Gwarancja dostawy

Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!

30-dniowy okres zwrotu

Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.

Bezpiecznie

Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL,
więc Twoje dane są bezpieczne!

wtyczka gumowa schuko kątowa prosta

Charakterystyka gumowej wtyczki Schuko – podział i zastosowanie

Charakterystyka gumowej wtyczki Schuko – podział i zastosowanie

Gdy myślimy o podłączeniu urządzenia elektrycznego do sieci w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl oczywiście WTYCZKA. To właśnie dzięki wtyczce mamy zagwarantowany stały dopływ energii, a to przecież najważniejsze.

Zastosowanie wtyczki Schuko

Wtyczka gumowa Schuko znajdzie zastosowanie niemalże wszędzie tam, gdzie zamontowane są niemieckie gniazda Schuko. Dzięki swojej gumowej obudowie poradzi sobie nawet w trudnych warunkach. Wtyczka ta charakteryzuje się pyłoszczelnością oraz odpornością na wstrząsy i uderzenia. Jest produktem o podwyższonej klasie ochrony – IP 44. Przeznaczona jest głównie do pomieszczeń w których urządzenia elektryczne narażone są na podwyższona wilgotność oraz ryzyko zalania wodą (kuchnia, łazienka). Produkty oznaczone IP 44 są zazwyczaj szczelne, posiadają również uszczelki, które zapobiegają zamoczeniu i przedostaniu się wewnątrz obudowy kurzu i zanieczyszczeń. Atutem naszej gumowej wtyczki jest także różnorodność wariantów kolorystycznych w których występuje: czarny, czerwony, pomarańczowy, żółty, niebieski. Dzięki temu przestajemy być skazani na standardową czerń-biel, lecz każdy ma możliwość dobrania koloru najbardziej pasującego do swojego otoczenia.

Czerwona wtyczka Schuko dostępna w sklepie Preis-Zone

Wtyczka z uziemieniem – co to oznacza?

Niezwykle istotne jest odpowiednie zabezpieczenia przed porażeniem. Wtyczka Schuko jest wtyczką z uziemieniem, co oznacza, że jest chroniona przed nadmiernym nagrzewaniem się podczas pracy urządzenia, a jednocześnia jest zabezpieczona przed spaleniem. Przede wszystkim jednak ogranicza możliwość porażenia prądem osoby włączającej bądź wyłączającej dany sprzęt z prądu. Dodatkowo pozwala też na podłączenie do gniazda wielu urządzeń elektrycznych bez obaw wystąpienia spięcia w instalacji. Wtyczka z uziemieniem najczęściej znajduje zastosowanie w takich urządzeniach jak laptopy, telewizory, komputery, suszarki do włosów, sprzęt AGD itp. Jest to wtytczka o napięciu 230V przez co najszersze zastosowanie znajduje w urządzeniach domowych.

Wtyczka kątowa vs wtyczka prosta

Biorąc pod uwagę budowę tej wtyczki należy zwrócić uwagę w jaki sposób wyprowadzany jest z niej przewód. Wyróżniamy wtyczkę kątowa, która ma boczne wyprowadzenie przewodu, przez co, z uwagi na konstrukcję niektórych gniazd, podłączenie dwóch sprzętów naraz do dwóch położonych blisko siebie wejść może być utrudnione ze względu na wystający kabel, który blokuje dostęp do niżej położonego wtyku. W związku ze specyficzną budową urządzenia i trudnościami związanymi z jej prawidłowym użyciem, zalecana jest wtyczka kątowa z uziemieniem, która uchroni nas przed ewentualnym porażeniem prądem. Drugim rodzajem jest wtyczka prosta, która jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się prostym wyprowadzeniem przewodu, jej podłączenie do gniazda nie rodzi żadnych problemów.

A co z ceną?

Niewątpliwą zaletą wtyczki gumowej Schuko jest jej bardzo przystępna cena. Zakup oscyluje w okolicy zaledwie kilku złotych. Dzięki temu każdy może pozwolić sobie na ten mały luksus.

Przejdź do góry