/UCjggiIn-p8iFybLpJO5a2DQ

https://www.tiktok.com/@preiszone.polska

PREIS_ZONE_2020_final.png https://preis-zone.pl

https://preis-zone.pl/blog

kontakt@preis-zone.pl