BLOG

Mobilne liczniki energii elektrycznej marki Doktorvolt

Mobilne liczniki energii elektrycznej marki Doktorvolt  - 

Czym jest i do czego służy mobilny licznik energii

Licz­nik ener­gii elek­trycz­nej to obo­wiąz­kowy ele­ment każ­dej insta­la­cji elek­trycz­nej, nie­za­leż­nie od tego, czy jest to budy­nek prze­my­słowy czy też miesz­kalny. Natomiast mobilne, przenośne liczniki stosuje się, gdy chcemy dodatkowo zmierzyć zużycie prądu przez nasze urządzenia.

Mobilny licznik energii elektrycznej to przyrząd pomiarowy, który służy do funkcjonalnego i bezpiecznego pomiaru energii elektrycznej. Stanowi podstawę do rozliczania się z dostawcą energii i pozwala na sprawdzenie aktualnego zużycia energii w budynku.

Kiedy stosuje się mobilny licznik energii

Licznik energii należy dostosować do mocy przyłączeniowej obiektu. Mobilne liczniki nadają się zarówno do użytku domowego jak zewnętrznego. Przenośne liczniki można zastosować np. gdy chcemy wyliczyć nasze zużycie energii podczas targów, wystaw, bądź koncertów gdy podłączonych jest wiele urządzeń od różnych osób.

Podłączenie mobilnego licznika warto rozważyć w momencie remontu w wynajmowanym mieszkaniu lub domu, wówczas koszty zużycia energii można odliczyć z rachunku najemca.

W ofercie marki Doktorvolt można znaleźć mobilne liczniki 16A i 32A, różniące się dodatkowo ilością i rodzajem gniazd.

38049_1 L (1).png

Mobilny licznik energii elektrycznej 32A

Indeks: DV-4326-ML 

38049_1 L (1).png

Mobilny licznik energii elektrycznej 16A

Indeks: DV-4319-ML

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mobilnego licznika energii?

Jeśli zamierzamy zakupić mobilny licznik energii elektrycznej należy zwrócić uwagę przed wszystkim na parametry licznika, na rodzaj i jakość komponentów oraz stopień ochrony urządzenia. Dzięki wysokiej jakości obudowy zyskujemy wysoką odporność na warunki zewnętrzne oraz różnego rodzaju pyły i zanieczyszczenia.

Mobilne urządzenia marki Doktorvolt posiadają wbudowany licznik energii elektrycznej firmy F&F z przyznanym certyfikatem MID, który pozwala na dokładne i bezpieczne pomiary zużywanej energii. Certyfikaty to jedna z ważniejszych elementów, na które należy zwrócić podczas zakupu licznika energii.

Mobilne liczniki marki Doktrovolt posiadają starannie dobrane komponenty, które zapewniają specjalną ochronę instalacji elektrycznych oraz niezawodność i najwyższą jakość. Jednym z nich są gniazda tablicowe marki Mennekes stanowią kluczowy punkt w kwestii rozdziału energii elektrycznej.