Gwarancja dostawy

Naszą rzetelność potwierdza znak jakości Trusted Shops!

30-dniowy okres zwrotu

Masz aż 30 dni by zwrócić kupione produkty.

Bezpiecznie

Połączenie z tą stroną jest szyfrowane kluczem SSL,
więc Twoje dane są bezpieczne!

Szybkozłączki do lamp żyrandoli kinkietów

Złączki do lamp i żyrandoli

Podczas montażu lamp, do łączenia przewodów często używa się kostek elektrycznych. Rozwiązanie to jest bardzo niewygodne, gdyż wymaga za każdym razem odkręcania śrub, co może być czasochłonne i niewygodne. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji są szybkozłączki umożliwiające prosty i szybki montaż lamp i żyrandoli.

Dyskomfort podłączania oświetlenia za pomocą kostek elektrycznych i listw zaciskowych wynika z konieczności przykręcania przewodów na niewygodnej wysokości, co może ograniczać swobodę ruchów i dokładność przykręcenia przewodu. Ostatnia sytuacja może szczególnie wystąpić w przypadku przewodów giętkich typu linka, które często pojawiają się w różnego rodzaju lampach. Dodatkowo, istnieje ryzyko przekręcenia gwintu śruby, a nawet zgubienia tego małego elementu złączki oświetleniowej. Wszystkie te problemy rozwiązują szybkozłączki do lamp dostępne w naszej hurtowni Preis-Zone.

Szybkozłączka do lamp

Szybkozłączki do lamp umożliwiają sprawne łączenie przewodów w instalacji oświetleniowej.

W związku z powyższymi problemami, wielu specjalistów wybrało złączki oświetleniowe, lub uniwersalne złączki instalacyjne. Ich główną zaletą jest prosty i wygodny montaż. Szybkozłączki oświetleniowe posiadają otwory o okrągłym i czworokątnym kształcie. Produkty z czworokątnymi otworami montażowymi lepiej nadają się do giętkich przewodów typu linka, natomiast okrągłe dedykowane są pod sztywne druty. W naszym asortymencie znajdą państwo szybkozłączki oświetleniowe do linek, jak również złączki drut-linka. Oba rodzaje są w stanie łączyć przewody o przekroju 0.2–2mm2. Maksymalny prąd dla szybkozłączek oświetleniowych wynosi 24A. Produkty posiadają również dopuszczenia rynkowe VDE i UL. . W przypadku wszystkich złączek opisanych w artykule obowiązuje zasada 1 złączki przypadającej na 1 potencjał. W związku z tym, dokonując zakupu muszą Państwo wziąć pod uwagę ilość przewodów wychodzących z sufitu.

Kostka elektryczna samozatrzaskowa

Kostki samozatrzaskowe są świetnym rozwiązaniem przy łączeniu większej ilości lamp i źródeł światła.

Gdy chcemy jednym łącznikiem sterować większą ilością lamp, najlepszym rozwiązaniem będą kostki elektryczne samozaciskowe. Posiadające certyfikację VDE białe złączki są w stanie łączyć przewody o przekroju do 2,5mm2, jak również dają możliwość podłączenia trzech lamp do jednej kostki. Produkty występują w wariantach dwu-, trój-, cztero- i pięciopolowym. Białe złączki wyróżniają się podwójnym zaciskiem od strony instalacji ze ściany.

Szybkozłączki z dźwignią

Przy zakupie złączek należy pamiętać, aby ich liczba odpowiadała liczbie potencjałów w przewodzie.

Przy łączeniu lamp o większej ilości żarówek czy żyrandoli i kinkietów wielopunktowych bardzo dobrze spiszą uniwersalne z zaciskiem sprężynowym, z wejściem na 2, 3 lub 5 przewodów. Dzięki nim możemy połączyć przewody typu linka, drut i linki ze spojoną końcówką. Pod jeden zacisk podłączane jest zasilanie, a pozostałe złącza można wykorzystać do połączenia żarówek itp. Mechanizm zacisku sprężynowego nie uszkadza przewodów, i stanowi jedną z najprostszych metod montażu. Szybkozłączki uniwersalne posiadają również dopuszczenia VDE i UL co świadczy o ich niezawodności i jest gwarancją bezpieczeństwa.

Szybkość i prostota montażu to niejedyne zalety złączek oświetleniowych i uniwersalnych. Mechanizmy dźwigniowe i wtykowe nie uszkadzają przewodów, dodatkowo stanowią szczelny zacisk co zapobiega poluzowaniu przewodów i zwarciom. Wysokiej jakości szybkozłączki pochodzą od sprawdzonych dostawców, posiadają odpowiednie dopuszczenia rynkowe. Z pełną ofertą złączek do oświetlenia mogą się Państwo zapoznać na poniższej liście:

Przejdź do góry