Gwarancja dostawy

Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!

30-dniowy okres zwrotu

Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.

Bezpiecznie

Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL,
więc Twoje dane są bezpieczne!

Przekaźniki sterowania GSM SIMplyMAX

Jak sterować urządzeniami w domu za pomocą telefonu

Jak sterować urządzeniami w domu za pomocą telefonu?

Regulacja ogrzewania, otwieranie bramy wjazdowej czy zasuwanie rolet to czynności które można robić siedząc na kanapie z telefonem w ręce. Zdanie to kojarzy się z tzw. Smart Home, gdzie zarządzamy urządzeniami połączonymi siecią WiFi. Jednak nie każdy dom jest wyposażony w wystarczające zasoby, by połączyć tak dużą liczbę urządzeń. Tymczasem możemy sterować naszą bramą wjazdową czy też ogrzewaniem w domu wykonując jedno darmowe połączenie telefoniczne – sterowniki SIMplyMAX posiadają wbudowane komunikatory GSM, więc po krótkiej i nieskomplikowanej konfiguracji możemy sparować naszą kartę SIM z tymi odbiornikami i cieszyć się wygodą użytkowania, bez konieczności zakupu i montażu systemów Smart Home.

Sterowanie poprzez połączenia telefoniczne i SMSy

Przekaźniki działają w sieci łączności komórkowej GSM 900/1800 u dowolnego operatora działającego w Polsce (bez blokady Simlock). Aby urządzenia mogły się łączyć z telefonem i wykonywać swoje funkcje, konieczne jest jedynie posiadanie aktywnej karty SIM. Komunikacja między użytkownikiem a przekaźnikiem SIMplyMAX odbywa się na zasadzie komend i powiadomień wymienianych między sterownikiem i telefonem. Oferta Preis-Zone zawiera różne rodzaje przekaźników SIMplyMAX, mogących regulować pracę określonych urządzeń.

Przekaźnik sterowania GSM P01 schemat działania

Schemat działania przekaźnika zdalnego sterowania GSM na przykładzie sterownika 2xwejście 2xwyjście P01

Regulacja ogrzewania w domu za pomocą SMS

Pierwszym wariantem jest sterownik temperatury, służący jako dwustanowy regulator ciepła. Realizuje on proste funkcje powiadamiania o przekroczeniach temperaturowych oraz pozwala na sterowanie ON/OFF podłączonym dodatkowym urządzeniem. Numery telefonów użytkowników, temperatury i alarmy oraz inne funkcje są ustalane za pomocą programu konfiguracyjnego na komputerze PC. Sterownik łączymy przekaźnikiem przez kabel USB, a ten następnie wysyła i odbiera komunikaty z naszych telefonów. Urządzenie posiada wyjście przekaźnikowe dla funkcji regulacji temperatury, wyjście przekaźnikowe dla funkcji załącz/wyłącz podłączonym urządzeniem oraz wysokonapięciowe wejście, poprzez które realizowana jest funkcja powiadomień o zadziałaniu podłączonego urządzenia. Dodatkowo, przekaźnik SIMplyMAX-P03 posiada funkcję temperatury przeciwzamarzowej.

Sterowanie bramą i innymi urządzeniami

Innym ciekawym rozwiązaniem jest sterownik bram wjazdowych i garażowych SIMplyMAX-P02. Z pomocą tego urządzenia jesteśmy w stanie otwierać i zamykać bramy, szlabany i furtki przy użyciu telefonu komórkowego. Przekaźnik znajduje zastosowanie w przypadku obiektów z chronionym dostępem i dużej liczby użytkowników z uprawnieniami do wejścia, np. osiedla, garaże, parkingi publiczne i firmowe, itp. Urządzenie eliminuje tradycyjne sterowanie z pilotów radiowych i koszty związane z ich zakupem dla dużej ilości użytkowników. Dodatkowo pozwala w prosty sposób zarządzać wyjściem i kontrolować stan pracy urządzenia podłączonego do wejścia przekaźnika. Sterownik GSM do bramy SIMply MAX P02 posiada dwa niezależnie sterowane styki oraz wejścia, poprzez które realizowane są odpowiednie funkcje przekaźnika.

Przekaźnik GSM do sterowania bramą

Sterowanie bramą przy użyciu przekaźnika SIMplyMAX-P02

W przypadku gdy chcemy sterować urządzeniami innego rodzaju, w ofercie Preis-Zone znajdziemy sterowniki dwu- i czterokanałowe, posiadające odpowiednio dwa lub cztery wyjścia przekaźnikowe i wejścia alarmowe. Konfiguracja i komunikacja między sprzętem wygląda analogicznie do omawianych wcześniej rozwiązań. Dodatkowe funkcje to powiadomienia na 5 numerów telefonów dla każdego z wejść, zapytania o stan wejść i wyjść, redefinicja nazw wejść i wyjść, (np. WE1->POMPA; WE2->WLAMANIE), opcja automatycznych odpowiedzi o wykonaniu komend, opcja automatycznego przywracania stanu wyjść po powrocie zasilania, kontrola dostępu poprzez hasło itd.

Przekaźnik czterokanałowy sterowanie GSM

Czterokanałowy przekaźnik sterowania GSM SIMplyMAX-P04.

Dodatkowe wskazówki odnośnie kart SIM

Przede wszystkim, zaleca się zastosować kartę SIM z taryfą tzw. telemetryczną/m2m. Pierwszej aktywacji karty SIM sterownika dokonać na dowolnym telefonie użytkownika (wysłać SMS lub dokonać połączenia głosowego). W przypadku taryfy zwykłej (nie telemetrycznej) zalecane jest wyłączenie wszelkich dodatkowych usług operatora przypisanych do karty SIM, np. darmowe powiadomienia SMS, pocztę głosową, operatorskie menu głosowe IVR dla darmowych powiadomień, itp. Pierwsze uruchomienie karty SIM na przekaźniku może potrwać nawet kilka minut. Jest to spowodowane rejestracją nieznanego modelu urządzenia i znalezieniem właściwej konfiguracji systemu przez operatora. Odnośnie karty SIM w telefonie użytkownika - tryb wprowadzania SMS należy ustawić jako TEXT (nie UNICODE)! Domyślnie operatorzy GSM ustawiają tryb TEXT. W razie ignorowania SMSów przez przekaźnik sprawdzić ustawienia i zmienić na właściwe.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przekaźników SIMplyMAX. Mamy nadzieję, iż zaprezentowane produkty znajdą zastosowanie w Państwa domach i ułatwią zarządzanie urządzeniami elektrycznymi:

Przejdź do góry