BLOG

narzedzia ogrodowe

Jakie wybrać narzędzia ogrodowe i artykuły do pracy w ogrodzie na jesień?  - 

Jakie wybrać narzędzia ogrodowe i artykuły do pracy w ogrodzie na jesień?

Piękny ogród to marzenie niemal każdego posiadacza własnego kawałka ziemi obok domu. W końcu zadbany ogród to najlepsza wizytówka domostwa. Zanim jednak będzie można podziwiać kwiaty, krzewy czy równiutki trawnik, trzeba się przy tym nieco napracować. Jakie zatem wybrać narzędzia ogrodnicze, odpowiednie względem naszych potrzeb. Jesień to także intensywny okres pracy w ogrodzie, jednak pogoda już znacznie mniej sprzyja na tego typu czynności. Warto więc mieć profesjonalny sprzęt, który nieco ułatwi pracę w niezbyt odpowiednich warunkach.

Oto 5 najbardziej pożądanych narzędzi do pracy w ogrodzie jesienią

1) Składany Wielofunkcyjny kosz ogrodowy

Kosz ogrodowy GARDEN MULTIBIN posiadający w zestawie grabią łapę, wyposażoną w zatrzaski do łatwego przypięcia do wózka, doskonale nada się do dokładnego sprzątania liści w ogrodzie szczególnie o tej porze roku. Taki kosz jest niezastąpiony przy grabieniu i zbieraniu liści, a także innych odpadków w ogrodzie. Składana konstrukcja ułatwia przechowywanie po zakończeniu pracy. Kosz posiada również dodatkowe boczne uchwyty do mocowania narzędzi ogrodniczych. Kosz daje się łatwo złożyć do niewielkich wymiarów oraz jest łatwy do umycia.

2) Rękawice ogrodnicze ochronne

Rękawicę są niezbędnym artykułem do pracy w ogrodzie. Jeśli chcemy mieć zadbane dłonie musimy chronić naszą skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi narzędziami oraz roślinami. Rękawice ogrodnicze znacznie ułatwiają sadzenie i pielęgnację roślin. Dzięki rękawicom ogrodowym w ułatwiona będzie praca w ogrodzie, sprawdzają się również idealnie przy wycinaniu przekwitłych kwiatów czy grabieniu liści. Można pewnie chwytać narzędzia, oraz zachować pełną kontrolę podczas przenoszenia donic, dzięki silikonowej powłoce na wnętrzu rękawicy.

3) Siekiera uniwersalna FIBERGLASS

Siekiera to narzędzie, które również jest niezwykle przydatne podczas jesiennych porządków w ogrodzie. Rozłupanie drewna na opał może stać się dużo łatwiejsze. Siekiera jest niezwykle zbalansowana pod względem ciężaru i długości, co zdecydowanie ułatwia jej użytkowanie. Sam trzonek wzmocniony jest włóknem szklanym, natomiast ostrze siekiery jest wykonane z niezwykle trwałej stali hartowanej, która sprawia, że produkt jest odporny na większość czynników zewnętrznych. Pomarańczowa część trzonka posiada specjalną strukturę, która zapobiega przesuwaniu się narzędzia w dłoni podczas pracy, haczykowate zakończenie trzonka gwarantuje pewny uchwyt i uniemożliwia wyślizgnięcie się.

4) Wycinak do chwastów

Wycinak do chwastów to z pewnością narzędzie, które ułatwi wyrywanie chwastów wraz z korzeniami. To bardzo ważne, ponieważ nie zbyt dobrze wyrwany chwast po jakimś czasie się ukorzeni i wyrośnie na nowo. Wycinak do chwastów zapewnia wygodną i komfortową pracę. Idealnie wpasowuje się w dłoń oraz się nie wyślizguje. Dzięki ergonomicznej rękojeści, która posiada antypoślizgowe elementy, można pracować znacznie dłużej bez obawy, że pozostawi nam odciski na dłoni. Wycinak jest wykonany z wysokiej jakości stali pokrytej duroplastem. Zapewnia to niezwykłą trwałość produktu, świetnie zapobiega korozji, co z kolei wpływa na żywotność produktu.

5) Grabie z pazurkami

Grabie świetnie nadają się do spulchniania ziemi i usuwania chwastów. Podstawowe prace ogrodnicze stają się łatwiejsze i bardziej przyjazne dla pleców. Produkt posiada pazurki, służące do usuwania chwastów i spulchniania gleby, z grabiami pozwalającymi zgarniać usunięte chwasty. Grabie z pazurkami 2 w 1 pasują do wszystkich dostępnych osobno trzonków combisystem marki Gardena.

Obserwuj nas i bądź na bieżąco z naszymi nowymi produktami!

facebook-logo-966BBFBC34-seeklogo-com_.p https://www.facebook.com/PreisZonePL

 https://www.instagram.com/preiszonepolska/

 https://twitter.com/PreisPl

official-linkedin-logo-tile.png www.linkedin.com/company/preis-zone-polska/